Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-08-2007, 18:43   #161
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Skowerowypallek Pokaż post
Heh grałes może pallkiem albo knightem przed update 2007, zobacz ile knight musi poswięcic czasu na skilowanie, a ty dostales wanda poleciales na tomby i wbiles ten 60lv + bez żadnych wysiłków i sie cieszysz wziols byś sie za trenienie mlv bo sie dziwisz ze słabo walisz.
Postacie magiczne przed erą wandów były dla graczy którzy mają pojecie o tej grze i sprawiało im radość granie postaciamy magicznymi a dzieci co expią zeby sie levelem pochwalic.
Wandy nie są tak złe... właściwie ulepszyły granie dla graczy facc i przyspieszyły expienie paccom dodatkowo. Ale to jest nic. Knight przed updatem nie był taki zły (potężny), ale był silniejszy od paladyna co było i jest idiotyczne. Teraz gdy jest silny porównywalnie z magami to jest kompletnie nieprzemyślane i bez najmniejszej logiki. A skilowanie knightem jest banalne i polega na dzień dzisiejszy na afczeniu bez stresu więc co to za problem... magowie teraz są na tyle osłabieni że większości się odechciało grać (tym ktorzy mieli dobre lvle bo naprawde stracili). O rozwiązaniu pisałem wcześniej więc nie będę się powtarzał... wystarczy czytać.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-08-2007, 18:44   #162
Santaks
Użytkownik Forum
 
Santaks's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 192
Stan: Na Emeryturze
Imię: Santaks
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 150
Skille: 21/27
Poziom mag.: 70
Santaks ma numer GG 9595083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Skowerowypallek Pokaż post
Heh grałes może pallkiem albo knightem przed update 2007, zobacz ile knight musi poswięcic czasu na skilowanie, a ty dostales wanda poleciales na tomby i wbiles ten 60lv + bez żadnych wysiłków i sie cieszysz wziols byś sie za trenienie mlv bo sie dziwisz ze słabo walisz.
Postacie magiczne przed erą wandów były dla graczy którzy mają pojecie o tej grze i sprawiało im radość granie postaciamy magicznymi a dzieci co expią zeby sie levelem pochwalic.
Owszem w roku 2006/2007 mialem 52 knighta skills 79/79 i paladina 57lvl skills 87/54
gra kiedys knightem i paladinem byla czysta pzyjemnoscia skille wchodzili bardzo szybko

I co jeszcze chcesz cos powiedziec? era noobow....

p,s gralem kazda profesja przed i po update kazda profesja miala +50lvl wiec wiem co mowie
Santaks jest offline  
stary 02-08-2007, 18:45   #163
Sorcer_Pips
Użytkownik Forum
 
Sorcer_Pips's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007

Posty: 261
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 70
Skille: 87/71
Poziom mag.: 19
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Pal traci kase na ammo ale uwierz mi pal najwiecej zarabia obecnie. Nie wspomne o spirach ktorych iles kupisz i expisz dosc dlugo tanim kosztem ale nawet kupujac bp power boltow zawsze wychodze grubo na plus - tylko wybieram wtedy expowisko ktore wiem ze sie zwroci.
Tu masz rację, paladynem gdzie się nie pójdzie zawsze się zwróci

Przed upem i po upie nigdy nie byłem na minusie, Bp Manasek noszę od 18 lvla i jeszcze całego nie zużyłem. Po upie jest o tyle fajnie że się zabija szybciej potworki, teraz dsa mam na 2 hity a przed upem musiałem walić do 13 hitów żeby ds padł dlatego po upie zacząłem przesiadywać na GS, i zawsze idąc wiem o tym że się zwróci. 22 speary kupię (220gp) zrobię sobie z nich E-Spear, kupię 200 jajek (400gp) i to starcza mi do 4 godzin expienia, a wiadomo że przez ten czas zwróci się za te 620gp.

Grałem wcześniej Sorciem wbiłem 41 lvl (bez pacc) i stwierdziłem że czas go sprzedać, nigdy mi się nie zwracało. Po huntach musiałem robić runki i je sprzedawać żeby mieć na kolejne hunty bo kasy brakowało. Może i ktoś powie że nie umiem grać sorciem to się nie zwracało ale taka prawda.

