Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-08-2007, 22:48   #1
nUUBBa
Użytkownik Forum
 
nUUBBa's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2007
Lokacja: Port Hope

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kolonazbaq
Profesja: Elite Knight
Gildia: Barnacles
Świat: Astera
Poziom: 116
Skille: 88/83
Poziom mag.: 7
Domyślny Zarabianie w Mintwallin - Poradnik

Zarabianie w mieście Minotaurów „Mintwallin”

Witam, w moim poradniku chciałbym zaprezentować Wam sprawdzony sposób jak dorobić się naprawdę pokaźnej sumki w Banku robiąc przy tym naprawdę niezły exp w mieście Minotaurów. Miejsce to przede wszystkim polecam dla Knightów, ponieważ czasami bywa tam naprawdę gorąco, a poza tym Knight jak wiadomo ma najwięcej Capacity, a bez sporego udźwigu jest o wiele ciężej dorobić się większej kasy.
Jak każdy, a przynajmniej większość z Was wie, miasto Minotaurów nazywa się „Mintwallin”. Jest to miejsce gdzie respią się wszelkiego rodzaju Minotaury w naprawdę sporej ilości. Jest to wspaniałe miejsce zarówno dla graczy bez promocji jak i tych z promocją. Mimo, że exp nie przekracza tutaj nigdy 30-40k na godzinę, miasto to ma jeden poważny atut. Kasa, kasa, kasa. Biegając na tym expowisku jesteśmy w stanie dziennie zarobić nawet do 70k w gp. Tak, to naprawdę realne.
Jak expić żeby zarobić ? Przede wszystkim należy trzymać się 3 zasad:
  • Inwestuj głównie w Mana Fluidy (UH traktuj tylko zapobiegawczo).
  • Nigdy nie wchodź w pełen respawn potworów, lepiej jest powoli lurować po kilka sztuk niż marnować UH i MFy na exori/exori gran/exori mas.
  • Kup dużo parceli.
Przejdźmy więc do jaśniejszego wytłumaczenia tych trzech reguł.

ZASADA NUMER 1:
Idąc na „Mintwallin” zarobić pamiętaj, że zdecydowanie więcej pieniędzy zaoszczędzisz używająć Mana Fluidów zamiast run UH przy okazji rozwijając swój Magic Level. Zawsze należy „exurować się” w momencie gdy hp nie jest już zielone. Wybijając pierwszy spawn i przechodząc do następnego pamiętaj, aby zapełnić wcześniej HP prawie do oporu i uzupełnij brakującą Manę. Jeśli tego nie zrobisz najczęściej będziesz zmuszony do użycia run UH gdyż w Mintwallin często natrafia się na hordy Minotaurów Archerów, a ten rodzaj Minosów potrafi zabrać naprawdę spore ilości HP w ciągu kilku tur. UH zużywaj tylko w tych niepewnych momentach, a dla osób lubiących więcej adrenaliny w momentach kiedy pasek HP spadnie na red’a.

ZASADA NUMER 2:
Staraj się unikać potyczek z większą ilością Minotaurów. Minotaury Archery, Minotaury Magowie, Minotaury Guardy w grupie naprawdę zabierjają bardzo szybko sporą ilość HP. Po „Mintwallin” poruszaj się powoli. Zapoznaj się dobrze z respami, chcąc zarobić w tym miejscu musisz wiedzieć mniej więcej gdzie i w jakiej ilości respią się Minotaury. Wchodząc w respawn 3 x Minotaur Archer + 2 x Minotaur Mag + 5 x Minotaur Guard będziesz na pewno zmuszony do „UHania” się. Aby tego uniknąć wystarczy kilka razy przebiedz się po tym mieście i mniej więcej zapamiętać te „gorące” miejsca.

ZASADA NUMER 3:
Przejdźmy do tego najważniejszego punktu. W mieście Minotaurów jest skrzynka. Każdy kto zrobił odpowiedniego Questa ma możliwość skorzystania z niej. Dodam informację, że nawet gracze FACC, którzy wcześniej byli PACC i mają tego Questa wykonanego, mogą będąc bez PACC korzystać dożywotnio ze skrzynek (chyba, że CIPSOFT zrobi łatkę). Wychodząc na Mintwalin polecam kupić minimum 10 parceli i podpisać je wcześniej, żeby nie marnować czasu już na miejscu. Jest to FACC area więc często zdarza się, że wpadnie tam jakiś gorzej wychowany gracz lubiący podkradać lootbagi więc o lootbagach można zapomnieć. Po to właśnie są te parcele. Za każdym razem kiedy uzbieramy full cap biegniemy do skrzynki (ewentualnie skromny lootbag po drodze) i wysyłamy sobie nasze zdobycze.
Polecam zabrać nawet 20 parceli (dla graczy powyżej 70 lvla). Ja osobiście wysyłałem 20 parceli dziennie i zawsze zarobiłem minimum 30k+ a mój rekord do 70k w 1 dzień.

