Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 03-01-2005, 09:34   #521
Bananus Lord
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jedi
Ja ci moge pomóc z tym lunuxem. Otóż trzeba zainstalować taki program, aha jest jeszcze taki jeden przez którego pewnie nie mozesz grac w tibie, nalezaloby go usunac.
Jak mam zrobić? Przy każdej instalacji pojawia się błąd:
[root@SERWER tibia]# tar xvfz tibiaNNN-linux.tgz
tar (potomny): tibiaNNN-linux.tgz: Nie można open: No such file or directory
tar (potomny): Błąd nie do naprawienia: koniec
tar: Proces potomny zwrócił stan 2
tar: Zakończenie z błędem z powodu uprzednich błędów
o co chodzi??????
e-mail: [email protected]

Ostatnio edytowany przez Bananus Lord - 03-01-2005 o 09:36.
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-01-2005, 17:04   #522
Hudyvolt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2005

Posty: 16
Stan: Niegrający
Pytanie Summon Convice

CZy moze mi ktos dokladnie wytlumaczyc co to jest summon i convice i na czym to polega?
czytalem cos o runach i czarach (i wiem ze to dotyczy potworow) ale nic nie kapuje
Hudyvolt jest offline  
stary 04-01-2005, 17:17   #523
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hudyvolt
CZy moze mi ktos dokladnie wytlumaczyc co to jest summon i convice i na czym to polega?
czytalem cos o runach i czarach (i wiem ze to dotyczy potworow) ale nic nie kapuje
Czar Summon(przywolac/przyzwac) Creature polega na tym ze po wypowiedzeniu inkantacji: utevo res "nazwa_potwora Pojawia sie ten potworek i slucha on twoich rozkazow. Summon moze chodzic tylko po pietrze na ktorym zostal summonowany, atakuje on wszystko co ty zaznaczysz do ataku. Mozesz miec maksymalnie 2 summony. Nie wszystkie potwory mozna summonowac.

Convice(przekonac) Creature to czar runiczny, aby uzyc tej runy potrzebujesz miec okreslona ilosc many zalezna od sily potworka ktorego chcesz convicowac. Aby sconvicowac potworka gdy juz masz mane poprostu strzelasz w niego ta runa a on staje sie twoim potworkiem. Moze robic dokladnie to samo co summon. Convice rozni sie od summon jeszcze tym ze convicowac mozna wiecej potworow niz summonowac, oraz convice rune moga uzywac wszystkie profesje(o ile maja tyle many) a w przypadku summon mozliwy jest on tylko dla druidow i sorcererow.
Dr. Omader jest offline  
stary 04-01-2005, 18:34   #524
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fallorian Thennars
Pytanie:
Czy można umieścić w podpisie baner reklamowy? Chodzi mi o to, czy nie będzie to łamać regulaminu i czy nie dostane za to upomnienia/bana.
MatKus musiałby się oficjalnie wypowiedzieć. Ja niechętnie bym widział jakiekolwiek bannery reklamowe...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hipodrom

JA MAM PROBLEM OGROMNY POMOCY !!!!!

gdy gram w tibie mam co chwile bledy typu - nie wysylaj lub restart kompa (przed restartem pojawia mi sie niebieski ekran i bec .. restart ;s ) POMOZCIE PROSZE !! zaplace 2k na harmoni !! nie dam rady z tym zyc ;s

PS formatowalem kompa juz wielokrotnie i tibie tez
Niebieskie ekrany wyświetlają się tak czy owak i to przy różnych okazjach. A nawet bez okazji. Więc najlepiej jakbyś dał radę w jakikolwiek sposób napisać tutaj treść komunikatu błędu bądź zrobić screenshota (o ile się będzie dało).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fusek
Jak wiadomo tibia łączy się z serverami za pomocą ip 7171 np jak chce to zmienic co musze zrobic?
=================
Ludzie pomózcie mi chodzi mi oto że gdy prubuje się logować na tibie wyskakuje mi błąd (error) Connection Time out,trwa to już od 3 dni i 3 dni juz nie ggram w tibie. Niewazne czy wpisuje moje konto czy innych kolegów zawsze jest to samo. Moge jedynie grac u moich kolegów WHY??!!
Nie z IP 7171, tylko poprzez port 7171. Błąd connection time out znaczy mniej więcej tyle, że nie da się połączyć z serverem gry. Przyczyny występowania tego komunikatu to:
1. Serwer jest offline (problemy z siecią, update, reboot...)
Skoro możesz grać na innych kompach, to znaczy, że przyczyna leży w Twoim kompie. Może to być albo zablokowany port przez admina sieci, albo zablokowany (przypadkowo) Tibia w ustawieniach lokalnego firewalla. Co jeszcze... hmm... nie przychodzi mi nic do głowy narazie. A jeśli chodzi o odblokowanie portu:
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.

