Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-09-2008, 21:58   #1
Dirty Sanchez
Użytkownik Forum
 
Dirty Sanchez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Moja Bamicka Pochazi z Chrzanowa
Wiek: 32

Posty: 191
Dirty Sanchez ma numer GG 7044026
Domyślny Discman

rozważam kupno discmana i chciałbym sie dowiedzieć jakiego najlepiej kupić?
i czy w ogóle opłaca się kupować discmana a nie Mp3 playera
niby discman jest większy (możecie wskazać więcej wad-mile widziane) ale za to ma teoretycznie nieograniczoną pojemność (wystarczy nosić ze sobą wybrany plik płyt) i jest bardziej oldschoolowy

aktualnie posiadam discmana (Grundig 5400 SPCD) jest on bardzo wolny tzn utwory wolno się ładują (nie wiem może to wina źle nagranej płyty ale nagrywałem ją z prędkością 4 albo 8) i gdy nosze go w kieszeni to bardzo przerywa z tego co wiem to nie posiada on antishocka
__________________
(max 20kb w podpisie)
Dirty Sanchez jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-09-2008, 22:01   #2
Martka
Music addict
 
Martka's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: Siemianowice Śl.
Wiek: 33

Posty: 1,072
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Martka ma numer GG 8189306 Send a message via Skype™ to Martka
Domyślny

Bierz mp3, poręczniejsza.
__________________
Martka's last.fm
Martka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:02   #3
Barosa7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Na lewo Na prawo w góre i w dół :cup:
Wiek: 16

Posty: 584
Imię: ..../o/
Gildia: ..\o/
Świat: ...lol
Poziom: \o/
Skille: ...\o\
Domyślny

Nie polecam Ci discmanów, jeśli nie umiesz obchodzić się z płytami, inaczej zwalisz 5 płyt (np jak ja) żeby dodać 3 piosenki ;/ Właśnie dlatego przeszedłem na telefony muzyczne : jest jak mp3 tylko że ma wszystko to co telefon, po co mieć 2 rzeczy naraz ;'d
Barosa7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:33   #4
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Oldschool? To może od razu walkman?
Jeśli chodzi o pojemność to karta pamięci do takiej mp3 kosztuje 20zł za 2 GB, więc też praktycznie nie ma limitów. ;p
Właściwie nie jestem w stanie polecić żadnego modelu, ale faktycznie to jest jazda... discman na pasku, wielkie okołouszne słuchawy na głowie... hardcore.
Powiem tylko, że jeśli rzeczywiście masz takie podejście to bierz discmana, mp3 są tak powszechne... bee; ta jest, bądź oryginalny! ;]
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:35   #5
Dirty Sanchez
Użytkownik Forum
 
Dirty Sanchez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Moja Bamicka Pochazi z Chrzanowa
Wiek: 32

Posty: 191
Dirty Sanchez ma numer GG 7044026
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Martka Pokaż post
Bierz mp3, poręczniejsza.
nie zależy mi na tym

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Barosa7 Pokaż post
Nie polecam Ci discmanów, jeśli nie umiesz obchodzić się z płytami, inaczej zwalisz 5 płyt (np jak ja) żeby dodać 3 piosenki ;/ Właśnie dlatego przeszedłem na telefony muzyczne : jest jak mp3 tylko że ma wszystko to co telefon, po co mieć 2 rzeczy naraz ;'d
troche nie rozumiem...
a co jeśli umiem obchodzić się z płytami ?

@UP
widz że rozumiesz o co mi chodzi
mam tylko wątpliwości czy nie będzie się działo tak jak z moim aktualnym discmanem
__________________
(max 20kb w podpisie)

Ostatnio edytowany przez Dirty Sanchez - 14-09-2008 o 22:36.
Dirty Sanchez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:35   #6
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Discman ma lepsza jakosc dzwieku od MP3ki, CD sa nagrywane w bezstratnych formatach, do tego jest tanszy.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:40   #7
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Discman ma lepsza jakosc dzwieku od MP3ki, CD sa nagrywane w bezstratnych formatach, do tego jest tanszy.
Signed. O ile pliki są audio a nie mp3, bo wtedy nie ma różnicy. mp3 to mp3.
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 07:32   #8
Rethfing on Aldora
Użytkownik Forum
 
Rethfing on Aldora's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Knurów
Wiek: 33

Posty: 825
Rethfing on Aldora ma numer GG 2007389 Send a message via Skype™ to Rethfing on Aldora
Domyślny

A co z anti shockiem? Pamiętam jak wcisnąłem discmana do kieszeni i szedłem po żwirowej ścieżce. Musiałem się co chwile zatrzymywać, żeby mi sie antishock naładował.
Rethfing on Aldora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 08:32   #9
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Tylko walkman.

