Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Tibia.pl Counter-Strike 1.6 IP: 195.42.112.1:27030 > CS.Tibia.pl - dyskusja, opinie sugestie itp.

Notki

CS.Tibia.pl - dyskusja, opinie sugestie itp. Forum dyskusyjne serwera Cs.tibia.pl Relax TP
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 20-07-2009, 21:11   #1
Misieksinho
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Wymuszanie interpu

Uważam, że server powinien wymuszać interp 0.01, ponieważ wchodzą różne botki i strzelaja po ścianach i hsy im wchodzą Dziekuję za uwagę =]
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-07-2009, 22:04   #2
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
No właśnie. Nie każdy ze względu na kompa/neta może sobie pozwolić na takie ustawienia. Tak więc pomysł odpada.

No i graczu, pamiętaj: parę lat temu nikt nie narzekał na interp, więc zrozum - po prostu jesteś botem.
Tyle w tym temacie.
__________________
Koszyk jest offline  
stary 20-07-2009, 23:16   #3
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

To właśnie nooby zrzucają na interp swoje braki w skillu.
bazowy interp 0.1 fajnie pokazuje kto jest piczą a kto normalnym graczem.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 21-07-2009, 09:50   #4
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Kolejni fachowcy

'bazowy' interp to brak interpa.

Został wprowadzony dopiero w 1.6, i na każdym połączeniu da się uzyskać interp 0.01.

Moc 'kompa' nie ma nic do tego.
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage
Puii jest offline  
stary 21-07-2009, 10:26   #5
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

@ to było wałkowane juz kilka razy, wystarczy poszukać.
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline  
stary 21-07-2009, 16:14   #6
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Puii Pokaż post
Kolejni fachowcy

'bazowy' interp to brak interpa.

Został wprowadzony dopiero w 1.6, i na każdym połączeniu da się uzyskać interp 0.01.

Moc 'kompa' nie ma nic do tego.
Mam ci nagrać filmik jak mi fajnie CS klatkuje przy 0.01 (modele dokładniej)? Może i da się uzyskać, tylko że efekty tego za bardzo nie pozwalają niektórym grać.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 21-07-2009 o 20:05.
Rybzor jest offline  
stary 21-07-2009, 16:39   #7
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Mam ci nagrać filmik jak mi fajnie CS klatkuje przy 0.1 (modele dokładniej)? Może i da się uzyskać, tylko że efekty tego za bardzo nie pozwalają niektórym grać.
Klatkuje Ci.. bo osoby z którymi grasz mają błędny interp, gdyby wszyscy mieli 0.01 nie klatkowało by Ci.
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage
Puii jest offline  
stary 21-07-2009, 17:48   #8
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Puii Pokaż post
Klatkuje Ci.. bo osoby z którymi grasz mają błędny interp, gdyby wszyscy mieli 0.01 nie klatkowało by Ci.
A czy to coś zmienia? Gdyby kura zniosła jajko to by wielbłądy się wykluwały. Klatkuje i już.

Nie mówiąc już o tym, że to bzdura. Na serwerze hunted.pl jest wymuszony interp, tak więc wszyscy mają 0.01, a mnie nadal klatkuje. Co Ty na to?

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 21-07-2009 o 18:48.
Rybzor jest offline  
stary 21-07-2009, 18:46   #9
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Widze, że interp staje się odpowiedzialny za wszystko. Dzisiaj rano słyszałem, że interp jest odpowiedzialny za mój wielki choke (co oczywiście było g. prawdą, nawet sprawdzałem ). Niedługo zacznie odpowiadać za zamieszki na bliskim wschodzie i susze w etiopii.
Aha - jak się przesiadałem z CS 1.5 na CS 1.6 - wtedy też nikt nie mówił o interpie. Ani przez jakiś czas później.

Bo 1.6 wyszedł w 2003 roku. A ja o interpie słyszę od... roku (fakt, że miałęm przerwy troche. Ale ludzie, z którymi gram podają terminy ~2 lata wstecz).
Sorka, ale nie widzimy powodu, by robić z interpu nie wiadomo co.
Jeśli ci się to nie podoba - nie jesteś tutaj przymusowo. Jest na pewno masa serwerów, które spełnią twoje oczekiwania.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 21-07-2009, 19:25   #10
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie było interpu w pierwszym 1.6 o ile dobrze się orientuje, weszło dopiero po kilku updejdach.

Interp jest ustawiany zależnie od ustawień cl rate, cl updaterate , rate, cmdrate.

