Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 21-06-2007, 14:00   #1281
Elvath
Użytkownik forum
 
Elvath's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elvath
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 50+
Poziom mag.: 6
Domyślny

Moze i tak ale napewno nie zgodze sie z tym ze pall bije taniej niz knight jak to Asiloterro wspomnial i pall musi tez miec teren do walki z DL'em

I widze ze lubisz allegro i boty bo tak zawziecie o nich wspominasz z lekkim podnieceniem i naucz sie kultury bo obrazac to mozesz kolege albo swojich "tibijskich informatorow"

Edit
To widzimy przyklad "maniaka" grasz w tibie 5 lat ?? To jakie masz postacie zapewne same 100lvl ?? Albo same magiczne postacie a o knightach wiesz wszystko

Ostatnio edytowany przez Elvath - 21-06-2007 o 14:06.
Elvath jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-06-2007, 14:04   #1282
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Nic nie mówiłem na temat "średniej hitów".


Chociaż takie porównanie: Ja zabijam draga na skilu 85~ to musze strzelać około 20 razy = średni hit po 50

Knight na skilu 85~ draga zabija solo na 6-10 hitów = średni hit 100+(bardzo+). Oczywiście nadal mówie o broni dwóręczniej jak GS/Dragon Lance. Proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Jakie porównanie?
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 21-06-2007, 14:04   #1283
adam01
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2005

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 64
Skille: 79/74
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez asiloterro Pokaż post
No i patrz ty noobie Xerionis_Family -.- On ma tylko marny 32 lvl a wie o tibii wiecej niz ty... Powinienes sie teraz wstydzic swojego debilizmu...
Znowu nie masz racji... on wspomial tylko o tym ze palek ma wieksza srednia dmg.Jesli w pvp kina vs palek knight zalozy tarcze to i tak mu nic nie pomoze bo palek ja "omija"??? Przemysl to co piszesz.
adam01 jest offline  
stary 21-06-2007, 14:07   #1284
Elvath
Użytkownik forum
 
Elvath's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elvath
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 50+
Poziom mag.: 6
Domyślny

Az sie obudzisz!!!!!!!!!!!!!!!!! bo pleciesz rozne historie
Elvath jest offline  
stary 21-06-2007, 14:10   #1285
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Teraz masz troche "fachowości".

http://tibia.erig.net/Giant_Sword

http://tibia.erig.net/Dragon_Lance

http://tibia.erig.net/Bolt


Pozdro&Poćwicz.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 21-06-2007, 14:12   #1286
adam01
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2005

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 64
Skille: 79/74
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez asiloterro Pokaż post

W pvp jak knight zalozy tarcze to hity pala ida w tarcze lub na armor lub w cialo a na potworach w armor lub cialo.
Oszukuj sie dalej ;p

Co do update jutro jest kolejny test serv??
adam01 jest offline  
stary 21-06-2007, 14:14   #1287
Sunray
Użytkownik forum
 
Sunray's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Wiek: 32

Posty: 25
Profesja: Elite Knight
Gildia: Terror
Świat: Askara
Poziom: 32
Skille: 75/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
On ma tylko marny 32 lvl a wie o tibii wiecej niz ty... Powinienes sie teraz wstydzic swojego debilizmu...
Nie on tylko ona =) I 45 lvl (dane nieaktualne), ale juz nie gra ^^

Ostatnio edytowany przez Sunray - 21-06-2007 o 14:15.
Sunray jest offline  
stary 21-06-2007, 14:15   #1288
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

I to by był koniec rozmowy

P.S. jednak "ON"
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 21-06-2007, 14:18   #1289
adam01
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2005

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 64
Skille: 79/74
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez asiloterro Pokaż post
Widac od razu ze kompletnie zielony jestes jesli twoja wiedza opiera sie na tibiawiki.
Tibiawiki opiera sie na grze a nie na snach wiec to sa prawdziwe info

Cytuj:
Juz nie moge dluzej z noobem gadac...
Wyjdz, zrobi sie luzniej

Cytuj:
Nawet tego nie wiesz, co za dziecko.
Dziecko?? Wiesz ile mam lat?? Wiec sie nie wypowiadaj
adam01 jest offline  
stary 21-06-2007, 14:19   #1290
Elvath
Użytkownik forum
 
