Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-10-2003, 19:08   #1
Alhall
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 10 2003

Posty: 115
Alhall ma numer GG 3045483
Domyślny Wyjście na Maina

Może pare osób zirytuje tutaj ten temat, ale wyjaśniam już na początku że nie będe sie tutaj pytał jak wyjsć na main'a i który trzeba mieć level. N00b'em jednak nie jestem i sobie podstawowe informacje potrafie znaleźć.

Chodzi mi głównie o pewną wskazówke którą wycztyałem na tej stronce. Radzono, żeby przed wyjściem na maina sprzedać prawie wszystkie rzeczy, gdyż na mainine są one właściwie śmieciami. No ale co macie na myśli po przez wszystkie. Rozumiem, żeby nie sprzedawać ekwipunku typu: backpack, rod, shovel, pics(tak apropo do czego to służy?). Mam tu bardziej dylemat ze zbroją. Mam mace, legion helmet, studded armor, brass shield, leather legs, leather boots i nie wiem co warto z tego sprzedać przed wyjściem, a co i tak zostawić. Z tego co pamiętam studded armor i tak lepiej zostawić, bo w sklepie nie sprzedam, a na rynku chodiz po banalnych cenach. Z góry dziękuje za odpowiedź i w ogóle przeczytanie tego

P.S. A tak apropo rada dla osób które osiagają po woli level 8. Jak go już sie osiągnie to chyba lepiej poczekać na Rook'u troszke i nabić sobie exp., ale nie zdobywać kolejnego levela. Wtedy na main'a się wyjdzie, zabije jednego potwora i od razu level 9. Myśle, że to w pewnym senise rozsądne zachowanie
__________________
Gniew Inosa>>>Solera>>>Thais
Spowrotem uzalezniony
Alhall jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-10-2003, 20:23   #2
Blood-Rain
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 28
Blood-Rain ma numer GG 1490910
Domyślny

Rzeczy z rooka są śmiećmi w mainie, ale opłaca się je wziąść ze sobą jeżeli nie masz qmpli na mainie, kturzy dadzą ci coś lepszego.
Za mace w mainie dostaniesz 23 gp w Carlin i Ab'd, a wjakimś innym mieście chyba za 30 ale nie jestem pewien.
Weź wszystko i w mainie powoli zarabiaj na lepsze taka jest moja rada, jak ktoś ma lepszą to niech pisze
Blood-Rain jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-10-2003, 06:02   #3
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Sprzedaj:
Legion helmet
Brass shield (koniecznie)
Studed Armor, dojdziesz do pierwszego miejsca z orkami i beda lezec tego dziesiatki (a moze uda ci sie znalesc frajera na rook ktory kupi to za ~50gp)
Mace tez mozna sprzedac jesli ci sie uda za wiecej niz 30gp.

Po przyjsciu na main dobrze by bylo zebys mial ~500gp
Czar swiatla 100
Morning star/scimiclar 100
Dwarven shield 100
Scale Armor 100
Soldier helmet 0-50
Jak ci jeszcze zostanie z 100-150 gp to do tego brass legs.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-10-2003, 14:55   #4
Alhall
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 10 2003

Posty: 115
Alhall ma numer GG 3045483
Domyślny

Dzięki za odpowiedź, i skorzystam raczej z tej drugiej rady. Moge dodać jeszcze, że planuje zostać czarodzieje, ale chyba i tak to dużo już nie zmieni.
__________________
Gniew Inosa>>>Solera>>>Thais
Spowrotem uzalezniony
Alhall jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2003, 20:30   #5
Watto
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Yo

Ja mam chain armor, legion helmet, studded armor, studded legs (zabiłem spearmana solo), leather boots i speary. na razie mam około 180 gold. Naturalnie sprzedam wszystko co mam teraz oprócz butów i założę profilaktycznie jacket.

Bym miał licząc jak by mi się udało 180+160+100+45+15= 500 gp!!!

Naturalnie będe musiał kogoś znaleźć który mnie będzie osłaniał dopóki nie kupie całego nowego sprzętu
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2003, 13:41   #6
Soul Hunter
Użytkownik Forum
 
Soul Hunter's Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2003
Lokacja: Gdynia

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 50
Poziom mag.: 46
Domyślny

A ja jestem za tym żebyś sprzedał wszystko..
ale zostawił sobie jakąś słabą tarczę i np. maczuge
Jeżeli chcesz aby ci skille szybciej rosły to urzywaj słabych broni, więc te 2 rzeczy są jak znalazł(ja zawsze biore wooden shield i club) pozatym...sporo ludzi na mainie, poszukuje własnie tych 2 rzeczy, bka że można sprzedać wooden shielda ludziom za około 100 gp, ale w sumie nie dziwne, mają full kasy a nie chce im się szukać
A przecież jest tego pełno na folda...
Soul Hunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2003, 19:22   #7
Bartix
Użytkownik Forum
 