Ostatnio edytowany przez Raynold - 04-01-2005 o 22:01.
Raynold jest offline  
stary 04-01-2005, 20:58   #525
Aulean
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 09 2004

Posty: 16
Domyślny Pacc i co potem?

Mam pytanie - czy jeśli kupię pacc na powiedzmy 3 miesiące, wykupię promocję dla druida i palla, kupię czary tylko dla pacc i zrobię postman questa to czy po skończeniu się pacca nadal będę miał promocję (Elder Druid itp) i czy mana/życie będą sie nadal szybcie j regenerowały? Czy będę mógł rzucać czary które kupiłem wcześnie a są tylko dla pacc? No i czy będę mógł wysyłać paczki skąd mi się spodoba?
@re: down
no cóż, ale mi chodziło głównie o promocję, tj. czy mana będzi mi się wciąż szybciej regenerowała??

Ostatnio edytowany przez Aulean - 05-01-2005 o 18:06.
Aulean jest offline  
stary 04-01-2005, 22:00   #526
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Aulean: Naucz się szukać.

Po zakończeniu pacca nie możesz używać czarów pacc-only, ale zachowujesz możliwość używania mailboxów w różnych miejscach po zrobieniu postman-questa, nawet jak Ci się pacc skończy
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 05-01-2005, 08:12   #527
WF_
Użytkownik Forum
 
WF_'s Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2004
Lokacja: Dębica

Posty: 35
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Octopus
Świat: Lucera
Poziom: 18
Skille: 18/22
Poziom mag.: 25
WF_ ma numer GG 5672931 WF_ ma login Tlenu wf-cio@tlen.pl
Domyślny

OK. Dzisiaj rano się loguje. Dalej OK.

Włącza mi się Tibia- idę do sklepu chce kupić jakiś przedmiot.

Piszę:
hi czekam ale nie wyskakuje!
Próbuję hello, buy, sell, bye. Ale te komendy nie wyskakują na ekranie!

Piszę dalej. Na głównym czacie ale słowa, które nie działają u NPC np.

jablon
krzak
ludzie

I to wyskakuje! Co się dzieje ?!Sklepy są zamknięte o tej godzinie czy co?!(działo się to ok. 7:50) A może to jakaś awaria?!
WF_ jest offline  
stary 05-01-2005, 17:19   #528
Hudyvolt
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2005

Posty: 16
Stan: Niegrający
Pytanie Quest

Mam jeszcze pytanko na temat questów! Słyszałem o nich tylko tyle że to są jakieś zadania za które dostaje sie kase lub wyposażenie. Prosze o napisanie coś więcej na ich temat np: u kgo można zrobić quest i na czym dokladnie to polega


P.S. Dzieki za odpowiedz Dr. Omader
Hudyvolt jest offline  
stary 05-01-2005, 18:55   #529
Wielki MarIuSzzo
Użytkownik Forum
 
Wielki MarIuSzzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2004
Lokacja: Śrem
Wiek: 34

Posty: 381
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja mam pytanie na temat OTSa. Zalogowalem sie na jednym serverze i gram troche i mi wyskakuje jakis blad i sie wylacza tibia, ale ots ciagle dziala. To probuje sie 2 raz zalogowac i po chwili pisze connecion time out. Zdarzylo mi sie tak 2 razy w ciagu 10 min. (drugi raz bo w koncu mi sie udalo zalogowac).
PLS HELP.
__________________
"If I go to hell then I hope I burn well"
Wielki MarIuSzzo jest offline  
stary 06-01-2005, 08:19   #530
WF_
Użytkownik Forum
 
WF_'s Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2004
Lokacja: Dębica

Posty: 35
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Gildia: Octopus
Świat: Lucera
Poziom: 18
Skille: 18/22
Poziom mag.: 25
WF_ ma numer GG 5672931 WF_ ma login Tlenu wf-cio@tlen.pl
Domyślny

OK ja zadam pytanie głupie jak cho... . Jak wejść na IRC?! Jak nick wpisuje nic nie wyskakuje. Czaty znam, bo mam doświadczenie nabyte na Polchat. pl gdzie w pokojach o czasopismach komp. byłem operatorem. Bota też miałem. Ale jak kurczę wchodzić na to IRC?! Albo z kąd ściągnąć program żeby można było właźić?