Elvath's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Elvath
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 50+
Poziom mag.: 6
Domyślny

Nie wiem jak mozna byc zielonym i miec 70+lvl ,na bocie tego napewno nie wbil, moze ty tak wbijales 70lvl przez te 5lat gry i w ogóle nie skillowales ze masz takie hity

Aaa, i nawet nie znamy twoich postaci przez te 5 lat gry. Czyżby to były tylko postacie magiczne??
Elvath jest offline  
stary 21-06-2007, 14:21   #1291
$PaTrYcY$
Użytkownik Forum
 
$PaTrYcY$'s Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2006
Lokacja: Przeworsk
Wiek: 31

Posty: 24
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Patrycy
Profesja: Elite Knight
Gildia: Vangelis
Świat: Lucera
Poziom: 116
Skille: 90/89
Poziom mag.: 8
Domyślny asiloterro

@asiloterro

Słuchaj koleś nie obrażaj mojego kumpla Xerionis_Family to po 1
Masz jakiegoś dobrego chara i chodziłeś na jakiekolwiek hunty?
Czy twoja wiedza opiera się na filmikach/zdjęciach i ots?
Bo my z Xerionis_family nie raz biliśmy dl/dragi czy inne ścierwa i wiemy jak to jest, a ty ze swoich doświadczeń na ots wiesz tyle co nic. NOOB patentowany!!!
__________________
$PaTrYcY$ jest offline  
stary 21-06-2007, 14:23   #1292
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Musze sie zgodzic z jednym. Na dragach knight ma wieksza srednia niz pal.
Ale wszystko zalezy co sie wali. Niektore potworki ze tak powiem maja dobry shielding niektore dobry armor itp.
Wezmy zolwie ktore maja na tyle dobry armor ze lepiej bic je kightem niz palem.
Ale wezmy tez i dragon lordy gdzie walac we dwoch pal z knightem pal na tym samym skilu co knight zada obrazenia od takich samych po 50% wieksze (wszystko zalezy jak knight bedzie sie przez shield dla przebijal)

Wezmy takiego bk , zalozmy ze 2 kina na niego poluje jeden bloczy drugi wali o wiele mniejsze obrazenia zada niz uklad kina -pal.

Ale wezmy tez zwykle dragi tu knight jest naprawde lepszy od pala .

Wszystko wiec zalezy co sie wali.

I nie kloccie sie skad ludzie wiedza ze sa dwa wyrozniki obrony potworow shield i armor i ze kinght musi przebic sie przez oba pal tylko przez jeden. To widac golym okiem. Wystarczy tydzien w tibie pograc ...

Chmurka : uderzenie przejete na shielda tudziez nie trafione.
Zolta gwiazdka - uderzenie trafione zaabsorbowane w calosci przez armor
czerwona gwiazdka (tudziez szara w stosynku np do nieumarlych) - uderzenie ktore bylo na tyle silne ze armor calosci nie zaabsorbowal wiec zadalo jakis tam dmg.

Knight np ma max hit 230 : ale musi :1. przebioc sie przez shield (nie miec chmurki) , przebioc sie przez armor.
Pal np ma max hit 180 : ale zawsze przebija sie przez shield (tudziez moze bolt poleciec w sina dal co tez sie zdarza) i przebija sie przez armor

Odrazu nadmienie ze pal dodatkowo ma wiekszy piercing (przebijalnosc przez armor od knighta)

Wez 2 kina na takiego bk ktory nie dosc ze ma dobry shield (ilosc chmurek) dodatkowo ma dobry arm (ilosc zadawanego dmg) a wez knighta do bloczenia i pala i wszystko stanie sie dla ciebie jasne.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz
mago jest offline  
stary 21-06-2007, 14:27   #1293
Sunray
Użytkownik forum
 
Sunray's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Wiek: 32

Posty: 25
Profesja: Elite Knight
Gildia: Terror
Świat: Askara
Poziom: 32
Skille: 75/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xerionis_Family Pokaż post
Chociaż takie porównanie: Ja zabijam draga na skilu 85~ to musze strzelać około 20 razy = średni hit po 50

Knight na skilu 85~ draga zabija solo na 6-10 hitów = średni hit 100+(bardzo+). Oczywiście nadal mówie o broni dwóręczniej jak GS/Dragon Lance. Proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Jakie porównanie?
Po pierwsze, ty skill 85 robisz w 127h (zakladajac ze od poczatku do konca expisz strzalami ktore maja 80% szansy na trafienie, a nie boltami ktore maja 90%), a knight potrzebuje 353h na wyrobienie takiego skilla.

