Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-08-2007, 17:20   #141
szuszu
Zbanowany
 
szuszu's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Warszawa-> Mokotów
Wiek: 37

Posty: 174
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 107
Skille: 97/97
Poziom mag.: 7
Domyślny

Gram w tibie 4 lata doszedłem do 107ek, 54rp,40ed, 74 ms i parę innych postaci.

Dziwi mnie podejście wasze, parę upów temu przed różdżkami i tania maną , na 70lvl ms musiałem biegać na rotwormsy , i nie narzekałem, podczas polowania robiłem runy które służyły na wypady na lepsze potwory, po 6h polowania necro wypadały boh'y i się zwracało z nawiązką (80k).

To była norma że się rzadko zwracało z polowań więc po szybszym zdobywaniu doświadczeń, trzeba było biegać na słabe potworki żeby zarobić na runy.

Profesje były wtedy w miarę wyrównane, choć palladynem najłatwiej się grało, potem wprowadzili tanią manę i wandy/rody i zaczęła się przepaść między profesjami ogromna, magowie zaczęli znacznie wyprzedzać w zdobywaniu doświatczenia rp i ek za sprawą taniej many..

Ms i Ed krzyczeli że maja bardzo ciężkie życie to wprowadzili wandy i znacznie lepsze i tańsze manafluidy.. i ekonomia poszła w dół znacznie eq np takie dsm co kosztowało 600-700k zeszło do 20-40k za sprawą tego ułatwienia, pewnie że wiek serwera przyczynia się tez ale największy wpływ ma łatwość zdobycia.

Teraz rzeczywiście gra się w miarę równo.
Przed upem swoim 38ed szybciej zdobywałem doświatczenie niż 90ek

Niestety przez łatwość polowania znów coraz łatwiej jest wszystko zdobyć i ekonomie trafia szlak.

Cipsoft ma naprawdę bardzo trudne zadanie , wiadome jest że nie da rady zadowolić wszystkich , zawsze pewną cześć graczy zasmuci zmianami.

Ale zmiany są koniecznie bo źle się dzieje.. trzeba po prostu im zaufać, a szczególnie błyskotliwe sugestie możemy pisać na forum tibia.com , jeśli naprawdę będą dobre na pewno zainteresują sie nimi.

Nie myślcie tylko o sobie , spróbujcie spojrzeć na problem z kilku innych pozycji.
szuszu jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-08-2007, 17:27   #142
Finch
Użytkownik Forum
 
Finch's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2007
Lokacja: Bartoszyce

Posty: 98
Stan: Niegrający
Finch ma numer GG 3884618
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Eh weź pod uwagę fakt, że to jak sam powiedziałeś NOOBY, co znaczy że wbiją z 30 lvl i im się znudzi... jak nie wcześniej i założą nowego chara albo będą nobić przed depo. Nic groźnego ;p
Właśnie z takich noobów, którzy wybrali sorca/druida tylko dlatego że maja różdzki narodziło sie kilku h lvli, którzy są noobami do dziś...
__________________
Bo liczą się ludzie a nie cyferki przy lvlu

Finch jest offline  
stary 02-08-2007, 17:33   #143
ArtiPl
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 07 2007
Lokacja: Bielsko-Biała
Wiek: 31

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Imię: Deros
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 114
Skille: 27
Poziom mag.: 70
ArtiPl ma numer GG 8942083 ArtiPl ma login Tlenu immons@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Misiuuu Pokaż post
99% płaczących sorców to gracze którzy grają po wprowadzeniu szybkiej many... dla mnie jesteście nikim, najgorsze jest to że teraz knight który był praktycznie niezmienny od początku tibii stał się takim samem scierwem do pg jak sorc przed update... proponował bym zacząć naprawiać stracony rl life
Tak sie sklada ze ja gram sorcami od wersji 7.1 wiec wez mi nie pierdol ze 99% placzacych sorcow to gracze ktorzy zaczeli grac na szybkiej manie. Wiesz jak wygladalo kiedys expienie? Bralem bp HMMow, szedlem na 40 lvlu na ghoule na ghostlandzie i expilem: wypadaly viking helmet - zwracalo sie nawet z nadwyzka a na 1 bp wbijalem 12k expa co bylo SUPER!! A teraz kurwa co? Ide z visa na ancient scaraby na 109 lvlu i chuj mi z tego! Juz wolalbym bic z tych HMMow po 150 na dystans a nie z visa po 120-180 stojac przy tym gownie i narazajac sie na smierc. Czlowieku jestes takim okazem idioty ktory nigdy nie gral sorcem/druidem wysoko lvlowym i nie widzial expienia przez wersja 7.6(rozdzki). Dla mnie Tibia zeszla na psy po wprowadzeniu hydr ktore sypaly boh'ami jakby byly sw. Mikolajem. Czlowieku znasz chociaz w cwierci Tibie tak jak ja? WATPIE bo jakbys znal to bys nie pierdolil takich farmazonow. NO COMMENT.
ArtiPl jest offline  
stary 02-08-2007, 17:37   #144
K0wal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 07 2007

Posty: 182
Domyślny

EHH CLIPSOFT myśle że idzie w złą strone według mnie powinien zrobić expoiska odpowiednie dla danej porfesji naprzykład zrobić takie potworki które z łatwością by klepałł knight ale sorc czy druid już nie.Większość ludiz nie czeka na to aby walić nie widomo jakie hity ale o to żeby mięc gdzie expić i wogle mieć co robić ja gram na celescie 42 knightem nie mam paka bo narzie wole zainwestować w lepszy komp ale chyba skończe graćbo na sreverze non-pvp dlafacc narpwde nei ma gdzie expić a jak już jets jakieś expowisko to siedzi tam 20 lduzi albo więcej.WEDłG MNIE CLIPsoft poninein najpierw zadbać o gracyz i powiększyć mapke dla facc z expowiskami! a nie sie martwić o balnsacje profesji bo poco komu ta balansacja skoro potem nie ma jak z niej korzystac!!!!!!!!!!!!!!!!!
K0wal jest offline  
stary 02-08-2007, 17:38   #145
Darcik_ridaow
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 01 2007

Posty: 41
Domyślny

A mnie to wszystko zwisa niech mi dalej roz*******aja sorka albo polepszaja. Jak są nooby w tyhc Niemczech, którzy nie rozumieją że robią źle to ich porblem. Mam 72 ms mlv 60 z sd srednio wale 160.

