Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-06-2006, 21:23   #1
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Pergamin Sword of fury czymś więcej

Zanurzenie sie w tajemnicach tibii coraz bardziej skłąnia mnie do przekonania że spike sword a raczej sword of fury na rookgardzie nie jest najbardziej poszukiwanym przez rookstayerów przedmiotem ale że jest najbardziej poszukiwanym przez wszystkich na całej tibii artefaktem...Excalibugiem.
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-06-2006, 21:25   #2
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

czemu tak myślisz? wytłumaczysz ?
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:30   #3
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Wytłumacz nam dlaczego akurat Spike Sword i jak na to wpadłeś poza twoimi przypuszczeniami i jakie są w tym wszystkim fakty...
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:33   #4
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

W sumie to faktów zadnych nie moge podac ale najbardziej mnie zaintrygowało to że saymour jest królem " bez korony " (jeden z postów o tajemnicach rook'a) a excalibug jest mieczem królów wiec wszystko by pasowało.
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:40   #5
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

jeżeli seymour byłby królem a ten spike byłby excalibugiem to mogłby go przecież zdobyć co to za problem ?
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:41   #6
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Właśnie o to chodzi ze on nie moze go zdobyć a zdobycie go przez gracza było by powiązane z jakimś nieodkrytym questem w którym trzebo pomóc saymourowi w odzyskaniu władzy.
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:44   #7
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

ale dlaczego nei może zdobyć? przecież rowni dobrze ktoś mógłby wymyśleć legende że zorganizował wyprawe po niego albo cuś
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:49   #8
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Pomyśl człowieku poco mamy dawać tomowi ciała szczórów pzreciesz zam se może je zabić...??Wtedy cała idea questu i klimatu rpg by nie istniała, poprostu tajkie zadanier to nieodłączna częśc kadego erpega.
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 21:58   #9
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

oddajemu mu je żeby zarobić, a pozatym on zbiera je w jakimś celu (futra?) jeżeli tak to jak myślisz lepiej byłoby mu kupować je czy samemu zabijać ? a mówie tu o tej legendzie bo mogłaby być do tego specjalna legenda to wtedy nei byłoby takich domysłów.
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2006, 23:20   #10
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Jedyna legenda na tym forum to: Dlaczego jest tu tylu noobów i spamerów takich jak Uther?
Słuchaj koleś. Jeżeli nie masz jakichś SENSOWNYCH dowodów to nie pisz tematu. Bo to nie jest żaden odkrywczy temat or sth like that. To po prostu spamerskie gówno któro rozsiewasz po całym forum, mając nadzieję na zostanie Wielkim Krzysztofem Kolumbem. Dostajesz raport za debilizm i spaming.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 00:16   #11
Wyrob miesny
Użytkownik forum
 
Wyrob miesny's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2006
Lokacja: Rook

Posty: 14
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Looking
Świat: Askara
Poziom: 24
Skille: 21/26
Poziom mag.: 69
Domyślny

Dark Alphadron - ty skończony noobie. Rozumiem, że koleś jest spamerem, ale nie musisz tak po nim jeździć. Poza tym nie wyżywaj się na Bogu winnych ludziach tylko zrób sobie dobrze - od razu będziesz dla wszystkich milszy. Co ty sobie myślisz, że każdy chce czytać twoje bluzgi. Idź do mamusi niech da ci Pysia, a odczep się od tego forum. Wróć kiedy przestaniesz grać w Kangurka Kao i zaczniesz się normalnie zwracać do kulturalnych ludzi.
Wyrob miesny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 00:26   #12
Ranveld
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2006

Posty: 65
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez morwi
oddajemu mu je żeby zarobić, a pozatym on zbiera je w jakimś celu (futra?)
Eee... Tom ze szczurów przyrządza... obiadek ;p

@topic: To by było prawdopodobne (ten spik jest wbity w skałę... jakby), ale mi się wydaje, że to nie będzie jakiś spike sword tylko excalibur - nowy item.
Ranveld jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 00:46   #13
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

@Wyrób mięsny
Alphadrona śmiesz nazywać noobem. Hańba. Wać panie takich rzeczy nie będziesz na forum urządzał. Wszak wileu noobów przez forum się przetoczyło jest ich coraz więcej. Tyś kolejnym z nich jest? O tak. Kto tu jest noobem jak nie ty. Jegomość Dark Alphadron pojechał się po kolesiu, bynajmniej ty nie powinieneść iść w jego ślady. On oto doświadczonym graczem jest, lepszym niż ty, a ty śmiesz go obrażać. My tu staramy się szukać konkretów, a ty wac panie na spamujesz. hola, hola i to już nie pierwszy raz się to zdarza. Sądzę, iż będę zmuszony reportnąć lub odbyć rozmowę z jegomościem Moderatorem. Wać pan raczy wiedzieć, iż to jegomość Moderator bany rozdaje. Myslę, iż znajdzie się tez cos dla ciebie miłościwy panie...

