Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-08-2007, 11:30   #1
Brawo_Yeti
Użytkownik Forum
 
Brawo_Yeti's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Lokacja: Włocławek

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny Powiedz STOP! indoktrynacji religijnej w szkole!

Szanowni użytkownicy portalu!

Zwracam się do Was nie tylko jako do forumowiczów, ale przede wszystkim jako rówieśników. Większość z nas przecież uczęszcza do podstawówki, gimnazjum czy liceum. Wiecie pewnie, że od przyszłego roku szkolnego ocena z religii, lub etyki będzie liczyć się na świadectwie. Jest to niestety haniebna próba ideologizowania polskiej szkoły, próba narzucenia nam określonych poglądów i jednej wiary. Dlatego zorganizowałem akcję: http://www.religia-nie.prv.pl

Liczę na Wasze poparcie!
Nie pozwólcie sobą manipulować!
Postawcie na Wolność!

Pozdrawiam
Demon Knight Przemek (Secura)
Brawo_Yeti jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-08-2007, 11:43   #2
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Mi to tam wisi, lepsze średnia ; p
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 11:46   #3
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Akcja może i mądrze opisana, bo w końcu jeszcze 25 lat wstecz religia odbywała się w kościele i kto chciał chodził tam po lekcjach dobrowolnie, bez przymusu, a jeśli nie poszedł to nie zaliczali mu tego do godzin opuszczonych. Teraz te klechy sie przeniosły do szkół, 'uczą' religii i jeszcze dostają za to kasę... Ale ta akcja i tak gówno da, bo te ciecie z rządu mają totalnie w dupie co sądzą ludzie, bo mają poparcie T. Rydzyka i jego mafii, wystarczy spojrzeć na odbywający się niedawno strajk dało to coś? Gówno dało, oprócz tego, że je olali to jeszcze obrazili. Świetny rząd.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 11:47   #4
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Nie lubie katoli, nie chodze do kosciola, w dupie mam posty, święta a JP2 nie jest moim autorytetem - ale:
Spójrz na ta sytuacje racjonalnie - oceny beda sie wliczac, ale nie masz obowiazku chodzenia ani na religie, ani na etyke. Wiec w czym problem?
Matka i ojciec chca Cie wychowac w duchu chrzescijanstwa? Jesli tak, to do 18 roku zycia nie masz nic do powiedzenia. Malo tego - demokratycznie (a demokracje przeciez kaaaaazdy kocha, nie?) wszystko gra, bo 52% jest za lekcjami religii w szkole.
Poza tym, szkola to jest narzucanie sposobu myslenia, bo np nie kazdy wierzy w ewolucje, nie kazdy musi uwazac ze homoseksualizm to jest cos normalnego. Wiesz co? Nikt nie zabrania myslec samodzielnie! Polecam.

Swoja droga ciekawe kto organizuje tą akcje - CK-LA? Federacja "Anarchistyczna"? Młodziezowka SLD?

Ostatnio edytowany przez Dan the Automator - 09-08-2007 o 11:55.
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 11:53   #5
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez __DARK_SVEN__ Pokaż post
Mi to tam wisi, lepsze średnia ; p
Popieram. Religia jest spox .

@Down
U mnie na 100% nie. Ja to poprostu wiem.

Ostatnio edytowany przez Duke Dran - 09-08-2007 o 12:11.
Duke Dran jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:03   #6
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez __DARK_SVEN__ Pokaż post
Mi to tam wisi, lepsze średnia ; p

Tylko wez pod uwage ze na religii jest zawsze luz ,dlatego ze sie nie wlicza do sredniej i nie ma sensu pytac/robic sprawdzianow z tego przedmiotu.Teraz jak sie bedzie wliczac to sie pewnie zmieni.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:14   #7
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Eh i co z to mnie juz to nie dotyczy Liceum mam już dawno za sobą, a chodziłem do liceum gdzie nacisk na religię był zajebiscie duży. I jakoś to prawie nikomu nie przeszkadzało (zdażały się wyjątki)

Z drugiej strony co cie obchodzi średnia?
Czy gdziekolwiek jest to brane pod uwagę? Nie czy w liceum czy szkole wyższej są brane pod uwagę tylko poszczególne przedmioty.

No chyba ze nie lubisz sie czyć 10 przykazań na pamięć i oblejesz rok przez religie i "czerwony pasek" bedzie ale nie na świadectwie.