Ostatnio rozbawil mnie fakt, podchodzi domnie 130Ek wali z miecza za 150. Ja mu zato z sd puf 108 , Jeżeli nadal ktoś sadzi iz jest to balansacja to niech sie idzie leczyć.
Zaraz powiedziecie- On ma tyle lvl wiecej.
To wytlumaczcie mi czemu moj 40ek z marnymi skilami 69/65 potrafi walnac z miecza 200+ a ja z exori vis. nie dochodze teraz do 160?.
Codo innych pososb expienia - jak dlamnie moga w ogule skasować mi exori vis. i rozge a niech oddadza dawne hity hmm , bede stal i je kręcił poczym chodził na dl lub necro. Chyba że chcecie zeby 100 ms expił na larvach z fire swordem walacym mocniej od jego hmm to prosze bardzo.


Ta gra staje się grą dla dzieci, które chcą wbijac 100lvl w dzień. Niedługo za rata bedzie 1kk expa bo wtedy wiecej dzieci kupi premium acc

Chcą p[rawdziwej balansjacji ? Niech wrocą do tibi 7.5 wtedy tibia miala klimat. Sorcem expili tylko mądre osoby, wzamian zato posiadały najlepsze hity. A gdy nieraz widze 100+ek walacego z miecza wiecej nic ja moim ms z sd .

Co do kosztow expa. Sorry , może i knight musi sie leczyć, ale spamem exur więc zaduzo nie traci. A przypominam państwu iż sorcerer leczy sie owiele cześciej, może i lepiej ale o wiele cześciej i tak spala na to wiecej many niz knight .
Darcik_ridaow jest offline  
stary 02-08-2007, 17:47   #146
Finch
Użytkownik Forum
 
Finch's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2007
Lokacja: Bartoszyce

Posty: 98
Stan: Niegrający
Finch ma numer GG 3884618
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Darcik_ridaow Pokaż post
A mnie to wszystko zwisa niech mi dalej roz*******aja sorka albo polepszaja. Jak są nooby w tyhc Niemczech, którzy nie rozumieją że robią źle to ich porblem. Mam 72 ms mlv 60 z sd srednio wale 160.

Ostatnio rozbawil mnie fakt, podchodzi domnie 130Ek wali z miecza za 150. Ja mu zato z sd puf 108 , Jeżeli nadal ktoś sadzi iz jest to balansacja to niech sie idzie leczyć.
Zaraz powiedziecie- On ma tyle lvl wiecej.
To wytlumaczcie mi czemu moj 40ek z marnymi skilami 69/65 potrafi walnac z miecza 200+ a ja z exori vis. nie dochodze teraz do 160?.
Codo innych pososb expienia - jak dlamnie moga w ogule skasować mi exori vis. i rozge a niech oddadza dawne hity hmm , bede stal i je kręcił poczym chodził na dl lub necro. Chyba że chcecie zeby 100 ms expił na larvach z fire swordem walacym mocniej od jego hmm to prosze bardzo.


Ta gra staje się grą dla dzieci, które chcą wbijac 100lvl w dzień. Niedługo za rata bedzie 1kk expa bo wtedy wiecej dzieci kupi premium acc

Chcą p[rawdziwej balansjacji ? Niech wrocą do tibi 7.5 wtedy tibia miala klimat. Sorcem expili tylko mądre osoby, wzamian zato posiadały najlepsze hity. A gdy nieraz widze 100+ek walacego z miecza wiecej nic ja moim ms z sd .

Co do kosztow expa. Sorry , może i knight musi sie leczyć, ale spamem exur więc zaduzo nie traci. A przypominam państwu iż sorcerer leczy sie owiele cześciej, może i lepiej ale o wiele cześciej i tak spala na to wiecej many niz knight .
Właśnie teraz sorcowie walą z sd słabiej na knightcie niż on na nich z miecza.
Sam gram pallem ale aż się przeraziłem jak oni osłabili sorców.... Tibia zmierza w kierunku jednego wielkiego otsa. Boty, tanie bolty, niedługo może i runy...
Ehh gdzie sa te czasy Tibi 7,4/7,5 gdzie 100 lvl był rzadkością i nie było tyle noobów..
__________________
Bo liczą się ludzie a nie cyferki przy lvlu

Finch jest offline  
stary 02-08-2007, 17:48   #147
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez szuszu Pokaż post
Gram w tibie 4 lata doszedłem do 107ek, 54rp,40ed, 74 ms i parę innych postaci.

Dziwi mnie podejście wasze, parę upów temu przed różdżkami i tania maną , na 70lvl ms musiałem biegać na rotwormsy , i nie narzekałem, podczas polowania robiłem runy które służyły na wypady na lepsze potwory, po 6h polowania necro wypadały boh'y i się zwracało z nawiązką (80k).

To była norma że się rzadko zwracało z polowań więc po szybszym zdobywaniu doświadczeń, trzeba było biegać na słabe potworki żeby zarobić na runy.

Profesje były wtedy w miarę wyrównane, choć palladynem najłatwiej się grało, potem wprowadzili tanią manę i wandy/rody i zaczęła się przepaść między profesjami ogromna, magowie zaczęli znacznie wyprzedzać w zdobywaniu doświatczenia rp i ek za sprawą taniej many..

Ms i Ed krzyczeli że maja bardzo ciężkie życie to wprowadzili wandy i znacznie lepsze i tańsze manafluidy.. i ekonomia poszła w dół znacznie eq np takie dsm co kosztowało 600-700k zeszło do 20-40k za sprawą tego ułatwienia, pewnie że wiek serwera przyczynia się tez ale największy wpływ ma łatwość zdobycia.