Bartix's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2003

Posty: 231
Domyślny

ja wychodzilem przed wczoraj na maina i sprzedalem wszysciutko co mialem ( opchnalem lopate za 20 gp )

po przejsciu na maina mialem ze 800 gp

doszedlem do depo i zaczalem krzyczec co chce kupic i kupilem :
scale arm. ---> 100 gp
brass legs ---> 110 gp
soldier helm ---> 30 gp
morning star --->150 gp
dwarfen shield ---> 100 gp

w sumie 490 gp
tyle ci potrzebne na zakup eq na mainie
__________________
19:06 You see a middle-finger (atk:2 def:0) It is raised.
Bartix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2003, 03:36   #8
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Bartix
w sumie 490 gp
tyle ci potrzebne na zakup eq na mainie
+ ok 100gp na 1 czar.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2003, 10:31   #9
edmun
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja w swoim przypadku wyszedlem z roka majac 10 lvl, 900 gp legion helmet, cooper shield, chain armor, mace (sworda dalem jakiemus 1 lvlowcu jak wychodzilem), studded legs, leather boots, lopata, dwie liny, 2 klucze (sam nie wiem po co).
po wyjsciu zlozylem prawie wszystko do depo i kupilem po okazyjnej cenie two handed sworda po okazyjnej cenie 200 gp, wiec nie musze juz tarczy kupowac.
zostalo mi jeszcze 600 gp wiec moznaby jakies czary pokupowac.

i nie wiem o co chodzi aby zabic jednego potwora i juz ma sie level 9.
ja np nabilem 10 aby nie zabijali mnie na srodku miasta
(z tego co zauwazylem pk od razu rzucaja sie na 8 i 9 lv natomiast na 10 lvl maja jakis respekt i rzadziej sie rzucaja)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2004, 18:30   #10
Rankor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: białystok
Wiek: 33

Posty: 589
Stan: Niegrający
Rankor ma numer GG 2811393
Domyślny Wyjście na Maina

W sumie powinien to być nowy temat, ale moim zdaniem pk w ogóle respektu nie czuja przed 10 lv.
A tak przykładowo jak masz 8 lv i cie pk zabije wciskasz ctrl+r i piszesz do gm i ten pk powinien byc na jakiś cza z głowy.


imie ściśle tajne>sorc>lv 13>skille17/17>Trmiera
imie zgadujcie )> 1 lv >Bedzie palek >Azura
Rankor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2004, 18:53   #11
Browar
Użytkownik Forum
 
Browar's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: WWa GRCHW
Wiek: 36

Posty: 102
Domyślny

Ja ostatnio wychodziłem na Maina z leather legs, doublet, wooden shield, brass helmet i rapierem oraz 1300gp!! Nie miałem co sprzedawać a na mainie zaraz dostałem scale armora, dwarven shielda, solider helmet, łuk i kusze, więc jeszcze 1,2k mi zostało na czary!!
Browar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2004, 20:12   #12
idZi Master Of Dizaster
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 04 2004

Posty: 146
Domyślny

no tak jak nie masz kumpli to nie sprzedawaj .. a zreszta jak sprzedasz to i tak nic z tego nie bedziesz miał kilkadziesiąt gp :/
__________________
Mystic Ar'hoo Lunara 20 lvl skille 60/57 ( rosną )

-.^
idZi Master Of Dizaster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2004, 20:23   #13
Drenix_Druid
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 02 2004

Posty: 10
Domyślny

Dlamnie ta rada jest beznadziejna... tez zrobilem tak jak tam pisze i co... goly latalem po mainie po lepsze rzeczy byly dla mnie za drogie, wiec nie radze sprzedawac starego ekwipunq, pozatym jak juz bedzie zbedny to mozna na mainie go sprzedac w sklepie POZDRO !
Drenix_Druid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-04-2004, 23:08   #14
Angelus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004

Posty: 313
Domyślny

stary ekwipunek z rooka po jakims czasie zaczyna budzic sentyment i przypominac stare dobre czasy jak zaczynaliśmy grać!Nawet jak go sprzedacie to i tak za grosze.Co do respektu pk przed 10 levelem to mnie nie rozsmieszaj,a tracisz na tym na manie i na zyciu,bo na mainie wiecej dodaja za level. Mace za 30 gp sprzedasz w Venore.
__________________
..