PS. Pisałem tak śmiesznie staro polszczyzną, poniewaz wtedy nie było przekleńst, a ja zaraz nie wytrzymam.
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 01:05   #14
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

No i dobrze, dzięki tobie się uśmiałem (przydało mi się po tym co zobaczyłem wcześniej. Dont ask... potem zacząłem poważnie zastanawiać się nad swoim podpisem). Poza tym nie tylko ty nie wytrzymasz, a przekleństwa i tak cenzurują (w dość wg. mnie głupi sposób). Ale to twoja sprawa. Dzięki że mnie bronisz. ;]
@wyrób mięsny
Cytuj:
Dark Alphadron - ty skończony noobie.
No comments... innych bluzgów nie znasz?
Cytuj:
Rozumiem, że koleś jest spamerem, ale nie musisz tak po nim jeździć.
Wiem że nie muszę. Ja NIC nie muszę, są tylko rzeczy które powinienem robić, np. szkoła, oddychanie. Do takich rzeczy zaliczam właśnie objeżdżanie noobów.
Cytuj:
Poza tym nie wyżywaj się na Bogu winnych ludziach tylko zrób sobie dobrze - od razu będziesz dla wszystkich milszy.
Bogu winni ludzie? O ludzie... Jak porywasz się na stosowanie aforyzmów, dobrze by było gdybyś je znał. Poza tym jeżeli TY jak jesteś wkurzony to się masturbujesz, wcale nie znaczy że inni też to robią. Nie oceniaj innych według swojej miarki.
Cytuj:
Co ty sobie myślisz, że każdy chce czytać twoje bluzgi.
Na końcu tego zdania powinien być pytajnik, popularnie zwany znakiem zapytania. Poza tym, wcale nie myślę że ludzie chcą czytać moje bluzgi. Ja myślę (przynajmniej umiem. And you?), że spamerzy POWINNI to przeczytać czy tego chcą, czy nie i pomyśleć (albo chociaż spróbować) co robią.
Cytuj:
Idź do mamusi niech da ci Pysia, a odczep się od tego forum.
Boże, co za składnia... W pisowni chyba stanąłeś na poziomie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wróc do tej klasy i wyjdź jak nauczysz się pisać. Poza tym ten bluzg był tak mało oryginalny jak tylko się da. A na takie mało oryginalne bluzgi nawet nie odpowiadam. Cya.
Cytuj:
Wróć kiedy przestaniesz grać w Kangurka Kao i zaczniesz się normalnie zwracać do kulturalnych ludzi.
KULTURALNYCH? Spamowanie nazywasz kulturą tylko dlatego że nie uświadczyłeś tam słowa k***a lub podobnego? To ja od dziś srania na chodniku nie nazywam chamstwem tylko "załatwianiem potrzeb fizjologicznych", bo człowiek to MUSI robić, a przy tym podciera sobie dupę żeby była czysta. To ma taki sam sens. Tekst o Kangurku Kao - patrz komentarz wyżej.
//EDIT//
Cholera, zrobiłem błąd... keidy pisałem to zdanie:
Cytuj:
Jak porywasz się na stosowanie aforyzmów, dobrze by było gdybyś je znał.
To byłem już BARDZO zmęczony (było już po północy) i się pomyliłem. Miałem na myśli IDIOMY. Cholera...
@down
Tak, posty z teoriami bez dowodu uważam za spam. Ale jeszcze bardziej za spam uważam TEMATY z teoriami bez dododu. Poza tym to wcale nie jest dziwne. Bo takie tematy i posty to JEST spam. Najwyraźniej jesteś Synem Tibii (TM) i jako spam uznajesz posty typu HDFTGTEHEFHTEHS czy SPAMSPAMSPAM(...)SPAM. (Poza tym ten temat był już wałkowany setki razy) Proszę, poszukaj w internecie słowa SPAM i naucz się jego definicji.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)