Co zbieramy, żeby opłacało się całe to bieganie ?


Zbieraj tylko te przedmioty wymienione w tabeli, a na pewno dziennie wysyłając powyżej 15 parceli zarobisz 30k+. Przy okazji nabijesz trochę expa. W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy można zarobić na pełne EQ (MPA, G Legs, AOL, MMS, Justice Seeker, BOH, Steel Boots itd.). Oczywiście zakładając, że expić będzie się codziennie. Sprawdziłem to osobiście także daję gwarancję.

Od którego levela mogę dostosować się do poradnika ?

Niestety nie każdemu graczowi jest pisane robić tak duża kasę. Chciałbym zaznaczyć, że najlepiej być graczem 70+ lvl żeby nie być zmuszonym na wydawanie całej zarobionej kasy na runy/mf. Od tego levela już można spokojnie zacząć działać. Polecam jeszcze na koniec, aby nie sprzedawać przedmiotów od razu, gdyż jest to uciążliwe. Najlepiej uzbierać z 50 parceli i dopiero działać. Przenosimy wszystkie parcele do domku/GH i wykładamy loot. Przykładowo Crossbow jedna na rugą na 1 sqm, Brass Helmet tak samo i reszta identycznie. Później wkładamy wszystko do BP wysyłamy parcel do odpowiedniego miasta i sellujemy.
Jeśli natomiast jest się graczem bez PACC trzeba parcele przekładać do BP po skończonym huncie. Robimy to oczywiście w Depo chyba, że jakiś zaufany kolega użyczy nam do tego celu domku. Niestety dla graczy FACC ta metoda jest bardzo uciążliwa.

Mapka jak dojść do Mintwallin autorstwa Wald Kerius z tego Forum


PM wysłane do autora z informacją, że skorzystałem z jego mapy
__________________
AFTER UPDATE
Originally Posted by Hemanhunters
.:: My bot is my life. fix it before I go crazy ::.
Originally Posted by Makrooo
.:: I am not nothing without tibiabot...xDD ::.
nUUBBa jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-08-2007, 23:09   #2
Niwe92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 193
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 268
Skille: 96/92
Poziom mag.: 9
Domyślny

Bardzo ładny poradnik 10/10
Nie ma w nim chyba zanego błędu.
__________________
I AM GOING TO GET LVL 400 IN A MONTH !!
Niwe92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 23:13   #3
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

hehe widze era knightow i Rpkow sie zaczyna ;P wczesniej poradniki byly dla sorka ;P

9/10 mapy respawnu nie ma
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-08-2007, 23:51   #4
Cielak99
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 07 2007
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 32

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Hmm...Od 70 lvla??
Ja na 28 RP spokojnie expiłem mając zysk (postman done)
Cielak99 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 00:17   #5
Kup.Se.Musk
Użytkownik Forum
 
Kup.Se.Musk's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 8

Posty: 974
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Quanto
Świat: Guardia
Poziom: 19x
Poziom mag.: 8x
Domyślny

Tekst dobry. Nie wychwyciłem żadnego błędu. Reszta zdeczka gorzej. Nic nowego w prawdzie nie napisałeś. W dodatku po tytule spodziewałem się czegoś o wiele lepszego. W dodatku nie Twoje screeny z dojściem. 5/10

Edit:

Jeszcze jedno. Kumpel na 16 poziomie zaczął zdobywać doświadczenie na Mintwallin. Szło mu to sprawnie. W dodatku nie miał waste, więc zmień ten wymagany poziom.

Ostatnio edytowany przez Kup.Se.Musk - 10-08-2007 o 00:18.
Kup.Se.Musk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 00:32   #6
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nUUBBa Pokaż post
PM wysłane do autora z informacją, że skorzystałem z jego mapy
Rotfl. PM to powinieneś wysłać z prośbą o zgodę, przed umieszczeniem poradnika.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nUUBBa Pokaż post
Niestety nie każdemu graczowi jest pisane robić tak duża kasę. Chciałbym zaznaczyć, że najlepiej być graczem 70+ lvl żeby nie być zmuszonym na wydawanie całej zarobionej kasy na runy/mf.
Co za bzdura.
@"ZASADA NUMER 1" (lepiej by wyglądało "1" napisae słownie)
Nie wiem jak to jest teraz, ale kiedyś Mino Magów lurowało się w ustronne miejsca, żeby nie przeszkadzali.
@"ZASADA NUMER 2"
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś na takie hordy wystarczało GFB. Nie było to zbyt wielkie waste, ponieważ z reguły ostrożnie luruje się pojedyncze poczwary zamiast pchać się w środek takiej imprezki.
@"ZASADA NUMER 3"
Jest kilka sposobów na lootbagi, lepiej pokombinować niż co 15 minut wysyłać jednego parcela.

