Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-05-2009, 16:58   #121
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Tzn nie może mieć ale weź znajdź kalkulator który nie ma MRC M- i M+...
Pozwalają na takie kalkulatory ale oficjalnie nie można takich używać.
Btw. nie możesz zabrać ze sobą 2 kalkulatorów
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-05-2009, 22:51   #122
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

A tam gadanie. Miałem taki kalkulator, który nie jednemu przypominał telefon W sumie mało przydatne te wszystkie funkcje ale najważniejsza była w nim klapka. Napisałem sobie na niej ołówkiem kilka przydatnych rzeczy i nie powiem - przydało sie.

Btw. w zadaniu z gwiazdami. Jak sie nazywały te w małym kółeczku w dolnym lewym rogu wykresu?
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2009, 23:08   #123
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Zgadza się. Nad tymi dwoma myślałem najdłużej (w dodatku myślałem, że sobie strzelę w łeb, gdy już zauważyłem jak okręgi były banalnie proste ;p), ale w końcu zrobiłem. Natomiast nieco się wyłożyłem przy obliczaniu pola przekroju w ostrosłupie i na zadaniu z ciągiem geometrycznym.
Okręgi były proste, też wpadłem na rozwiązanie ale byłem tym zbyt podniecony i zrobiłem karygodny błąd XD ale może za dobry sposób będzie chociaż punkt. Skarbca nie zrobiłem, ale przekrój i c.g. tak. Tylko nie wiem czy zaliczą mi odpowiedź w tych ciągach, bo w sumie uprościłem tak jak potrafiłem, ale nie wiem czy z tego wynika, że to jest tam mniejsze od 1/4 xd
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 00:35   #124
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Skoro trzeba wpaść na rozwiązanie to nie wiem czy to znaczy, że proste ; )

Ogólnie zaskoczyłem się, że fizyka taka łatwa w porównaniu z matematyką. Raczej pisanie fizyki przyrównałbym z wosem (wszystko rozszerzone of course).
Co nie znaczy, że będę miał więcej niż 45%

Rothes kim Ty jesteś?!
Pykasz matme, max z polskiego(czyli się poduczyłeś jakby nie patrzeć), masz 130MSa i umiesz programować na dość zaawansowanym poziomie skoro potrafisz napisać maturę z informatyki. Nie mogę rozpracować profilu Twojej osobowości
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 08:33   #125
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matheavyk Pokaż post
Rothes kim Ty jesteś?!
Pykasz matme, max z polskiego(czyli się poduczyłeś jakby nie patrzeć), masz 130MSa i umiesz programować na dość zaawansowanym poziomie skoro potrafisz napisać maturę z informatyki. Nie mogę rozpracować profilu Twojej osobowości
but how do you kill that which has no life...?
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 09:53   #126
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hoomik Pokaż post
but how do you kill that which has no life...?
W WoWa też pykałem, gdy euro było tańsze.

Generalnie można przyznać rację hoomikowi, wszystko zależy od tego jak kto definiuje życie. Ja swojemu nie mam nic do zarzucenia.

@Topic
W poniedziałek ustny angielski podstawowy - liczę na kolejne 20/20, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Potem informatyka w czwartek i wakacje.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 15-05-2009 o 09:54.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 10:07   #127
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hoomik Pokaż post
but how do you kill that which has no life...?
Po prostu mu zazdroscisz - moze chlopak jest zdolny po prostu?
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 10:44   #128
Corgar Frizz
Użytkownik Forum
 
Corgar Frizz's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Hinamizawa
Wiek: 33

Posty: 1,247
Corgar Frizz ma numer GG 919691
Domyślny

Ha, zdolny to jest mało powiedziane. Zdolny to jestem ja, tyle że się opierdzielam i opieram się raczej na przebłyskach genialności niż systematycznej nauce.

Co do "nieprzeciętnego" Rothesa:

-Matma w tym roku była dość łatwa.
-130 MS, to pozostawię bez komentarza.
-Ustny polski. Zależy od komisji i pewności siebie. Prawdę mówiąc żeby zdać na 100% wystarczy zacząć uczyć sie prezentacji kilka dni przed. Jak stres cię nie przytłoczy, to wszystko ładnie i pięknie.
-Infa w rozszerzeniu.... a może to jego hobby?


@Rothes
Gome, nawet sobie nie wyobrażałem że na świecie może istnieć więcej osób podchodzących w ten sposób do matury, a mogących powiedzieć "to było łatwe" ^^

Frizz-kun
__________________
Ukryty tekst:

I am bone of my Keyboard
Internet is my body and Site is my blood
i have created over a thousand threads
unknown to mods nor known to spammers
have withstood the flames of many flamers
yet those flamers cant do anything
so as i create

Unlimited Topic Works

わたしのパン... わたしのパン...