Teraz rzeczywiście gra się w miarę równo.
Przed upem swoim 38ed szybciej zdobywałem doświatczenie niż 90ek

Niestety przez łatwość polowania znów coraz łatwiej jest wszystko zdobyć i ekonomie trafia szlak.

Cipsoft ma naprawdę bardzo trudne zadanie , wiadome jest że nie da rady zadowolić wszystkich , zawsze pewną cześć graczy zasmuci zmianami.

Ale zmiany są koniecznie bo źle się dzieje.. trzeba po prostu im zaufać, a szczególnie błyskotliwe sugestie możemy pisać na forum tibia.com , jeśli naprawdę będą dobre na pewno zainteresują sie nimi.

Nie myślcie tylko o sobie , spróbujcie spojrzeć na problem z kilku innych pozycji.
Cipsoft ma trudne zadanie??... nie sądzę. Wystarczyło by werbowanie większej ilości ludzi (konkretnie graczy) na np. nową pozycję którą by była analityk/doradca. Takich ludzi mogło by być na pęczki tak jak tutorów, tylko że ich zadaniem była by ścisła praca z cipsoftem nad updatami - konkretnie ich zadaniem było by doradzanie nowych i dobrych rozwiązań dla gry które by potrafiły wytworzyć równowagę.


To tylko taka propozycja, a tak poważniej, to odnoszę wrażenie, że cipsoft mało się sugeruje grą - pewnie sami nie grają - tylko patrzą na sądy lub na to co ludzie piszą na forum... (trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie na forum to jednak w większości dzieci które nie wiedzą czego chcą.

Rozwiązań jest bardzo wiele, ale cipsoft musi uważać, żeby nie powtarzać takich updatów jak ten - przez które odbierają ludziom to na co pracowali i ludzie przestają grać - patrz mdw...

Gdyby siła sorców i druidów była taka jak przed updatem, a paladyni (nadaj najsłabsi) i knightci (teraz za silni w ataku) powinni być zmodernizowani odpowiednio na tym tle, do czego są przeznaczeni. Knight atakujący obszarowo? no co jak co ale nie dość że są bardzo silni to jeszcze atakują na dystans i obszarowo - bez przesady. Paladyn niby shoter ale jednak nawet słabszy od knighta... żel.pe.el Knighci powinni atakować tylko i wyłącznie bronią białą (no i samo zwykłe stare exori) oraz mieć większe waste - do czego to dochodzi, żeby knight używający samych manasów i raz na święto uhów expił tak szybko jak sorc który praktycznie bez przerwy się manasuje i używa run... (porównuję knighta który powinien być najsłabiej atakującą postacią z postacią która powinna mieć największy dmg czyli sorcem). Zero kalkulacji. Wprowadzanie tańszych mfów dla sorców/drutów jak ktoś wcześniej na forum pisał jest kompletnym idiotyzmem bo każdy ek i rp ma jakiegoś nobchara sorca/druta to by sobie kupował ten sprzęt labo od znajomych. Jedynym rozwiązaniem na zwiększenie waste dla knighta jest zmniejszenie jego hitów co spowoduje, że będzie wolniej expił ale za to nadal będzie mu najłatwiej przeżyć. Nie ma co, bo w czasach gdy ktoś ma do wyboru profesję którą się gra łatwo ale za to jest słabsza lub słabą ale za to z silnym atakiem (słabą pod względem wytrzymałości) każdy wybiera co mu bardziej odpowiada... ale gdy czasy się zmieniają i ludzie którzy teraz są słabi i mają bardzo porównywalny dmg do ludzi którzy są silni (wytrzymali) ewidentnie ranią i to wiadomo kogo... bo cipsoft pracą się teraz pochełpić nie może gdy nie szanuje pracy graczy - expienie również trzeba nazwać pracą. Kiedyś ludzie wybierając knighta wiedzieli że będzie im się łatwo grało, ale za to wolniej będą wbijać lvle, a biorąc sorca ryzykowali że szybciej padną, ale mogli szybciej poexpić. Teraz to jest kompletnie zapomniane bo ludzie wiedzą - wezmę knighta będe terminator - ciężki do zabicia i silny w ataku. Reszta profesji zapomniana... co tam że taki rp może się pocić najwięcej bo mało ma hp, niedużo capa, dmg ma najmniejsze etc... co z tego, że sorc ma manny pełno, ale życia prawie wcale a dmg ma takie jak knight z lekko wyższym lvlem... co z tego, że druid na 50 lvlu staje się tak nudną profesją że pozostaje tylko siohać na huntach i atakować summonami... odpowiedzi nasuwają się same.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 17:50   #148
=Pekin=
Użytkownik Forum
 
=Pekin='s Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: South Park

Posty: 410
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 70+
=Pekin= ma numer GG 7778722
Domyślny

Tak jest najbardziej mi szkoda "prawdziwych " power gamerow i prawdziwych zapalencow do tej gry, czy wy myslicie ze mateusz~ jest power gamerem ? kiedys mogl wbijac expo ale sorcowie za czasow tibi 7,4 -7,6 musieli meczyc sie 5 razy tyle, nie bylo czegos takiego jak exori vis (tzn obrazenia zal a kosztowalo 80 many- nikt nie spodziewal sie ze ten czar tak wywroci Tibie). Sorc musial expic na rotach do 40-50 lvla a potem powoli robic runki expic itd itp. w zamian dostawal potezna postac to pvp. Znam paru starszych sorcow z danubii ktorzy wbili 140 lvle za czasow naprawde ciezkiego expoenia sorcow. Szkoda mi ich meczenia gdzie wprowadzili tansza mane i taifun mateusz i reszta banda sorcow 200+ sie wybila ;p
__________________
Dont call me fat ass, Im big bones !

Screw you guys, Im going home.

Suck my balls Kyle.