Można wymusić go na 0.01 na każdych ustawieniach jednak nie będzie działał tak jak powinien, nie komp Ci klatkuje bo FPSy Ci nie spadają, i przestań pieprzyć bo nie siedze w silniku hl1 rok.

Klatkuje Ci ponieważ osoba/osoby, które widzisz, mają ustawienia pod gorszą jakość(mniej wysyłanych pakietów).

Dlatego zauważasz spadek animacji.

Jeżeli wszystkie osoby będą mieli te same lub podobne ustawienia problem pokazu slajdów minie, a strzały będą lecieć w głowe, i w nią trafiać, a nie robić matrixa.

Wracając jeszcze do sprawy automatycznego ustawiania interpu, tak, ale można ustawić właściwości cl rate, cmd rate, uprate itd na własne, obliczone według wzorów.

Czemu ligi takie jak ESL czy GB wymagają 0.01?
Ponieważ 0.01 to ustawienia jakości połączenia lan

A by uzyskać 0.01 na dobrych ustawieniach wystarczy 256kbps in 128kpbs out(20/10)

Także bzdety nt. tego że "o shit na interpie 0.01 gra mi klatkuje" czy może "Nie wszyscy mają dobrego kompa, neta" są całkowicie bezpodstawne, walka między 0.1 a 0.01 nie jest wyssana z palca, nadal w ligach, mixach, klanówkach pojawiają się 'interpowcy' dlatego też weszło to do codziennego słownika, wku----eni gracze zrzucają winę na interp lub haxy, jeżeli sami lamią, dlatego właśnie wiele osób uważa że interp to bzdet.
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage
Puii jest offline  
stary 21-07-2009, 19:30   #11
LaYs
CS Tibia.pl Team
 
LaYs's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Zagłębie
Wiek: 31

Posty: 417
Stan: Usunięty
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dies Irae
Świat: Secura
Poziom: 135
Skille: 20/28
Poziom mag.: 75
Domyślny

/\ tutaj masz odpowiedź:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Jeśli ci się to nie podoba - nie jesteś tutaj przymusowo. Jest na pewno masa serwerów, które spełnią twoje oczekiwania.
__________________
LaYs jest offline  
stary 21-07-2009, 19:34   #12
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LaYs Pokaż post
/\ tutaj masz odpowiedź:
Jak ja nawet tu nie gram, ja się tylko kłócę, pomyśl zanim napiszesz

//edit
dyskutuję*
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage
Puii jest offline  
stary 21-07-2009, 20:02   #13
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Puii Pokaż post
Klatkuje Ci ponieważ osoba/osoby, które widzisz, mają ustawienia pod gorszą jakość(mniej wysyłanych pakietów).
Cytuj:
nie komp Ci klatkuje bo FPSy Ci nie spadają, i przestań pieprzyć bo nie siedze w silniku hl1 rok.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba
Mam ci nagrać filmik jak mi fajnie CS klatkuje przy 0.01 (modele dokładniej)?
Powinienem niektóre zwroty pisać większą czcionką, żebyś zwracał na nie uwagę?

Od tego siedzenia w silniku chyba coś ci się zagotowało : d

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 21-07-2009 o 20:06.
Rybzor jest offline  
stary 22-07-2009, 00:15   #14
*Monia*
Użytkownik Forum
 
*Monia*'s Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2009

Posty: 15
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Selena Pandoria
Poziom: 175
Domyślny

Interp, interp, interp.... czepiaja sie tylko ci którzy lamią... maja płacz itd
Klatkowanie nie zalezy tylko od interpu, do kazdego interpu powinien byc ustawiony rate cl_rate updaterate cl_cmdrate. Ale wiekszosc botków tego nie wie, usłyszało gdzieś od jakiegos lamera "USTAW INTERP BO NIEMASZ GŁOWY " i tego typu teksty. Wymuszenie samego interpu na serwerze jest poprostu bez sensu musiało byc wymuszać tez pozostałe rate itp. A nie którzy naprawde nie mogą sobie pozwolić na interp 0.01 bo muszą miec np 0.04 bo maja takie ustawienia . Wymuszenie w tym momencie interpu 0.01 psuje im gre i moze zacząć sie "klatkowanie modelu". Dużo też zalezy od predkosci neta proponuje wejsc na jakiegos speed testa sprawdzić jaki masz download i upload i poprostu obliczyc sobie ustawionka
Tu pare gotowych: (Thx Kamilo za obliczenie)
* 256 / 128
rate 25000
cl_rate 14745.6
updaterate 138.89
cl_cmdrate 491.52
ex_interp 0.01