Ostatnio edytowany przez Dark Alphadron - 30-06-2006 o 10:36.
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 08:10   #15
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Pytanie

Jeżeli uważasz za spam posty z teoriami bez dowodów to ...troche to dziwne chyba jest...
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 12:04   #16
PawieOczko
Użytkownik Forum
 
PawieOczko's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2005
Lokacja: Wrocław, Polska
Wiek: 30

Posty: 103
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
PawieOczko ma numer GG 3484993 PawieOczko ma login Tlenu pawieoczko@tlen.pl
Domyślny

@Wyrob miesny
Kochasiu, czy Ty czasem nie przesadziłeś? Dark Alphadron noobem? Dobrze się bawisz okropny nicponiu?
Czym szpanujesz? Sucharowymi tekstami, które nawet nie śmieszą? Pysio? Zapraszam na http://www.bananabum.pl/ Może znajdziesz kolejne "szpanerskie" teksty. Jak taki fan jesteś Pysia i Kangurka Kao to załóż osobne forum. Albo może założysz gildie? Waleczne Pysie i Kangurki - świetna nazwa. Wszyscy z zielono - pomarańczowymi outfitami. Mówię Ci, wszyscy w tej grupie by byli, nawet Dark Alphadron. Nazwałnyś go pewnie Master Pysio.
Specjalnie dla Ciebie przygotowałem film. Zapraszam tutaj.
Następnym razem zastanów się stokroć razy zanim coś napiszesz. To taka rada na przyszłość. Swoją drogą przeginasz chłopie...

@DOWN
No proszę, jednak można... Ale mała uwaga. Nadal jeździsz. Nie Dark Alphadron'a. Jeździsz po Kshaq'u. Popraw to.

@EDIT
Przepraszam wszystkich za offtopic.
__________________

Kiedy z serca płyną słowa,
Uderzają z wielką mocą,
Krążą blisko wśród nas, od tak,
Dając chętnym szczere złoto,
I dlatego lubię mówić z tobą,
I dlatego lubię mówić z tobą...

Ostatnio edytowany przez PawieOczko - 30-06-2006 o 12:55.
PawieOczko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 12:38   #17
Wyrob miesny
Użytkownik forum
 
Wyrob miesny's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2006
Lokacja: Rook

Posty: 14
Stan: Rookstayer
Profesja: Brak (Rookgaard)
Gildia: Looking
Świat: Askara
Poziom: 24
Skille: 21/26
Poziom mag.: 69
Domyślny

Omg , ludzie. Chodzi mi tylko o to że każdy ma prawo wypowiedzenia się. NIe można Uthera winić za to, że myślał iż znalazł coś nowego. Jakbyśmy się ciągle trzymali starych zwyczajów to nie było by wogóle postępu w tibii. Żadnych nowych questów. Cholernie mnie wkurza, że Dark Alphadron jęździ sobie po innych jak chce tylko dlatego, że nie napisali nic nowego. Dobra sorki trochę mnie poniosło, ale to nie usprawiedliwa tego że wyżywasz się na innych. Poza tym to ty nazwałeś Uthera pierwszy noobem - ja po prostu zareagowałem.
A na końcu Kshaq ty się nie wtrącaj bo nie z tobą rozmawiam. A grożenie, że pójdziesz ze skargą do mamusi ewentualnie do moderatora nie stoi na wysokim poziomie. To jest dziecinne dopiero.

PawieOczko mnie zreflektował - thx.

Ostatnio edytowany przez Wyrob miesny - 30-06-2006 o 12:40.
Wyrob miesny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 13:43   #18
Milan ognia
Użytkownik Forum
 
Milan ognia's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2005
Lokacja: Rookgaard / Gorzów Wlkp.
Wiek: 33

Posty: 668
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Antica
Poziom: 43
Milan ognia ma numer GG Dam na Pw... może.
Domyślny >.<

Topic:
Po co jest temat Stonogi? Niech Uther swoje genialne ( ;o ) teorie ogłasza tam.
@Wyrób:
Data dołączenia: 13 06 2006.
Jakbyś nie zauważył, mamy na tym podforum 'plagę' rocznika 06. Dark dowiedział się o tym na własnej skórze. Ile jesteś na tym forum? Pół miesiąca a pyszczysz się do innych jak mega user. I nie nazywaj go N00bem. On siedzi trochę dłużej od Ciebie na tym podforum.
@ Kshaq - Hehe, nie ma to jak staropolszczyzna.

