Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 29-06-2010, 20:27   #101
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
we wszystkich MMORPG w jakie grałem spotkałem się z surową moderacją kanałów publicznych i banami za używanie języka innego niż angielski.
Sęk w tym, że Exodusdge pewnie nigdy nie miał styczności z MMORPG poza Tibią i pirackimi serverami Lineage czy WoW'a. A pirackie servery mają to do siebie, że zasady są tam olewane (i różnią się od normalnych) ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-06-2010, 20:51   #102
Metheron
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2010

Posty: 12
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Kyra
Domyślny

Ciężko sie czyta posty tych dzieci, które narzekają na rasizm itp. Popieram to i będę raportował KAŻDEGO polaczka, który użyje j.polskiego na trade/help/game chat.
Metheron jest offline  
stary 29-06-2010, 21:03   #103
Azjateczka
Użytkownik Forum
 
Azjateczka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2009
Lokacja: Londyn

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Azura
Poziom: 58
Poziom mag.: 48
Domyślny

Kod:
Z dedykacją dla frajerów, konfitur, pierdolonych sprzedawczyków
Wielu z was powie, że to gangsterski uliczny numer
Nie, to normalny kawałek, bo nieważne czy jesteś biznesmenem
Bandziorem, bezrobotnym, z ulicy czy z dobrego domu
Powinieneś naturalnie, instynktownie wręcz
Nie lubić frajerstwa, sprzedawczyków pierdolonych
                                                      Michal S.


idz juz teraz zacznij zglaszac zebys forme sobie wyrobil ... Osobiscie uwazam ze lepszym podejsciem jezeli zauwazamy taka sytuacje ze ktos pisze po polsku na trade np
" szukam teamu na desert questa " po prostu podac mu wersje angielska i w ten sposob pomoc Polakom ktorzy maja problem z j ang

Ostatnio edytowany przez Azjateczka - 30-06-2010 o 02:31.
Azjateczka jest offline  
stary 29-06-2010, 23:54   #104
Xarashi
Użytkownik forum
 
Xarashi's Avatar
 
Data dołączenia: 07 06 2010
Lokacja: Windsor; Ontario (Canada)

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xarashi
Świat: Amera
Domyślny

Dla wszystkich dzieci ktorzy mowia "RASIZM RASIZM", prosze przeczytac definicie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasizm


BTTT:

Jak najbardziej popieram to. Jezeli nie rozumiesz angielskiego, to naucz sie 2* slowa! Buy/Sell. Bardzo proste.

Na questy (Np. Desert Quest) mozna napisac "I'm looking for some people that would like to go do the Desert Quest (PL)"

[Tlumaczenie: Szukam ludzi ktorzy by chcieli isc na Desert Quest'a (PL)]


Takie latwe to jest...

-----------------------------------

@spadek888

Tak ci trudno nauczyc sie 2 slowa (Buy/Sell) 12-sto latku?

-----------------------------------

@Maryo135

Dzieci, Dzieci, Dzieci... Kiedy wy dojzeiecie?

To ty sie Naucz Angieslkiego debilu. Masz 11 lat, po angielsku umiesz powiedziec "Hi" i "sorry". Tak trudno sluchac pani nauczycielki w klasie angieslkiego? Jak tak, to prosze "Google This": "Jak sie mowi Sprzedac i kupic Po Angielsku." Bardzo pomoze.


A jak nie, to proste... Nie graj w tibije.


--------------------------------


@Adanius

A jak ty nie umiesz powiedziec sell zamias Sprzedaje to tez bez komentarza...


--------------------------------

@zamrok777

A to ty czemu tracisz swoj czas na tym temacie? Dzieci nie powinny sie odzywac w takich zeczach bo nie znaja sie na niczym. Ty tak samo nieznasz sie na niczym, wiec nie wtracaj sie w "dorosle sprawy".