Po drugie, knight na skillu 85 i 6-10 hitow z lance w smoka? Na jakim swiecie ty zyjesz... na hit knighta wplywaja dwa czynniki - obrona celu (ktora z kazdym ciosem jest rozna, czasami glupiemu smoku uda sie obronic z maksymalna skutecznoscia a glupi poison spider przebije sie przez tarcze knighta na skillu 80 - pelna losowosc) oraz pancerz (ktory zabiera stala albo malo zroznicowana ilosc dmg). Bolty jak kazda dystansowa bron gracza przebija sie przez tarcze i jedynie pancerz redukuje sile ciosu. A knight atakujac musi jeszcze przebic tarcze.

Jak juz mowilam, moc shieldingu jest z kazda proba obrony losowa, knight moze walnac te 200+ dmg w smoka ale tylko jesli KNIGHTOWI wyskoczy duzy hit a SMOKU nie uda sie dobrze obronic ("rzut na obrone" wyjdzie slaby); za to paladyn wystarczy ze wykreci dobry hit, od potworka praktycznie nic nie zalezy (armor nie ma zbyt wielkeigo znaczenia przy obrazeniach, to widac).

To tlumaczy dlaczego np. pallek w smoka i w demona bije MNIEJ WIECEJ tak samo (roznica 30 pkt obrazen +-) a knight ktory w smoka za 150 moze uderzyc, juz w demona sie nie przebije...

A to z ta twoja srednia 100+... biorac pod uwage wszystkie gwiazdki i CHMURKI (grrr..) to srednia takiego knighta wynosi jakies +- 70 obrazen.

Knight musi uzywac uhow bo jak atakuje bronia obureczna to obrywa co runde od smoka (drobne obrazenia ale zakladajac ze te 15 pkt obrazen na runde pomnozone przez ~20 rund ktore jest potrzebne do powalenia gada to jest 300 obrazen czyli pol uha takiego 70 ek), do tego dochodza jeszcze obrazenia z gfb i ewentualnych wave'ow podczas bledow gracza...

BTW: I jednak ONA, jestem dziewczyna.

Ostatnio edytowany przez Sunray - 21-06-2007 o 14:29.
Sunray jest offline  
stary 21-06-2007, 14:31   #1294
adam01
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2005

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 64
Skille: 79/74
Poziom mag.: 5
Domyślny

@mago

widze ze masz palka gdy skilowales waliles tylko blood hity i nietrafienia??? tez mialem palka i wiem ze w tarcze sie rowniez udeza podobnie jak kina przy skilowaniu... co to tego ze kina nie mzoe trafic bk a palek tak to update wlasnie dazy do tego zeby knight tez mial szanse z hero, bk solo zadajac hity z broni a nie tylko exori + runy
adam01 jest offline  
stary 21-06-2007, 14:35   #1295
Sunray
Użytkownik forum
 
Sunray's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Wiek: 32

Posty: 25
Profesja: Elite Knight
Gildia: Terror
Świat: Askara
Poziom: 32
Skille: 75/75
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adam01 Pokaż post
@mago

widze ze masz palka gdy skilowales waliles tylko blood hity i nietrafienia??? tez mialem palka i wiem ze w tarcze sie rowniez udeza podobnie jak kina przy skilowaniu... co to tego ze kina nie mzoe trafic bk a palek tak to update wlasnie dazy do tego zeby knight tez mial szanse z hero, bk solo zadajac hity z broni a nie tylko exori + runy
PUFF bronia dystansowa palla to co innego niz PUFF atakiem z broni wrecz, to pierwsze oznacza ze po prostu pallek nie trafil w cel (wtedy pocisk pojawia sie na przeciwniku lub odchylony o jedna kratke i jest puff); dla knighta puff oznacza ze tarcza wroga zaabsorbowala caly cios
Sunray jest offline  
stary 21-06-2007, 14:36   #1296
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adam01 Pokaż post
@mago

