Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-08-2007, 16:02   #301
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

A ja znam
Sprawa prosta

Ani na non-pvp wchodzi 4 sorcow kazdy po 2 x ue i do tego bota nie trzeba
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-08-2007, 16:09   #302
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
Pal nawet jakby nie uciekal to by mial mniejsze waste od sorca...
I nawet nie wiesz jak bardo się mylisz. Paladyn żeby expić musi używać full attack, więc jego shielding jest tragiczny (paladyni mają przeważnie shielding w okolicach 50-70) co w porównaniu z full def sorca daje mniej więcej podobny efekt. Ponadto paladyni atakują tylko raz na turę co powoduje, że dłużej biją potwora - muszą się leczyć, a taki sorc na utamo vicie potrafi zjechać potwora w mgnieniu oka (vis + wand + runy - oczywiście pamiętając że uderza maxymalnie 2 razy w turze) dzięki czemu potwór mniej razy go uderzy. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że sorc wydaje więcej pieniędzy na amunicję, ale za to potwory szybciej padają, a taki pall pozbawiony teraz run (z powodu małego dmg) atakuje tylko z boltów/spearów.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
exp z DSami na 28 lvlu jest porownywalny do bicia larv...
Idź na hydry z dsami/fire elementalami to zobaczysz co to znaczy exp z summonami... a jak nie masz pacc to chociaż na dle.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
pall teraz NIGDZIE nie ma waste, chyba ze sie pcha z 25 lvlem na dragi itp
Kolejny raz się mylisz. Paladyn na 100 lvlu o wybraniu się na demki może tylko pomarzyć (bez waste) natomiast taki sorc z sd może to robić z powodzeniem (mniejszym niż przed update ale jednak).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
no widzisz? a ja swoim sorkiem 43 lvl nawet nie mam po co isc na dragi bo jest MEGA waste + ryzyko powrotu do miasta najszybszym sposobem
Eh co do powrotu najszybszym sposobem, to chyba nie umiesz grać... mega waste? nie przesadzaj, narzekać mogą sorce na H lvlach bo oni mają konkretne powody do narzekania, ale twoje hity raczej sie za bardzo na złe nie zmieniły więc tak sam mogłeś chodzić przed updatem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
kto teraz z sd expi?!?!? nie oplaca sie juz bic z sd ani w wrl, ani w demony ani w nic innego
No wyobraź sobie, że ludzie na h lvlach (130+) nie mają po co gdziekolwiek iść bez sd...


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
następne dziecko we mgle... ty serio myslisz ze chociaz JEDEN gracz poszedl na anni bez bota?
Nawet nie wiesz ilu. Na serwerach no-pvp ludzie nie potrzebują botów do przejścia anihi (sorce 130+ wchodzą i spam ue tak skutecznie im pomaga w anihi, że zostaje im jeszcze 500+ manny)



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
byla zasadnicza roznica, magowie sie meczyli, wydawali kase, runy robili, ale wzamian za to mieli sporo wieksze hity,a teraz co? Z hmma na 43 lvl sorcem moge cisnac max ~75-80... przy czym paladyn na moim lvl nie dosc ze wali a darmo, to jeszcze nie musi tachac BPkow hmmow, a srednia hitow bardzo zblizona
Za darmo raczej nie. Ja na jednorazowe wyjście w exp biorąc bolty wydaje 4,5k albo gdy biorę royal speary około 900 - to sama amunicja nie licząc mfów.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
po co uzywac run ktore kosztuja naprawde sporo a hity sa i tak mniejsze od hitow najt&pal
Chociażby po to, że dzięki nim możecie potwory zabijać o wiele szybciej. Atakujecie 2x na turę co wam daje jednak mniejsze waste na leczenie - potwór mniej razy was atakuje bo szybciej pada.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
3gp/bolt + mozliwosc trzymania dystansu(pal przed upem) vs ~5gp uderzenie z wanda + ~10-15 gp za Vis + koniecznosc stania na wprost potwora (sorc po update)
5 gp za uderzenie z wanda? o.O no to jesteś człowiekiem który obala wszystkie znane mi teorie! Myślałem że wand zabiera manne a nie kase... 10-15gp za vis? Też dobre... w końcu zawsze możesz poczekać na respa i ci trochę manny odrośnie więc koszt manasowania się koniecznego jest mniejszy. No chyba że się bardzo śpieszysz z expem, ale to i tak pokrywa się z tym że expisz w ten sposób szybciej niż paladyni. Pomyśl jak to było przed updatem z wandami. Sorc używał tylko vis + runy.


Oczywiście nie chcę tutaj niczego usprawiedliwiać, bo sorce powinni expić szybciej, ale jak wcześniej pisałem jak wszyscy to wszyscy - gdyby zadawane hity zależały od lvla u każdej profesji to h-lvlowcom opłacało by się nadal expić. Wystarczy popatrzeć na ludzi z lvlami około 300~ Knightom nie opłacało się już expić, bo hity zadawali już kilka lat identyczne i stawało się to nudne. Ich jedyną rozrywką było blokanie na questach/chodzenie 4 fun na lepsze potwory ale z waste. A paladyni? Jak by nie było zawsze mieli najgorszą sytuacje (wystarczy zobaczyć na którym miejscu znajduje się najlepszy rp w tibii - Sir Arthos jest dopiero 13). Właśnie tak sobie patrze na statystyki most experiance i jestem w szoku!

http://erig.net/xphist-pg.php

Czy to nie tragiczne? Kiedyś wielkim wysiłkiem i super osiągnięciem było gdy profesja magiczna zdobyła 10kk+ expa... Teraz mdw (po update) najwięcej wbił 1,5kk expa a knighci biją po 8kk!!