HELP ME!!!!!!!
WF_ jest offline  
stary 06-01-2005, 08:31   #531
Razzor
Użytkownik forum
 
Razzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 01 2005

Posty: 5
Smutny Avatar

Mam mały problem z avatarem. Ustawiłem go już ale gdy klikam zapisz zmiany, pojawia się : Wystąpił problem podczas wczytywania. Prosze upewnić się, że wskazano właściwy plik oraz właściwe miejsce docelowe.

Co mam zrobić prosze o odpowiedż. < I BEZ KOMENTARZA W STYLU " OMG WTF NOOBIE>
Razzor jest offline  
stary 06-01-2005, 09:07   #532
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Hudyvolt:
Questy to są zadania zlecane przez NPC. Opisy do nich możemy znaleźć u niektórych NPC oraz w książkach. Oficjalne podawanie rozwiązań do questów jest niezgodne z zasadami i my się tych zasad trzymamy, więc tutaj się nie dowiesz ani u kogo można zrobić, ani na czym dokładnie polega...

@WF_:
W poradnikach jest artykuł by Scorc. Wejdź tam i sobie poczytaj!
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-01-2005, 15:44   #533
felis
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

mam pytanie czy da sie rozlonczyc postacie jak sa na jedny accouncie ??
a jak da to moze mi ktos wytlumaczyc jak
 
stary 06-01-2005, 16:37   #534
Raynold_test
Użytkownik forum
 
Raynold_test's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004

Posty: 7
Domyślny

Nie, jest to niemożliwe.
Raynold_test jest offline  
stary 06-01-2005, 19:29   #535
Ilorian
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 01 2005

Posty: 3
Brak ikony

Kim jest Sweet cyclop w ab dendriel?
Ilorian jest offline  
stary 06-01-2005, 20:04   #536
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Po pierwsze sweaty cyclops, a po drugie to jest on strażnikiem najpotężniejszych broni w Tibii. Poza tym kiedyś sweaty cyclops był związany z pewnym questem, który jest już nieaktywny.

Aha: naucz się szukać -.-
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-01-2005, 20:34   #537
felis
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

tez do pewnego momentu uwazalem ze niemozna rozdzielic postaci z jednego accounta ale jednak jakos sie da
ostatnio dla mojego kumpla schakowali accounta na ktorym byly dwie postacie.
juz po schakowaniu, jak wpisuje stare haslo i account wyskakuje mu tylko jedna postac a druga jest od dzielona bo haker nia czasami gra
 
stary 07-01-2005, 13:13   #538
-SOpEL-
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny WINDOWS XP PROFESSIONAL !!! + tibi = płacz

Mam problem !! prosze o jak najszybszą odpowiedz.... zainstalowałem sobie windows xp prof. SP2 itp. idt. i system cacy tylko mam jeden problem... gdy odpalam Tibie mam 15 fps (nie 30-40 jak na win98) i po paru minutach system mi sie wiesza albo komputer z własnej woli sie restartuje....
Kolega mi mowil ze tak PODOBNO jest po nowym update na XPkach ale chwile temu rozmawialem z kolega ktory gra na XP i nie ma ZADNEGO problemu.... POMOCY !!!!!
 
stary 07-01-2005, 19:06   #539
Wojownik Hybrydy
Użytkownik forum
 
Wojownik Hybrydy's Avatar
 
Data dołączenia: 21 10 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 33

Posty: 23
Wojownik Hybrydy ma numer GG 4139480
Domyślny

Mam takie pytanko odnośnie PACC...
Czy obywatelom z PACCem szybciej rosną skille? Od kumpli słyszałem że o wiele szybciej sie expi i że jak chcą o 30 lvli up to kupują se Premiuma na 3 miesiaki i expią
Wojownik Hybrydy jest offline  
stary 07-01-2005, 21:39   #540
Mastersss
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004

Posty: 35
Domyślny

Skille rosna tak samo ... expi sie szybciej poniewaz masz nowe tereny ... lecz skille rosna identycznie graczowi z pacc jak i z facc
Mastersss jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.


Powered by vBulletin 3