Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-10-2010, 21:54   #261
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Luker's Pokaż post
1.Co do ulti... to się nie dziwie że masz je gdzieś jak chodzisz Vladimirem... 4-5k HP masz? I się dziwisz że vladkiem 1v1 ją niszczysz , niszczysz 3/4 postaci 1v1... Ty jesteś 1 liniowcem a ona 2-3...
4-5k to można mieć w late end gamie, jeśli gra się przedłuża. Zazwyczaj dążę do tego, aby do takiej sytuacji nie doszło.

Vladimir wcale nie jest takim koksem, który niszczy 75% wszystkich postaci w walce solo. Dużo zależy od przeciwnika. W szczególności problematyczne są postacie z możliwością ataku na dystans (duży dystans), bo Vładek musi bardzo blisko podejść. Ci, którzy zdają sobie z tego sprawę*, stosują taktykę "uderz i cofnij się". Za wiele im nie zrobisz, poza wpadnięciem na kamikaze, ale to dość ryzykowne posunięcie.

Inna sprawa, że czasem, nie mam pojęcia dlaczego, w taką samą postać z takim samym buildem, wchodzi się jak w masło, a czasem można ją bić dobre kilkanaście sekund i nie idzie jej zabić. Wątpię aby masteries/runy dawały AŻ TAK dużo... co nie zmienia faktu, że takie zjawisko ma miejsce. No i gdy trafia się meczyk, że ja wcale nie będąc sfeedowany, a Galio wcale nie będąc niedofeedowany, zostaje zabity po 4 (sic!) ssaniach (2 sec CD), to idzie spokojnie walnąć penta killa na całej drużynie bez niczyjej pomocy (Q, E, R, W, Q, E, ZR, Q, E, posiłkując się w międzyczasie jakimiś krzakami i leżą). Oczywiście zdarzają się też przegięcia w drugą stronę... wczoraj pewien Udyr zabijał mnie w czasie, gdy ja mu zdążyłem odebrać może góra 400 hp. Nie miałem najmniejszych szans, aby go zsolować, bo nawet z bijącej go przez 10 sekund wieży nic sobie nie robił.

Tak więc, wcale nie olewam ulti Lux, tylko dlatego, że mam bardzo dużo życia, a po prostu dlatego, że obrażenia tej umiejętności po prostu są żenująco niskie.

*) Jeśli nie zdają to tak, zabiję takiego bez najmniejszego problemu, a potem on będzie wrzeszczał "Vlad is OP"
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-10-2010, 22:29   #262
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Vladimir wcale nie jest takim koksem, który niszczy 75% wszystkich postaci w walce solo. Dużo zależy od przeciwnika. W szczególności problematyczne są postacie z możliwością ataku na dystans (duży dystans), bo Vładek musi bardzo blisko podejść. Ci, którzy zdają sobie z tego sprawę*, stosują taktykę "uderz i cofnij się". Za wiele im nie zrobisz, poza wpadnięciem na kamikaze, ale to dość ryzykowne posunięcie.
Powiem ci tak - Vlad many nie potrzebuje + ma 'wbudowanego' life steala, ew. niektorzy dokupuja sobie wiekszy poprzez przerozne itemy, no i ma spoooro hp i nie taki slaby damage - co przerzuca sie na to, ze nie bijac najmocniej moze bez problemu zjechac druga postac w 1v1, bo ta druga po prostu nie zdazy go dobic z powodu duzej ilosci hp. Nie musi rowniez wracac do bazy w fazie poczatkowej gry z powodu tego life steala, co moze byc kluczowe w przewadze po 12 lvlu (imo ta gra 12-18 ma najwieksze znaczenie - wyrobienie przewagi i rush, bo gdy przeciwnicy sie zrownaja na 18 lvlu gra sie wyrownuje). Gralem bodajze przedwczoraj Miss przeciwko Vladkowi - oslabiona MF za 6.3k jest teraz doslownie gowno warta, bawilem sie pare razy w "walke" z Vladkiem gdy mielismy po 18 lvlu i mniej wiecej rowno kasy - ma za duzo hp, mimo, ze mialem kolo 250 atk nie moglem mu nic zrobic w dosc krotkim czasie. Ja grajac Miss i nie dokupujac zadnych specjalnych beltow czy czegos mam 2k hp + slaby def (czyt. papier) i na solowce z Vladkiem nie mam szans, moge tylko i wylacznie zsolowac inne papiery. Sprawa ma sie inaczej w postaciach z wieksza iloscia def czy hp, dosc trudno mu bylo cos zrobic samemu, ale polaczenie Vladek + jakakolwiek inna postac to coz..