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Ostatnio edytowany przez Corgar Frizz - 15-05-2009 o 12:10.
Corgar Frizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 11:55   #129
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Corgar Frizz Pokaż post
Czyli biorąc po wszystko pod uwagę, Rothes jest prawie tak inteligentny jak ja. Różnimy się tylko tym że on się coś uczy.
Nie wiem kto i kiedy wam nagadał takich głupot - mój temat maturalny dotyczył problemów adaptacji filmowych. Za przykład wziąłem sobie ekranizację utworu fantasy, a jako że interesuję się fantastyką, był on ściśle związany z moimi zainteresowaniami, toteż nie miałem większych problemów z formułowaniem odpowiedzi na postawione mi pytania.

Matmę napisałem spontanicznie - żadnego przygotowania, powtarzania. Jestem zbyt leniwy, albo raczej zbytnio uzależniony od grania w gry, oglądania anime i czytania książek, aby się uczyć. Apeluję zatem o zaprzestanie robienia ze mnie kujona (nic do nich nie mam, ale opieram się na wiedzy zdobytej na lekcjach i inteligencji, a nie godzinach spędzonych przy utrwalaniu materiału).

A najlepiej to byłoby gdybyście po prostu wrócili do głównego tematu i zostawili moją (nie)skromną osobę w spokoju.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 15-05-2009 o 11:56.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2009, 21:20   #130
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

Cytuj:
Po prostu mu zazdroscisz - moze chlopak jest zdolny po prostu?
nah. Moj X360 >> jego 130MS.

Mowilem juz ze podstawowy angielski to jawna kpina z maturzystow? W drugiej klasie gimnazjum srednio rozgarniety dzieciak by sobie z nia spokojnie poradzil. Osobiscie zaluje ze rok temu pisalem podstawe, bo byla to strata czasu, ale suma sumarum i tak skonczylem prawie tam, gdzie chcialem, wiec w/e.
Cytuj:
mój temat maturalny dotyczył problemów adaptacji filmowych
rok temu ten sam topic mialem, ino mniej nołlajferskie przyklady sobie wybralem. I ustny polski to kolejna strata czasu. Ani uczniakom nie chce sie tej prezentacji robic, ani komisji nie chce sie tego sluchac, ani do niczego nie jest to potrzebne. Mozna by czas poswiecony na robienie prezentacji wykorzystac na cos bardziej pozytecznego (140MS brzmi kuszaco, co nie Rothes? ;]). I generalnie matura to fail, wbrew temu co gada wiekszosc uczonych "znawcow", mozna ja zdac bez najmniejszego problemu nie uczac sie nic lub prawie nic.
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2009, 03:36   #131
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez hoomik Pokaż post
I generalnie matura to fail, wbrew temu co gada wiekszosc uczonych "znawcow", mozna ja zdac bez najmniejszego problemu nie uczac sie nic lub prawie nic.
Fakt, kończąc aktualnie pierwszą klasę LO próbną z polskiego miałem na 45 %, biologia 39 %, angielski 71 %... bez przygotowania, normalne matury z któregoś tam roku wstecz. Tylko widzisz, kto zda ten zda, kto nie zda ten debil. Aczkolwiek, tu nie chodzi o to, by zdać - lecz o to, żeby dostać się na wymarzone studia - a na to potrzeba trochę więcej niż 30 %.
Gonzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2009, 19:59   #132
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Przepraszam Rothes, nie wiedziałem, że tyle osób się Tobą zainteresuje, i że to wywoła jakąś dyskusję. Ogólnie i tak szacunek, szczególnie za szczerą odpowiedź.

@topic
Moja matma zupełnie poniżej oczekiwań- jakieś 54%. A muszę przyznać, że nieskromnie liczyłem na 80%+... chyba jednak nie licząc zadań całe życie nie da się potem w trzy godziny ich rozwiązać, nawet posiadając dużą wiedzę teoretyczną. Ale cóż, matura w pewnym sensie wskazuje nam ścieżkę, którą będziemy podążać. A jaka to ścieżka-nieważne, na pewno dla nas dobra
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2009, 20:18   #133
AnonimowyPowrot
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 02 2009

Posty: 756
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Nie wiem kto i kiedy wam nagadał takich głupot - mój temat maturalny dotyczył problemów adaptacji filmowych. Za przykład wziąłem sobie ekranizację utworu fantasy, a jako że interesuję się fantastyką, był on ściśle związany z moimi zainteresowaniami, toteż nie miałem większych problemów z formułowaniem odpowiedzi na postawione mi pytania.