A jak tak chcesz oldshoolu to duże radio kup i noś na ramieniu. xD
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 09:01   #10
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

jeżeli jesteś audiofilem? może jakiś odtwarzacz "mp3" z wyższej półki? nazwa nie wymusza używania formatu mp3, są lepsze, ale gdy nie masz czułego ucha to nie widzę sensu.
Konkreta może żadnego nie doradzę, bo aż tak nie ogarniam tego działu ale raczej w ciemno mogę polecić coś z logo SONY, o ile od pradawnych czasów nic się nie zmieniło i nie opuścili się w jakości produktów
A jak masz cholernie czułe ucho to zainwestuj w adapter i noś przy sobie vinyle, CD nie umywa się dźwiękiem do czarnego krążka ale niestety nie posiada antishocka No i nikt nie zarzuci Ci, że nie jesteś oldschoolowy
p.s. od razu odpowiadam na zarzuty o nieporęczności, autor sam napisał, że na niej mu nie zależy ; )
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 09:18   #11
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Wieszok, a czy jest sens w inwestowanie w niewiadomo jaką jakość muzyki w przypadku przenośnych odtwarzaczy? Oczywiście, słychać różnicę pomiędzy najtańszymi urządzeniami Apolla (odradzam) a jakimś dobrym odtwarzaczem renomowanej firmy, lecz należy zapamiętać, iż nie służą one nam podczas podróży/spaceru, gdzie występuje hałas. Nie uzyskamy idealnego dźwięku spacerując ulicą... Jeśli jest się audiofilem to lepszym pomysłem jest inwestowanie w sprzęt, który postawimy w domu. Zawsze można także wyciszyć sobie pokój ; ).

Wracając do tematu, weź mp3. Masz ich teraz o wiele większy wybór, discmany prawie wyszły już ze sprzedaży. Jeśli zależy Ci tak na nieograniczonej pojemności - kup taki model, który czyta karty pamięci (np sd), dzięki czemu powiększysz sobie pamięć przykładowo o 1gb za 9.90. Nie musisz wypalać płyt, wgrywanie muzyki trwa o wiele krócej. Poza tym, płyty są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia - tu się porysuje, tu spadnie... W przypadku dobrego mp3 nie masz tego problemu.

Na rynku jest dostępnych wiele modeli mp3. Odradzam "oszczędzanie" i kupowanie odtwarzaczy nieznanych firm - częściej się psują niż grają. Z tego, co wiem, niektórzy mają problemy z Sony z nagrywaniem muzyki (własny program, dziwne formaty, niezbędna kompresja). Ja mam LG, i mimo, iż ta firma nie specjalizuje się aż tak w muzyce, jestem zadowolona. Teraz wybrałabym kamienia samsunga (S2), ale to ze względu na wygląd ; ).

Poza tym, jakim cudem aż tak ignorujesz wygodę? Ja tam wolę nosić odtwarzacz w kieszeni/przypięty do ubrania niż specjalnie brać torbę/plecak i walczyć z kablami.

@down
To miałeś szczęście trafić akurat na działający model ; P.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 15-09-2008 o 09:53.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 09:35   #12
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

Hehe, zabrzmi glupio, ale kiedys w Biedronce kupilem discmana firmy Denver i jestem z niego zadowolony. Anit-Shock dziala wysmienicie, moge nim machac we wszystkie strony i klepac a muzyka dalej leci (nie mowie tu o uderzaniu piescia) i musze przyznac, ze jest to solidny sprzet xD mam 4 lata i dalej dziala bez zarzutu.