* 512 / 128
rate 25000
cl_rate 14745.6
updaterate 138.89
cl_cmdrate 491.52
ex_interp 0.01

* 512 / 256
rate 25000
cl_rate 20000
updaterate 138.89
cl_cmdrate 666.666
ex_interp 0.01

* 1024 / 256
rate 25000
cl_rate 20000
updaterate 138.89
ex_interp 0.01

* 2048 / 512
rate 25000
cl_rate 20000
updaterate 138.89
cl_cmdrate 666.67
ex_interp 0.01

* 4096 / 1024 i więcej

rate 25000
cl_rate 20000
updaterate 138.89
cl_cmdrate 666.67
ex_interp 0.01
Jeżeli ktos chce obliczyc sam mozna zrobic to z tego wzoru: "ex_interp = (1/ cl_updaterate) +0.02"
np. przy cl_updaterate 50 ex_interp= ok 0.04
Szczerze sama zbytnio nie umie obliczać korzystałam z pomocy kolegi

DO BOTKÓW PŁACZĄCYCH O INTERP: Przestancie płakać uzałac sie nad biednym interpem bo gra wam nie idzie, nie szukajcie usprawiedliwenia na siłe na wasze lamerstwo. Poprostu pocwiczcie na jakis dm/ hs modzie itp. A nie trujcie innym dupy ze tak sie wyraze bo poprostu nie potraficie grac i tyle. Jezeli dalej bedziecie na sile twierdzic ze to "wina interpu" i ze jestescie pro Radze poszukac innego zajecia niz cs Proponuje przejsc na pasjansa tam macie doskonalego interpa
*Monia* jest offline  
stary 22-07-2009, 02:55   #15
cieplutkie_bamboszki
CS Tibia.pl Team
 
cieplutkie_bamboszki's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2008
Lokacja: Kielce
Wiek: 35

Posty: 49
Świat: deska od wc
Poziom: 356
Skille: bączek!
cieplutkie_bamboszki ma numer GG 3767040
Domyślny

^^^ pwned
Nie wiem skad, kiedy i za czyim posrednictwem Monia do nas trafila, ale dobrze gada, juz ja lubie xD...
__________________
Tyle ode mnie
skazi
cieplutkie_bamboszki jest offline  
stary 22-07-2009, 09:56   #16
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Powinienem niektóre zwroty pisać większą czcionką, żebyś zwracał na nie uwagę?

Od tego siedzenia w silniku chyba coś ci się zagotowało : d
A o czym k**** mówię, modele Ci klatkują, nie sama gra, przy czym spadku fpsu nie ma, więc to nie wina kompa.

Weź się tu nie wkk.. zdenerwuj jak nawet domyślić się prostego zdania nie umiesz, omfg.

Monia, napisałaś masę wzorów i powiedz mi na kiego zasranego grzyba, jak i tak trzymasz strone, że interp nic nie zmienia
http://www.youtube.com/watch?v=X-L6UDsQgrM
No chyba mi zaraz nie powiecie że to jest zachowanie normalne?

Prawda jest taka że nigdy nie będziemy doskonale strzelać głów na serwerach publicznych, jednak pluginami takimi jak HPK i wymuszeniem interpu możemy zredukować ustawienia wszystkich osób do takich samych, jakość gry będzie gorsza i nie będzie bardzo wielkich różnic pingów, jednak będziemy strzelać w głowę, a nie za głowy.

damn
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage

Ostatnio edytowany przez Puii - 22-07-2009 o 09:58.
Puii jest offline  
stary 22-07-2009, 10:07   #17
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
A o czym k**** mówię, modele Ci klatkują, nie sama gra, przy czym spadku fpsu nie ma, więc to nie wina kompa.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Puii Pokaż post
=
Weź się tu nie wkk.. zdenerwuj jak nawet domyślić się prostego zdania nie umiesz, omfg.
=
I vice versa, tylko bez tej pierwszej części (jestem na to za stary : d). Bo dokładnie napisałem sam już na początku, a potem nawet pogrubiłem, że mi właśnie modele klatkują. Niestety nawet to nie pomogło, więc nie wiem z jakiej pietruchy te twoje wyjaśnienia, że to nie komp, nie ma spadku fps itp Wydawało ci się, że mnie olśniłeś? Srsly, w twoich postach jest 5% treści tylko dlatego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i udzielać rzeczowych odpowiedzi. (na które zresztą chyba i tak nikt specjalnie nie czeka)

