Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-03-2005, 17:19   #121
Takise
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2005
Lokacja: Z daleka od moderatorów
Wiek: 31

Posty: 39
Takise ma numer GG 8019592 Takise ma login Tlenu colobot115
Domyślny

Na 6 chyba stronie byla dyskusja o fiscie i 2 shieldach wiec to jest tak:
Jak masz 2 tarcze to podwojnie rosnie shielding i dodatkowo trenuje ci sie fist fighting.
Proste.
Takise jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-03-2005, 15:01   #122
Kolecha
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny trening to podstawa

Poradnik wporzo + dla ciebie , ale chcialem dodac cos odnosnie efektywnego treningu.
Ze swoich doswiadczen zauwarzylem ze szybciej skile ataku rosna jak masz ustawione na offensive fighting niz na defensive czy balanced a to z prostej przyczyny (zadajesz wiecej blood hitow a mniej idzie na arm potworka) teraz karzdy powie ze za szybko zabija potworki hihihih
wiem . Jedyna rada miec kompla druta, sorca 27 lev i trenic na monku .
Pozdro dla wszystkich. Mam nadzieje ze komus to pomoze szybciej skilic. PA
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2005, 13:07   #123
Szalony Browar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 02 2005
Lokacja: Skierniewice
Wiek: 35

Posty: 4
Szalony Browar ma numer GG 7948892
Domyślny

Mam pytanie??
Czy druid albo sorcerer dobrze sprawuje się z kusza albo łukiem??
Szalony Browar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 17:09   #124
Thunder87
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2005

Posty: 41
Domyślny

Bardzo źle

Hmm a ja mam taki problem, według tego co jest tutaj podane to skille poniżej 50 powinno się trenić krócej niż godzine.

Ja z 42 na 43 skillowałem 90 minut, według kalkulatora potrzebne jest 51 minut. Blood hity były 2 razy na minute (a przynajmniej jeden trzeba żeby meele poprawnie rosło)... to dlaczego do cholery trenowałem prawie 2 razy dłużej :\
Czy ma jakieś znaczenie na jakich potworach się treni? Albo jaki jest rodzaj terenu? (Może jeśli jest taka ziemia po której się powoli chodzi to i może ataki są troche spowolnione...)

Co jest? :|

Ostatnio edytowany przez Thunder87 - 04-04-2005 o 17:12.
Thunder87 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 18:10   #125
Lifjana
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 04 2005

Posty: 17
Domyślny

Stary nie ma to jak czytac ze zrozumieniem
1 blood hit na 30 uderzen...Wiec mniej wiecej 2,3 na minute nawet lepiej 4 a nie czasami 1jak ty to ujoles!!A jak masz takie skille to najlepiej trenuj na Trollach!!

A i jest tez tak ze walczy sie wolniej...W tych miejscach w ktorych pada deszcz jest bloto i sie zapadasz sie z mieczem...Taktyka juz z czasow rodzinowiercow!!
Lifjana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-04-2005, 18:31   #126
Thunder87
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 01 2005

Posty: 41
Domyślny

Stara... nie ma to jak czytać ze zrozumieniem...
1 blood hit na 30 uderzeń = 1 blood hit na minute (1 uderzenie jest co 2 sek.)
2 razy na 30 uderzeń (2 razy na min.) trzeba aby poprawnie shielding rósł.
Już policzyłem to i teren nie ma wpływu na prędkość skillowania.
Skąd wiesz na czym trenuje? A może trenuje na trollach, a ja trenie se na rotach i jest za***isty trening. Starczy że raz na 12 minut przyjde do kompa.
Już teraz skiluje tak długo jak pisze w kalkulatorze skilli + 3 minuty (kalkulatory sie mylą). Przedtem mi się coś pomyliło, źle policzyłem czas treningu więc stąd tak głupio wyszło teraz z 44 na 45 urosło w niecałą godzine.

Jakbym miał walić rota 4 razy na minute, to by pewnie resp był zbyt wolny ^.- A o trollach to już nie wspominam.