Matmę napisałem spontanicznie - żadnego przygotowania, powtarzania. Jestem zbyt leniwy, albo raczej zbytnio uzależniony od grania w gry, oglądania anime i czytania książek, aby się uczyć. Apeluję zatem o zaprzestanie robienia ze mnie kujona (nic do nich nie mam, ale opieram się na wiedzy zdobytej na lekcjach i inteligencji, a nie godzinach spędzonych przy utrwalaniu materiału).

A najlepiej to byłoby gdybyście po prostu wrócili do głównego tematu i zostawili moją (nie)skromną osobę w spokoju.
Pewnie jesteś za to słaby z historii

Ja mam podobnie, oceny spoko (ale to dopiero 2-ga gim.), testy poszły dobrze (nie znam wyników z matmy, ale jestem w klasie mat-inf, z polskiego 45/50, a z anglika 42/50), tylko historia zawsze najgorzej, bo nigdy nie da się jej zrozumieć (da, ale takich pytań nie ma na żadnym spr.)
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ikruy84ZnM4 YEA!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
  1. Nie poważnie piszę się osobno. Ponieważ "nie" z czasownikami piszę się osobno. Rozumiem, że wam firefox błędy poprawia, ale nie można na niego liczyć w 100%.
AnonimowyPowrot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2009, 20:31   #134
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

http://psemek.wordpress.com/2008/05/...a-maturalnego/
Spóźnione, ale szczere.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 21-05-2009, 20:09   #135
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Ostatnia maturka - z informatyki, już za mną. Wrażenia?

Na część teoretyczną przewidziano 90 minut - wyszedłem po 30, a jakieś góra 5 minut później pozostałe dwie osoby. Poziom był zaskakująco niski. Kilka pytań na prawda/fałsz, głównie z konwersji systemów liczbowych, jedno zadanie ściśle związane z algorytmem Euklidesa oraz jedno na podanie własnego algorytmu rozwiązującego problem ilości punktów kratowych w kole o zmiennym promieniu.

Część praktyczna też nie była zbyt trudna. Zadania z bazy danych standardowe - całość na około 10-20 minut. W Excelu należało wykonać wykres ilustrujący czyjegoś-tam-smoka (dwa układy równań liniowych; należało wybierać losowo, z takim samym prawdopodobieństwem, jedno z nich dla każdej pary (x,y) i na ich podstawie modyfikować poprzednią parę). Pozostałe podpunkty polegały na wyznaczaniu średnich oraz wartości min i max wśród 5000 iteracji algorytmu. Trochę dałem ciała w pierwszym podpunkcie tego zadania, bo nie doczytałem polecenia i straciłem z dobre 40 minut na zastanawianie się co zrobiłem źle. W ostateczności jednak zadanie wykonałem w całości. Ostatnie zadanie to typowe zadanie na programowanie - zabawy z wyrazami składającymi się z samych zer i jedynek: sprawdzanie czy podane wyrazy są palindromami, czy spośród pary wyrazów jeden zawiera się w drugim i tworzenie jak najkrótszych nowych wyrazów, które zawierają w sobie jednocześnie obydwa z danej pary. Tutaj zabrakło mi z 10-15 minut na dokończenie ostatniego podpunktu, ale to jedyne czego nie zdążyłem zrobić, więc ogólnie nie jest źle.

Przewidywany wynik? Okolice 90%.

Częstotliwość powtarzania wyrazu "zadanie" w tym poście przekracza wszelkie normy Unii Europejskiej. Autor, za zaistniałą sytuację, chciałby gorąco przeprosić.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 01:38   #136
Matheavyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2004

Posty: 87
Matheavyk ma numer GG 9086214
Domyślny

Wcale nie przekracza^^

Dzięki za sprawozdanie. Widzę, że informatykiem to ja jeszcze nie jestem(chociaż niekoniecznie zamierzam;p). Gratuluję wyniku
Matheavyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-05-2009, 11:17   #137
Akiyama_Mio
Zbanowany
 
Akiyama_Mio's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2009

Posty: 71
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Antica
Poziom: 105
Domyślny

A ja wlasnie wrocilem z polskiego 20/20, zarowno z polskiego, jak i z rozszerzonego angielskiego.
Akiyama_Mio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 10:13   #138
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

90% z rozszerzonego ustnego angola, w poniedziałek ustny polski..
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 10:16   #139
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Uau, to niektórzy jeszcze muszą czekać na te ustne? Współczuję, ja już o maturze dawno zapomniałem
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 10:36   #140
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

no widzisz taki żal w tej mojej szkole..
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:04.


Powered by vBulletin 3