Czasem śmieszy mnie zachowanie "buntowników" którym nic nie pasuje.
Cossma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:15   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
Spójrz na ta sytuacje racjonalnie - oceny beda sie wliczac, ale nie masz obowiazku chodzenia ani na religie, ani na etyke. Wiec w czym problem?
problemy sa 2:

-promowanie tych co na religie chodza ( "latwa podbitka do sredniej" )
-pensje nauczycielskie dla katechetow ( co przy zenujacym poziomie merytorycznym lekcji religii, zerowej przydatnosci wiedzy i z reguly srednim albo jeszcze nizszym poziomie nauczania jest generalnie wyrzucaniem pieniedzy w bloto).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:19   #9
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

No niestety... Zyjemy w tym jakze tolerancyjnym kraju. Niby bedzie etyka, ale moim zdaniem, zajecia zarowno religii jak i etyki będą prowadzone przez tych samych nauczycieli (pod pretekstem 'redukcji kosztów' czy 'braku wykwalifikowanych nauczycieli etyki') i oba przedmioty nie będą sie za bardzo różnić od siebie. Po prostu - sprawy poruszane na lekcjach etyki będą rozpatrywane przez pryzmat religii, oczywiście katolickiej

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobo Pokaż post
Nie lubie katoli, nie chodze do kosciola, w dupie mam posty, święta a JP2 nie jest moim autorytetem - ale:
Spójrz na ta sytuacje racjonalnie - oceny beda sie wliczac, ale nie masz obowiazku chodzenia ani na religie, ani na etyke. Wiec w czym problem?
(...)
podpisuję się oboma ręcoma i nogyma

Oj, Dobo. Widać, że jesteś niedoinformowany Problem w tym, że wchodzi obowiązek...

@Exodus
Tutaj także się podpisuję. Niestety... takie fakty ;/
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej
Pramus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:20   #10
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

A spójrzcie na to z innej strony - jeśli ktoś jest innego wyznania? Czy to nie będzie fair wobec tych osób? My będziemy mieli szansę na podwyższenie sobie średniej, a oni - nie. Trochę to dziwne według mnie... Ale to nie ja jestem politykiem.
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<
Kejmilo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:28   #11
Malkowicz
Użytkownik Forum
 
Malkowicz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007
Wiek: 34

Posty: 158
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

U nas w podst. na religii to było jak leżakowanie w przedszkolu.(sleep)a jak się chce szóstkę z religii to poproś siostrę czy księdza żebyś mógł przeczytać na mszy ewangelie czy list. i tak co tydzień czy dwa ja miałem z testów średnią dwa były to trzy dwóje a z czytań trzydzieści dziewięć szóstek wyszło mi okrągłe fajne 6 i miałem więcej kasy od starych ale to były stare czasy. To nie jest trudne ludzie! ^^
__________________
Na przeczytanie tego nijakiego podpisu potrzebujesz około 12(mi to zajmuje 8) sekund swego marnego i dennego życia.
Ps:Nie marnuj życia na czytanie podpisów zrób coś innego(budyń na ten przykład)
Budyń rox

Klik w morderce.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gore.spell Pokaż post
Screeny 4,5/10 Mi siE one nIeszCzEgUlnie podobajom nankó
Malkowicz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:38   #12
Sebaus
Użytkownik forum
 
Sebaus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2006
Lokacja: Piła
Wiek: 31

Posty: 22
Stan: Niegrający
Sebaus ma numer GG 6471699
Domyślny

Nie przeszkadza mi to, ale chcialbym, zeby lekcje religii byly ustawiane jako pierwsze albo ostatnie zeby ci, ktorzy nie chodza nie musieli tracic czasu na okienkach.
Sebaus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 12:59   #13
Slay
Użytkownik Forum
 
Slay's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2005

Posty: 1,427
Slay ma numer GG 1676568
Domyślny

OK, przeczytalem.
1) Oba podpunkty z tych artykulow (25 i 32): przeciez nikt nikomu nie narzuca przekonan religijnych i nie zabrania ich wyrazania; do tego - gdzie tu jest nierowne traktowanie, bo nie widze?
2) Art.25, pkt. 3: panstwo _jest_ niezalezne od Kosciola, etc. Nie wiem, w czym problem widzi autor zarowno strony, jak i tematu?
3) Religia nie jest obowiazkowa - zawsze mozna chodzic na etyke i nie ma problemu.

Jednym slowem, p*dolenie i stek pustych, populistycznych hasel.
Slay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 13:09   #14
Chesterkaa
Użytkownik Forum
 
Chesterkaa's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2005
Lokacja: Dark Zone

Posty: 641
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pramus Pokaż post

Oj, Dobo. Widać, że jesteś niedoinformowany Problem w tym, że wchodzi obowiązek...
No raczej nie jesli otrzymasz zwolnienie... W-F jest jeden, a na niego nie uczeszczam i na swiadectwie pisze "zwolniona". Z informatyki ttez sie da zwolnic... U mnie w szkole nie ma etyki. Jest tylko religia, myslisz, ze "innowiercy" beda chodzili na religie ? Nawet z niemieckiego w LO da sie zwolnic ;] sorry jesli zle zrozumialam Twoja wypwiedz ;]
__________________
"GDYBYS BYL, CHOC W POLOWIE CZLOWIEKIEM JAK LUDZIE, KTORYMI GARDZISZ TEN SWIAT BYLBY LEPSZYM MIEJSCEM!"
Wlochaty

"Każdy chce, by jego prawda była tą jedyną. Bo przecież moja racja jest najmojsza, prawda? Daleko nam wciąż do otwartych społeczeństw, które rozumieją, że ludzie są różni, wyznają różne wartości, chcą w życiu różnych rzeczy."