Jeszcze raz Topic:
Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu zanim przerodzi on się w wylęgarnie teorii dotyczących mino maga, ghoula, spike sworda i Bóg wie jeszcze czego (zaraz dojdziemy do nieodkrytych części POH'a).
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
@Thoro
ROTFL, Twoje posty są głupsze niż ustawa przewiduje, gratulacje.
Ogólnie to spadaj, nikt nie wierzy w te spedalone bajki, poza tym, jak takiś eko, to wyłącz komputer, bo energia elektryczna u nas pochodzi w większości z węgla .
Milan ognia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 15:58   #19
Jarassimus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 138
Domyślny

Witam.

Nie lubię się wtrącać "między wódkę a zakąskę", ale to jest trochę niesmaczne, kiedy tak czyta się forum i w każdym nowym temacie są jakieś przepychanki i kłótnie. Człowiek zagląda do działu, patrzy: nowe wątki/posty (pogrubiona czcionka), no to zagląda dalej. I co widzi? Echhh... Co więcej, widzi, że moderatorzy na takie wątki i posty zupełnie nie reagują. :-/

Ja jestem zdania, że jeśli komuś nie podobają się czyjeś posty, aby po prostu ich nie czytał i choćby nawet samemu sobie oszczędził nerwów (nie wspominając już o innych uzytkownikach). Można przecież olać dany wątek i nic w nim nie pisać. A straszenie moderatorami, to mi przypomina sytuację, gdy ktoś sam ma takie "zakusy" na moderatora i, gdyby tylko nim został, wycinałby "w pień" wszystkie posty, które mu się nie podobają. Albo jeszcze inną sytuację mi to przypomina, żeby być bliżej tematyki tego forum: kiedy ktoś rozpłakuje się i woła GM-a, bo ktoś inny ukradł mu loota ze szczura czy trolla. :-P

Ludzie! Tak nie można! :-/

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Milan ognia
On siedzi trochę dłużej od Ciebie na tym podforum.
A co to ma do rzeczy, ile kto czasu siedzi na forum? Aha, czyli jednak zgadza się to, co napisałem wcześniej o towarzystwie wzajemnej adoracji? Czyli zatem, skoro, na przykład, ja dołączyłem zupełnie niedawno, a wszedłbym w posiadanie jakieś kolejnej wiedzy lub informacji na jakiś tak poszukiwany przez Was temat, to zaraz napisalibyście, żeby wątek zamknąć a mnie zbanować, bo piszę bzdury, bo nie siedzę na tym forum dość długo, a przynajmniej nie dłużej od jakiegoś innego usera?

No, to jeśli tak, to dobrze wiedzieć... żeby pod żadnym pozorem nigdy nie dzielić się żadną wiedzą z Wami. :-P

Tylko wówczas pozostaje jeszcze jedno pytanie: PO CO jest to forum? I po co w ogóle są fora dyskusyjne? Bo ja myślałem, że właśnie po to, żeby dzielić się swą wiedzą na tyle, na ile się jej posiada, choćby to był "nic nie wart" jej tylko skrawek. :-/

W taki sposób to Wy się nigdy nie dowiecie, czy ten Spike Sword naprawdę jest questem czy tylko bajeczką dla grzecznych dzieci. :-P

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Milan ognia
Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu zanim przerodzi on się w wylęgarnie teorii dotyczących mino maga, ghoula, spike sworda i Bóg wie jeszcze czego (zaraz dojdziemy do nieodkrytych części POH'a).
Ooo, tutaj jest kolejny przykład na towarzystwo wzajemnej adoracji: ponieważ Ty tutaj na tym forum siedzisz "wystarczająco długo" - moderator "powinien" się Ciebie posłuchać i zamknąć temat. Ale, gdyby o to poprosił ktoś inny, czy nawet ja - to by moją prośbę moża było olać (choćby nawet była uzasadniona), bo ja przecież jestem tutaj "nikim". :-P