Ostatnio edytowany przez Thero - 10-08-2007 o 01:18.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 00:59   #7
nUUBBa
Użytkownik Forum
 
nUUBBa's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2007
Lokacja: Port Hope

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kolonazbaq
Profesja: Elite Knight
Gildia: Barnacles
Świat: Astera
Poziom: 116
Skille: 88/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Dziękuję za komentarze zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Już się tłumaczę ze wszystkiego.

1. Mapy respawnu nierobiłem, bo już kilka takich tematów było, więc żeby dla odmiany ktoś mi nie zarzucił, że poskładałem czyjeś poradniki do kupy i podpisałem pod siebie, nie robiłem tego.

2. Co do expienia od 70 lvl dlaczego ? Ano dlatego, że nie wyobrażam sobie 16 lvl palla/kina biegającego z 20 parcelami w BP ... Ktoś odpowie można zrobić lootbag ? No niech spróbuje zrobić lootbag na świecie non pvp, zbierać 6h podczas gdy wpadnie jakiś noob i ukradnie mu go w 15 sekund. Chodzi o to, żeby można było nosić wszystko w BP i na bieżąco słać. Poza tym 70 vll (około) ma wystarczająco hp żeby bez problemu się exurować non stop, ponadto zużywa mniej run (po update exori mas) niż taki 16 lvl czy 30. Dlatego uznałem, że taka granica będzie w miarę rozsądna..

3. Owszem nawet przy dużym farcie i 0 noobow w okolicy taki 20 lvl może zarobić. No ale nie czarujmy się ile ? Poza tym nie wyobrażam sobie bycia 20 lvlem i sellującym 400 Brass Helmetów (3 dni retried bo selluje helmety biega z depo do shopu ?).

I na koniec dodam, że w Mint spędziłem naprawdę sporo czasu. Zarabiałem tam kasę jak tylko weszło Update z Obsidian Knifem, to bylo jakoś mhm jak miałem chyba ze 65-70 lvl (obecnie 101), a w Mint siedziałem leciutko do 95 lvla (ze względu właśnie na kasę). I uwierzcie mi naprawdę kolega próbował tam zarobić na 50 lvlu i nici. Ja zrobiłem 50k a on 25k. Zaznaczam jescze raz owszem można od każdego lvlu, ale chodzi o to, żeby tam nie expić tylko zarobić. A dużo zarobi tylko doś wysoki lvl.

Dziwi mnie rozbieżność ocen, czyżby ktoś był po prostu złośliwy ? Uważam, że wiedza, którą zawarłem w poradniku jest i praktyczna i sprawdzona. Nic nie wyssane z palca, tylko wszystko oparte na moim własnym doświadczeniu. Przed ostateczną oceną możecie iść sprawdzić i zobaczyć jak pięknie tam kasa leci
__________________
AFTER UPDATE
Originally Posted by Hemanhunters
.:: My bot is my life. fix it before I go crazy ::.
Originally Posted by Makrooo
.:: I am not nothing without tibiabot...xDD ::.
nUUBBa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 01:17   #8
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nUUBBa Pokaż post
1. Mapy respawnu nierobiłem, bo już kilka takich tematów było, więc żeby dla odmiany ktoś mi nie zarzucił, że poskładałem czyjeś poradniki do kupy i podpisałem pod siebie, nie robiłem tego.
Lepiej z mapą niż bez.
Cytuj:
2. Co do expienia od 70 lvl dlaczego ? Ano dlatego, że nie wyobrażam sobie 16 lvl palla/kina biegającego z 20 parcelami w BP ... Ktoś odpowie można zrobić lootbag ? No niech spróbuje zrobić lootbag na świecie non pvp, zbierać 6h podczas gdy wpadnie jakiś noob i ukradnie mu go w 15 sekund. Chodzi o to, żeby można było nosić wszystko w BP i na bieżąco słać. Poza tym 70 vll (około) ma wystarczająco hp żeby bez problemu się exurować non stop, ponadto zużywa mniej run (po update exori mas) niż taki 16 lvl czy 30. Dlatego uznałem, że taka granica będzie w miarę rozsądna..
Na lootbag jest dużo praktycznych sztuczek.
Nie ma sensu bić 70 lvl tylko z myślą o MT. Oczywiście, na 70 lvl jest o niebo łatwiej niż na 50. A na 100 lepiej niż na 70 itd.
Cytuj:
3. Owszem nawet przy dużym farcie i 0 noobow w okolicy taki 20 lvl może zarobić. No ale nie czarujmy się ile ? Poza tym nie wyobrażam sobie bycia 20 lvlem i sellującym 400 Brass Helmetów (3 dni retried bo selluje helmety biega z depo do shopu ?).
Tego nie rozumiem. Czy to argument? To brzmi jakbyś chciał napisać "20lvl ma kiepsko, bo jest tam dla niego za dużo loota".
Cytuj:
I na koniec dodam, że w Mint spędziłem naprawdę sporo czasu. Zarabiałem tam kasę jak tylko weszło Update z Obsidian Knifem, to bylo jakoś mhm jak miałem chyba ze 65-70 lvl (obecnie 101), a w Mint siedziałem leciutko do 95 lvla (ze względu właśnie na kasę). I uwierzcie mi naprawdę kolega próbował tam zarobić na 50 lvlu i nici. Ja zrobiłem 50k a on 25k. Zaznaczam jescze raz owszem można od każdego lvlu, ale chodzi o to, żeby tam nie expić tylko zarobić. A dużo zarobi tylko doś wysoki lvl.
Knightem bardzo dobrze zarabiałem na MT na 40 lvl. Niestety, nie mogę podać dokładnych sum, bo grałem masę czasu temu (coś w stylu, "Co to Obsidian Knife?":<).
Cytuj:
Dziwi mnie rozbieżność ocen, czyżby ktoś był po prostu złośliwy ? Uważam, że wiedza, którą zawarłem w poradniku jest i praktyczna i sprawdzona.
Jest bezużyteczna, dla low-lvli (low-lvl - oczywiście pojęcie względne). Napisałeś jedynie taktykę "mamy duży lvl, wwalamy się na największą imprezkę. Oczywiście mamy dobre skille i zrobionego postmana. O lootbagach nawet nie myślimy".