Niesłuszna droga wiedzie tam , gdzie żadne kary mnie nie ruszą.
Mój los wykuwam sobie sam i sam steruję swoją duszą.
Angelus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-12-2004, 21:58   #15
Ing
Użytkownik Forum
 
Ing's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004
Lokacja: Thais
Wiek: 36

Posty: 172
Domyślny

Sprzedajesz cały equip (shovel [tańszy niż na main], rope i pick możesz zostawić... do tego jakieś pamiątkowe śmieci - klucze, książki itp. ;]). Jesli chcesz możesz poinwestować w carlin swordy [na mainie w sklepie idą za 118, na rooku kursują po 40gp] i viking helmety [na mainie w ab idą po 66]. Rookowe zbroje nawet po depo się walają. Cała sztuka polega na wyciągnięciu z rooka wystarczającą ilośc kasy, aby starczyło na scale armor, dwarven shield, brass legs, iron/steel helmet. Całość na mainie wychodzi zależnie od serwera od 400 do 700 [w przypadkach krytycznych na e-pvp]. Do tego dobierasz jakąś broń i heja. Dla porównania - katana na rooku [200-300gp] / katana na mainie [wala się po depo].
Ing jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2004, 14:54   #16
Leo
Użytkownik Forum
 
Leo's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Titania, Venore, Łódź
Wiek: 33

Posty: 207
Stan: Na Emeryturze
Leo ma numer GG 7184087
LOL Druidzi r0x

Ehhh Ja wypakowałem się z maina z 1300 gp , chain armorem (nikt nie chciał kupić ) i leather legami. Później przesłałem sobie rzeczy z innego chara i spoko I tak zdobyłem:
- Scale armor
- Brass legs
- Scimitar
- Dvarwen shield
- Dark helmet
- Leather legs
A potem kupiłem sobie Exevo Pan, biłem mlvl do drugiego, kupiłem intense healing (spell) polazłem na Swamp trole (BARDZO dużo expa, kasy leci, a czasami wędeczka dla druida, sorca wypadnie ) Na 3 mlvlu HMM (Heavy Magic Missle) Zrobiłem Backpacka HMM i kupiłem IH (Intense healing) ale RUNE. Wbrew pozorom wspaniała sprawa BP robisz 2 godziny, a idzie po 1.5 K. I spoko! Potem UH i mam spoko sprzęcior Wszystko dlatego, że sprzedałem większość rzeczy i miałem waste sorca. A teraz moje rzeczy (Jeszcze raz powtarzam - druidzi r0x) to:
- Crown helmet (3K)
- Plate Armor (650 gp)
- Plate Legs (1K)
- Spike Sword (1K, zresztą moje marzenie, teraz 10 K na brighta zbieram)
- Dragon Shield (5K)

Druidzi r0x!
@edit:
(Aha nabiłem na UH 18 mlvl, mam 2 BP SD)
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lololol Pokaż post
http://i3.tinypic.com/7w7nuvd.jpg
ja pierdole, to przechodzi ludzkie pojecie.
Leo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2004, 18:29   #17
MichalRzaska
Użytkownik forum
 
MichalRzaska's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Carlin/City Cracov
Wiek: 31

Posty: 18
MichalRzaska ma numer GG 6894945
Domyślny Jak wszedłem na maina...

Mam problem gdy weszłem na maina zabił mnie a byłem nowy to co mam zrobić?? Gdzie się zaskarżyć?? Obecnie mam 11 lvl. Nie wiedziałem gdzie mam się zapytać póżniej dowiedziałem się od kumpla że powinienem to zgłosić na forum.

MichalRzaska jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2004, 19:56   #18
Patimrok
Użytkownik Forum
 
Patimrok's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Wiek: 32

Posty: 295
Stan: Niegrający
Domyślny

[quote=edmun]nie wiem o co chodzi aby zabic jednego potwora i juz ma sie level 9.QUOTE]
chodzi o to, że zamiast zrobic 4200 exp (tyle potrzebne na 8 lvl) to robisz jeszcze na rooku np 6399 exp (PRAWIE tyle potrzebne na 9lvl), wychodzisz z rooka i np pod carlin idziesz, bijesz jednego buga i lvl up
Patimrok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2004, 21:04   #19
Sadamq
Użytkownik Forum
 
Sadamq's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2004

Posty: 141
Stan: Aktywny gracz
Imię: ---
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Geez....

Sprzedajesz Copper Shielda, Katane, i Legion Helmet ( Jak masz Studded Legsy to też sprzedajesz ). Reszte można opchnąć za prawie taką samą kwotę w Ab i Carlin.

Chain Armor - 70 gp
Brass Helmet - 30 gp
__________________
World : Saphira
Vocation : Sorcerer
Level : 1x
Magic : x
Sadamq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-12-2004, 21:30   #20
Ojczul
Użytkownik Forum
 
Ojczul's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2004

Posty: 203
Domyślny nigdy

nigdy nie zostawaj na roku dłuzej niz prawie 9lev poniewaz nie wazne kim zostaniesz zawsze na manie szybciej rosnie np zostaniesz magiem to na mainie masz wiecej many za lev nixz na roku
ps skonczylem z tibia juz od paaru miechuw nie gram mialem wiza na 19 i knighta na 16 a na forum wszedlem dla zabawy i rada dla młodych nie gracje za duzo w tobie marnujecie dziecinstwo tak jak mój kuzyn
Ojczul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.


Powered by vBulletin 3