A ta twoja taktyka "uderz i cofnij sie" jest skuteczna w kazdej grze, gdzie jestes w linii postacia dystansowa vs walczaca z bliska. Po troche, po troche i lejesz goscia, a w dobrej chwili stun czy exhaust i kolesia nie ma. A do tego ten w/w life steal i brak many, nawet jesli ktos ciebie pocisnie skonczy mu sie mana, a zanim wroci z bazy zregenerowany to ty juz masz full hp i 2 lvle wiecej (chcialbym widziec mine przeciwnika :)).
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2010, 22:40   #263
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Tak, to jeszcze sobie dolicz, że jak użyje głupiego W to traci 20% życia. Jak grałem Ryze, i miałem na midzie Vlada myślałem podobnie jak Ty. Ludzie potrafią sobie radzić z tymi "problemami", które wymieniłeś. W szczególności MF. Ten strzał, który się odbija wystarcza aby spieprzyć wampirowi cały early game. A Vład bez core buildu jest wart mniej niż Sivir.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2010, 23:00   #264
robek
Zupa Dromidorowa
 
robek's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2007

Posty: 1,385
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Ten strzał, który się odbija wystarcza aby spieprzyć wampirowi cały early game.
'Ten strzal, ktory sie odbija' ma teraz zmniejszony range, jak mowlem Miss zostala mocno oslabiona. Wyobraz sobie wampira podchodzacego do Miss i uzywajacego life steala oraz w tym samym momencie Miss zabierajaca Wladkowi hp przez ta armatke. Wladek juz teoretycznie ma spora przewage, gdyz mimo ataku na niego naladuje mu sie hp, a MF ma mniej many i mniej hp. Ladowac hp mozna nawet na mobach, wiec wedlug mnie ogarniajacy Wladek ma naprawde spora przewage nad taka Miss, chociaz to tez zalezy od niej : P Jak kto tam uwaza, i ja mam racje i ty masz racje, wszystko zalezy od buildu i od skilla graczy (czyt. z radzeniem sobie z problemami jak piszesz).

Ostatnio edytowany przez robek - 24-10-2010 o 23:03.
robek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2010, 23:04   #265
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Tak więc, wcale nie olewam ulti Lux, tylko dlatego, że mam bardzo dużo życia, a po prostu dlatego, że obrażenia tej umiejętności po prostu są żenująco niskie.
Wież mi ja jakoś nie narzekam na jej deamage z ulti... jak wychodzi z tego 800-1k to fajnie jest
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają
Luker's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2010, 23:54   #266
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

A ja sobie w końcu kupiłem Karthusa i robię miazgę : D. Nieźle się musiałem namęczyć na innych szitczarach żeby te 6.3 zebrać ;<
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2010, 00:33   #267
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Widze że się pozmieniało troche ja nie grałem 3 tygodnie ;D Musze wrócić do gry Erv. fajny avatar ;d
Pepeszka. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2010, 00:03   #268
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Miss Fortune nie została osłabiona tylko naprawiona, to kolosalna różnica, bo jej skill pod Q był po prostu niedorzeczny - bo jakim cudem on trafiał w przeciwnika, który stał bokiem do miniona i to w dużej odległości? I dlaczego zawsze trafiał w rywala, a nie w miniona, pomimo tego, że minion był bliżej? Znerfowane ulti to też in +, bo było za mocne. MF to postać dla idiotów i mam nadzieję, że coraz rzadziej będę ją widywał.

Co do Lux, całkiem fajna na normale 4 fun, taka gorsza wersja Morgany ze spamowalnym ulti (26 sec CD przy 40% CDR afair). Stun się przydaje, AoE slow jest świetny do kontroli pola bitwy, co pokazał Phreak w spotlighcie. No i tarcza nie raz i nie dwa ratuje życie. Teraz będzie za darmo, więc będzie można sobie nią pograć. Ale nadal za 3k jest masa innych lepszych postaci niż ona. I szkoda, że usunęli jej stealtha dla teamu.

Mnie za to bardzo ciekawi ta snajperka, o której mówił Ezreal. No i Irelia, która też może być ciekawa. Buff dla Katariny też ciekawy, ale to nadal cholernie sytuacyjny pick, no i jak nie dostanie mida, to ma ciężkie życie, a kto normalny odda mida Katarinie kosztem carry jak np. Ashe czy Ezreal.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2010, 22:38   #269
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Jak sprawdzić radio kil/ded overal w lolu?
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2010, 12:40   #270
rentonB
Użytkownik Forum
 
rentonB's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2009
Lokacja: Sverige
Wiek: 32

Posty: 296
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mozesz tylko w Ranked games wchodzac w zakladke.