Ostatnio edytowany przez Thunder87 - 04-04-2005 o 18:33.
Thunder87 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2005, 16:49   #127
Lord Zioło
Użytkownik forum
 
Lord Zioło's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: Krk
Wiek: 37

Posty: 3
Lord Zioło ma numer GG 6524514
Domyślny Małe pytanko odnośnie treningu

Mam mały problem odnośnie treningu.Chodzi mi konkretnit o trening z potworami.CZy ktoś mógłby mi napisać na jakim trybie walki powinienem trenować z potworami tzn(balance or full defense) ,ażeby nie mieć dużych rozbieżności międzi skillami a wmiare aby oba skille shildingu i ataku(sword) rosły w miare równo?
Lord Zioło jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2005, 17:04   #128
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 40

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Lord Zioło: do takich ludzi nie mam siły...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 18:26   #129
Kastriot
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Plx xD

Sorki ale odbiegne troche od tematy mozesz mi powiedziec na jakich lvlach i skilach oczywiscie knight mozna isc na rozne potwory, np. dragon, dragon lord, hero i tak dalej ale tylko blokowac plx bardzo wazne
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 18:42   #130
Haxxel
Użytkownik Forum
 
Haxxel's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Oj daleko, lepiej żebyś nie wiedział xP
Wiek: 34

Posty: 60
Wyślij wiadomość przez ICQ do Haxxel Haxxel ma numer GG 4627032 Haxxel ma login Tlenu haxxel Adres Jabbera do Haxxel
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kastriot
Sorki ale odbiegne troche od tematy mozesz mi powiedziec na jakich lvlach i skilach oczywiscie knight mozna isc na rozne potwory, np. dragon, dragon lord, hero i tak dalej ale tylko blokowac plx bardzo wazne
Aby blokować draga wystarczy 55/55 i chociaż 20lvl. Żeby zaś solować draga to 60/60 i 20lvl, + UH oczywiście. Żeby blokować DL'e skille 70/70 i 40lvl. Zeby solować 80/80+ i 40lvl. Blokowanie Hero skille 65/65 40lvl solowanie... sam nei wiem 75/75 no i explo Pozdro. Moze sie myle, poprawcie mnie.
__________________
"Królestwo Polskie odtąd zniesione będzie na zawsze i należy zlikwidować wszystko , co by przypominało jego istnienie."

Czego słucham?
Haxxel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2005, 10:08   #131
Kieru
Użytkownik forum
 
Kieru's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2005

Posty: 27
Domyślny Trening dla Knighta :P

Uważam że najlepiej treni sie knightami. Jeśli juz to powiem jak. Aby dobrze potrenic bierzesz ze soba knifa i wodden shielda. Idziesz na bezludzie i trenujesz. Aby dobrze skile rosły zdejmujesz wszystko oprócz knifa i woddena. Najlepiej byloby zmienic na ballance. Naprawde skile rosna dość szybko a HP nie ubywa tak duuuuuzo. Mysle ze pomogłem .
Kieru jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2005, 10:12   #132
Kieru
Użytkownik forum
 
Kieru's Avatar
 
Data dołączenia: 13 04 2005

Posty: 27
Domyślny Jak solnąć Hero

Hmmm....
Aby solnąć Hero Należy mieć skile ok 80/75 (nie mniejsze gdyż Hero to potężny pladyn. Musisz stac blisko niego gdyz z bliska jego hity są o około 20% słabsze co nie znaczy że małe. Przeciętnie moze wjechac(na tych podanych skilach) od 20 do 200. Explo sie naprawde przyda.
Kieru jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2005, 23:30   #133
Sargoth Thalidae
Użytkownik Forum
 
Sargoth Thalidae's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2004
Lokacja: Bytom
Wiek: 41

Posty: 133
Imię: Sargoth
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 71
Poziom mag.: 60
Sargoth Thalidae ma numer GG 2516486
Domyślny

witam, doszedlem do takiego momentu w treningu ze co bym nie wybral to jest zle mianowicie gram na non-PVP a wiec w gre wchodza tylko potworki, skile aktualnie 74/73 (sword)
sprawa wyglada tak:
roty bije w sam raz (czyli trafiam na tyle czesto ze skil rosnie najszybciej jak tylko moze) ale oczywiscie zbyt szybko gina,
dwarfy i minosy z koleji trafiam za zadko i jak obliczylem tracilbym jakies 3-4h na kazde 100% skila co totalnie mi nie odpowiada (oczywiscie full def, knife), probowalem lepszych broni (dagger ) ale wtedy juz padaja rownie szybko co roty (a w takim przypadku roty lepsze bo maja zarcie przynajmniej)

chcialbym poznac wasze zdanie, na czym sami trenowaliscie, co radzicie
Sargoth Thalidae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2005, 07:33   #134
Vashresamunuh
Użytkownik Forum
 
Vashresamunuh's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2005
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 45
Vashresamunuh ma numer GG 4602308 Vashresamunuh ma login Tlenu tasior91@tlen.pl
Domyślny