Bardzo się cieszę, że tak dobrze przyjmujesz krytykę. Rzadko spotykany talent .
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 01:22   #9
Patay
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2007

Posty: 121
Domyślny

Jeszcze nigdy nikt nie ukradł mi lootbaga (nawet w mint) jak się zostawia w nieodpowiednim miejscu lub targa się cały czas przy sobie to się nie dziwie ...
Patay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 01:48   #10
nUUBBa
Użytkownik Forum
 
nUUBBa's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2007
Lokacja: Port Hope

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kolonazbaq
Profesja: Elite Knight
Gildia: Barnacles
Świat: Astera
Poziom: 116
Skille: 88/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ok, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum podsumuję

Dziękuję za słowa pochwały i krytykę. Przyjmuję to wszystko z pokorą i następny poradnik być może będzie o te słowa krytyki lepszy.

Jeszcze tylko odpowiem na jedną rzecz, bo mnie trapi. Fakt, poradnik pisałem z myślą o większych lvlach i z takiego założenia wychodząc napisałem to co napisałem. BTW 100 lvl na mint to maks. Od takeigo lvla po obecnym update zarabia się na Hero.

BTW: Expie tak z kolesiem 82 lvl (juz 88) no i ja 101 (wtedy 97 jakos). Przy okazji bijemy Priesst i idzie naprawdę miodnie. Jeszcze mogę śmiało polecic we 2 necor na Stone Tombie za drugim tele, też świetna sprawa, bo fajnie BOH lecą
__________________
AFTER UPDATE
Originally Posted by Hemanhunters
.:: My bot is my life. fix it before I go crazy ::.
Originally Posted by Makrooo
.:: I am not nothing without tibiabot...xDD ::.
nUUBBa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 02:28   #11
Kup.Se.Musk
Użytkownik Forum
 
Kup.Se.Musk's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 8

Posty: 974
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Quanto
Świat: Guardia
Poziom: 19x
Poziom mag.: 8x
Domyślny

Jak sobie wyobrażasz 20 poziomowego knighta? Widać, że nie wiesz na co stać takiego gracza. Ja expiłem na mniejszym expowisku "Minotaur Mount". Sporo kręciło się tam ludzi. Ja z 20 poziomem wyciągałem tam lootbagi 10k+oz, a nawet 27k+ oz. W dodatku raz zostawiłem lootbag nawet na noc. Podstawową cechą każdego dobrego gracza powinien być trzeźwy umysł. Ja targałem takiego lootbaga 27k+ oz. Następnie zapchałem pod miasto i biegałem z depo do worka. Następnie z depo do NPC. Jakoś udało mi się wszystko przenieść. W dodatku kumpel na 16 poziomie z skillami 67/67 biegał po Mintwalin. Wziął ze sobą 1 bp uh i 1 bp manasków. Na jednym bp mf wbił 4 poziomy bez straty UH'a. W dodatku wyniósł spory lootbag o wartości około 20k. Niestety to co napisałeś to stek bzdur i bardzo wiadome rzeczy dla jeszcze niedoświadczonych graczy. W dodatku bardzo dziwi mnie polityka forum. Ten poradnik został przeniesiony do głównych po około 1.5h od napisania tematu. W propozycjach "gniją" o wiele lepsze poradniki, w które włożono o 100 razy więcej pracy, lecz tak jak napisałem dziwna polityka tego forum (tzn. Modków). Oczywiście, aby Cię nie zrażać dodam, żebyś tworzył dalej poradniki, bo widać, że chcesz pomóc ludziom. W dodatku tekst pod względem stylistyki i ortografii jest poprawnie napisany. Na koniec jeszcze dodam, abyś nie zrażał się, bo ja też dostałem zimny prysznic, gdy napisałem pierwszy poradnik, ale jak widzisz tworzę dalej i wychodzą co raz lepsze.