No to, do jasnego gwinta, o czym "należy" pisać w dziale "Dla początkujących"->"Tajemnice Rookgaardu"?
  • O tym jak dobrze kliknąć na drabinkę? Nie, bo było i mod zaraz usuwa temat. Tylko nooby nie wiedzą, jak kliknąć na drabinkę.
  • O klawiszologii, którą chciałoby się poznać lepiej, niż zostało to wytłumaczone w manualu? Nie, bo zapewne też było, a w ogóle to manual wystarczy i po co takie głupie pytania. Jak ktoś nie rozumie tego co jest w manualu - jest noobem.
  • O Spike Swordzie? Nie, bo gadamy w kółko o tym samym i nie dochodzimy do niczego nowego. A w ogóle to nie ma żadnego Spike Sworda, GM-y się bawią i każdy kto o tym mówi jest noobem, więc temat można zamknąć.
  • O przetłumaczeniu książek z biblioteki w akademii? Nie, bo po co? I tak wszyscy znają angielski, a w ogóle to szkoda o tym gadać, bo wszyscy wszystko wiedzą. A ci, co nie wiedzą - są noobami.
  • O trenowaniu na Rookgaardzie? Nie, bo trenowanie na Rookgaardzie jest bez sensu. Oprócz tego, wszyscy Rookstayerzy (w tym ja), to nooby. Temat bez sensu.
  • Poradnik? Nie, bo tych poradników jest już całe mnóstwo i nie ma już nic nowego o czym można pisać. Chyba, że dla noobów.
  • O czymś innym? Nie, bo na pewno już to było poruszane wcześniej, wszak Tibia istnieje już od dobrych partu lat, więc tylko nooby mogą jeszcze czegoś nie wiedzieć.
No, to pytam: o czym?

A może w ogóle zamknąć cały dział "Dla początkujących" tak, żeby służył on tylko do czytania (przez noobów, naturalnie :->), bo przecież nic nowego już w Tibii nie odkryjemy, a każdy kto próbuje - jest noobem?

Jeszcze raz piszę: tak nie można! :-/

Zaś osoby, które najgłośniej krzyczą o regulaminie i postach, które go łamią, też powinni popatrzeć na swoje posty, w których sami wyzywają innych od noobów. Nawet, jeśli "siedzą na tym forum już dość długo" :-P. A przecież w regulaminie jest wyraźnie napisane:
Cytuj:
[Jakich treści w postach zawierać nie wolno]
Wulgarnego języka, przekleństw, wyzwisk i obrażania innych userów. [...]
Jeśli wszystko, co masz do powiedzenia, to "gratz", "masz rację", "zgadzam się z przedmówcą", lepiej zachowaj to po prostu dla siebie. Takie posty mogą być uznane za spam i odpowiednio karane. [...]
Sprawdź pisownię zanim wyślesz posta. [...]
Nie spamuj postami typu: "jestem pierwszy", "ściągam, zaraz dam komenta", "bana mu", "zamknąć temat". Posty tego typu będą usuwane, a ich autorzy upominani. (ale jakoś tego nie widać)
I, oczywiście, dlatego, że osoby takie "siedzą na tym forum dość długo", to zarówno moderator nawet nie śmie tknąć posta Jaśnie Wielmożnego Wysokoloevelowego Rezydenta na tym forum, a tylko usunie post osoby początkującej, pytającej o coś, co naprawdę nie zostało dokładnie wyjaśnione, jak i też same te osoby prędzej zwrócą uwagę na czyjeś przeoczone przekleństwo na screenshot-cie (choć też nie na każdym - w innym, kilka postów dalej, już sobie takie przekleństwo może być :-P), niż na notoryczne łamanie regulaminu przez towarzystwo wzajemnej adoracji. :-/

A tymczasem, uważam, że niesłusznie są usuwane niektóre tematy na tym forum. Nawet jeśli o tym już "było", to nie szkodzi po prostu czasem dany temat odświeżyć i przypomnieć (jak choćby klawiszologia, czy klikanie na drabince, o czym "niby" wszyscy wszystko wiedzą; kurtka, Wszystkowiedzący się znaleźli! :-/). Poza tym, uważam, że zamiast usuwać wątek, należałoby go albo zamknąć (żeby był tylko do czytania i uniemożliwić dopisywanie postów) albo też przenosić do specjalnego (i także uczynionego tylko-do-odczytu) działu o przykładowej nazwie "Śmietnik". Wtedy jest i wilk syty i owca cała: niechciane posty/wątki znikają z niechcianego działu, ale każdy do nich może zajrzeć i się z nimi zapoznać (sam zresztą na innych forach tak robię: zaglądam też do działów o nazwach "Kosz", "Śmietnik" itp.). Ale cóż ja Wam będę tłumaczył, przecież ja nie "siedzę na tym forum wystarczająco długo". :-P