Drutem/Sorciem ciężko się zarabia, palkiem nie masz waste i jesteś zawsze na plusie, Knightem musisz ciągle kupować Uhy więc troche wydatku jest. Dlatego wybrałem palka i nie zamierzam go zmieniać bo tylko nim według mnie się da zarabiać
__________________
(\(\
(>'.')
(~(")(")

17:23 Dziadek Do Orzehuw [8]: HO OTWORZE CII

23:50 Golderax [37]: kurwacka jak na zlosc 4 % do leveala i expiel man aposio ncave a fooda nei ma ;/

10:30 Aleethya [99]: popirtfolonr
10:30 Aleethya [99]: popierdolone*

21:09 Rodelar Fingun [40]: Rio de Janero jest w australi?

Blan Rien [36]: 12:05 Blan Rien [36]: omg
Olga of Guardia [8]: i buy omg offer
Blan Rien [36]: lol xD 12:05
Olga of Guardia [8]: no lol i buy omg
Sorcer_Pips jest offline  
stary 02-08-2007, 18:55   #164
Torbalekk
Użytkownik Forum
 
Torbalekk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 05 2007

Posty: 46
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Torbalekk
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Torbalekk ma numer GG 9308594 Send a message via Skype™ to Torbalekk
Domyślny

na tych parametrach to chyba im sie kolory pomyliły ;p chodzi mi o to Knight After UpDate... ;p powinno byc na odwrot...
Torbalekk jest offline  
stary 02-08-2007, 18:59   #165
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Co do rl .
Rycerz ma tarcze ma tez zbroje ktora trudno przebic , naprawde ciezko jest kusznikowi (nie wspomne o luczniku ) trafic rycerza. Rycerz za to jak doskoczy do strzelca nie pozostawia cienia szans.
Co do rl np w XVI wieku najsilniejsza bronia dystansowa byl muszkiet.
Wiem ze jazda to co innego niz piechur - ale chodzi mi tu glownie o zbroje - husaria polska miala zbroje na tyle silna ze krotki muszkiet byl w stanie przebic ja z odleglosci 5m a dlugi z odleglosci 100m pod warunkiem ze sie trafilo w odpowiednie miejsce - dlatego pod kirholmem polacy stracili w samej husarii ktora glowny atak przeporwadzila okolo 100 ludzi na 9k piechurow wyposarzonych w muszkiety u szwedow.

Co do tibii.
Pal nie powinien uderzac mocniej wystarczy ze ma leszpa srednia hitow na tym samym skilu i levelu.
Pal sie o wiele mniej leczy a kina musi jednak zabierac tony manasow (ok zalozmy ze 150+ poza demkami i bosami nie uzywa wogole uhow nawet na warlockach) , nie mow o kosztach - kina by se dlugo poexpic bierze te 20 bp manasow co daje koszt 22k a pal na ten sam czas expa przy nawet power boltach bierze bp plus max 5 bp manasow co daje 17,5k

Co do ataowania szybkich potworkow - kto ci kaze - masz mniejsza predkosc wybieraj inne. Knightowi na <60 lvlu tez sie nie oplaca bic gsow nawet teraz - latwo ubije to prawda ale tez troszke bedzie musial sie leczyc badz many zuzyc a z gsow to naprawde zadko co wypada.

I nikt ci nie broni kupic dobrego eq ;P
Wiem mniej capa

Pal ma najmniejsze koszty leczenia jesli wie ze jest postacia dystansowa taka jaka zostala stworzona.
Na rl wprawny strzelec jadąc na koniu jest w stanie (a raczej był) celować w miarę precyzyjnie. A z miejsca z odległości około 100m mógł trafić rycerza w głowę a nawet w okolice oka. Cuż za precyzja, to miażdżąca przewaga czyż nie? A taki obwalony w zbrojach rycerz mógł walczyć jakiś czas (bitwy trwały kilka godzin ale to była rzeźnia i byli wycieńczeni ostatecznie) ale jego prędkość była tragicznie mała... postaraj się przebiec 100 metrów w zbroji z tarczą i mieczem... zapewniam cię, że padniesz na ... plecy ;p

A w tibii sytuacja jest inna niż na prawdziwej wojnie, to tylko gra. No i balans musi być. Co do hitów to nic nie mówię, paladyn i tak powinien mieć większą średnią hitów niż knight... a tak raczej nie jest przynajmniej z tego co obserwuję i taki knight podbiega walnie mojego draga kilka razy i dostaje więcej expa niż ja... i w dodatku nie ma waste no to mnie już doprowadza do szału.