Regards

~Kup.Se.Musk
Kup.Se.Musk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 17:10   #12
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Jest to FACC area więc często zdarza się, że wpadnie tam jakiś gorzej wychowany gracz lubiący podkradać lootbagi więc o lootbagach można zapomnieć.
Jeśli ma się choć trochę oleju w głowie, to złodzieje rzadko kiedy stanowią problem. Wystarczy mieć loota ciągle przy sobie, ew. chować pod drzewko, filar czy co tam wolisz. To jest o wiele praktyczniejsze rozwiązanie, bo nie musisz wysyłać rzeczy co każde 600-1000 oz (zależy ile masz cap) + kupować 20 parceli na wypad.

Zabrakło naprawdę dużo pozycji w tej tabeli. Dlaczego nie ma na niej mace, sword, chain armów, piercing bolts itd.? Fishing rody też da się sprzedać (na Edron za 40gp).

Cytuj:
Chciałbym zaznaczyć, że najlepiej być graczem 70+ lvl żeby nie być zmuszonym na wydawanie całej zarobionej kasy na runy/mf.
70 lvl? To na czym ty expiłeś do tego czasu? Na rotach? Człowieku, prawda jest taka, że wystarczy 20 lvl i sensowne skille + 4 mlvl minimum, dla strachliwych 25, by spokojnie expić w Mint z dużym zyskiem!

Cytuj:
Jeśli natomiast jest się graczem bez PACC trzeba parcele przekładać do BP po skończonym huncie. Robimy to oczywiście w Depo chyba, że jakiś zaufany kolega użyczy nam do tego celu domku. Niestety dla graczy FACC ta metoda jest bardzo uciążliwa.
Nie widzę w tej metodzie NIC uciążliwego. Jedyne co trzeba robić, to przeglądać lootbagi i przekładać np. crossbowy z loota do bp.


Reasumując: zawiodłem się. Poradnik ślicznie zrobiony, ale składa się w zasadzie z samych herezji.

Ostatnio edytowany przez Donas - 10-08-2007 o 17:15.
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 18:37   #13
nUUBBa
Użytkownik Forum
 
nUUBBa's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2007
Lokacja: Port Hope

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kolonazbaq
Profesja: Elite Knight
Gildia: Barnacles
Świat: Astera
Poziom: 116
Skille: 88/83
Poziom mag.: 7
Domyślny

W zasadzie przyjmuje negatywne komentarze z pokorą i staram się poprawić błędy. Ale ta ocena UP (donad czy jakoś tak) to już normalnie mnie roz****ła. Człowieku co ty wogóle pier****sz ? MCA, CHAIN NIE ZBIERAM BO SIę NIE OPłąCA Z TYMDO SHOP BIEGAć JUż WIęCEJ GP Z ROTA WYCIąGNE W TYM SAMYM CZASIE NIż BIEGAJąC 300000 X DEPO -> SHOP KAPUJESZ CZY TO ZA TRUDNE ?
Nie no jak już oceniacie to konstruktywnie. A co do tych herezji to sam jesteś jedną wielką herezją, wypisałeś totalne bzdury pięknymi słowami.

PORADNIK JEST MOJą METODąNA ZAROBIENIE ! NIE PISAłEM WSZYSTKICH ITEMóW BO UWAżAM ZA WARTOśCIOWE TYLKO TE WYMIENIONE ! JEśLI KTOś MA INNY SPOSóB TO NIECH ODRAZU NIE PISZE, żE PORADNIK NIE PEłNY, BO JA SWOJE SPOSOBY ZAWARłEM W NIM ! MASZ LEPSZY POMYSł ? - NAPISZ !

Ogólnie widzę, że połowa ludzi ocenia po to, żeby sobie pościki trzaskać. Szkoda, że najprościej przychodzi im krytykanctwo w dodatku podparte czymś zupełnie bez sensu, odpowiedzieć na temat byle na siłe org.pl ...

ODPOWIEDZI DLA KOZAKA POWYżEJ --- DONAS ---

1. Sorry masterze, widać masz jakieś nadprzyrodzone zdolności i nikt nie jest w stanie ukraść ci lootbaga, geniusz ? < to napisze nawet na tibia.com w moim temacie, ludzie z mojego serwa się uśmieją ...

2. Pozycji napisałem tyle ile uważam za stosowne, wolę iść zbierać gp już na roty niż biegać 400000h z macami depo -> shop.