Chyba więcej słów nie trzeba. Knight co by nie powiedzieć jest czołgiem, a sorc/druid pomiotem nic nie znaczącym. A paladyn klasuje się zawsze jakoś tak pośrodku (tylko 2 rp w tabeli którą bezapelacyjnie podbijają knighci).

To co się teraz dzieje na tablicach experiance tibii to chyba jakiś wakacyjny żarcik cipsoftu. Wydaje mi się, że ten update jest przejściowy żeby knighci i pale mogli się trochę wybić, a sorce i druidzi opamiętali się troche z expieniem.


No ale jedno co zostaje to czekać z nadzieją na świąteczny update...
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:


Ostatnio edytowany przez Xerionis_Family - 04-08-2007 o 16:10.
Xerionis_Family jest offline  
stary 04-08-2007, 18:02   #303
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
I nawet nie wiesz jak bardo się mylisz. Paladyn żeby expić musi używać full attack, więc jego shielding jest tragiczny (paladyni mają przeważnie shielding w okolicach 50-70) co w porównaniu z full def sorca daje mniej więcej podobny efekt. Ponadto paladyni atakują tylko raz na turę co powoduje, że dłużej biją potwora - muszą się leczyć, a taki sorc na utamo vicie potrafi zjechać potwora w mgnieniu oka (vis + wand + runy - oczywiście pamiętając że uderza maxymalnie 2 razy w turze) dzięki czemu potwór mniej razy go uderzy. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że sorc wydaje więcej pieniędzy na amunicję, ale za to potwory szybciej padają, a taki pall pozbawiony teraz run (z powodu małego dmg) atakuje tylko z boltów/spearów.
Sorc na utamo vita vs. np. wampir - poleci ok.100-150 many z magic shielda i 80-100 z visa/wanda. Razem mamy stratę 180-250 many czyli ~2 mana fluidy. Koszt = ~100gp.
Paladyn vs. wampir - poleci ok. 20-40 many na exurę, żeby zrzucić paraliż + 0-2 speary. Koszt = 0-30 gp. Widać różnicę?
Wampir to jedynie taki prościutki przykład. Nie chce mi się nawet próbowac wyliczać różnicy w kosztach dla czegoś trudniejszego/silniej bijącego. Paladyn od ~40 levelu może ekspić na tombach (nawet za tp) wydając tylko groszowe kwoty na amunicję (royal speary) i beż konieczności zuzywania mf/UH. Magowie muszą wydawać po kilka k na mf'y i ostro się starać, zeby wyjśc na plus.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Idź na hydry z dsami/fire elementalami to zobaczysz co to znaczy exp z summonami... a jak nie masz pacc to chociaż na dle.
Idż z DS'ami na DL'e i powiedz mi jak długo DS'y pożyją...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Kolejny raz się mylisz. Paladyn na 100 lvlu o wybraniu się na demki może tylko pomarzyć (bez waste)
Naprawdę? Ciekawe jak mojemu koledze (wczoraj miał 102lev, jutro pewnie dobije 103) się to jednak udaje?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Eh co do powrotu najszybszym sposobem, to chyba nie umiesz grać...
Ty, oczywiście, magicznym sposobem, nigdy się nie wpakowałes na kombo od "nerwowego" smoka? Sorc na 43 może się "złożyć" zanim zdąży zauważyć co go zabiło, zaręczam...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
No wyobraź sobie, że ludzie na h lvlach (130+) nie mają po co gdziekolwiek iść bez sd...
I zapewne dlatego , że h-levele tak strasznie potrzebują SD, ich cena od czasu update spadła z 5,5-6k za plecak do 4-4,5k...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Za darmo raczej nie. Ja na jednorazowe wyjście w exp biorąc bolty wydaje 4,5k albo gdy biorę royal speary około 900 - to sama amunicja nie licząc mfów.
900gp na amunicję... co za straszliwy wydatek... toż to prawie cały bp mana fluidów możnaby za to kupić. A wiesz na ile magowi na Twoim levelu starcza 1 bp manafluidów?
A przy okazji, to ile przynosisz z powrotem loota/gp za te wydane 900?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Chociażby po to, że dzięki nim możecie potwory zabijać o wiele szybciej. Atakujecie 2x na turę co wam daje jednak mniejsze waste na leczenie - potwór mniej razy was atakuje bo szybciej pada.
Jak ja kocham te opowieści na temat grania magiem w wydaniu ludzi którzy nie mają o tym pojęcia... Atakujemy 2x na turę? Owszem. Tylko przy okazji musimy "łykać" wszystkie ataki bo vis bije tylko na wprost, musimy się leczyć co 2-3 strzały z visa (co przy okazji zmniejsza częstotliwość naszych ataków. Palkowi exhaust nie blokuje strzelania, nieprawdaż?) no i co najważniejsze, my poprostu musimy móc zabijać szybciej bo to jedyna szansa żeby samemu przeżyć, zważywszy na mikrą ilośc posiadanych hp. "Mniejsze waste na leczenie" - ha-ha-ha - ponury żart...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
5 gp za uderzenie z wanda? o.O no to jesteś człowiekiem który obala wszystkie znane mi teorie! Myślałem że wand zabiera manne a nie kase... 10-15gp za vis? Też dobre... w końcu zawsze możesz poczekać na respa i ci trochę manny odrośnie więc koszt manasowania się koniecznego jest mniejszy. No chyba że się bardzo śpieszysz z expem, ale to i tak pokrywa się z tym że expisz w ten sposób szybciej niż paladyni.
Po pierwsze: "manna" to może być co najwyżej kasza (chyba że masz jakieś takie biblijne skojarzenia?). Po drugie: 1 e-vis = 20 many = 20 sekund czekania na odzyskanie zużytej many (z promocją). Znasz jakieś miejscówki, gdzie można sensownie poekspić strzelając raz na 20 sekund? Jeśli tak, "to jesteś człowiekiem który obala wszystkie znane mi teorie!"
Odkładając bajki na bok, smutna rzeczywistość jest taka, że mag musi używać mana fluidów by móc walczyć, więc przeliczanie każdego strzału na gp jest jak najbardziej na miejscu (odtwarzanie many jedynie minimalnie zmniejsza ogólny koszt).
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Jak by nie było zawsze mieli najgorszą sytuacje (wystarczy zobaczyć na którym miejscu znajduje się najlepszy rp w tibii - Sir Arthos jest dopiero 13). Właśnie tak sobie patrze na statystyki most experiance i jestem w szoku!
Biorąc pod uwagę to co sie teraz wyrabia to się może niedługo zmienić. Nie wiem jak na Twoim świecie ale u mnie są w tej chwili takie miejsca gdzie nie mozna kamieniem rzucić, żeby nie trafić w paladyna. Kiedy wczoraj popołudniu wybrałem się na Nargor, wróciłem po 15 minutach. Nie da się grać, kiedy za 1 piratem goni 2-3 paladynów...
__________________
Fág an bealach!