Odnośnie różnych potworów to faktem jest to, że knight może bić praktycznie każdego potwora solo (na odpowiednim lvlu) bez takiego waste jak ma sorc czy paladyn. No może poza kilkoma wyjątkami, ale to za mało. W każdym razie dla semi-h lvlowych postaci, gdzie teraz dzięki updatom jest "nobów jak Mrówków" tak to wygląda.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 19:03   #166
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sorcer_Pips Pokaż post
Tu masz rację, paladynem gdzie się nie pójdzie zawsze się zwróci

Przed upem i po upie nigdy nie byłem na minusie, Bp Manasek noszę od 18 lvla i jeszcze całego nie zużyłem. Po upie jest o tyle fajnie że się zabija szybciej potworki, teraz dsa mam na 2 hity a przed upem musiałem walić do 13 hitów żeby ds padł dlatego po upie zacząłem przesiadywać na GS, i zawsze idąc wiem o tym że się zwróci. 22 speary kupię (220gp) zrobię sobie z nich E-Spear, kupię 200 jajek (400gp) i to starcza mi do 4 godzin expienia, a wiadomo że przez ten czas zwróci się za te 620gp.

Grałem wcześniej Sorciem wbiłem 41 lvl (bez pacc) i stwierdziłem że czas go sprzedać, nigdy mi się nie zwracało. Po huntach musiałem robić runki i je sprzedawać żeby mieć na kolejne hunty bo kasy brakowało. Może i ktoś powie że nie umiem grać sorciem to się nie zwracało ale taka prawda.

Drutem/Sorciem ciężko się zarabia, palkiem nie masz waste i jesteś zawsze na plusie, Knightem musisz ciągle kupować Uhy więc troche wydatku jest. Dlatego wybrałem palka i nie zamierzam go zmieniać bo tylko nim według mnie się da zarabiać
Oh nie ... to mnie dobiłeś. Skoro wszędzie ci się zwraca, to idź na expa w miejsce gdzie miejsca do ucieczki praktycznie nie ma i są potwory lepsze niż dragi... skoro od 18 lvla nie zużyłeś jeszcze nawet jednego bp manasów to świadczy o tym jaki jesteś pg... no comment
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 19:06   #167
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Na rl wprawny strzelec jadąc na koniu jest w stanie (a raczej był) celować w miarę precyzyjnie. A z miejsca z odległości około 100m mógł trafić rycerza w głowę a nawet w okolice oka. Cuż za precyzja, to miażdżąca przewaga czyż nie? A taki obwalony w zbrojach rycerz mógł walczyć jakiś czas (bitwy trwały kilka godzin ale to była rzeźnia i byli wycieńczeni ostatecznie) ale jego prędkość była tragicznie mała... postaraj się przebiec 100 metrów w zbroji z tarczą i mieczem... zapewniam cię, że padniesz na ... plecy ;p

A w tibii sytuacja jest inna niż na prawdziwej wojnie, to tylko gra. No i balans musi być. Co do hitów to nic nie mówię, paladyn i tak powinien mieć większą średnią hitów niż knight... a tak raczej nie jest przynajmniej z tego co obserwuję i taki knight podbiega walnie mojego draga kilka razy i dostaje więcej expa niż ja... i w dodatku nie ma waste no to mnie już doprowadza do szału.

Odnośnie różnych potworów to faktem jest to, że knight może bić praktycznie każdego potwora solo (na odpowiednim lvlu) bez takiego waste jak ma sorc czy paladyn. No może poza kilkoma wyjątkami, ale to za mało. W każdym razie dla semi-h lvlowych postaci, gdzie teraz dzięki updatom jest "nobów jak Mrówków" tak to wygląda.
Biorac lucznika na koniu i dla sprawiedliwosci rycerza na koniu - czemu w takim razie jazda tatarska nie miala zadnych szans z ciezkozbrojna rajtaria.

Tak pieszy lucznik stoi w miejscu by w miare celowac rycerz za to biegnie moze zawsze zaslonic sie tarcza ktora posiada a np przy silnej zbroi to nawet kusza jej nie przebijesz.

Paladyn nie ma i nigdy waste nie mial jak sie wiedzialo na czym expic - byl zawsze najbogatsza postacia (tak kina tez byl bogaty ale teraz to sie nieco zmieni bo hunty gdzie 50% loota bral dla siebie powoli odejda w zapomnienie).