3. 20 lvl knight na Mint w dodatku z dużym zyskiem - a to jest dopiero dobre ahahhahaha Jeśli uważasz, że 20 Knightem da się tam zarobić nagraj mi filmik jak takim charem biegasz. UH za UH (zysk 30k, wydane runy 300k ?) no nie rozśmieszaj mnie. < też dobry wątek na tibia.com w moim temacie

Co do mojego expienia to ja nie ty, wiec napewno na 70 lvl na rot byś mnie nie zastał. Jestes naprawde zalosny, powiedz mi z czego wynika twoja zlosliwosc do mojej osoby ?

4. to jest uciążliwe uwierz mi bo biegałem tak swego czasu na facc. W domku wywalasz all na ziemie i później do bp a w dp jest zadyma z okienkami. Ale ty wiesz lepiej przeciez

Tymi słowami można podkreślić MOC jaka ma pan z komentarza UP. Nie rozumiem dlaczego inni są złośliwi. Z jego wypowiedzi wyraźnie wynika jedynie to, że chciał sobie pojechać kogoś, szkoda że trafiło na mnie.

niech niektórzy nauczą się pojęcia - OCENA KONSTRUKTYWNA ! - zal.pl
__________________
AFTER UPDATE
Originally Posted by Hemanhunters
.:: My bot is my life. fix it before I go crazy ::.
Originally Posted by Makrooo
.:: I am not nothing without tibiabot...xDD ::.

Ostatnio edytowany przez nUUBBa - 10-08-2007 o 18:45.
nUUBBa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 22:04   #14
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

1 co pomyslalem to" hum bede wiedzial jak tam zbierac kaske" a tu co? Tyle co wiem... Jakbys przynajmniej dal mapke co i jak sie znajduje....

Popatrz na poradniki yakooba (kup se muska) on to robi poradniki wszystko napisze gdzie jest co sie w danym miejscu respi da mapke a ty dales tak naprawde nic tyle co kazdy wie....

Moze sie postaraj i dodaj respy

Pozdro
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 22:48   #15
traws16
Użytkownik Forum
 
traws16's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2007
Lokacja: FałataStreet

Posty: 69
Stan: Na Emeryturze
Imię: .i.
Świat: Eternia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nUUBBa Pokaż post
4. to jest uciążliwe uwierz mi bo biegałem tak swego czasu na facc. W domku wywalasz all na ziemie i później do bp a w dp jest zadyma z okienkami. Ale ty wiesz lepiej przeciez
heh jak ktoś jest zaradny to se może łatwo ustawić okienka i nie potrzebuje domku specjalnie. otwierasz okienko z lootem i otwierasz drugie okienko z bp np. na mace czy byle co i gdzie ty tu masz problem jakiś?

Poradnik spoko ale mogłeś się już trochę bardziej przyłożyć.
traws16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-08-2007, 23:55   #16
Niwe92
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 193
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 268
Skille: 96/92
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
@"ZASADA NUMER 1" (lepiej by wyglądało "1" napisae słownie)
Nie wiem jak to jest teraz, ale kiedyś Mino Magów lurowało się w ustronne miejsca, żeby nie przeszkadzali.
@"ZASADA NUMER 2"
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś na takie hordy wystarczało GFB. Nie było to zbyt wielkie waste, ponieważ z reguły ostrożnie luruje się pojedyncze poczwary zamiast pchać się w środek takiej imprezki.
@"ZASADA NUMER 3"
Jest kilka sposobów na lootbagi, lepiej pokombinować niż co 15 minut wysyłać jednego parcela.
1.Poradnik jest napisany do 70lvli+ wiec nie ma sensu lurowac mino maga
2.GFB po update knightem to waste a w poradniku pisze zeby uzywac exori mas
3.Tu masz racje


Wg. mnie nie ma sie czego czepiac bo taki 70ek+ powinien znac mape respa
a z tym 20lvlem na mincie bez waste to chyba koles musial zabic kilka mino i czekac az hp sie zregeneruje
__________________
I AM GOING TO GET LVL 400 IN A MONTH !!
Niwe92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 11:45   #17
Kup.Se.Musk
Użytkownik Forum
 
Kup.Se.Musk's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2007
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 8

Posty: 974
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Quanto
Świat: Guardia
Poziom: 19x
Poziom mag.: 8x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nUUBBa Pokaż post


3. 20 lvl knight na Mint w dodatku z dużym zyskiem - a to jest dopiero dobre ahahhahaha Jeśli uważasz, że 20 Knightem da się tam zarobić nagraj mi filmik jak takim charem biegasz. UH za UH (zysk 30k, wydane runy 300k ?) no nie rozśmieszaj mnie. < też dobry wątek na tibia.com w moim temacie
Tak jak napisałem wcześniej. Cała potęga gracza leży w umyśle. Sam byłem zobaczyć jak sobie radzi. Szło mu wspaniale. Po pierwsze nie wbijał się na całe respy. Gdy widział 2 Minotaur Archery w sporej grupie to sobie je lurował lub inne jednostki z armii. Minotaur Mage zamykał w domkach. W dodatku chował się po kątach i czekał, aż podejdą do niego potwory. Sporo jest tego do wymieniania. Naprawdę uwierz, bo ja nie zamierzam nikogo oszukiwać. Po co mi to?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niwe92 Pokaż post