Oczywiście, i na mnie tu teraz można najechać, że jestem noobem, że, jeśli mi się ten wątek, albo nawet całe to forum nie podoba, to mogę sobie stąd odejść i poszukać innego. No i także każdemu innemu człowiekowi, wyrażającemu swe niezadowolenie. Ale, powtarzam wówczas, po co i dla kogo będzie to forum? Dla początkujących i "niewiedzących"? Czy może dla towarzystwa wzajemnej adoracji i "wszystkowiedzących"? Pamiętajcie, że takie jest każde forum, jacy są jego userzy. A moderatorzy ani admini nigdy na to nie mają wpływu. Najwyżej na przestrzeganie regulaminu i sprawy porządkowe. Ja też w tej sytuacji mógłbym napisać: jak się im (modom i adminom) to nie podoba, to niech sobie założą forum prywatne, na które nikt obcy nie będzie miał wstępu. Tylko wówczas, co by było z tym forum? :-/

Na koniec przepraszam, że akurat na @ Milan ognia tak się moja uwaga skupiła, ale wiedzcie, że zawsze czytam starannie każdy wątek, post po poście, choćby to nawet były najgorsze bzdury (co i też, oczywiście się czasami zdarza), jednak i inne osoby też tu nie pozostają bez winy i uważam, że powinny trochę bardziej nad sobą i swymi wypowiedziami panować. Gdybm zaś ja miał teraz, oprócz @ Milan ognia, przyczepiać się też po kolei i osobiście do innych - mój post nie byłby taki długi, tylko... o wiele dłuższy ;-). Przepraszam też, że napisałem posta całkowicie nie na temat. OK, złamałem regulamin... Tylko, że wiecie... czasami trzeba raz złamać regulamin i zrobić coś wbrew jemu, aby mieć nadzieję, że w przyszłości inni nie będą tego robić nagminnie. No i wreszcie: Wy też tak nie zawsze bierzcie na serio wszystkich postów (także moich postów; te moje to już w ogóle, w miejscach wskazanych emotkami, traktujcie nieco z przymrużeniem oka ;-), nie wszyscy bowiem zawze mają rację, i także nie zawsze Wy też macie rację, tak samo jak i też ja nie zawsze mam rację. Albo może inaczej: każdy ma zawsze swoją rację (jaka by nie była) i należy ją szanować, a nie wyzywać od noobów, przyczepiać się do ortografii (jak już się nie ma konkretnych argumentów do zamieszczenia w wypowiedzi, to się przechodzi na krytykę błędów :-P), czy krytkować każde pojedyncze słowo.

Po prostu, więcej życzliwości do siebie nawzajem. Więcej uśmiechu, nawet dla obcych i będących tutaj krótko, czy początkujących. I wiedzcie, że ja do Was także teraz, mimo swego nieco sarkazmu w poście, także się uśmiecham. ;-)

Czego wszystkim Wam, a także moderatorom i administracji tego forum życzę.
__________________
Co mógłbym rzec o tym forum? Choć strona, na której ono jest "mieni się" tytułem supported fansite, dzięki pracy moderatorów jest to najgorsze forum, jakie w życiu widziałem. Mają oni bowiem w nosie użytkowników, ich prawa, a nawet sam regulamin. Uważają się za bogów, za nieomylnych. :-P

Nie będę się już udzielał tutaj i napisałem do Administratora priva z prośbą o usunięcie mojego profilu z bazy danych forum. Nie bedę tu siedział ani dłużej.

NA TYM FORUM PANUJE BEZPRAWIE!

Ostatnio edytowany przez Jarassimus - 30-06-2006 o 16:40.
Jarassimus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-06-2006, 16:11   #20
Red Kliff
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 22
Domyślny

Ja mam spike sword i moge pomoc wam napisac jak sie go zdobywa (ale tylko za zgoda modka bo bylby to qs a ja nie chce dostac bana)
@up
popieram - milan ognia do piachu i niech sie nie odzywa skoro nawet nie wie jak zdobyc spike sworda (ja jak wiem to siedze cicho)

Ostatnio edytowany przez Red Kliff - 30-06-2006 o 16:14.
Red Kliff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.


Powered by vBulletin 3