Ostatnio edytowany przez mazgier - 04-08-2007 o 18:05.
mazgier jest offline  
stary 04-08-2007, 18:29   #304
Michael Jackson
Użytkownik Forum
 
Michael Jackson's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2005

Posty: 101
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Xerionis_Family gadasz głupoty, że paladyni znowu zostali pominięci, ale zauważ, że palkiem nie masz nigdzie straty kasy, pierdolisz coś o demonach, że masz wast, ale nigdzie indziej, a 100 lvl magiem solo na demonach masz 10x wiekszy wast. Teraz palek i knight jest duzo lepszy od maga.
__________________
,,l,,
Michael Jackson jest offline  
stary 04-08-2007, 19:02   #305
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Palkowi exhaust nie blokuje strzelania, nieprawdaż?) no i co najważniejsze, my poprostu musimy móc zabijać szybciej bo to jedyna szansa żeby samemu przeżyć, zważywszy na mikrą ilośc posiadanych hp. "Mniejsze waste na leczenie" - ha-ha-ha - ponury żart...

Tutaj sie z toba nie zgodze wez zapusc caly czas 3majac hotkey np exury bij potwora ciekawe czy uderzy?
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 04-08-2007, 19:12   #306
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Finch Pokaż post
Człowieku jeżeli czegoś nie wiesz to o tym nie mów. Może i na twoim serwerze są sami botterzy ale u mnie (Elera) prawie takowych nie ma. Zanim wprowadzili hotkeye gracze z mojego serwera (h lvle) prawie wogóle nie używali botów. Wiem to stąd, ponieważ widziałem najpierw zapowiedzi na forum Anhilatora a potem sprawdzałem na tibia.com czy osoby te nie padły. Człowieku na moim serwie ludzie na 130+ lvl nie mogli go zrobić i padali nawet po 5 razy. A wiem co mówie i nie leję wody tak jak ty! Aby przejść Anhi musiałeś mieć conajmniej 120+ lvl i robiłeś go na własną odpowiedzialnośc. Jak chcesz to zobarz se filmiki na youtube.com z Elery i wtedy zobaczysz jak ludzie padaja i uhaja sie własnymi rękoma. Żeś k***wa za***bał
Jassne... nawet teraz prożno szukać ludzi bez bota na 100+lvlach
Takie są realia i sie juz nie wysilaj.
PS: to co to za film byl ze ty widziales ze on sie sam uha bez bota?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
I nawet nie wiesz jak bardo się mylisz. Paladyn żeby expić musi używać full attack, więc jego shielding jest tragiczny (paladyni mają przeważnie shielding w okolicach 50-70) co w porównaniu z full def sorca daje mniej więcej podobny efekt. Ponadto paladyni atakują tylko raz na turę co powoduje, że dłużej biją potwora - muszą się leczyć, a taki sorc na utamo vicie potrafi zjechać potwora w mgnieniu oka (vis + wand + runy - oczywiście pamiętając że uderza maxymalnie 2 razy w turze) dzięki czemu potwór mniej razy go uderzy.
no ok super, sorc zabija szybciej,a teraz policz jego koszty
Cytuj:
Musisz wziąć pod uwagę fakt, że sorc wydaje więcej pieniędzy na amunicję, ale za to potwory szybciej padają, a taki pall pozbawiony teraz run (z powodu małego dmg) atakuje tylko z boltów/spearów.
i bije tyle samo co sorc z runami ....