Wg. mnie nie ma sie czego czepiac bo taki 70ek+ powinien znac mape respa
a z tym 20lvlem na mincie bez waste to chyba koles musial zabic kilka mino i czekac az hp sie zregeneruje
Patrz wyżej .
Kup.Se.Musk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 14:21   #18
Donas
Użytkownik Forum
 
Donas's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 31

Posty: 676
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nUUBBa Pokaż post
W zasadzie przyjmuje negatywne komentarze z pokorą i staram się poprawić błędy. Ale ta ocena UP (donad czy jakoś tak) to już normalnie mnie roz****ła. Człowieku co ty wogóle pier****sz ? MCA, CHAIN NIE ZBIERAM BO SIę NIE OPłąCA Z TYMDO SHOP BIEGAć JUż WIęCEJ GP Z ROTA WYCIąGNE W TYM SAMYM CZASIE NIż BIEGAJąC 300000 X DEPO -> SHOP KAPUJESZ CZY TO ZA TRUDNE ?
Nie no jak już oceniacie to konstruktywnie. A co do tych herezji to sam jesteś jedną wielką herezją, wypisałeś totalne bzdury pięknymi słowami.

PORADNIK JEST MOJą METODąNA ZAROBIENIE ! NIE PISAłEM WSZYSTKICH ITEMóW BO UWAżAM ZA WARTOśCIOWE TYLKO TE WYMIENIONE ! JEśLI KTOś MA INNY SPOSóB TO NIECH ODRAZU NIE PISZE, żE PORADNIK NIE PEłNY, BO JA SWOJE SPOSOBY ZAWARłEM W NIM ! MASZ LEPSZY POMYSł ? - NAPISZ !

Ogólnie widzę, że połowa ludzi ocenia po to, żeby sobie pościki trzaskać. Szkoda, że najprościej przychodzi im krytykanctwo w dodatku podparte czymś zupełnie bez sensu, odpowiedzieć na temat byle na siłe org.pl ...

ODPOWIEDZI DLA KOZAKA POWYżEJ --- DONAS ---

1. Sorry masterze, widać masz jakieś nadprzyrodzone zdolności i nikt nie jest w stanie ukraść ci lootbaga, geniusz ? < to napisze nawet na tibia.com w moim temacie, ludzie z mojego serwa się uśmieją ...

2. Pozycji napisałem tyle ile uważam za stosowne, wolę iść zbierać gp już na roty niż biegać 400000h z macami depo -> shop.

3. 20 lvl knight na Mint w dodatku z dużym zyskiem - a to jest dopiero dobre ahahhahaha Jeśli uważasz, że 20 Knightem da się tam zarobić nagraj mi filmik jak takim charem biegasz. UH za UH (zysk 30k, wydane runy 300k ?) no nie rozśmieszaj mnie. < też dobry wątek na tibia.com w moim temacie

Co do mojego expienia to ja nie ty, wiec napewno na 70 lvl na rot byś mnie nie zastał. Jestes naprawde zalosny, powiedz mi z czego wynika twoja zlosliwosc do mojej osoby ?

4. to jest uciążliwe uwierz mi bo biegałem tak swego czasu na facc. W domku wywalasz all na ziemie i później do bp a w dp jest zadyma z okienkami. Ale ty wiesz lepiej przeciez

Tymi słowami można podkreślić MOC jaka ma pan z komentarza UP. Nie rozumiem dlaczego inni są złośliwi. Z jego wypowiedzi wyraźnie wynika jedynie to, że chciał sobie pojechać kogoś, szkoda że trafiło na mnie.

niech niektórzy nauczą się pojęcia - OCENA KONSTRUKTYWNA ! - zal.pl
Och, bardzo chętnie ci odpowiem. I uzasadnię wszystko, co wypisałem.

Odnośnie zbierania loota typu chain armor, mace, sword itd. - nie widzę powodu, dla którego miałbym go nie zbierać. Co z tego, że chain arm 70gp/100 oz.? Spada ich w takich ilościach, że można spokojnie je zbierać, nie obawiając się, że drastycznie zaniżą średnią lootbaga, bo kasy będzie z tego naprawdę sporo. Tak samo sprawa się tyczy mace, sword itp. Przykładowo na jeden hunt spadnie ci 20 mace, 20 sword, 20 chain armów = 20*(30gp+25gp+70gp) = 2500 gp, czyli 2,5k! I jeśli o mnie chodzi, o osobę, która nie rzyga forsą, jestem w stanie się poświęcić i pobiegać te 10-20 minut do sklepu w tę i z powrotem, chyba że kumpel łaskawie użyczy mi swojego konta i da sprzedać to na edron, gdzie znacznie rzadziej kradną loot.