P.S: Przepraszam za moj polski, ale jestem Kanadyjiskim Polakiem i po Polsku nie pisze tak dluzo.
Xarashi jest offline  
stary 30-06-2010, 00:29   #105
zamrok777
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2010

Posty: 3
Domyślny

"A to ty czemu tracisz swoj czas na tym temacie? Dzieci nie powinny sie odzywac w takich zeczach bo nie znaja sie na niczym. Ty tak samo nieznasz sie na niczym, wiec nie wtracaj sie w "dorosle sprawy".

Zamiast uczyć się angielskiego ,przestań kaleczyć polski. Jeśli jesteś starszy ode mnie ,to bardzo się z tego cieszę - podniosłeś mnie na duchu ... (bo skoro człowiek który ma +12 lat jest takim debilem...).
zamrok777 jest offline  
stary 30-06-2010, 00:31   #106
Wisoirr
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 06 2010
Lokacja: Formorgar Mines

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fajne.
Profesja: Elite Knight
Gildia: Puniishers
Świat: Candia
Poziom: 200
Poziom mag.: 10
LOL

O ile wiem, to na Game/Trade/Helpie trzeba pisac po angielsku. Moim zdaniem to jest dobre, kto non-english, ksiazka, i wroc pozniej.
Wisoirr jest offline  
stary 30-06-2010, 02:09   #107
Scarp
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja powiem tak:
Problem?
Zróbcie Polski server.
 
stary 30-06-2010, 03:31   #108
Xarashi
Użytkownik forum
 
Xarashi's Avatar
 
Data dołączenia: 07 06 2010
Lokacja: Windsor; Ontario (Canada)

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xarashi
Świat: Amera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zamrok777 Pokaż post
"A to ty czemu tracisz swoj czas na tym temacie? Dzieci nie powinny sie odzywac w takich zeczach bo nie znaja sie na niczym. Ty tak samo nieznasz sie na niczym, wiec nie wtracaj sie w "dorosle sprawy".

Zamiast uczyć się angielskiego ,przestań kaleczyć polski. Jeśli jesteś starszy ode mnie ,to bardzo się z tego cieszę - podniosłeś mnie na duchu ... (bo skoro człowiek który ma +12 lat jest takim debilem...).
Oh? Przeczytaj caly post zaczym odpiszerz.
Xarashi jest offline  
stary 30-06-2010, 09:54   #109
K.Jay
Użytkownik Forum
 
K.Jay's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2008
Lokacja: Zielona Góra Ulubiona aktorka: Eliza Dushku
Wiek: 32

Posty: 728
Stan: Aktywny Gracz
K.Jay ma numer GG 8832635
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xarashi Pokaż post
Na questy (Np. Desert Quest) mozna napisac "I'm looking for some people that would like to go do the Desert Quest (PL)"

[Tlumaczenie: Szukam ludzi ktorzy by chcieli isc na Desert Quest'a (PL)]


Takie latwe to jest...
Dla Ciebie na pewno jest łatwe. Ale zauważ że połowa dzieciaków grających w Tibię nie umie poprawnie pisać po polsku, a co dopiero po angielsku.
@topic
Najlepszym rozwiązaniem było by chyba wprowadzenie jakiegoś testu (z angielskiego ofc) przed założeniem konta.

K.Jay
__________________


K.Jay jest offline  
stary 30-06-2010, 09:58   #110
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

Jakie emocje
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline  
stary 30-06-2010, 11:19   #111
Kamil_ekxXx1
Użytkownik forum
 
Kamil_ekxXx1's Avatar
 
Data dołączenia: 20 01 2007
Lokacja: Bełchatów

Posty: 11
Stan: Na Emeryturze
Kamil_ekxXx1 ma numer GG 2127660
Domyślny

Ja w ogóle nie popieram. Niech zrobią Game Chat - Polish, Trade - Polish i po sprawie... Najlepiej byłoby zrobić chaty i trade dla każdej narodowości wtedy gracz sobie wybierze, na którym chce pisać, ale niech ma możliwość pisania na ogólnym Game Chacie i Trade. Help powinien być już po angielsku.

---
Zrobienie polskiego serwera nic nie zmieni. Bo nie każdy założy nowego chara na nowych serwerze Chyba, że będzie możliwość przeniesienia postaci z każdego serwera na polski, ale to i tak się nie uda. Bo każdy już wczesniej zdobył kolegów, przyjaciół na poprzednich serwerach.