Cytuj:
Idź na hydry z dsami/fire elementalami to zobaczysz co to znaczy exp z summonami... a jak nie masz pacc to chociaż na dle.
zle sforumłowałem, chodizlo mi konkretnie o exp z DSami na dragach
Cytuj:
Kolejny raz się mylisz. Paladyn na 100 lvlu o wybraniu się na demki może tylko pomarzyć (bez waste) natomiast taki sorc z sd może to robić z powodzeniem (mniejszym niż przed update ale jednak).
a jakie paladyn ma tam koszta?

Cytuj:
Eh co do powrotu najszybszym sposobem, to chyba nie umiesz grać... mega waste? nie przesadzaj, narzekać mogą sorce na H lvlach bo oni mają konkretne powody do narzekania, ale twoje hity raczej sie za bardzo na złe nie zmieniły więc tak sam mogłeś chodzić przed updatem.
moje sie nie zmienily, ale najta i pala - tak, a jest takie przyslowie: "stojac w miejscu - cofasz sie"

Cytuj:
No wyobraź sobie, że ludzie na h lvlach (130+) nie mają po co gdziekolwiek iść bez sd...
twierdzisz ze 130 lvl sorce expia z sd?
Cytuj:
Nawet nie wiesz ilu. Na serwerach no-pvp ludzie nie potrzebują botów do przejścia anihi (sorce 130+ wchodzą i spam ue tak skutecznie im pomaga w anihi, że zostaje im jeszcze 500+ manny)
no i? jeden jedyny wariant przejscia anni bez bota, a co z reszta?

Cytuj:
Za darmo raczej nie. Ja na jednorazowe wyjście w exp biorąc bolty wydaje 4,5k albo gdy biorę royal speary około 900 - to sama amunicja nie licząc mfów.
aha te 350gp na godzine ta sa wg ciebie koszta?!

Cytuj:
Chociażby po to, że dzięki nim możecie potwory zabijać o wiele szybciej. Atakujecie 2x na turę co wam daje jednak mniejsze waste na leczenie - potwór mniej razy was atakuje bo szybciej pada.
no i co po tym tanszym leczeniu? jakbys nie pamietal to sorc potrzebuje many do atakowania tez, nie tylko do leczenia
Cytuj:
5 gp za uderzenie z wanda? o.O no to jesteś człowiekiem który obala wszystkie znane mi teorie! Myślałem że wand zabiera manne a nie kase... 10-15gp za vis? Też dobre...
naprawde nie masz do czego sie juz przyczepic? jezeli tak, to idac twoim tokiem myslenia wszystkie profesje expia za darmo, bo nie potrzebuja GP do walki... o.0

Cytuj:
Pomyśl jak to było przed updatem z wandami. Sorc używał tylko vis + runy.
ale wzamian za to ze mial wieksze koszty to mial zadawal wieksze obrażenia z tych run i visa
Cytuj:
Wystarczy popatrzeć na ludzi z lvlami około 300~ Knightom nie opłacało się już expić, bo hity zadawali już kilka lat identyczne i stawało się to nudne.
czy aby napewno? gdyby nie update to seromontis by mial teraz podobna sile magii co ~200 lvl sorcerer
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 04-08-2007, 19:49   #307
Finch
Użytkownik Forum
 
Finch's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2007
Lokacja: Bartoszyce

Posty: 98
Stan: Niegrający
Finch ma numer GG 3884618
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
Jassne... nawet teraz prożno szukać ludzi bez bota na 100+lvlach
Takie są realia i sie juz nie wysilaj.
PS: to co to za film byl ze ty widziales ze on sie sam uha bez bota?
Ej chłopcze, mam pytanie. Czy przypadkiem rodzice nie kupili ci neostradę pod choinke, na urodoziny bądz z jakiejś innej okazji, bo wiesz co podchodzisz mi pod noobowskie dziecko neo, które zafascynowane botami (bez których byś sobie nie poradził) i uważające się za pro evul master gamera sądzi, że każdy używał kiedyś botów..... Co do teraz to się zgodze bo kupe botów mamy w samym kliencie. Ja osobiscie sam nie używałem nigdy żadnego bota, grałem sprawiedliwie, skillując podnosząc speary raz po raz i teraz mnie to wkur**a, że takie dzieci jak ty zafascynowane botem "backspear" mogą sobie spokojnie skilowac nawet nie wiedząc po co to robią.
Więc nie wpieraj mi tu, że każdy używał bota.

A co do filmików poszukaj a znajdziesz.




Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
twierdzisz ze 130 lvl sorce expia z sd?

A nie?! Weź człowieku myślisz że każdy jest takim dzieckiem jak ty, że potrafi tylko bić lvl za pomoca visów? Oczywiście, że ludzie expią za pomoca sd, bo są one tanie (sczególnie druidzi).
__________________
Bo liczą się ludzie a nie cyferki przy lvlu

Finch jest offline  
stary 04-08-2007, 20:03   #308
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Fakt faktem zbyt mocno oslabili postacie magiczne choc przyznam szczerze pewnego oslabienia wymagaly.

Lidzie grajacy postaciami magicznymi tak do 120 levela nie powinni narzekac az tak bardzo.

Kto gral za czasow tibii 7.4?