Wartościowe itemy... co przez to rozumiesz? Skoro przykładowy chain armor jest dla ciebie rzeczą niewartościową, to co do cholery na liście robi plate shield? Chodzi ci o wagę? Jeśli huncisz przez, powiedzmy, 2h i wyciągasz 5-6k oz. bez wymienionych przeze mnie rzeczy, to co ci szkodzi je pozbierać i zarobić dodatkową kasę + zwiększyć wagę loota do 7-8k oz.? Myśl racjonalnie.

1. Źle mnie zrozumiałeś. Oczywistą rzeczą jest, że nie jestem w stanie zapobiec kradzieży np. w mieście, gdzie low-levelowych graczy-złodziei jest więcej niż kratek na mapie. Ale sprawa ma się zupełnie inaczej na expowiskach czy gdzieś poza miastem. I tam jestem w stanie tak manewrować lootem, by złodziej nie miał czasu na jego znalezienie, a jak to się uda i go nakryję, mogę uchronić loot od kradzieży/utopienia (fire field, kociołki, bicie złodzieja - to wszystko skutkuje). Jeśli ty jesteś na tyle upośledzony, że nie rozumiesz, że złodzieja łatwo nakryć w takim miejscu jak Mintwallin (jest tyle mino, że albo będzie zabijał, albo ucieknie, albo go zabiją, chyba że lubi wastować runy/manasy), to niestety, nie mój problem.
2. Cóż, jak wolisz. Dla mnie nie jest problemem obrócić kilkanaście razy w tę i z powrotem do sklepu i zarobić dużo więcej.
3. A czy ja powiedziałem, że 20 knightem będę się wbijał na pełny spawn?! A słyszałeś o czymś takim jak narożniki, lurowanie 1 po 2, ropanie mino magów? K-set, dragonka, dwarven axe, c-helmet + 1,5bp uh i manasy i odważny może próbować! Byle z głową!
4. Miałem PACC i domek, i tak się fartownie złożyło, że kilka razy robiłem sortowanie loota twoją metodą. Zadyma z okienkami? Wystarczy, że otworzysz lootbag i puste plecaki i będziesz po kolei zrzucać np. kusze z loota do kusz w plecaku, plate shieldy z loota do plate shieldów w plecaku. Jeśli masz "zadymę z okienkami", mając otwarte zaledwie dwie rzeczy, to rzeczywiście, dla osoby tak upośledzonej twoja metoda jest na pewno lepsza.

Twierdzisz, że po tobie pojechałem? Podaj mi chociaż 1 (słownie: jeden) przykład, w którym twierdzę, że jesteś beznadziejny czy w jakikolwiek inny sposób cię obraziłem. Wyrażałem się negatywnie, owszem, ale o poradniku. I nadal podtrzymuję to co napisałem poprzednio - większość punktów poradnika to brednie.

Cytuj:
Konstruktywna krytyka – rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.
Którego ze znamion nie wyczerpuję w pierwszym poście?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero
Bardzo się cieszę, że tak dobrze przyjmujesz krytykę. Rzadko spotykany talent .
O rly? Zobacz jak przyjął moją. Z początku byłem podobnego zdania co ty, sądziłem, że odpowie mi w sposób kulturalny, uprzejmy i wykaże się "konstruktywną krytyką konstruktywnej krytyki", jednak jego następny post to po prostu stek drwin i śmiechu.

A i jeszcze poprosiłbym o link do tego tematu na Tibia.com, chętnie sobie poczytam
Donas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 16:58   #19
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niwe92 Pokaż post
1.Poradnik jest napisany do 70lvli+ wiec nie ma sensu lurowac mino maga
Jasne, przecież 70+ lvle uwielbiają niepotrzebne waste.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niwe92 Pokaż post
2.GFB po update knightem to waste a w poradniku pisze zeby uzywac exori mas
Jeden pies, ale zaznaczyłem w poście "Nie wiem jak teraz, ale kiedyś[...]".
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niwe92 Pokaż post
Wg. mnie nie ma sie czego czepiac bo taki 70ek+ powinien znac mape respa
70+ ek nie wyniesie z tego poradnika zupełnie nic. Poza tym argument "on i tak to wie" jest głupi.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niwe92 Pokaż post
a z tym 20lvlem na mincie bez waste to chyba koles musial zabic kilka mino i czekac az hp sie zregeneruje
To, że nie potrafisz sobie tego wyobrazić nie znaczy wcale, że jest to niemożliwe. Zresztą, Kup.Se.Musk już ci na to odpowiedział.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 18:59   #20
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Zrob mapke i porozmieszczaj co gdzie jest itd i bedzie poradnik dobry
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.


Powered by vBulletin 3