Na expie knight zarabia ale nie wszedzie nawet teraz ma czasami waste - palem gdzie nie pojde - o ile to jest miejscowka stworzona dla postaci dystansowych zarabiam.


Co do noobow - przed update bylo tych noobow tyle samo tylko latali sorcami czy drutami.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 02-08-2007, 19:09   #168
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Biorac lucznika na koniu i dla sprawiedliwosci rycerza na koniu - czemu w takim razie jazda tatarska nie miala zadnych szans z ciezkozbrojna rajtaria.

Tak pieszy lucznik stoi w miejscu by w miare celowac rycerz za to biegnie moze zawsze zaslonic sie tarcza ktora posiada a np przy silnej zbroi to nawet kusza jej nie przebijesz.

Paladyn nie ma i nigdy waste nie mial jak sie wiedzialo na czym expic - byl zawsze najbogatsza postacia (tak kina tez byl bogaty ale teraz to sie nieco zmieni bo hunty gdzie 50% loota bral dla siebie powoli odejda w zapomnienie).

Na expie knight zarabia ale nie wszedzie nawet teraz ma czasami waste - palem gdzie nie pojde - o ile to jest miejscowka stworzona dla postaci dystansowych zarabiam.


Co do noobow - przed update bylo tych noobow tyle samo tylko latali sorcami czy drutami.
A zastanów się w pojedynku 1v1 w walce strzelca z knightem. Bo porównując do wielkich bitew musisz uwzględnić głównie taktyczne podejście władców/przywódców.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 19:11   #169
Drudinhi
Użytkownik forum
 
Drudinhi's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Palunhio
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Drudinhi ma numer GG 8130319
Domyślny Cipy zaaal

Powiem jedno zal.pl ! To co oni napisali to bzdura bo te tabelki sami sobie wymyslaja ! Ona powinna byc dogurynogami bo knight tera szybciej expi od sorca -.-'. Teraz jest ideal edxp a nie jakis before i after ! Bylo by pieknie zeby nic nie zmieniali a nie znowu oslabia magiczne pfory a polepsza knightow/palkow. Brawo za psucie Tibi !
Drudinhi jest offline  
stary 02-08-2007, 19:17   #170
notop
Użytkownik Forum
 
notop's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003
Lokacja: saturn
Wiek: 44

Posty: 715
Stan: Początkujący
Imię: sua mea
Profesja: Elder Druid
Świat: arcania
Poziom: 188
Skille: 21/27
Poziom mag.: 79
notop ma numer GG 771065
Domyślny

ehm jak czytam niektorych to mi sie noz w kieszeni otwiera no ale coz...


gram sobie juz wystarczajaco dlugo i pwoiem tak
dawniej dawniej przedwszystkimi tymi durnymi update co tylko popsluy tibie(quest system,mana update i ten ostatni idiots update) palkiem sie expilo najlatwiej choc na wysokim lvlv stawalo sie to b.monotonne,knight zawsze byl wolny w expieniu i na malym i na duzym lvlv ale to prawdziwa maszyna do robienia kasy, sorce mialy hardcore na malych lvl bo chyba kazdy pamieta expienie za pomoca c-macy /warhammera na rotach godzinami z skjilem 19 cluba... pozneij dragi z ds-ami itp itp
drutow wtedy grajacych na powaznie bylo...(policzylbym na obu rekach ile i jeszcze by mi palcow zostalo) bo to byl juz max hard ale..
wlasnie ejst ale

pomeczyles sie 2 lata(bo przy takim expieniu z runek i kilkuset godzinnym kampieniu na guarach necro v helu itp) miales maga na 100lvl byles kims i wiedziales ze pzrez ta meczarnie zaslozyles sobie na takie dmg jakie on ma,expienie pallem i knightem bylo lzejsze lecz pasc knightem nawte na lagu majac 1500~ hp na 100lvlv jest ciezko a magiem majac 800~ na 100 lvlv padasz jak szmata

zrozumcie jedna mala rzecz.
-knight duzo hp latwa gra wiec exp powiniuen byc wolniejszy
-pall latwy monotonny powinien meic latwiej w expieniu od knighta ale niezaszybki
-mag drut,-ten update z mana zrobil z magow dzifki byle idiota mogl zorbic 100lvl bo kazdy umie naciskac vis mort i exure gran...chore to(ci co expili 5 lat temu z run wiedza co to ejst walenie pzrez 12h z HMM w guary...)
ale to co zorbili teraz to porazka ciagle mi nikt niedal ani 1 przykladu jak w/g grafikow co pzredstawil cip z expem ja na 188lvlv moge zorbic 2 x wiuecej expa niz na 188lvl knight (na forstach ma 180~ k exp/h) z zyskiem zawsze,wiec gdzie ja amm expic by zorbic 360k expa?? wierzcie mi..niema takiego meijsca a cipowie te wykresiki se moga wsadzic w ....
najwiekszy blad jest to ze chyba zaden z tych osobnikow co wymysla te paranoje niegra w tibie i neiwie co sie dzieje.......