Jak tu nie lubic Cartmana :>

http://www.youtube.com/watch?v=1uVA7iEtPss
Cartman- Screw you guys, Im going home.
Stan- But cartman we try..
Cartman-no, no, no Screw you guys > Home

Byhahahahahhahaaha
=Pekin= jest offline  
stary 02-08-2007, 17:51   #149
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez K0wal Pokaż post
EHH CLIPSOFT myśle że idzie w złą strone według mnie powinien zrobić expoiska odpowiednie dla danej porfesji naprzykład zrobić takie potworki które z łatwością by klepałł knight ale sorc czy druid już nie.Większość ludiz nie czeka na to aby walić nie widomo jakie hity ale o to żeby mięc gdzie expić i wogle mieć co robić ja gram na celescie 42 knightem nie mam paka bo narzie wole zainwestować w lepszy komp ale chyba skończe graćbo na sreverze non-pvp dlafacc narpwde nei ma gdzie expić a jak już jets jakieś expowisko to siedzi tam 20 lduzi albo więcej.WEDłG MNIE CLIPsoft poninein najpierw zadbać o gracyz i powiększyć mapke dla facc z expowiskami! a nie sie martwić o balnsacje profesji bo poco komu ta balansacja skoro potem nie ma jak z niej korzystac!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zamiast kupować lepszego kompa kup słownik
A co do profesji to cipsoft może jedynie coś zrąbac a nie ulepszyc.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 17:55   #150
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Z czasem odnoszę wrażenie, że knighci dostali O WIELE!! za dużo. Teraz co chwile na expie podbiega jakiś knight i młuci potwory bez żadnego waste (mówię o dragach, dlach a nawet gsach) zadając wielkie hity + exori gran/exori... paladyni zostali ulepszeni, ale w porównaniu z knightami nadal są niczym. Czy o palach i druidach zapomniano? Zaobserwowałem pewien problem. A mianowicie w questach w których potrzeba wybić dużo potworów w pojedynczym pokoju teraz potrzebni są knightci/sorcowie gdyż są to jedyne profesje posiadające obszarowy czar silnego ataku. Przed update to było tylko w stosunku do sorca i jakoś mi to tak bardzo nie przeszkadzało, bo nie każdy może traciś w te i we wte 1200 manny... ale u knightów czar obszarowy? no przepraszam bardzo z jakiej okazji? nawet sobie tego nie mogę wyobrazić (interpretując w realnym swiecie) knight który świga się z bronią białą tak szybko żeby na raz atakować wrogów bardzo oddalonych od siebie i to wielu?... albo jakiś knight robiący fale uderzeniową? Przepraszam bardzo, ale to mi się nie pokrywa z wizją wielkiego karczyska machającego jeszcze większym toporem i mało znającego się na magii... taki sorc owszem, mag posiadający potężny czar explozji pozbawiający go równie potężnej ilości energii...

Pomijając ten wątek, co mają zrobić w takich sytuacjach Paladyni (którzy rzekomo znają magię lepiej niż wojownicy) albo Druidzi (którzy magią władają tak silnie jak magowie)? Teraz taki knight bez problemu za ledwie zauważalną ilość manny może sobie nie tylko dobrze expić, ale również wyczyścić solo wiele questów. Więc dlaczego pall i druid tego nie mogą? Tego nigdy nie zrozumiem (a może po następnym update). Widzę tylko takie rozwiązania, które by dały paladynom i druidom również czary obszarowe które są w stanie zadać obrażenia każdemu potworowi (paladyn nie ma wcale teraz, a druid tylko trucizna - nie mówię o gfb, bo to słaby czar i zadaje obrażenia od ognia).

Dodatkowo w porównaniu cipsoftu widać było tylko wkład w profesje sorc i knight... przepraszam czy tylko te 2 profesje mają prawo do dobrego expa? Druid jest przeznaczony do leczenia, ale z czasem leczenie przestaje dawać satysfakcję gdy reszta teamu zrobi swoje (tzn dobrze poexpi). A paladyn? Z opisu cipsoftu wychodzi na to, że paladyn to słabsza wersja knighta atakująca na dystans... kolejna rzecz, z którą się nigdy nie pogodzę. I nadal paladyn jest najtrudniejszą i najsłabszą profesją. 1- hity nadal o wiele mniejsze niż knight, a z realnego punktu widzenia każdy wie, że trafienie bronią białą nie ma żadnych szans zrobić ran tak bolesnych i śmiercionośnych jak zwykła strzała. Nie chcę przez to powiedzieć, że paladyni powinni być superpotężni, ale myślę, że hity to jednak paladyn powinien zadawać większe niż knight... zważywszy również na to, że traci pieniądze na amunicję, a knight nie. No i ta o wiele droższa amunicja (niż jednorazowy zakup broni knightem) nadal ma mniej ataku niż bronie knightów (nie mówie już nawet o Assassin Star'sach które powinno się porównać z Ice Rapierem...). A w ogóle nie wspominam o fakcie, że knight ma 1,5 x więcej życia niż paladyn i 1,25x więcej udźwigu (mimo to nie musi zabierać amunicji)...

Prawdą wszak jest, że paladyn posiada 3x więcej manny niż knight, ale jaki ma z tego pożytek? Na utamo vicie się expić nie opłaca, bo po 1 tej manny nie ma znowu aż tak dużo, a po 2 nie jest w stanie nadążyć regenerować manny po naprawdę porządnym combo... tak więc zostaje expienie na hp i leczenie się, ale z koleji hp ma na tyle mało, że nie może sobie pozwolić na naprawdę dobry hunt, lub próbę przeżycia jakiegoś przypadkowego combo (lub nawet w trapie wszelakiego rodzaju)...

Ja patrząc na to co robią knightci teraz - po update zmieniam całkowicie podejście do tego update'a. Na początku cieszyłem się że ulepszą moją ulubioną profesję - paladyna a teraz widzę, że knighci stali się PA takimi jak sorce dotychczas... (duże hity, które są co prawda mniejsze niż sorców, ale za to bez żadnych strat)... Teraz tylko pozostaje expić i czekać na kolejny update...


P.S. Tak od siebie to do expienia najpierw trzeba mieć sprawny komputer
Palladyni z zalozenia sa profesja walczaca na dystans.
Knight i jego trzesienie ziemii , bez przesady to jest slabsze niz dotychczasowe gfb wiec nie przesadzaj.
Exori i exori gran to atak wokol siebie tak jakby kina szybko walil wszystkich wkolo badz mial taka sile ze scinal kilku naraz. Np Longinus Podbijpieta z ogniem i mieczem co trzy glowy niewiernych scial jednym cieciem.