Ostatnio edytowany przez Kamil_ekxXx1 - 30-06-2010 o 11:21.
Kamil_ekxXx1 jest offline  
stary 30-06-2010, 11:50   #112
Azjateczka
Użytkownik Forum
 
Azjateczka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2009
Lokacja: Londyn

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Azura
Poziom: 58
Poziom mag.: 48
Domyślny

up ...

Zdobywasz przyjaciol w Tibii?? -_-
Azjateczka jest offline  
stary 30-06-2010, 12:03   #113
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kamil_ekxXx1 Pokaż post
Ja w ogóle nie popieram. Niech zrobią Game Chat - Polish, Trade - Polish i po sprawie... Najlepiej byłoby zrobić chaty i trade dla każdej narodowości wtedy gracz sobie wybierze, na którym chce pisać, ale niech ma możliwość pisania na ogólnym Game Chacie i Trade. Help powinien być już po angielsku.

---
Zrobienie polskiego serwera nic nie zmieni. Bo nie każdy założy nowego chara na nowych serwerze Chyba, że będzie możliwość przeniesienia postaci z każdego serwera na polski, ale to i tak się nie uda. Bo każdy już wczesniej zdobył kolegów, przyjaciół na poprzednich serwerach.
Ogarnij się, w tibii jak już wcześniej zauważyli jest punkt regulaminu że trzeba gadać po angielsku, teraz tylko będzie trzeba bany powlepiać. Angielski w tibii jest na poziomie 2 kl. szkoły podstawowej, a jeśli ktoś się uczył niemieckiego to jakby nie było angielski nie jest trudnym językiem. trudno jest się nauczyć:
Buy
Pay
Sell
Looking For
?? według mnie nie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline  
stary 30-06-2010, 14:25   #114
Robert Lublin
Użytkownik Forum
 
Robert Lublin's Avatar
 
Data dołączenia: 29 03 2005
Lokacja: A Jak Myślisz? -.-
Wiek: 33

Posty: 598
Profesja: Royal Paladin
Świat: Inferna
Poziom: 135
Domyślny

Hmm... tez mnie to w sumie wkurzało na szczęście gram teraz na infernie gdzie jednak angielski nie zanikł ;]
wiec do autora polecam zmienić server bo to chyba oczywiste że jeśli na serverze gra 90% polaków to nie będą gadać ze soba po niemiecku... a że to gra głownie dla dzieci które jednak nie zdążyły jeszcze zgłębić tajników języka angielskiego to nic na to nikt nie poradzi, bardziej mnie dziwi dla czego nie powstał jeszcze żaden server polski skoro tak wielu polaczków gra w tipe ^.^
Robert Lublin jest offline  
stary 30-06-2010, 15:19   #115
Sheller
Użytkownik Forum
 
Sheller's Avatar
 
Data dołączenia: 24 10 2009
Lokacja: Lubań
Wiek: 32

Posty: 32
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 55
Skille: 18/24
Poziom mag.: 56
Sheller ma numer GG 4270687
Domyślny

Brazoli niech wyjebia.
Polak to przynajmniej zapyta pl , a brazol odrazu nawija "dame eq"
__________________
Pozdrawiam Sheller.
Sheller jest offline  
stary 30-06-2010, 15:20   #116
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Jestem za! Powinno się karać.
Ufocznik na prezydenta!
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline  
stary 30-06-2010, 15:53   #117
6_Slimak_9
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny ban za jezyk polski ?!?!

Bede mówić w skórcie :
Ban za zwykla kulturalna rozmowe na defalut po polsku? - NIE !
Inne kanały (trade czy rozmowa z kupujacym na priv[o ile to nie jest nasz znajomy Polak ) - po angielsku !
Ban za wyzywanie i jakiekolwiek ponizanie innego gracza - TAK !