1 slowem czysta komercja jeszcze z 3 lata a bedziemy mieli z tibi..przedszkole
__________________
========================================
Nadciaga wojna.Widze ja.Plomien przetaczajacy sie nad ziemia.Ciala na ulicach.Miasta obrocone w pyl.Odwet.
F.E.A.R ep
========================================
Ludzie tworza potwory.A potwory maja w naturze niszczyc swych tworcow

Ostatnio edytowany przez notop - 02-08-2007 o 19:19.
notop jest offline  
stary 02-08-2007, 19:21   #171
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drudinhi Pokaż post
Powiem jedno zal.pl ! To co oni napisali to bzdura bo te tabelki sami sobie wymyslaja ! Ona powinna byc dogurynogami bo knight tera szybciej expi od sorca -.-'. Teraz jest ideal edxp a nie jakis before i after ! Bylo by pieknie zeby nic nie zmieniali a nie znowu oslabia magiczne pfory a polepsza knightow/palkow. Brawo za psucie Tibi !
Tak wygląda dziecko jak mu zabierą zabawkę wyobraz sobie kolego jak przed update musialem zbierac kamyki na goblinach żeby wbic 80 skila żeby walnac za 150 max i wydawać kupe kasy na bolty.Cipsoft zepsuł postacie magiczne ale nie aż tak zeby isc sie zabić, da sie nimi ciagle normalnie grać tylko trzeba sie wiecej natrudzic zeby zarobic coś kaski na expienie.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 19:28   #172
notop
Użytkownik Forum
 
notop's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003
Lokacja: saturn
Wiek: 44

Posty: 715
Stan: Początkujący
Imię: sua mea
Profesja: Elder Druid
Świat: arcania
Poziom: 188
Skille: 21/27
Poziom mag.: 79
notop ma numer GG 771065
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Skowerowypallek Pokaż post
da sie nimi ciagle normalnie grać tylko trzeba sie wiecej natrudzic zeby zarobic coś kaski na expienie.
sorka napisz mi gdzie np........
__________________
========================================
Nadciaga wojna.Widze ja.Plomien przetaczajacy sie nad ziemia.Ciala na ulicach.Miasta obrocone w pyl.Odwet.
F.E.A.R ep
========================================
Ludzie tworza potwory.A potwory maja w naturze niszczyc swych tworcow
notop jest offline  
stary 02-08-2007, 19:29   #173
Modus
Użytkownik Forum
 
Modus's Avatar
 
Data dołączenia: 24 08 2005

Posty: 124
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Modus
Profesja: Elite Knight
Gildia: Unity
Świat: Aldora
Poziom: 105
Skille: 88/86
Poziom mag.: 7
Wyślij wiadomość przez ICQ do Modus Modus ma numer GG 7365489 Modus ma login Tlenu modus@tlen.pl Adres Jabbera do Modus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez czuk85 Pokaż post
Dwim ma rację ja mogę też dać przykład.

Giant Spider Island.

Paladyn 92 level 93 dist

Paladyn 134 level 100 dist

Mua Druid 127 level 69 mlvl

Sytuacja wygląda nastepująco:

Paladyni oboje mają porównywalny exp ok. 80k/h w tym używają tylko i wyłącznie amunicji (Royal Spear, Power Bolt) = czysty zysk (1 dobry item i już ma pokryty hunt). Nie są w stanie wyczyścić wszystkiego na wyspie, żeby musieli czekać na respawn.

Ja maxymalny exp/h jaki tam wyciągnąłem 150k/h, wyczyszczenie całej powierzchni i oczekiwanie na respawn (bijąc pod ziemią quary aby zachować exp rate) - używam masy mf (zwrot zależnie od szczęścia).