widze ze masz palka gdy skilowales waliles tylko blood hity i nietrafienia??? tez mialem palka i wiem ze w tarcze sie rowniez udeza podobnie jak kina przy skilowaniu... co to tego ze kina nie mzoe trafic bk a palek tak to update wlasnie dazy do tego zeby knight tez mial szanse z hero, bk solo zadajac hity z broni a nie tylko exori + runy
Skocze se chyba caly dzien na dragi i sprawdze czy mi jedna chociaz chmurka wyskoczy . Ostatnio 4h pralem warlordy ktore obrone w calosci maja o wile silneijsza od dragow i jakos mi zadna chmurka nie wyskoczyla ;P
Gdy skilowalem walilem tez chmurki - ale nie skilowalem boltami tylko amunicja rzucana- a ta ma inne wlasciwosci ) To by bylo raczej chore jakbym z gwiazdkami na dragach siedzial
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 21-06-2007 o 14:37.
mago jest offline  
stary 21-06-2007, 14:36   #1297
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Nic nie pisałem nawet o czasie skilowania bo to pewnie każdy wie, że paladyn szybciej skiluje. Mówie o faktach takich jakie są pewne.

Ostatnie pytanie:

Paladyn atakując z bolta który ma 30 ataku będzie uderzał więcej niż knight który posiaa GSa (46 ataku) lub DL (47 ataku)?


P.S. kwestii "shielda" i "armora" u potworów nie poruszam nawet.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
stary 21-06-2007, 14:40   #1298
mago
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Wiek: 53

Posty: 281
Imię: Bolbochan
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Poziom: 136
Skille: 98/60
Poziom mag.: 22
Domyślny

Juz to wyjasnilem.
Idz we 2 knightow na bk a sie przekonasz o zaleznosciach a pojdz tez z palem na bk . Nie bede nic udowadnial.
Knight max hita bedzie mial zawsze wiekszego ale z srednia to juz roznie bywa zalezy co sie wali za potworka.

Powiem ci to na przykladzie samego pala.
Dluzej bije hero gwiazdkami ktore maja 35 atk niz boltami ktore maja wg ciebie 30 atk.
Ale chodze z gwiazdkami bo jak ide solo mam tarcze i malo capa zajmuja.
__________________
21:15 Hilo Arap [27]: mam sprawe przyjol bys mnie do gildi 21:15 Hilo Arap [27]: za bp hmm na miesiondz

Ostatnio edytowany przez mago - 21-06-2007 o 14:41.
mago jest offline  
stary 21-06-2007, 14:48   #1299
adam01
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 12 2005

Posty: 7
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nebula
Poziom: 64
Skille: 79/74
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mago Pokaż post
Skocze se chyba caly dzien na dragi i sprawdze czy mi jedna chociaz chmurka wyskoczy . Ostatnio 4h pralem warlordy ktore obrone w calosci maja o wile silneijsza od dragow i jakos mi zadna chmurka nie wyskoczyla ;P
Gdy skilowalem walilem tez chmurki - ale nie skilowalem boltami tylko amunicja rzucana- a ta ma inne wlasciwosci ) To by bylo raczej chore jakbym z gwiazdkami na dragach siedzial
Wiec chyba masz racje... zwracam honor

a mi sie zawsze wydawalo ze to hit w tarcze

Ostatnio edytowany przez adam01 - 21-06-2007 o 14:49.
adam01 jest offline  
stary 21-06-2007, 14:50   #1300
Xerionis_Family
Użytkownik Forum
 
Xerionis_Family's Avatar
 
Data dołączenia: 16 09 2006
Lokacja: WLKP

Posty: 325
Stan: Początkujący
Świat: Polska
Poziom: 192
Skille: 100+
Poziom mag.: 25
Domyślny

Nigdy się nie kłuciłem o różnicę między shieldem i armorem potworów(mago zgadzam się), ale chodzi mi o samą zasadę "hita". Knight ma lepsze bronie dlatego może mocniej udeżyć niż paladyn.


P.S. asiloterro nie wiem w ogule co tak roztrząsasz tą kwestie bo to kompletnie nie na (główny) temat.
__________________
Chcesz usłyszeć najlepsze piosenki o tibii? Otwórz


[youtube]Mój kanał yt:

Xerionis_Family jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.


Powered by vBulletin 3