Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-07-2010, 21:20   #1
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Lagi/fpsy

Wiem , wiem każdy kto tylko widzi nazwę tematu mówi "boże znowu jakiś noob chce zapytać o przewałkowaną rzecz", cóż wróciłem do tibi przez kolegę i po prostu denerwują mnie lagi a nie wiem co z tym zrobić .

Zacząłem grać na rl tibi i od pierwszych leveli już widzę problem , postać porusza się jedną kratkę , sekunde stoi i po chwili rusza "proces" powtarza się jakby co 5-6 kratek . Jest to bardzo uciążliwe , gdyż na expie o wiele wolniejsze potwory mnie doganiają a nie chce myśleć co będzie na wyższych lvlach gdy wpadnie po mnie wroga ekipa , brak szans na ucieczke .

Logowałem sie również na prywatnych serwerach i występuje ten sam problem .
Fpsy w spokojnych odludnych miejscach utrzymują się w granicy 60-65 na expowiskach spadają do około . 20-35 fpsow .

Opisałem lagi dość dokładnie , ponieważ może ktoś kiedyś miał podobny problem i wie co na to zaradzić . Dodam , że mam internet multimedia 1 mb .


I taka prośba na koniec prosze mi rzucać tekstów "szukaj" badź "wyłącz wszystkie programy takie jak gg/internet/antywirusy/firewalle" bo uwierzcie mi przeszukałem wszystkie tematy o lagach z różnych forów nawet ściągnąłem program game boost który rzekomo minimalizuje lagi . Formatowałem dysk 3 dni temu komputer posiada procesor 3gb i 1 gb ramu .

Prosze o jakies odpowiedzi .

Ostatnio edytowany przez ZapodajMuze - 04-07-2010 o 21:22.
ZapodajMuze jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-07-2010, 10:14   #2
AnArAki
Użytkownik Forum
 
AnArAki's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Peterborough
Wiek: 31

Posty: 189
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
AnArAki ma numer GG 3532964
Domyślny

Wez kompa, zanies go do kolgi, tam wepnij internet i sprawdz czy problem sie powtarza. Jesli problem sie powtorzy, to masz CH**O***O neta, a jesli nie to sam nie wiem
__________________
AnArAki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-07-2010, 15:23   #3
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AnArAki Pokaż post
Wez kompa, zanies go do kolgi, tam wepnij internet i sprawdz czy problem sie powtarza. Jesli problem sie powtorzy, to masz CH**O***O neta, a jesli nie to sam nie wiem
Dobry pomysł , dzięki spróbuje .;]
ZapodajMuze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-07-2010, 17:20   #4
Cyber Mech
Użytkownik Forum
 
Cyber Mech's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 188
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Najlepiej to sprawdź pingi.


Wchodzisz w start -> uruchom -> cmd -> ping onet.pl

Tak kilka razy, wykonaj to samo polecenie dla wp.pl, google.pl, tlen.pl

Wartości nie powinny przekraczać 80ms - wystarcza do płynnej gry, im mniej tym lepiej. Jeżeli będzie napis "upłynął limit czasu żądania" to świadczyć będzie o tym, że w danej chwili nastąpi lag/freez.

Sam posiadam internet w multimedii 1Mb/s i nie mam żadnych lagów, mieszkam w Olsztynie. Jeżeli to są lagi typu spadki fpsów, to raczej wina leży po stronie sprzętu, a nie internetu, a trzeba brać pod uwagę to, że Tibia jest grą pamięcio/prockożerną dlatego dobry procesor (Celeron D 3GHz minimum moim zdaniem) i pamięć (ze 2 GB minimum) jest podstawą.

Jeżeli się okaże, że Tibia działa poprawnie na internecie u kolegi to znaczy, że problem leży po stronie twojego internetu. Jeżeli posiadasz router to podłącz się bezpośrednio kablem.

Ostatnio edytowany przez Cyber Mech - 06-07-2010 o 17:24.
Cyber Mech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-07-2010, 19:25   #5
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wyniki wychodzą koło 30-50 ms , porobilem pare rzeczy fpsy trzymaja sie 30+ . Ale dalej mam lagi =/
ZapodajMuze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2010, 00:58   #6
Cyber Mech
Użytkownik Forum
 
Cyber Mech's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 188
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Zrobiłeś wszystko co napisałem? Napisz wszystko dokładnie, i jak napisał ktoś wyżej, sprawdź u kolegi jak na kompie chodzi podłączonym do jego neta.
Cyber Mech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-07-2010, 01:51   #7
Thunus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2008

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Poziom: 11x
Poziom mag.: 6x
Thunus ma numer GG 4279956
Domyślny

Spróbuj jeszcze zwiększyc częstotliwość powtarzania znaków(jakoś tak ).Może to jest ten problem.

Ostatnio edytowany przez Thunus - 09-07-2010 o 01:52.
Thunus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.


Powered by vBulletin 3