Rada: Grasz postacią magiczną?? Znajdź sobie 2 expowiska: pierwsze gdzie nawet pomimo waste masz bardzo dobry exp/h, drugi gdzie (sam lub z kimś) masz słaby exp ale za to czysty zysk. Ja z Gawgim mam tak właśnie opracowane expimy osobno zarabiamy potem razem.

+edit: Na twoim levelu pamiętam, że zarabiałem na Hero, następnie marnowałem (lub nie) na Vampire Hell i/lub Venore Dragon Lair (nocą), sam musisz poszukać co ci pasuje najlepiej.
80 k/h i 150 k/h to nie jest 3-4 razy wiecej ...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotes Pokaż post
Proponuję zamknąć ten temat, jak i wszystkie inne dotyczące balansacji profesji.

Większość ludzi wypowiadających się (krytykujących) w tych tematach gówno wie i nie zna sytuacji obu stron (wojownik vs mag) sprzed i po update. Brakuje im argumentów, więc idą w egoizm i czepiają się tego, że oni mają gorzej (chociaż w rzeczywistości nie odczuli praktycznie żadnej zmiany), a ktoś inny dostał to, co mu się należało.

Nie polecam również bazować na top scores w Erigu. Można tą stronkę łatwo oszukac. A ilu jest power gamerów na 100 zwykłych graczy? 1? 2? A może 3?
Zresztą Tibia to nie tylko expienie, czego zdaje się wielu graczy nie dostrzegać i to na tempie expienia opierają swoje słabe zarzuty.

Sytuacja wysokopoziomowego maga wcale nie jest taka zła. Nadal expi szybciej niż knight (w odpowiednich miejsach, z odpowiednią taktyką- ale to pokolenie różdzek nie przyjmie do wiadomości przecież, że istnieje inna forma zdobywania expa jak naciskanie na zmianę F1 exori vis F2 exura gran F3 mana fluid na smokach. Znalezienie innej miejscówki wykracza poza ich IQ), nadal ma większą różnorodność ataków i możliwości pg, nadal może bić wszystkie potwory (na odpowiednim lev), nadal może zdobywać doświadczenie w bardziej ciekawszy i zróżnicowany sposób, nadal ma przydatne czary obszarowe /sorcerer/ oraz szczególnie pożądane teraz dobre i tanie leczenie /druid/. Nie będę tu wspominał o 2x szybszym zadawaniu ciosów, o tym, że bronie knighta i paladyna kosztują i wbrew pozorom nie walą oni za darmo, o tym, że ataki żywiołami ignorują obronę potwora.......

Po prostu większość magów za bardzo przez ten rok przyzwyczaiła się do easy mode.... F1, F2 i F3 to wszystko co potrafili....a gdy trzeba trochę pomyśleć i znależć nietypowe miejsce, w którym będzie i satysfakcjonujący exp oraz loot to już trochę gorzej... Przed update wszędzie im się zwracało i nie musieli wysilać mózgownicy, żeby troche zarobić.

Mag nadal może zdobywać masowe ilości expa- jednak nie wbije ani 1%, jeśli ciągle będzie narzekał, jak to bardzo go osłabili. A najlepiej wystawić sobie podpis "cipsoft and update sux balls a lots retired" i po cichu grać wojownikiem.... Bo łatwiej....Ten, kto naprawdę umie grać, to sobie poradzi. Ten, którego gra ograniczała się do F1 F2 F3 i wanda zrobi teraz palka czy knighta.....



Pozdrawiam i proszę moderatorów o zamknięcie tego i innych tematów.


Edit:

Polecam także do przeczytania mądrą wypowiedz użytkownika o nicku "Michnik of Celesta". W pełni się z nim zgadzam.
Powiedzial ten, ktory gra pallem