Jezeli niewielu to przypomne jedna rzecz.
Byli sorce (o drutach tu nie wspominam poniewaz te postacie mialy wtedy naprawde powaznego zonka - by moc szybko expic musieli skupowac sdki) , wiec byli sorc ktorzy na pewnych swiatach potrafili jako pierwsi osiagnac 100 lvl na serwie.

Jezeli mimo wiekszych kosztow niz obecnie i z podobna sila jak obecnie potrafili tego dokonac pierwsi tzn ze musieli zarabiac na expie (bo wtedy sie expilo tylko hmm badz sd).
Przypomne ze taki 100 sorc wtedy z hmm zadawal taki dmg jak obecnie 100 sorc z visa.

I prosze nie chcrzancie tu jak wam zle - jest trudniej ale da sie z tym zyc i ci co maja umiejetnosci postacie magiczne beda dla nich wyzwaniem a ci co zawsze szli na latwizne albo grali by miec nieskonczony power wraz z wzrostem levela(odnosi sie to tylko do postaci magicznych sprzed up) niech se graja innymi profesjami ktore sa latwiejsze dla nich.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 04-08-2007, 20:15   #309
katja of isil
Użytkownik forum
 
katja of isil's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2006

Posty: 21
Profesja: Elder Druid
Gildia: White Army
Świat: Refugia
Poziom: 78
Poziom mag.: 62
Domyślny pall koszty ekspienia i mozliwosci

Ktos tu napisał o ekspieniu pallem za TP , widywałam w stone tomb i 25 lvle za tp , Koszty ekspienia , hmm nosze kilka manasów (40 RP ) dosłownie na wszelki wypadek i nie pamietam kiedy ostatni raz ich potrzebowałam ,jak wiadomo expi sie , dopóki starczy royal spearów i nie znam przypadku , żeby nie zarobic na te royalki obojetnie na czym expiąc. Na tym samym tombie spotykam 40-60 magów , więc o czym mowa . o scarabach nawet nie wspominam, nie pamietam ostatnio innej profesji niz pall knight spotkanej tam.
Tak przy okazji od czasu , jak expi sie z tarcza i royalami mało jest miejsc , gdzie pall nie da sobie rady , chyba ,że obijał sie przy skilowaniu , ale wtedy sam sobie jest winien .
Podsumowanie - na 40 lvl mam wykupione czary , promocje i bohy za kase zarobiona na pallu .........
katja of isil jest offline  
stary 04-08-2007, 20:47   #310
ProCZOP
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Wiek: 36

Posty: 42
Domyślny

Cytuj:
Rycerz: O mój boże! Jestem dwa razy lepszy niż byłem! I hej, spójrz na tego maga -wskazuje palcem na maga-
Mag: O mój boże! Niewiarygodne! Jestem o połowę słabszy niż byłem! I na dodatek, spójrzcie na rycerzy -wskazuje palcem na najbliższego rycerza-
Głos z tyłu sali: Hmm, no cóż, ale magowie NADAL są ponad dwa razy silniejsi niż rycerze, czyż nie?
Czyli autor tekstu rysuje nam wizję, że stosunek siły knight-mag zmienił się czterokrotnie na korzyść rycerza.
__________________
Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne
ProCZOP jest offline  
stary 04-08-2007, 20:56   #311
KalasantyX
Użytkownik Forum
 
KalasantyX's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2006

Posty: 682
KalasantyX ma numer GG Dostaniesz na PW
Domyślny

Cytuj:
Głos z tyłu sali: Hmm, no cóż, ale magowie NADAL są ponad dwa razy silniejsi niż rycerze, czyż nie?
Aha, ... , zależy jak na to patrzeć. Siłą magii na pewno są ponad 2x mocniejsi... best hit raczej nie będzie ponad 2x, ale to zależy od levela. Średnia hitów? Niom z SD to będzie 2x...

-.- Jeżeli chodzi o siłę jako wypadkową wszystkich czynników to niezłą propagandę muszą dawać...

Btw. Tłumaczą się. To dobrze, znaczy, że sądzą, że źle zrobili...

Nadal się można nieźle bawić.
__________________
KalasantyX jest offline  
stary 04-08-2007, 20:57   #312
Nodivodu
Użytkownik Forum
 
Nodivodu's Avatar
 
Data dołączenia: 29 09 2006
Lokacja: Piła
Wiek: 39

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nodivodu
Profesja: Knight
Gildia: Phenomena
Świat: Xantera
Poziom: 170
Skille: 104/105
Poziom mag.: 8
Nodivodu ma numer GG 6247637
Domyślny

zgadzam sie ze przed update sorki i druty za szybko expili ale ja na miejscu Cipow obnizyl tylko im atak a nie dodawal knight'om i palkom

zreszta przed update zrobiles sobie porzadne skille to hity za 150+ zawsze wchodzily przy czym nie traciles nic oprocz paru uh( mowie o expieniu na zlowiach lub scrabach)wiec zawsze na + wychodzilem a taki sorek to full manasow tylko pil i zysk paktycznie 0 (60 - 110 lev sorek co expi solo)