Palem gra sie dobrze i nienormalne by bylo gdyby hity dystansowe zadawaly wiekszy dmg niz hity z bliska.
Why?
A no np znajac historie wiem ze wprowadzono kusze czy potem bron palna tylko dlatego ze luki nie mialy szans przebic armora . Czy bardziej smiercionosny jest strzl z kuszy czy np rana cieta sprawa dyskusyjna - z kuszy z dystansu trzeba bylo naprawde dobrze wycelowac by moc zabic a mieczem machajac nawet na oslep udawalo sie leb uciac.

Dlatego dalej srednia palow jest wyzsza od sredniej dmg knighta ale knight ma maksymalnie wiekszy dmg - to jest jak najbardziej realne.

Pal traci kase na ammo ale uwierz mi pal najwiecej zarabia obecnie. Nie wspomne o spirach ktorych iles kupisz i expisz dosc dlugo tanim kosztem ale nawet kupujac bp power boltow zawsze wychodze grubo na plus - tylko wybieram wtedy expowisko ktore wiem ze sie zwroci.

Nawet przed update pal mial naprawde dobre miejscowki gdzie za freeco mogl wyciagnac gruba kase a co dopiero teraz jak jest potezniejszy.

Podam przyklad sprzed up.
Idziesz na OF na warlordy (tam tez zarabiasz) zbierasz dosc szybko gwiazdki (do 18 z warlorda) , po zebraniu 300-400 gwiazdek idziesz na hero i kosztem 1 bp manasow oraz tych 400 gwiazdek ktore masz za free huncisz dosc dlugo zarabiajac w pip kasy nawet jesli nie masz loot lucka.

A teraz?
Makabra - nawet jak mi na dragach nawet glupi broad sword na 100k expa nie wypadnie mam do przodu , to samo dle , nie wspomne o hero - inaczej gsy tu juz lekki przynajmniej loot luck musi byc bo relatywnie mniej kasy sie sypie.

Itd.

Zawsze nawet w rl pal byl slabsza postacia kiny ale za to mogl walczyc na dystans.
Zreszta palem tez da sie blokac i naparwde nie gra sie zbyt trudno.
Swoim 113 rp blokalem troszke na poi quescie i jakos nie padlem a jak juz nie blokalem stawalem z tylu i se walilem sdki( przed up) i bolce.
Teraz wpadam na frosty biore na wejsciu 2 na klate i jakos nie placze tylko je ubijam.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 02-08-2007 o 18:05.
mago jest offline  
stary 02-08-2007, 17:56   #151
K0wal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 07 2007

Posty: 182
Dumny

DYSKUSJA JEST POTEZNA ALE JA TEż SIE WTRąCE MAM DOśC GADANIA żE KNIGHT MA TAK ZAJEBIśCIE WCALE TAK NIE JEST!
Wy mówicie że knight na 40,30 levlu wali 200+ !!!!Ale gdy on tyle ma walić najpierw musi skilwać nawet cały miesciąc aby wybic takie skile żeby mu ciągle tak wchodziło raz może sie uda że wejdzie 200+ ale normalnie to wchodzi 2 razy mnięj albo nawet i 4 ale żeby walić nąstop takie hity to naprawde trzeba bardzo bardzo i jeszcze raz bardzo dużo skilować i mieć odpowiedni sprzęt.

Tu daje przykład dla nie pojmójacych mam kumpla sorca 40 level i ja mam 45 aby mieć skile 75/75 i walić wmiare dobre hity tak jak sorc wali musze skilowac bardzo bardzo długo jeżli checie sie dowieidzeć ile to trwa to zapraszam do przeczytanai poradnika na tibia.pl zanim ja takie skile wyskiluje to mój kumpel sorcerer sobei wybije pzrez ten czas 50+ level więc jak ito ma sens????? Ale potem gdy wybije skile mam szanse go dogonić ale potem gdy go prxegonie musze na kolejnym levlu już wyskilowac 80/80 i znowu już mi sie on oddala i tak w wkółka dlatego na tym polega balansacja......
K0wal jest offline  
stary 02-08-2007, 18:17   #152
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ArtiPl Pokaż post
Tak sie sklada ze ja gram sorcami od wersji 7.1 wiec wez mi nie pierdol ze 99% placzacych sorcow to gracze ktorzy zaczeli grac na szybkiej manie. Wiesz jak wygladalo kiedys expienie? Bralem bp HMMow, szedlem na 40 lvlu na ghoule na ghostlandzie i expilem: wypadaly viking helmet - zwracalo sie nawet z nadwyzka a na 1 bp wbijalem 12k expa co bylo SUPER!! A teraz kurwa co? Ide z visa na ancient scaraby na 109 lvlu i chuj mi z tego! Juz wolalbym bic z tych HMMow po 150 na dystans a nie z visa po 120-180 stojac przy tym gownie i narazajac sie na smierc. Czlowieku jestes takim okazem idioty ktory nigdy nie gral sorcem/druidem wysoko lvlowym i nie widzial expienia przez wersja 7.6(rozdzki). Dla mnie Tibia zeszla na psy po wprowadzeniu hydr ktore sypaly boh'ami jakby byly sw. Mikolajem. Czlowieku znasz chociaz w cwierci Tibie tak jak ja? WATPIE bo jakbys znal to bys nie pierdolil takich farmazonow. NO COMMENT.
Musisz wziąć pod uwagę to, że i tak krótko grasz, żeby dobrze wnioskowć, albo chociaż pisać z kulturą. Kiedyś mogłeś sobie tak expić, ale im tibia ma więcej graczy i im gracze szybciej expią tym ceny przedmiotów są mniejsze co wpływa na to, że teraz trzeba mieć większy lvl niż kiedyś żeby iść na hunta i żeby się zwracało - oczywiście teraz knightem to banalnie prosto wychodzi... A dlaczego ceny są coraz mniejsze mimo, że profesje magiczne mają większe waste? bo teraz wielu knightów ma taki dmg że nadrabiają z nawiązką to co sorce stracili i teraz ceny znowu spadają przez to że knighci nie mają strat tak dużych jak sorce... a ceny muszą być małe, bo jest tak dużo ludzi, że nikt nie kupi za dużą cene przedmiotów gdyż na niskim poziomie nie są w stanie uzbierać tyle, żeby kupić dany item... więc wolą poczekać na mniejsze ceny lub wexpić wyższy lvl i samemu sobie zlootowac. Czyż to nie błędne koło? Cipsoft albo czegoś nie widzi, albo nie chce widzieć. A to takie proste: Gdyby można było sprzedawać wszystkie (albo chociaż wikększość) przedmioty sprzedać za naprawdę dobre ceny u npc tak żeby się zwracało to niskolvlowi gracze mogli by naprawde tak jak kiedyś się pomęczyć, z tibi znikneło by większość nobów, knighci mogli by mieć najmniejszy dmg a sorce i druidzi nadal największy, pall mógł by być w dmg lepszy niż knight ale gorszy niż magowie i tibia powróciła by do normy... no ale z jakiś przyczyn cipsoft nie wprowadza możliwości sprzedawania itemów w sklepach. Dlaczego? Oto jest pytanie!
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 18:19   #153
breaker
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 07 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Twoja stara
Świat: Amera
Poziom: 27
Skille: 59/40
Poziom mag.: 8
Domyślny