A wracajac do tematu to na Twoim miejscu wybralbym mp3. Slythia wypisala juz najwazniejsze powody. Ja mam taka mp3 firmy SilverCrest z czytnikiem kart. Znudzi Ci sie muzyka to wkladasz karte z innymi utworami i tak masz muze bez limitow. Nawet 2 wejscia na sluchawki ma a dziala mi juz 3 lata^^

Radzilbym porozgladac sie po necie za jakimis discmanami i samemu zdecydowac co wolisz :)
__________________
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 10:08   #13
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Wieszok, a czy jest sens w inwestowanie w niewiadomo jaką jakość muzyki w przypadku przenośnych odtwarzaczy? Oczywiście, [...]
Ależ ja nigdzie nie negowałem tej tezy Oczywiście, że nawet głuchy znajdzie różnicę między Bierdonka-2GB-9,99zł a Creativem, pytaniem jest tylko to, jak bardzo ważny jest dzwięk dla kupującego.
Z takich osobistych odczuć, od dawien dawna jestem związany z Jabłuszkiem a ostatnio skusiłem się na uaktualnienie mogego poda kupując Toucha i jeżeli oczekuje się od mp3jki czegoś więcej niż tylko muzyki to z całego serca polecam, ale gdy szuka się tylko mp3 to raczej creativ jakiś wyda się odpowiedniejszy
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 10:13   #14
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Sansa fuze 2gb - 200zl. Sam posiadam i polecam Dzwiek super, czytnik kart SD, ladny i poreczny. Nawet ma radio i dyktafon.

A co do telefonow muzycznych, to lepszy dzwiek wyciagniecie z pegasusa
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 13:58   #15
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@Slythia
A ja moge Ci powiedziec, ze z odpowiedniego odtwarzacza i bezstratnego pliku mozna wyciagnac naprawde dobry dzwiek, no ale trzeba doliczyc koszty sluchawek, a moze nawet wzmacniacza sluchawkowego. Poza tym, takze bedac na dworze mozna czerpac 100% przyjemnosci z muzyki, ale sluchawki musza miec dobra izolacje.

@Wieszok
Jakie masz sluchawki do Toucha? Jak boxowe to pierwsze co powinienes zrobic to kupic nowe ^^

@Topic
Co prawda, mozna dostac dobra MP3'ke z juz dosc duza pamiecia i dobra jakoscia dzwieku, takze jezeli chcesz mp3 to daj znac jaki masz budzet i bitrate piosenek
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 14:15   #16
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
@Slythia
A ja moge Ci powiedziec, ze z odpowiedniego odtwarzacza i bezstratnego pliku mozna wyciagnac naprawde dobry dzwiek, no ale trzeba doliczyc koszty sluchawek, a moze nawet wzmacniacza sluchawkowego. Poza tym, takze bedac na dworze mozna czerpac 100% przyjemnosci z muzyki, ale sluchawki musza miec dobra izolacje.
Być może, lecz ja nie wierzę w sens inwestowania w sprzęt, którego będę używała spacerując po dużym mieście ; ). Nawet najlepsze słuchawki nie zapewnią mi, że nie będę słyszała samochodów, tramwajów przejeżdżających obok mnie, na dodatek stanowią pewnego rodzaju zagrożenie. Zawsze należy znaleźć złoty środek. Z tego samego powodu nie używam bezstratnych formatów, gdyż wiąże się z tym zbyt wiele problemów, lecz to nie oznacza, że moje mp3 mają po 2mb ; P.

@Wieszok
Ja tam jabłuszka nie polecam. Spaliłam się na nim, poza tym, ipody są za duże ; P.