@up Niech ci ktos monka zsummonuje, albo trenuj z cycami/cycem
__________________
Impossible is nothing
Vashresamunuh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2005, 08:02   #135
Vashresamunuh
Użytkownik Forum
 
Vashresamunuh's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2005
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 45
Vashresamunuh ma numer GG 4602308 Vashresamunuh ma login Tlenu tasior91@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Takise
Na 6 chyba stronie byla dyskusja o fiscie i 2 shieldach wiec to jest tak:
Jak masz 2 tarcze to podwojnie rosnie shielding i dodatkowo trenuje ci sie fist fighting.
Proste.
Lol, wiekszej glupoty nie slyszalem, JAK SIE MA 2 TARCZE TO SHIELDING CI NIE SKACZE DWA RAZY SZYBCIEJ.
__________________
Impossible is nothing
Vashresamunuh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2005, 09:34   #136
Zdziabek
Użytkownik forum
 
Zdziabek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005
Lokacja: Piła
Wiek: 34

Posty: 18
Zdziabek ma numer GG 3571157
Problem Boshe...

...Vashresamunuh wiesz, ze istnieje cos takiego jak edycja postów. Skorzystaj z tego, czasem naprawde warto. Jeszcze jedna sprwawa skoro juz jest taki super hiper mega poradnik o treningu to po co ludzie pisza nowe, Raynold w twoim poradniku jest juz praktycznie wszystko na temat treningu, a jakies newbie proboja to kopiowac i to jeszcze tak zj***nie, ze plakac sie hchce, jedyna metoda na to bylyby upomnienia, a i gdyby i to nie zadzialalo to trzeba bylo by sie ucieknac do banow. Tacy ludzie forum zasmiecaja. Moderatorzy zrobcie cos z tym!!
Zdziabek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2005, 11:04   #137
Sargoth Thalidae
Użytkownik Forum
 
Sargoth Thalidae's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2004
Lokacja: Bytom
Wiek: 41

Posty: 133
Imię: Sargoth
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 71
Poziom mag.: 60
Sargoth Thalidae ma numer GG 2516486
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vashresamunuh
@up Niech ci ktos monka zsummonuje, albo trenuj z cycami/cycem

omg prosilbym zeby sie tacy 'geniusze' nie wypowiadali monka? na non-PVP? czytac nie nauczyli? z cycami trenowac? niby jak? skoro nawet dwarfy za zadko trafiam
Sargoth Thalidae jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2005, 17:32   #138
michalb
Użytkownik forum
 
michalb's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2004

Posty: 27
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Astera
Poziom: 70+
Skille: 82+/80+
Poziom mag.: 6
Domyślny

Mam pytako czy ktos moglby mi podac dobra miejscowke do trenowania z minotaurami najlepiej zeby malo osob tam chodzilo? czekam na odpowiedz!
michalb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2005, 23:11   #139
Ingham
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 12 2004
Lokacja: Chimera/Kazordoon/Marble Guidhall/pokój od kuchni

Posty: 6
Strzałka

Ja trenuje na wyspie minosow, tam gdzie zamek, na zachod od Kazz. Stajesz dwie kratki pod dziurka i same przychodza. Nikt nie zluruje archerow, bo tam nie ma. Rybki polowic mozna, a i ludzi malo.


!!Chcialem poprawic czasu awansowania
Obecnie mam skille 71/71 i jeden 1% skilla z minosami robie w dokladnie 10 minut. Czas zatem wydluza sie z 12h do przynajmniej 16h.

Zmierzylem tez kiedys roznice w trenowaniu z graczem i potworami.
Na skillu bodajze 63 (ale w sumie to nie wazne, bo chodzi tu o roznice) w treningu z dwoma mino 1% skalal mi w 4 minuty 40 sekund; a w treningu z ryckiem i szzvurem w 5 minut 50 sekund. Trening z potworami jest wiec 1.25 raza szybszy niz trening z graczem i potworem.


Mam jeszcze jedna watpliwosc... czy liczba / szybkosc atakow potwora zalezy od jego jakosci. Znaczy czy minos bije szybciej niz szczur? Moze to ma tez wplyw na skille - na szczurach wolniej leci shield niz na minosach. Co myslicie / wiecie?
Ingham jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2005, 23:42   #140
Diablox
Guest
 

Posty: n/a
Król Gratulacje ;]

Moim zdaniem, super poradniczek, mam jedno pytanko czy przy postawieniu ghula, ile trzeba miec dodatkowych potworków ? 2 czy im wiecej to lepiej ? Oczywiście nie za silnych.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.


Powered by vBulletin 3