Pogrywam sobie Tank Karthus, rzezni.
rentonB jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2010, 18:17   #271
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Jak to Tank Karthus?: P
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2010, 23:25   #272
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Pewnie AP/HP build, czyli Rylai, Rod of Ages itd.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 00:30   #273
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Znów dylemat, katarina czy zbierać na twitcha/eza/vladka Jaaa, zbieranie ip w tej grze nie jest moją najlepszą działką ;]
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 00:32   #274
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Nie widziałem, że typowo magicznymi postaciami opłaca się grać HP build . Ja gram Karthusem AP build (jakieś 550-600 AP w late game) zawsze.

@up
No ja właśnie na władka zbieram. 2500 IP to go
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 00:40   #275
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Czasami warto, np Janna, którą wszyscy tak chętnie budują pod AP, świetnie sprawdza się jako secondary tank. Chalice of Harmony + Mercury's Treads + Aegis of the Legion + Frozen Heart (Brain?) to świetny survival push build, który wraz z Clarity i Teleport pozwala siedzieć na lane praktycznie non-stop. Raz, mając junglującego Warwicka w teamie, grałem na lane przeciwko dwóm przeciwnikom i zniszczyłem im samemu dwa turrety na top, gdy mój był nawet nie draśnięty. Howling Gale po prostu miażdży minionki bez dodatkowego damage'a z AP, a jego zasięg pozwala trzymać Jannę z dala od przeciwników. No i tarcza + ulti, które w połączeniu z survival itemkami czynią Jannę NIEŚMIERTELNĄ (6 gier pod rząd miałem staty x/0/x). Świetny champion, naprawdę polecam.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 01:23   #276
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Nie widziałem, że typowo magicznymi postaciami opłaca się grać HP build . Ja gram Karthusem AP build (jakieś 550-600 AP w late game) zawsze.

@up
No ja właśnie na władka zbieram. 2500 IP to go
No ja annie zawsze w late game mam 2800-2900 hp, przy tym min 450 ap jeśli mejai jest nastackowany ;p
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 01:40   #277
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

2800-2900 to już tank? Imo nie : p Raczej AP bild z 1-2 itemkami pod HP.

Edit: sry, jednak mam 700+ AP xd (= mjazguwa)

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 30-10-2010 o 02:29.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 20:09   #278
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Czasami warto, np Janna, którą wszyscy tak chętnie budują pod AP, świetnie sprawdza się jako secondary tank. Chalice of Harmony + Mercury's Treads + Aegis of the Legion + Frozen Heart (Brain?) to świetny survival push build, który wraz z Clarity i Teleport pozwala siedzieć na lane praktycznie non-stop. Raz, mając junglującego Warwicka w teamie, grałem na lane przeciwko dwóm przeciwnikom i zniszczyłem im samemu dwa turrety na top, gdy mój był nawet nie draśnięty. Howling Gale po prostu miażdży minionki bez dodatkowego damage'a z AP, a jego zasięg pozwala trzymać Jannę z dala od przeciwników. No i tarcza + ulti, które w połączeniu z survival itemkami czynią Jannę NIEŚMIERTELNĄ (6 gier pod rząd miałem staty x/0/x). Świetny champion, naprawdę polecam.
Janna to cudo, ale nie lubię nią grać, bo wtedy zbyt wiele zależy od randomów. Janną możesz naprawić błędy swojej drużyny, ale nic ponadto. Semi tank na niej to coś pięknego. Disable na całą linię minionów to też świetna rzecz. No i daj tarczę na carry, to jest rzeź. Można jeszcze się sflashować przed opp team i zainicjować walkę, ale to już wyższa szkoła jazdy.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 20:18   #279
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Ok, komp naprawiony.Niestety pan co naprawiał kompa przeinstalował windowsa ( co nie było potrzebne) więc 3 lata w dupe poszły. Wszystko z kompa poszło.Ściągam na nowo lol'a a teraz zw ide na Mam Talent ^^
Pepeszka. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2010, 21:37   #280
Erverse
Użytkownik Forum
 
Erverse's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2007
Lokacja: Olecko

Posty: 2,259
Stan: Na Emeryturze
Erverse ma numer GG 9055526
Domyślny

Kupiłem katę, póki co gram ap. Nie wiem czemu ludzie mówią, że ap gra się trudniej. W>q>e>ulti i powtorzyc aż gość nie padnie, a ad nie mogę ogarnąć. Cały czas padam. Tak przy okazji, może mi ktoś coś doradzić @ulti ? Połowę użyć marnuję, bo typ dostanie pare razy i spieprza, a ja kręcę się i nic nie biję jak idiota, jakieś porady?;p
Erverse jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 2 (zarejestrowanych: 0, gości: 2)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:20.


Powered by vBulletin 3