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 22-07-2009 o 10:14.
Rybzor jest offline  
stary 22-07-2009, 10:41   #18
*Monia*
Użytkownik Forum
 
*Monia*'s Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2009

Posty: 15
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Selena Pandoria
Poziom: 175
Domyślny

Napisałam te "mase wzorow" zeby dzieci zrozumiały ze INTERP to nie wszystko. Wymuszajac interp 0.01 nie ktorym mozesz popsuc gre
*Monia* jest offline  
stary 22-07-2009, 10:59   #19
Puii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 04 2008

Posty: 413
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
I vice versa, tylko bez tej pierwszej części (jestem na to za stary : d). Bo dokładnie napisałem sam już na początku, a potem nawet pogrubiłem, że mi właśnie modele klatkują. Niestety nawet to nie pomogło, więc nie wiem z jakiej pietruchy te twoje wyjaśnienia, że to nie komp, nie ma spadku fps itp Wydawało ci się, że mnie olśniłeś? Srsly, w twoich postach jest 5% treści tylko dlatego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i udzielać rzeczowych odpowiedzi. (na które zresztą chyba i tak nikt specjalnie nie czeka)
Nieźle trzeba mieć w bani żeby jeszcze sie bronić, lubisz strzelać dupszoty na full auto no nie?

Owszem, nie potrafię udzielać rzeczowych odpowiedzi i nie umiem czytać ze zrozumieniem, wiesz, było by spoko jeżeli to ja bym się sprzeczał, że interp jest winą klatkowania 'csa', od połowy tematu próbuje Ci uświadomić że jeżeli byś miał dobre rejty do by na żadnym interpie Ci nie klatkowało, ale ty musisz mnie pouczać o czymś, o czym masz gówno pojęcia.

Zrozum że ja nie próbuje Ci wyjaśnić, że interp nie zależy od sprzętu, tylko daje na tym przykład. "Klatkuje Ci, jednak nie ma spadku FPS'ów" więc nakierowywuje Cię raczej na myślenie w drugą stronę, jak już napisałem, jeżeli wszyscy ustawią podobne ustawienia, które będzie także wymuszał serwer, problem interpu częściowo zniknie.

Jesteś za stary na myślenie czy przekleństwa? w Twoim wieku też lubiałem każdego pouczać, udawać mądrego, chwalić się swoim IQ i próbować wyśmiać innych, tak jak to próbowałeś zrobić w innym temacie, i mimo że napisałem że nie odpisze, żebyś mi pojechał, to pojechałeś, pokazałeś poziom, fakt faktem, ja też każdego pouczam i udaje mądrego, z różnicą że ja wiem co mówię, a raczej piszę.

Wiesz czemu nie użyłem 'prawie' żadnego przekleństwa w tym poście?.
Żebyś mnie w końcu zrozumiał, bo z myślenia nici, z rozumowaniem też nie najlepiej, no, i schodzę do twojego pseudorygorystycznego poziomu.
__________________
Animelist
Last.FM
Homepage
Puii jest offline  
stary 22-07-2009, 14:29   #20
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
lubisz strzelać dupszoty na full auto no nie?
Ja to osobiście wręcz kocham. Nie ma to jak wpaść z żelazkiem i wystrzelać wszystkie 100 naboi w grupe wroga, przy okazji cośtam zabijając. Prawie jak Rambo V

Ale tak na serio Puii - to co teraz robisz to jak przekonanie ślepego, że kolory są ważne (albo inaczej - opisanie całej teorii spiskowej człowiekowi, któremu to kompletnie wisi i powiewa, niezależnie od tego czy i jakie mogą być konsekwencje). Obecne ustawienia na serwie pasują adminom oraz sporej części graczy (na pustki nie narzekamy). W związku z tym sytuacja wygląda jak wygląda. Gdyby nagle serwer zaczął mieć problemy - zaczęlibyśmy się nad tym problemem zastanawiać. Jest wystarczająco wiele serwerów, by każdy mógł sobie wybrać opcje która mu pasuje. My mamy taką i to się nie zmieni (a przynajmniej się na to nie zanosi).

A ja i tak nie przestanę się nabijać z ludzi, którzy niemożność zakładania ludziom baniek zwalają na interp xD
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.


Powered by vBulletin 3