no dobra moze i ja sie wypowiem bo poki co widze wypowiedzi tylko pacc menow i prosow z minimum 50 +

gram dwiema postaciami 27 pal i sorc kolo 20 (mialem rs i przestalem nim grac)... jezeli chodzi o gre sorcem to nie widze praktycznie zadnej zmiany a jezeli juz to tylko na plus (mocniej wale z runow) ale wiem ze jestem tylko 20 lv sorcem a zalic powinni sie ms i ed ktorzy wydali sporo kasy na ta gre i poswiecili mase czasu

moj 27 pal sprawuje sie o niebo lepiej niz przed upem hity z rs zazwyczaj sa ponad 100 (pal do 30 lv jest zdecydowanie "najlepsza" tzn sie najprostsza profesja hity mocne juz od 8 lv jezeli dobrze sie wyskilluje, nie ma uporczywego zbierania spearow a kusza i luk do 30/40 lv odeszly w niepamiec) Ostatnio bylem z kumple 33 knightem na dragu i zaatakowal nas 91 rp ku mojemu dziwieniu prawie zabilismy napastnika z kumplem (gralem wtedy palem) oczywiscie przy uzyciu paru uhow (niestety pojawili sie jego kumple i ded ;<) najdziwniejsze jest to ze RP na 91 lv prawie dednol by od 27 Pala i 33 Knighta... cos jest chyba nie tak?

knighti na wysoki lv sa bardzo silni a do tego dochodzi jeszcze duzo kasy bo wydaja ja tylko na uhy bo po kilku pomyslnych huntach koszt nowej broni zwraca sie...

sorc na wysokim lv jest bardzo silny ale TYLKO dobrze przygotowany w runy, mf, summon etc. nie jest to postac ktora mozna wlaczyc na godzinke gry i pojsc na dobrego potwora przed kazdym huntem trzeba poswiecic pare godz na zrobienie runow...

drut niestety nadal w expie/pk slabszy sorc ale przynajmniej ma wiecej kasy z runow i leczenia ludzi podczas huntow

wbrew pozorom ten update nie byl po to by "wyrownanac profesje" tylko by wiecej osob kupilo pacc... wszytkie nowe czary ktore weszy sa dla pacc ;/ facc pal nie moze kupowac lepszej amunicj, wedlugo mnie polityka cipiasofu po tym upie mozna ujac w jednym zdaniu "ubij 20 lv i kup pacc zacznie sie zabawa"
breaker jest offline  
stary 02-08-2007, 18:23   #154
Santaks
Użytkownik Forum
 
Santaks's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 192
Stan: Na Emeryturze
Imię: Santaks
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 150
Skille: 21/27
Poziom mag.: 70
Santaks ma numer GG 9595083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez K0wal Pokaż post
DYSKUSJA JEST POTEZNA ALE JA TEż SIE WTRąCE MAM DOśC GADANIA żE KNIGHT MA TAK ZAJEBIśCIE WCALE TAK NIE JEST!
Wy mówicie że knight na 40,30 levlu wali 200+ !!!!Ale gdy on tyle ma walić najpierw musi skilwać nawet cały miesciąc aby wybic takie skile żeby mu ciągle tak wchodziło raz może sie uda że wejdzie 200+ ale normalnie to wchodzi 2 razy mnięj albo nawet i 4 ale żeby walić nąstop takie hity to naprawde trzeba bardzo bardzo i jeszcze raz bardzo dużo skilować i mieć odpowiedni sprzęt.

Tu daje przykład dla nie pojmójacych mam kumpla sorca 40 level i ja mam 45 aby mieć skile 75/75 i walić wmiare dobre hity tak jak sorc wali musze skilowac bardzo bardzo długo jeżli checie sie dowieidzeć ile to trwa to zapraszam do przeczytanai poradnika na tibia.pl zanim ja takie skile wyskiluje to mój kumpel sorcerer sobei wybije pzrez ten czas 50+ level więc jak ito ma sens????? Ale potem gdy wybije skile mam szanse go dogonić ale potem gdy go prxegonie musze na kolejnym levlu już wyskilowac 80/80 i znowu już mi sie on oddala i tak w wkółka dlatego na tym polega balansacja......
Wiesz ze glupi jestes i nie masz pojecia o tej grze?
Santaks jest offline  
stary 02-08-2007, 18:25   #155
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Santaks Pokaż post
Wiesz ze glupi jestes i nie masz pojecia o tej grze?
Ty jestes za to mądry według mnie to on ma rację.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 18:28   #156
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Palladyni z zalozenia sa profesja walczaca na dystans.
Knight i jego trzesienie ziemii , bez przesady to jest slabsze niz dotychczasowe gfb wiec nie przesadzaj.
Exori i exori gran to atak wokol siebie tak jakby kina szybko walil wszystkich wkolo badz mial taka sile ze scinal kilku naraz. Np Longinus Podbijpieta z ogniem i mieczem co trzy glowy niewiernych scial jednym cieciem.