Marta Wawrzyn/ pardon.pl
Chesterkaa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 13:19   #15
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Ja tam jestem ciekaw jak chcą ocenę z etyki na świadectwo wpisywać, skoro w moim, jednym z większych krakowskich LO jest tylko 3 uczniów (w tym ja), którzy na religię nie chodzą, a nikt dla nich nauczyciela do etyki szukać nie będzie. Od dwóch lat siedzimy na stołówce i nikt się tym nie przejmuje...naprawdę jestem ciekaw co zrobią w tej sytuacji, kiedy coś na świadectwo wpisać mi muszą.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 13:20   #16
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chesterkaa Pokaż post
No raczej nie jesli otrzymasz zwolnienie... W-F jest jeden, a na niego nie uczeszczam i na swiadectwie pisze "zwolniona". Z informatyki ttez sie da zwolnic... U mnie w szkole nie ma etyki. Jest tylko religia, myslisz, ze "innowiercy" beda chodzili na religie ? Nawet z niemieckiego w LO da sie zwolnic ;] sorry jesli zle zrozumialam Twoja wypwiedz ;]
Gratuluje wyboru swietnego LO

Ontopic :
Osobiscie uwazam, ze pomysl wciagniecia religii jest pomyslem stosunkowo dobrym - tak kazdy kladzie sobie za przeproszeniem laske na ten przedmiot. Teraz albo kazdy zacznie sie po trochu "przykladac" (osobiscie w moim LO religie mam na dobrym poziomie - nie stukanie modlitw, a historia religii, ciekawostki, nauka o religiach swiata itd, mam 4 ), albo przepisze sie na etyke...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 13:33   #17
Rayza
Użytkownik Forum
 
Rayza's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2006
Wiek: 32

Posty: 3,057
Domyślny

Oni już narzucili jak zyc-.- w szkole i nic tego niezmieni
predzej czy pozniej i tak by to bylo
ale mi to wisi ; p
__________________
Zapraszam na mego bloga naukowo-wszystkowego.
(Oj tam że nie ma takiego słowa, Shakespeare też bawił się w Neologizmy!)
Ostatnia notka jest o czymś w miarę... no właśnie, w miarę jaka?
Przekonajcie się sami.
Rayza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 14:26   #18
Arczeron
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

eee.. ja tam nic nie mam do religi.. fajnych rzeczy sie mozna. zawsze piateczka na koniec wiec lepsza srednia i w ogole ta satysfakcja z wlasnej wiary
do autora- jak chcesz jakies poglady manifestowac to sie pisac najpierw naucz xd

@down
nie przekonasz mnie. u nas w rodzinie nie bylo innej wiary dla mnie kazda inna religia dla mnie to jest psie gówno ale nie chce o tym pisac wiecej zeby kogos nie obrazic bardziej.

Ostatnio edytowany przez Arczeron - 09-08-2007 o 14:39.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 14:34   #19
Chesterkaa
Użytkownik Forum
 
Chesterkaa's Avatar
 
Data dołączenia: 11 07 2005
Lokacja: Dark Zone

Posty: 641
Świat: Nebula
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arczeron Pokaż post
eee.. ja tam nic nie mam do religi.. fajnych rzeczy sie mozna. zawsze piateczka na koniec wiec lepsza srednia i w ogole ta satysfakcja z wlasnej wiary
do autora- jak chcesz jakies poglady manifestowac to sie pisac najpierw naucz xd
moze nie wszysy poprostu maja taka "fajna" religie jak Ty.
Ja nie chce miec dodatkowego obciazenia z powodu religii... mam 2 i to mi raczej zaniza srednia. Nie widze sensu w wkuwaniu na pamiec modlitw czy jakis sakrametow.
"Moj ksiadz" odpytuje co lekcje kolo 4 osob... ; ] z czego 3 dostaja banke; ]



***
Wiecie ze nawet 10 przekazan (czy jak to sie tam wabi) zostalo zmienione przez kosciol ?; |
__________________
"GDYBYS BYL, CHOC W POLOWIE CZLOWIEKIEM JAK LUDZIE, KTORYMI GARDZISZ TEN SWIAT BYLBY LEPSZYM MIEJSCEM!"
Wlochaty

"Każdy chce, by jego prawda była tą jedyną. Bo przecież moja racja jest najmojsza, prawda? Daleko nam wciąż do otwartych społeczeństw, które rozumieją, że ludzie są różni, wyznają różne wartości, chcą w życiu różnych rzeczy."

Marta Wawrzyn/ pardon.pl
Chesterkaa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 14:46   #20
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Jak dobrze, ze liceum mam za soba..w pierwszej klasie bylem na 2 lekcjach religii i tylko gdy przyuwazylem, ze ten 'katecheta' jest totalnym fanatykiem, ktory nie da sobie nic powiedziec, tyle mnie widzieli.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.


Powered by vBulletin 3