Ostatnio edytowany przez Slythia - 15-09-2008 o 14:20.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 14:34   #17
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Nawet najlepsze słuchawki nie zapewnią mi, że nie będę słyszała samochodów, tramwajów przejeżdżających obok mnie, na dodatek stanowią pewnego rodzaju zagrożenie.
Najlepsza izolacje maja dokanalowki, niektore spokojnie wytlumia zarowno samochody, jak i tramwaje. Jaki masz sprzet?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
@Wieszok
Ja tam jabłuszka nie polecam. Spaliłam się na nim, poza tym, ipody są za duże ; P.
Sluchalas Toucha na sluchawkach lepszych niz boxowych? Jakosc dzwieku jest naprawde fajna, a ilosc funkcji powalajaca.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 14:42   #18
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Najlepsza izolacje maja dokanalowki, niektore spokojnie wytlumia zarowno samochody, jak i tramwaje. Jaki masz sprzet?
Być może... Lecz niestety, taki sprzęt stoi na dość wysokiej półce z odpowiednią cenówką. Aktualnie posiadam lg fm33 i szczerze mówiąc, wywiązuje się ze swych zadań bardzo dobrze - mały, ładny, bardzo dobra bateria, w miarę dobrze gra. Jeśli zechcę posłuchać muzyki w bardzo dobrej jakości to albo podjadę sobie do domu, albo wypróbuję sprzęt w sklepie ; ).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Sluchalas Toucha na sluchawkach lepszych niz boxowych? Jakosc dzwieku jest naprawde fajna, a ilosc funkcji powalajaca.
Nie chodzi mi o to, że źle grał... Największą jego wadą była bateria i ładowanie tylko przez komputer. Poza tym, po miesiącu od zakończenia się gwarancji wyłączył się... I już nigdy więcej się nie włączył. Naprawa kosztuje więcej niż zakup nowego.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 15-09-2008 o 14:43.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 14:53   #19
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Być może... Lecz niestety, taki sprzęt stoi na dość wysokiej półce z odpowiednią cenówką. Aktualnie posiadam lg fm33 i szczerze mówiąc, wywiązuje się ze swych zadań bardzo dobrze - mały, ładny, bardzo dobra bateria, w miarę dobrze gra. Jeśli zechcę posłuchać muzyki w bardzo dobrej jakości to albo podjadę sobie do domu, albo wypróbuję sprzęt w sklepie ; ).
Co do LG, to slyszalem o nim kilka dobrych opinii. A jaki masz sprzet domowy? Bo dobre sluchawki (nie, nie mowie tu o Sennheiserach Orpheus), beda znacznie tansze niz dobry sprzet stacjonarny.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Nie chodzi mi o to, że źle grał... Największą jego wadą była bateria i ładowanie tylko przez komputer. Poza tym, po miesiącu od zakończenia się gwarancji wyłączył się... I już nigdy więcej się nie włączył. Naprawa kosztuje więcej niż zakup nowego.
Nie slyszalem o takich przypadkach, no ale skoro tak mowisz, moze po prostu trafilas na zly egzemplarz? Moj poki co sprawdza sie dobrze Co do baterii, ja mam porownanie z Nokia N95 (TRAGEDIA!) takze mi starczy, a ladowanie nie robi mi duzej roznicy, gdy komputer chodzi srednio po 16h/dobe.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 15:13   #20
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Co do LG, to slyszalem o nim kilka dobrych opinii. A jaki masz sprzet domowy? Bo dobre sluchawki (nie, nie mowie tu o Sennheiserach Orpheus), beda znacznie tansze niz dobry sprzet stacjonarny.
Hm... Sprzęt domowy nie należy do mnie, i szczerze mówiąc nie wiem, co tam stoi ; ). Wiem jedynie, że wzmacniacz i odtwarzacz jest denona, do tego komplet głośników. We własny sprzęt nie zamierzam na razie inwestować do czasu, aż będę miała mieszkanie i w miarę jasne plany na przyszłość.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grocix Pokaż post
Nie slyszalem o takich przypadkach, no ale skoro tak mowisz, moze po prostu trafilas na zly egzemplarz? Moj poki co sprawdza sie dobrze Co do baterii, ja mam porownanie z Nokia N95 (TRAGEDIA!) takze mi starczy, a ladowanie nie robi mi duzej roznicy, gdy komputer chodzi srednio po 16h/dobe.
Pewnie trafiłam, lecz serwis też mają marny. Trochę długo czekałam na odpowiedź... Bateria starczała mi na 7h, więc nawet mogłam zapomnieć o słuchaniu muzyki na lekcjach. Wolę, wsiadając do pociągu, nie myśleć za każdym razem o niej (lecz w sumie i tak to czynię, lecz z telefonem ; P). Wiem, że wszyscy chwalą appla, lecz jak na razie nie potrafię zmienić swego zdania.

@edit
Coś offtopa robimy ; ).

Ostatnio edytowany przez Slythia - 15-09-2008 o 15:31.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.


Powered by vBulletin 3