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
Problemy z dodawaniem?
Takie SD robi ~300 dmg. 3 strzały = ~900hp
Kina 100 lvl, mlvl 7 leczy uhem 550 hp, więc nie jest tak fajnie.
Ps. To chyba dobrze, że łatwiej jest się wybronić niż kogoś zabić, bo gra straciła by sens, jeśli wszędzie biegałyby sorce maruderzy z SD.
(Odnosi się to do starego systemu magicznego).
Panie wielce myslacy ... nie wzieles pod uwage tego ze knight moze sie uhac po kazdym jego sd wiec uhnie sie za 1650 hp czyli prawie 2 razy wiecej niz sorc walnie z tych 3 sd ? zal ..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez K0wal Pokaż post
EHH CLIPSOFT myśle że idzie w złą strone według mnie powinien zrobić expoiska odpowiednie dla danej porfesji naprzykład zrobić takie potworki które z łatwością by klepałł knight ale sorc czy druid już nie.Większość ludiz nie czeka na to aby walić nie widomo jakie hity ale o to żeby mięc gdzie expić i wogle mieć co robić ja gram na celescie 42 knightem nie mam paka bo narzie wole zainwestować w lepszy komp ale chyba skończe graćbo na sreverze non-pvp dlafacc narpwde nei ma gdzie expić a jak już jets jakieś expowisko to siedzi tam 20 lduzi albo więcej.WEDłG MNIE CLIPsoft poninein najpierw zadbać o gracyz i powiększyć mapke dla facc z expowiskami! a nie sie martwić o balnsacje profesji bo poco komu ta balansacja skoro potem nie ma jak z niej korzystac!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po 1 Naucz sie ortografi
Po 2 Nie CLIPSOFT tylko CipSoft GmbH
Po 3 Facc to wersja demo Tibi a pacce sa po to zeby CipSoft musial zarobic na tym bo on nie mysli o tym zebys mogl sobie grac za darmo i sie cieszyc

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
.
To tylko taka propozycja, a tak poważniej, to odnoszę wrażenie, że cipsoft mało się sugeruje grą - pewnie sami nie grają - tylko patrzą na sądy lub na to co ludzie piszą na forum... (trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie na forum to jednak w większości dzieci które nie wiedzą czego chcą.



Gdyby siła sorców i druidów była taka jak przed updatem, a paladyni (nadaj najsłabsi) i knightci (teraz za silni w ataku) powinni być zmodernizowani odpowiednio na tym ...
Na forum tibia.com gdzie zagladaja ludzie z CipSoftu raczej nie siedza dzieci, bo zeby tam napisac cos madrego trzeba znac w pewnym stopniu angielski -.- a po 2 przestan pierd**** ze pall ma kur** zle po upie bo mi sie zle robisz, grasz sam pallem dostales za duzo i jeszcze Ci zle ? Idz zrób knighta ... -.-
__________________
http://photobucket.com/albums/c62/Modusek/
Modus jest offline  
stary 02-08-2007, 19:32   #174
Vyohman
Użytkownik Forum
 
Vyohman's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2007

Posty: 306
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 90
Domyślny

A ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem żeby " zachować " sorców jest obniżenie kosztów manafluidów, nie musze zarobić ważne żeby nie było waste...
Vyohman jest offline  
stary 02-08-2007, 19:32   #175
breaker
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 07 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Twoja stara
Świat: Amera
Poziom: 27
Skille: 59/40
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez notop Pokaż post

1 slowem czysta komercja

to dwa slowa...
breaker jest offline  
stary 02-08-2007, 19:34   #176
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez notop Pokaż post
ehm jak czytam niektorych to mi sie noz w kieszeni otwiera no ale coz...


gram sobie juz wystarczajaco dlugo i pwoiem tak
dawniej dawniej przedwszystkimi tymi durnymi update co tylko popsluy tibie(quest system,mana update i ten ostatni idiots update) palkiem sie expilo najlatwiej choc na wysokim lvlv stawalo sie to b.monotonne,knight zawsze byl wolny w expieniu i na malym i na duzym lvlv ale to prawdziwa maszyna do robienia kasy, sorce mialy hardcore na malych lvl bo chyba kazdy pamieta expienie za pomoca c-macy /warhammera na rotach godzinami z skjilem 19 cluba... pozneij dragi z ds-ami itp itp
drutow wtedy grajacych na powaznie bylo...(policzylbym na obu rekach ile i jeszcze by mi palcow zostalo) bo to byl juz max hard ale..
wlasnie ejst
pomeczyles sie 2 lata(bo przy takim expieniu z runek i kilkuset godzinnym kampieniu na guarach necro v helu itp) miales maga na 100lvl byles kims i wiedziales ze pzrez ta meczarnie zaslozyles sobie na takie dmg jakie on ma,expienie pallem i knightem bylo lzejsze lecz pasc knightem nawte na lagu majac 1500~ hp na 100lvlv jest ciezko a magiem majac 800~ na 100 lvlv padasz jak szmata