a tak wogole knight to profesja ktora gra sie powloli ale jednostajnie
__________________
Yours Nodi.
Nodivodu jest offline  
stary 04-08-2007, 21:24   #313
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Sorc na utamo vita vs. np. wampir - poleci ok.100-150 many z magic shielda i 80-100 z visa/wanda. Razem mamy stratę 180-250 many czyli ~2 mana fluidy. Koszt = ~100gp.
Paladyn vs. wampir - poleci ok. 20-40 many na exurę, żeby zrzucić paraliż + 0-2 speary. Koszt = 0-30 gp. Widać różnicę?
Wampir to jedynie taki prościutki przykład. Nie chce mi się nawet próbowac wyliczać różnicy w kosztach dla czegoś trudniejszego/silniej bijącego. Paladyn od ~40 levelu może ekspić na tombach (nawet za tp) wydając tylko groszowe kwoty na amunicję (royal speary) i beż konieczności zuzywania mf/UH. Magowie muszą wydawać po kilka k na mf'y i ostro się starać, zeby wyjśc na plus.
Idż z DS'ami na DL'e i powiedz mi jak długo DS'y pożyją...
Naprawdę? Ciekawe jak mojemu koledze (wczoraj miał 102lev, jutro pewnie dobije 103) się to jednak udaje?
Ty, oczywiście, magicznym sposobem, nigdy się nie wpakowałes na kombo od "nerwowego" smoka? Sorc na 43 może się "złożyć" zanim zdąży zauważyć co go zabiło, zaręczam...
I zapewne dlatego , że h-levele tak strasznie potrzebują SD, ich cena od czasu update spadła z 5,5-6k za plecak do 4-4,5k...
900gp na amunicję... co za straszliwy wydatek... toż to prawie cały bp mana fluidów możnaby za to kupić. A wiesz na ile magowi na Twoim levelu starcza 1 bp manafluidów?
A przy okazji, to ile przynosisz z powrotem loota/gp za te wydane 900?
Jak ja kocham te opowieści na temat grania magiem w wydaniu ludzi którzy nie mają o tym pojęcia... Atakujemy 2x na turę? Owszem. Tylko przy okazji musimy "łykać" wszystkie ataki bo vis bije tylko na wprost, musimy się leczyć co 2-3 strzały z visa (co przy okazji zmniejsza częstotliwość naszych ataków. Palkowi exhaust nie blokuje strzelania, nieprawdaż?) no i co najważniejsze, my poprostu musimy móc zabijać szybciej bo to jedyna szansa żeby samemu przeżyć, zważywszy na mikrą ilośc posiadanych hp. "Mniejsze waste na leczenie" - ha-ha-ha - ponury żart...
Po pierwsze: "manna" to może być co najwyżej kasza (chyba że masz jakieś takie biblijne skojarzenia?). Po drugie: 1 e-vis = 20 many = 20 sekund czekania na odzyskanie zużytej many (z promocją). Znasz jakieś miejscówki, gdzie można sensownie poekspić

strzelając raz na 20 sekund? Jeśli tak, "to jesteś człowiekiem który obala wszystkie znane mi teorie!"
Odkładając bajki na bok, smutna rzeczywistość jest taka, że mag musi używać mana fluidów by móc walczyć, więc przeliczanie każdego strzału na gp jest jak najbardziej na miejscu (odtwarzanie many jedynie minimalnie zmniejsza ogólny koszt).
Biorąc pod uwagę to co sie teraz wyrabia to się może niedługo zmienić. Nie wiem jak na Twoim świecie ale u mnie są w tej chwili takie miejsca gdzie nie mozna kamieniem rzucić, żeby nie trafić w paladyna. Kiedy wczoraj popołudniu wybrałem się na Nargor, wróciłem po 15 minutach. Nie da się grać, kiedy za 1 piratem goni 2-3 paladynów...
No wiesz mój zarobek jest niemały muszę przyznać, i na pewno jest większy niż ma sorc/drui. Nie ma sensu w ogóle porównywanie po tym update, ale teraz sorce/druidzi mogą zobaczyć jak to jest gdy siła zależy od skilli a nie od lvla. Nie twierdzę, że to dobre, bo jak już wcześniej mówiłem gdyby siła zależała od lvla u wszystkich profesji gra stała by się ciekawsza.

Trudno wyjść na plus? Może to i dobrze, przynajmniej niektóre dzieci przestaną grać bo im będzie trudniej

heh 2-3 paladynów za piratem? ... proszę cię nie zacofujmy się do poziomów ~30

No chociaż teraz to narodził się nowy problem... zaobserwowałem zanik selekcji między lvlami na expowiskach. Np. 20 lvl paladyn expiący na pohu (GS o,O) albo na dragach 7x... no bez przesady, ale takie coś to już nie przystoi poprostu. No ale to i tak się nie umywa do tego, że knighci podbiegają na resp i wybijają wszystko szybciej i bez waste żadnego praktycznie.