Palem gra sie dobrze i nienormalne by bylo gdyby hity dystansowe zadawaly wiekszy dmg niz hity z bliska.
Why?
A no np znajac historie wiem ze wprowadzono kusze czy potem bron palna tylko dlatego ze luki nie mialy szans przebic armora . Czy bardziej smiercionosny jest strzl z kuszy czy np rana cieta sprawa dyskusyjna - z kuszy z dystansu trzeba bylo naprawde dobrze wycelowac by moc zabic a mieczem machajac nawet na oslep udawalo sie leb uciac.

Dlatego dalej srednia palow jest wyzsza od sredniej dmg knighta ale knight ma maksymalnie wiekszy dmg - to jest jak najbardziej realne.

Pal traci kase na ammo ale uwierz mi pal najwiecej zarabia obecnie. Nie wspomne o spirach ktorych iles kupisz i expisz dosc dlugo tanim kosztem ale nawet kupujac bp power boltow zawsze wychodze grubo na plus - tylko wybieram wtedy expowisko ktore wiem ze sie zwroci.

Nawet przed update pal mial naprawde dobre miejscowki gdzie za freeco mogl wyciagnac gruba kase a co dopiero teraz jak jest potezniejszy.

Podam przyklad sprzed up.
Idziesz na OF na warlordy (tam tez zarabiasz) zbierasz dosc szybko gwiazdki (do 18 z warlorda) , po zebraniu 300-400 gwiazdek idziesz na hero i kosztem 1 bp manasow oraz tych 400 gwiazdek ktore masz za free huncisz dosc dlugo zarabiajac w pip kasy nawet jesli nie masz loot lucka.

A teraz?
Makabra - nawet jak mi na dragach nawet glupi broad sword na 100k expa nie wypadnie mam do przodu , to samo dle , nie wspomne o hero - inaczej gsy tu juz lekki przynajmniej loot luck musi byc bo relatywnie mniej kasy sie sypie.

Itd.

Zawsze nawet w rl pal byl slabsza postacia kiny ale za to mogl walczyc na dystans.
Zreszta palem tez da sie blokac i naparwde nie gra sie zbyt trudno.
Swoim 113 rp blokalem troszke na poi quescie i jakos nie padlem a jak juz nie blokalem stawalem z tylu i se walilem sdki( przed up) i bolce.
Teraz wpadam na frosty biore na wejsciu 2 na klate i jakos nie placze tylko je ubijam.
Zależy co rozumiesz pod pojęciem słabszy... no ale weźmy pod uwagę takie warunki - łucznik/kusznik który trenuje tak długo jak rycerz - mówię o rl - jest w stanie bardziej skutecznie walczyć niż wojownik z broni białej. Po 1 dystans na który mógł atakować taki łucznik był tak wielki, że miał szansę bez problemu na kilka prób trafienia przeciwnika zanim do niego dotarł, a jak już trafił to było tak skuteczne, że przeciwnik najczęściej nie wstawał. A taki wojownik musiał dobre kilka minut namachać tarczą i szabelką zanim trafił przeciwnika a nie mówiąc już o trafieniu między płaty zbroji. No wszak tibii nie można porównywać do życia realnego, ale takie są fakty. Na dodatek paladyn na rl mógł obrać dość trudną do zdobycia pozycję, więc zanim coś/ktoś do niego dotarł mógł wiele naprawdę wiele razy przeładować, a na dodatek nie był obładowany zbrojami ani orężem więc mógł się kilka razy szybciej poruszać.


Wracając do tibii to pall powinien uderzać więcej niż knight, bo w przeciwnym razie mamy pewien paradox - knight który walczy bronią białą nie tylko zdaje większe obrażenia, to mniej traci, a taki paladyn zadaje mniejsze obrażenia, musi uciekać (potrzebuje przestrzeni) i jeszcze jest o wiele słabszy pod względem wytrzymałości. Trochę bez sensu... no ale to zależy od podejścia. Nie mówiąc już o walce z potworami które są bardzo szybkie. Z góry wiadomo że na dystans ich nie utrzymasz więc paladyn z nimi szansy nie ma chyba że z gigantycznym waste, a taki knight na spokojnie podchodzi bo nie dość że ma większą obronę i przeważnie lepsze eq to w dodatku więcej uderzy i rzadziej musi się leczyć. Jak by nie mówić knight jest o wiele za silny.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 18:30   #157
Santaks
Użytkownik Forum
 
Santaks's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 192
Stan: Na Emeryturze
Imię: Santaks
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 150
Skille: 21/27
Poziom mag.: 70
Santaks ma numer GG 9595083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Skowerowypallek Pokaż post
Ty jestes za to mądry według mnie to on ma rację.

Hmm to moze tak spytam, miales kiedys sorca 60+ lvl? (oczywsicie ze nie)
wiec panu podziekujemy bye bye.
Santaks jest offline  
stary 02-08-2007, 18:32   #158
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez K0wal Pokaż post
DYSKUSJA JEST POTEZNA ALE JA TEż SIE WTRąCE MAM DOśC GADANIA żE KNIGHT MA TAK ZAJEBIśCIE WCALE TAK NIE JEST!
Wy mówicie że knight na 40,30 levlu wali 200+ !!!!Ale gdy on tyle ma walić najpierw musi skilwać nawet cały miesciąc aby wybic takie skile żeby mu ciągle tak wchodziło raz może sie uda że wejdzie 200+ ale normalnie to wchodzi 2 razy mnięj albo nawet i 4 ale żeby walić nąstop takie hity to naprawde trzeba bardzo bardzo i jeszcze raz bardzo dużo skilować i mieć odpowiedni sprzęt.