zrozumcie jedna mala rzecz.
-knight duzo hp latwa gra wiec exp powiniuen byc wolniejszy
-pall latwy monotonny powinien meic latwiej w expieniu od knighta ale niezaszybki
-mag drut,-ten update z mana zrobil z magow dzifki byle idiota mogl zorbic 100lvl bo kazdy umie naciskac vis mort i exure gran...chore to(ci co expili 5 lat temu z run wiedza co to ejst walenie pzrez 12h z HMM w guary...)
ale to co zorbili teraz to porazka ciagle mi nikt niedal ani 1 przykladu jak w/g grafikow co pzredstawil cip z expem ja na 188lvlv moge zorbic 2 x wiuecej expa niz na 188lvl knight (na forstach ma 180~ k exp/h) z zyskiem zawsze,wiec gdzie ja amm expic by zorbic 360k expa?? wierzcie mi..niema takiego meijsca a cipowie te wykresiki se moga wsadzic w ....
najwiekszy blad jest to ze chyba zaden z tych osobnikow co wymysla te paranoje niegra w tibie i neiwie co sie dzieje.......

1 slowem czysta komercja jeszcze z 3 lata a bedziemy mieli z tibi..przedszkole
EEEeeeEre????23!?!?2321/31431%?1/51??

Co do tego wszystkiego ma komercja? o.O Wiesz w ogóle co to znaczy komercja?... Tibia jest grą którą można nazwać półkomercyjną - można grać nie płacąc ale można także grać płacąc z większymi możliwościami. Nikt nie jest zmuszany ani do płacenia ani do grania, więc komercji to tu nie ma żadnej.

Ale co do reszty to się z tobą zgadzam. Knight powinien grać łatwo jak do tej pory ale wolno expić, pallowi się gra trudniej dlatego powinien szybciej expić niż knight a sorce i druidzi powinni expić najszybciej ale w dodatku najtrudniej. No ale skoro w dzisiejszych czasach różnica między profesjami zmieniła się na tyle, że knight to czołg który jest niezniszczalny i niszczy wszystkie mury, a sorc to zaledwie samochodzik rebeliantów z CKM'em na tyłach to ja dziękuję... a w tym wszystkim paladyn to snajper na dachu budynku który zaraz się zawali po wystrzale czołgu i zgniecie na miazgę samochód z ckmem... (ten budynek).... - taka metafora mała.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 19:35   #177
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez notop Pokaż post
sorka napisz mi gdzie np........
Jak masz ten lv i niewiesz gdzie expic to polecam roty darashia waste raczej niebedziesz mial chyba ze z sd bedziesz walił , a tak serio możesz expic tam gdzie expiles przed update.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 19:38   #178
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Cytuj:
Na forum tibia.com gdzie zagladaja ludzie z CipSoftu raczej nie siedza dzieci, bo zeby tam napisac cos madrego trzeba znac w pewnym stopniu angielski -.- a po 2 przestan pierd**** ze pall ma kur** zle po upie bo mi sie zle robisz, grasz sam pallem dostales za duzo i jeszcze Ci zle ? Idz zrób knighta ... -.-
I wychodzi na to jakim jesteś gigantycznym noobem. Tylko dzieci i nooby biorą sobie tą profesje, która w tym momęcie jest najsilniejsza. Ja tak nie robie dlatego nie przestane grać paladynem, tylko będę czekał aż w końcu wszyscy będą naprawde równi.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 02-08-2007, 19:42   #179
Skowerowypallek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 02 2007

Posty: 146
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vyohman Pokaż post
A ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem żeby " zachować " sorców jest obniżenie kosztów manafluidów, nie musze zarobić ważne żeby nie było waste...
Dobry pomysł tylko jak obniżą ceny mf to znowu powiedzą ze pall i knight też uzywa mf i ciągle ich polepszają, może jakies nowe wandy i rody które zadają wieksze obrażenia i palą mniej many.
Skowerowypallek jest offline  
stary 02-08-2007, 19:43   #180
teferithemyscical
Użytkownik Forum
 
teferithemyscical's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2007

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Fire Army
Świat: Refugia
Domyślny

Ja proponuje wysłać do naszego drogiego Cipsoft Team'u jakąś petycje albo coś , no zeby cos zrobili z tą kupą co ja srali przez te wszystke lata .

pozdro.
__________________
\m/ Pozdro for Fire Army and Averblue Team \m/

"Znaj szatana jak swojego Pana"

LOVE:
teferithemyscical jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.


Powered by vBulletin 3