Co do waszej ilości hp to i tak macie go baardzo dużo... w porównaniu z ilością many (sorce i druidzi expią na mana shield). Porównaj sobie dane: sorc/druid - 5 hp i 30 many = 35/ lvl. Knight 15 hp i 5 many(20), a paladyn 10hp i 15 many (25)


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michael Jackson Pokaż post
Xerionis_Family gadasz głupoty, że paladyni znowu zostali pominięci, ale zauważ, że palkiem nie masz nigdzie straty kasy, pierdolisz coś o demonach, że masz wast, ale nigdzie indziej, a 100 lvl magiem solo na demonach masz 10x wiekszy wast. Teraz palek i knight jest duzo lepszy od maga.
Heh szkoda słów! Sorc 100+ wytraca około 20 sd na demka (oh co za strata przecież przed update było o wiele mniej!) a taki paladyn musi latać hohoho albo i dłużej atakując demka z hitami średnio 150~ (powiedzmy że ench spearami będzie nawet 180) co wychodzi około 54 hiy na demka (rox ponad 2x dłużej).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
Jassne... nawet teraz prożno szukać ludzi bez bota na 100+lvlach
Takie są realia i sie juz nie wysilaj.
PS: to co to za film byl ze ty widziales ze on sie sam uha bez bota?


no ok super, sorc zabija szybciej,a teraz policz jego koszty

i bije tyle samo co sorc z runami ....


zle sforumłowałem, chodizlo mi konkretnie o exp z DSami na dragach

a jakie paladyn ma tam koszta?


moje sie nie zmienily, ale najta i pala - tak, a jest takie przyslowie: "stojac w miejscu - cofasz sie"


twierdzisz ze 130 lvl sorce expia z sd?

no i? jeden jedyny wariant przejscia anni bez bota, a co z reszta?


aha te 350gp na godzine ta sa wg ciebie koszta?!


no i co po tym tanszym leczeniu? jakbys nie pamietal to sorc potrzebuje many do atakowania tez, nie tylko do leczenia

naprawde nie masz do czego sie juz przyczepic? jezeli tak, to idac twoim tokiem myslenia wszystkie profesje expia za darmo, bo nie potrzebuja GP do walki... o.0


ale wzamian za to ze mial wieksze koszty to mial zadawal wieksze obrażenia z tych run i visa

czy aby napewno? gdyby nie update to seromontis by mial teraz podobna sile magii co ~200 lvl sorcerer
To że 100+ expią z sd to nie jest moje twierdzenie, tylko sama prawda. Jeśli mysisz inaczej, to znaczy że nie masz zielonego pojęcia o tej grze...

Hmm mówisz że przed update seromontis miał siłę magii jak 200+ sorc? Dobry żart

Inne warianty są takie - team 3 sorców ue + 1 inna osoba. No dobra to takie banalne, ale prawda jest taka, że anihi to z założenia ma być quest dla prawdziwych hardkorowców. No a że realja są takie, że wszyscy śmigają na botach, to nawet ludzie którzy kompletnie nie umieją grać są w stanie je przejść.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 04-08-2007, 21:33   #314
Kumkwatos
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 10
Domyślny

ktoś up się użalał nad defem pallów.Otóż jestem bardzo wzruszony iż pall waląc z dystansu ma słaby shielding, a sorc, często z rodem z zasiegiem 1,2 kratki (mówie tu o l levelach) ma często dużo słabszy.
P.S nie wiem czy nasza dyskusja sorca vs. palle nie zmieni tematu update.
Pozdrawiam
Kumkwatos jest offline  
stary 04-08-2007, 22:05   #315
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
proszę cię nie zacofujmy się do poziomów ~30
Proszę Cię, używajmy na forum języka polskiego. Dobrze?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Co do waszej ilości hp to i tak macie go baardzo dużo... w porównaniu z ilością many (sorce i druidzi expią na mana shield). Porównaj sobie dane: sorc/druid - 5 hp i 30 many = 35/ lvl. Knight 15 hp i 5 many(20), a paladyn 10hp i 15 many (25)
Mała sugestia: zanim zaczniesz się kompromitować, spróbuj dowiedzieć się jak naprawdę gra/ekspi się magiem. Mag musi unikać używania m-shielda jak zarazy i to z 2 powodów: 1- koszty (duże!), 2- marnowanie many, która jest potrzebna do walki (vis). Oczywiście, miejsca/potwory gdzie użycie m-shielda jest konieczne ale w normalnej praktyce to poprostu aberracja.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Heh szkoda słów! Sorc 100+ wytraca około 20 sd na demka (oh co za strata przecież przed update było o wiele mniej!) a taki paladyn musi latać hohoho albo i dłużej atakując demka z hitami średnio 150~ (powiedzmy że ench spearami będzie nawet 180) co wychodzi około 54 hiy na demka (rox ponad 2x dłużej).
Masz rację, to potworna dysproporcja... Mag zabija demona, zużywając runy warte ~5k, dwukrotnie szybciej niż "biedny" paladyn, którego amunicja kosztuje... ~75gp (o ile aż 5 włóczni sie złamie). Rzeczywiście, szkoda słów...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
To że 100+ expią z sd to nie jest moje twierdzenie, tylko sama prawda. Jeśli mysisz inaczej, to znaczy że nie masz zielonego pojęcia o tej grze...
Mam 113 level. Nie ekspię z SD. Nie mam pojęcia o grze? No proszę, człowiek całe życie dowiaduje się o sobie czegoś nowego...
__________________
Fág an bealach!