Tu daje przykład dla nie pojmójacych mam kumpla sorca 40 level i ja mam 45 aby mieć skile 75/75 i walić wmiare dobre hity tak jak sorc wali musze skilowac bardzo bardzo długo jeżli checie sie dowieidzeć ile to trwa to zapraszam do przeczytanai poradnika na tibia.pl zanim ja takie skile wyskiluje to mój kumpel sorcerer sobei wybije pzrez ten czas 50+ level więc jak ito ma sens????? Ale potem gdy wybije skile mam szanse go dogonić ale potem gdy go prxegonie musze na kolejnym levlu już wyskilowac 80/80 i znowu już mi sie on oddala i tak w wkółka dlatego na tym polega balansacja......
Kowal ty nie widzisz tego, że knight może skilować bez żadnych problemów. Mnogość botów pozwala knightom na skilowanie 24/dobę. Siedzi sobie taki na slimach z knifem i tylko ustawi bot i ma wszystko z głowy. Zastanów się co ma zrobić paladyn gdy musi biegać co chwile po speary które jednak dużo ważą (20 cap) lub kamienie a wcale nie starczają na długo, ponadto paladyn przeważnie ma gorsze eq/lub chociażby sam shielding więc na slimach sobie rzadko siedzi... no nic nie jest w stanie mnie przekonać o tym, że knight ma ciężkie życie... bo poprostu tak nie jest!
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 18:37   #159
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Santaks Pokaż post
Hmm to moze tak spytam, miales kiedys sorca 60+ lvl? (oczywsicie ze nie)
wiec panu podziekujemy bye bye.
Heh grałes może pallkiem albo knightem przed update 2007, zobacz ile knight musi poswięcic czasu na skilowanie, a ty dostales wanda poleciales na tomby i wbiles ten 60lv + bez żadnych wysiłków i sie cieszysz wziols byś sie za trenienie mlv bo sie dziwisz ze słabo walisz.
Postacie magiczne przed erą wandów były dla graczy którzy mają pojecie o tej grze i sprawiało im radość granie postaciamy magicznymi a dzieci co expią zeby sie levelem pochwalic.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 18:40   #160
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Zależy co rozumiesz pod pojęciem słabszy... no ale weźmy pod uwagę takie warunki - łucznik/kusznik który trenuje tak długo jak rycerz - mówię o rl - jest w stanie bardziej skutecznie walczyć niż wojownik z broni białej. Po 1 dystans na który mógł atakować taki łucznik był tak wielki, że miał szansę bez problemu na kilka prób trafienia przeciwnika zanim do niego dotarł, a jak już trafił to było tak skuteczne, że przeciwnik najczęściej nie wstawał. A taki wojownik musiał dobre kilka minut namachać tarczą i szabelką zanim trafił przeciwnika a nie mówiąc już o trafieniu między płaty zbroji. No wszak tibii nie można porównywać do życia realnego, ale takie są fakty. Na dodatek paladyn na rl mógł obrać dość trudną do zdobycia pozycję, więc zanim coś/ktoś do niego dotarł mógł wiele naprawdę wiele razy przeładować, a na dodatek nie był obładowany zbrojami ani orężem więc mógł się kilka razy szybciej poruszać.


Wracając do tibii to pall powinien uderzać więcej niż knight, bo w przeciwnym razie mamy pewien paradox - knight który walczy bronią białą nie tylko zdaje większe obrażenia, to mniej traci, a taki paladyn zadaje mniejsze obrażenia, musi uciekać (potrzebuje przestrzeni) i jeszcze jest o wiele słabszy pod względem wytrzymałości. Trochę bez sensu... no ale to zależy od podejścia. Nie mówiąc już o walce z potworami które są bardzo szybkie. Z góry wiadomo że na dystans ich nie utrzymasz więc paladyn z nimi szansy nie ma chyba że z gigantycznym waste, a taki knight na spokojnie podchodzi bo nie dość że ma większą obronę i przeważnie lepsze eq to w dodatku więcej uderzy i rzadziej musi się leczyć. Jak by nie mówić knight jest o wiele za silny.
Co do rl .
Rycerz ma tarcze ma tez zbroje ktora trudno przebic , naprawde ciezko jest kusznikowi (nie wspomne o luczniku ) trafic rycerza. Rycerz za to jak doskoczy do strzelca nie pozostawia cienia szans.
Co do rl np w XVI wieku najsilniejsza bronia dystansowa byl muszkiet.
Wiem ze jazda to co innego niz piechur - ale chodzi mi tu glownie o zbroje - husaria polska miala zbroje na tyle silna ze krotki muszkiet byl w stanie przebic ja z odleglosci 5m a dlugi z odleglosci 100m pod warunkiem ze sie trafilo w odpowiednie miejsce - dlatego pod kirholmem polacy stracili w samej husarii ktora glowny atak przeporwadzila okolo 100 ludzi na 9k piechurow wyposarzonych w muszkiety u szwedow.

Co do tibii.
Pal nie powinien uderzac mocniej wystarczy ze ma leszpa srednia hitow na tym samym skilu i levelu.
Pal sie o wiele mniej leczy a kina musi jednak zabierac tony manasow (ok zalozmy ze 150+ poza demkami i bosami nie uzywa wogole uhow nawet na warlockach) , nie mow o kosztach - kina by se dlugo poexpic bierze te 20 bp manasow co daje koszt 22k a pal na ten sam czas expa przy nawet power boltach bierze bp plus max 5 bp manasow co daje 17,5k

Co do ataowania szybkich potworkow - kto ci kaze - masz mniejsza predkosc wybieraj inne. Knightowi na <60 lvlu tez sie nie oplaca bic gsow nawet teraz - latwo ubije to prawda ale tez troszke bedzie musial sie leczyc badz many zuzyc a z gsow to naprawde zadko co wypada.

I nikt ci nie broni kupic dobrego eq ;P
Wiem mniej capa

Pal ma najmniejsze koszty leczenia jesli wie ze jest postacia dystansowa taka jaka zostala stworzona.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 02-08-2007 o 18:47.
mago jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.


Powered by vBulletin 3