To by była najodpowiedzniejsza decyzja wg. mnie
Trzeba dojsc do jakiegos pozozumienia ... a nie ustalac jak WAM wygodniej ...

 
stary 30-06-2010, 16:42   #118
cycu_1516
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 06 2010

Posty: 3
Domyślny

Aff, przecież na default powinno być jak do teraz, że można pisać w jakim języku się chcę. Oczywiście jeżeli chodzi o trade itd no to jak najbardziej ANG..
Skoro jest tylu polaków na Niemieckich serwerach to niech zmienią całą grę na POLSKĄ bo polska to kozaki i wszystkich potrafią rozj*bać ]


oczywiście rozmowa na default (nie dawać bana za rozmowę w dowolnym języku)

natomiast game-chat itd to chyba od zawsze tylko język ANG?

Ostatnio edytowany przez cycu_1516 - 30-06-2010 o 16:45.
cycu_1516 jest offline  
stary 30-06-2010, 17:27   #119
Nevemu
Użytkownik Forum
 
Nevemu's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2004

Posty: 107
Domyślny

Jestem zdecydowanie za wprowadzeniem tego pomysłu w realne życie z wielu powodów.

Autorowi zapewne chodziło o Public Chata (dawno nie grałem, nie pamiętam dokładnej nazwy, wydania ogólnodostępnego chata). To samo tyczy się Trade.
W dużym zakresie jest godziwy podziwu, że odważył się poruszyć poważny temat, jaki jest właśnie ta kwestia.

Nie jest on żadnym rasistą, po prostu graczem, który ma problemy z komunikacją z powodu masowego napływu polskiego języka w wyżej wymienione chaty.

Tibia jest grą dla każdej osoby z całego świata. Nie jest w żadnym stopniu kontrolowana poprzez blokady IP dla danego kraju. Wiele gier posiada taką opcję i tworzy specjalnie wykreowane wersję gry np. Europejską czy Amerykańską.

Ciężko w istocie czerpać przyjemność z gry, która w zasadzie jest zaprojektowana pod język angielski (forum, regulamin, wszystko prawie) w gronie osób, które używają własny język zmieniając nawet nazwy rzeczy angielskie na własne np. polskie boszki i Boots of Haste.


Jak wygląda polskie społeczeństwo aktualnie? Wiele osób operuję tak naprawdę hybrydą angielsko-polską, którą uważa za "prawdziwy" angielski.
Inni nie mają wręcz zielonego pojęcia, jak wysławić się poprawnie po angielsku w małym zakresie. Z czego to wynika? Z uczenia się od kolegów takich polskich odpowiedników na niektóre aspekty rzeczy, sytuację i tym podobne.

Uważam, że skoro Tibia jest grą nastawioną na język angielski, każdy potencjalny użytkownik powinien w małym zakresie posiadać umiejętności w języku angielskim.
To nie osoba trzecia potwierdzała za ciebie regulamin w języku angielskim. To ty zaznaczałem, że przeczytałem i zrozumiałeś zasady.

Katastrofą jest jedynie zagorzałość niektórych osób, które to nie pragną nauczyć się naprawdę parę zdań lub zwrotów grzecznościowych/handlowych, które to mogą pomóc rozwinąć zdolności u osoby, jak także pomóc obcokrajowcom cieszyć się z gry w jakimś tam stopniu w języku angielskim.

Podpisane,
student filologii angielskiej
Nevemu jest offline  
stary 30-06-2010, 18:37   #120
Grand92r
Guest
 

Posty: n/a
Problem

Co wy Gadacie??
Jezeli ktos pisze na trade/game chat w innym j niz angielski to rozumiem bo tam sie powino pisac w j angielskim..
NO ALE KURWA PANOWIE?? NA DEFAULCIE MOZECIE PISAC PO POLSKU I NIE MOZE BYC ZA TO KARA JETS TO NAPISANE W REGULAMINIE TIBI!!!!A JEZELI TEMU TYPKOWI SIE NIE PODOBA TO NIECH NIE GRA I BD PROBLEM Z GLOWY ALBO NIECH NIE CZYTA TYLKO NIECH ROBI SWOJE I NIE MA PROBLEMOW..


~~~~~~~~~~~HAIL POLAND~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:21.


Powered by vBulletin 3