Ostatnio edytowany przez mazgier - 04-08-2007 o 22:10.
mazgier jest offline  
stary 04-08-2007, 23:22   #316
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
sorce i druidzi expią na mana shield
Ludzie, błagam! Nie wypowiadajcie się o sprawach, o których nie macie bladego pojęcia.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Hmm mówisz że przed update seromontis miał siłę magii jak 200+ sorc? Dobry żart
Załóżmy, że Seromontis ma 300 poziom i 9 poziom magiczny, natomiast 200 sorcerer ma poziom magiczny 80. Wówczas:
Siła magii Seromontisa = 300*2+9*3 = 627
Siła magii ww. sorca = 200*2+80*3 = 640
Czyli obie wartości są porównywalne.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 04-08-2007, 23:37   #317
Ulverin
Użytkownik Forum
 
Ulverin's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2007

Posty: 105
Domyślny

przynajmniej k***a nie ma ze sorc nabija 100 lvl w miesiac ;d
Ulverin jest offline  
stary 04-08-2007, 23:42   #318
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Mag zabija demona, zużywając runy warte ~5k, dwukrotnie szybciej niż "biedny" paladyn, którego amunicja kosztuje... ~75gp (o ile aż 5 włóczni sie złamie).
Jakie dwukrotnie?!

Włóczniami bardzo łatwo spudłować... przy skillu 97 i levelu 120 (moja postać) na 10 rzuconych włóczni na hero średnio 1-4 nie zadaje żadnych obrażeń (missy, sparki i puffy). Co dopiero demon o nieporównywalnie wyższym defie.... Do kosztów dolicz koszty leczenia......... Po update nie miałem jeszcze okazji bić demona całkowicie samemu, ale kolega, 110 paladyn bił. Biegał z demkiem ponad 4 min na parchemencie- full mana (1600) skończyła się, zanim demon miał yellow hp (szybciej niż w 2 minuty). Dalej się na zmiane uhał i pił manasy. Poszło w sumie uhów i manasów za jakieś ~3k+, doliczając koszty wyrobu zużytych e spearów można przyjąć stratę 4k.

Wniosek: 6k (bp sd + bp many na mana shielda) kosztowało zabicie demona w 60 sekund (zakładając 40 sekund strzelania z sd i 10 uzupełniania manashielda/up&down etc), a około 4k walka z nim przez długie 4 minuty.

Co lepsze?
Kojotes jest offline  
stary 04-08-2007, 23:53   #319
Kumkwatos
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2007

Posty: 10
Król

@upup
Znasz sorca który w miesiąc nabił stówkę ? Niech zgadnę ? Nie ? To siedź cicho.
@up
Ty najwyżej troszeczkę dłużej pobijesz hera, ale nie będzie cię to nic kosztowało. Więc w sumie lepiej pobić dłużej, niż kosztowniej. Jednak jak pójdziesz na draga, to nie ma lost,puf itp tylko po prostu bijesz. Natomiast sorcem albo dasz (w jednym wypadku) 1k na bp manasów (który i tak nie starcza na długo) albo dokładasz do tego bp hmmów (który robisz samemu, z użyciem manasów, albo rohów, też nie starcza na długo). Pozdrawiam
Kumkwatos jest offline  
stary 04-08-2007, 23:54   #320
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
przynajmniej k***a nie ma ze sorc nabija 100 lvl w miesiac
Fakt, na knighta łatwiej ustawić bota, więc może padnie rekord 100 lvl w 3 tygodnie?

Cytuj:
Siła magii Seromontisa = 300*2+9*3 = 627
Siła magii ww. sorca = 200*2+80*3 = 640
Mi się wydaje, że taki sorc miałby tyć większy mlvl, ale główną różnicą (między Sero~a 200+ MS) jest to, że knight nie może używać SD.

Cytuj:
Mag zabija demona, zużywając runy warte ~5k, dwukrotnie szybciej niż "biedny" paladyn, którego amunicja kosztuje... ~75gp (o ile aż 5 włóczni sie złamie).
5k + koszty leczenie
0,075k (praktycznie zero) + 2x koszty leczenia
I tak mag wychodzi na tym dużo gorzej, ale nie róbmy takich dysproporcji.
Ps. Koszty podałem orientacyjnie, jednak nie wyglądałoby to dokładnie tak, bo mag musi na siebie bardziej uważać.
Ps2. Przy nieskończonej kasie (czyt. na OTS) to expienie na demonach z SD bije na głowę wszystko, co może zrobić palek.

Cytuj:
Otóż jestem bardzo wzruszony iż pall waląc z dystansu ma słaby shielding, a sorc, często z rodem z zasiegiem 1,2 kratki (mówie tu o l levelach) ma często dużo słabszy
A wszystkie sorki walczące "w zwarciu" ze strike'ów (to już med-lvl) mają jeszcze gorzej od low-lvl.

Cytuj:
gdyby siła zależała od lvla u wszystkich profesji gra stała by się ciekawsza.
A tak właśnie nie jest?

Cytuj:
Porównaj sobie dane: sorc/druid - 5 hp i 30 many = 35/ lvl. Knight 15 hp i 5 many(20), a paladyn 10hp i 15 many (25)
Porównaj sobie dane
sorc/druid - 5hp 30 many 10 capa = 45
knight - 15 hp 5 many 25 capa = 45
paladin - 10 hp 15 many 20 capa = 45
Cholerny brak balansacji w tym zakresie.

Cytuj:
Głos z tyłu sali: Hmm, no cóż, ale magowie NADAL są ponad dwa razy silniejsi niż rycerze, czyż nie?
Nie chodzi tu o dmg, ale o to, że sorc jest wstanie 2x szybciej expić.
DRoN jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:52.


Powered by vBulletin 3