Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-12-2006, 01:40   #1
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny Kanały rozmów w Tibii i nie tylko

Prosiłbym szanownych moderatorów o zmianę nazwy tematu na "Kanały rozmów w Tibii i nie tylko". Dziękuję

Witam!
Zacznę od tego iż jest to poradnik dla początkujących i dla większości z Was nie wniesie nic nowego.

Jak otworzyć chat
Wystarczy kliknąć na "ikonkę" w czerwonej ramce...


I wybrać z listy interesujący nas kanał.



Do czego służą i jak ich używać
Zaczniemy może od tych najczęściej używanych.
1. Default
Jest to chat który zawsze każdy gracz ma włączony (jest włączany automatycznie). Wyświetlają się w jego oknie wszystkie napisy informacyjne (o tym za chwilę) oraz wszystko co zostaje napisane przez graczy w pobliżu których się znajdujemy.

2. Trade
Kanał trade służy do zamieszczania ofert kupna i sprzedaży różnych przemiotów. Na kanale Trade nie zgodne z Tibia Rules jest zamieszczanie tam ofert kupna/sprzedaży itemów lub przedmiotów za prawdziwe pieniądze lub reklamowanie stron internetowych etc. Mogą z niego korzystać osoby znajdujące się na mainlandzie. Minimalny odstęp czasowy między składaniem ofert wynosi 2 minuty.

3. Trade - Rookgard
Jest to chat z którego mogą korzystać tylko osoby znajdujące się na wyspie dla początkujących czyli na Rookgardzie. Służy do zamieszczania ofert kupna i sprzedaży w zakresie tej małej wyspy, tzn. nie wskazane jest zamieszczanie tutaj ofert które nie są związane z Rookgardem. Minimalny odstęp czasowy między składaniem ofert wynosi również 2 minuty. Będący na mainie senior tutorzy mogą obserwować ten kanał w celu utrzymania porządku i ew. coś napisać (często niewiedza na ten temat wywołuje sytuacje typu "wow 150 lvl on rook!!!"). (by Rothes)

4. Game-Chat
Game Chat, to chat z którego mogą korzystać wszystkie postacie z levelem 2 lub wyższym. Można tu wymieniać swoje poglądy na temat tylko i wyłącznie Tibii. Zabronione jest spamowanie (z resztą tak jak wszędzie) oraz rozmowa o rzeczach nie związanych z grą. Uwaga! Na Game Chat można rozmawiać wyłącznie w języku angielskim. Dobrym przykładem łamania zasad Game Chatu są mecze piłki nożnej itp. gdy Brazylijczycy i Polacy (czyli większość społeczności Tibii) zaczynali kłócić się o to kto ma lepszych zawodników.
Jeśli mamy ochotę porozmawiać sobie z kimś na temat np. meczu lub na inne tematy nie związane z Tibią zapraszam na RL - Chat...

5. RL-Chat
Pełni podobną funkcję co Game Chat lecz jest przeznaczony tylko do rozmów NIE związanych z Tibią. Można porozmawiać sobie o pogodzie, lub np. o zmianach czasowych . Mogą z niego korzystać osoby z levelem 2 lub wyższym.

6. Help
Help jest to kanał odwiedzany przez Tutorów którzy pomagają graczom. Można zadawać tutaj pytania związane z Tibią oraz m.in. zgłaszać błędy w grze (tzw. bugi).

7. Guild Chat
Guild Chat jest dostępny tylko dla osób którzy znajdują się w jakiejś gildii. Kanał nosi taką samą nazwę jak gildia. Otwieramy go tradycyjnie. Na Guild Chacie panują zasady określane przez lidera gildii lub wcale ich nie ma. Do Guild Chatu mają dostęp tylko osoby będące w danej gildii.

8. Inne
Inne rodzaje kanałów rozmów:

- Prywatna rozmowa z graczem. Klikamy na nick gracza na liście VIP lub klikamy na gracza z którym chcemy rozpocząć pogawędkę i z menu wybieramy "Message to <nick tej osoby>"

- Gracze z PACC mogą również założyć swój własny chat i zapraszać do niego wybrane osoby. Przydaje się gdy np. ekipa na questa musi się płynnie porozumiewać.

- Istnieje również możliwość porozumienia się z Game Masterem. W tym celu wciskamy ctrl + r i wpisujemy w okienko to co chcemy Game Masterowi przekazać. Pamiętaj, że Ctrl+r służy tylko do zgłaszania błędów w grze lub naruszeń Tibia Rules.

Informacje na kanale "Default"

Tibia oferuje nam również możliwość wyboru informacjii które mają zostać wyświetlane na głównym kanale "Default". Klikamy w Options -> Console. Ukazuje nam się takie okienko:


1. (Czerwony) Gdy jest zaznaczony na kanale Default widać napisy typu "You see a tree."

2. (Zielony) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam informacje o zdarzeniach w konsoli. Np. informacje o najazdach.

3. (Niebieski) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam informacje dodatkowe (ststus) np. You see yourself. You are Paladin.

4. (Brązowy) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam godzinę w której wiadomość została napisana. Dziła według czasu systemowego. Np. 12.32 Paul: Your accound balanced is 99999gp.

5. (Biały) Gdy jest zaznaczone pokazuje nam poziom postaci która wypowiedziała tekst. Np. Sir Bordolum [22]: blablabla

6. (Różowy) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam wiadomości które przychodzą do nas od innych graczy w oknie gry. Jeśli mamy kolegów spamerów to lepiej nie zaznaczać bo nie robi różnicy

Krzyczenie/Szept



Jeśli nic nie grzebaliśmy to powinniśmy widzieć jedną kreskę przy tym "głośniku" (czerwona ramka). Jedna kreska oznacza normalną mowę. Słyszą nas osoby które są w zasięgu naszego ekranu gry. Gdy przy "głośniku" nie ma ani jednej kreski oznacza to, że będziemy szeptać, czyli usłyszą nas tylko osoby stojące pezpośrednio obok nas. Gdy widzimy dwie kreski oznacza to, że krzyczymy i będą nas słysześ nawet osoby będące jedno piętro pod nami lub nad nami. Zasięgu krzyku nie mogę bliżej określić, ale z doświadczenia wiem że słychać go w promieniu ~50 sqm od nas.

Lista Ignorowanych

Aby otwórzyć listę ignorowanych naciskamy Ctrl+i, i ukazuje się nam takie okno:



Podzieliłem to na dwie części. Najpierw, zajmiemy się pierwszą.
Jest to lista ignorowanych. Aby kogoś dodać na tą listę klikamy na "Add" i wpisujemy w okienko które się pokazało nick tej osoby lub zaznaczamy daną osobę w konsoli i wybieramy "Ignore <nick postaci>" Do czego służą różne opcje:

- "Activate Ignore List" służy do wprowadzenia w życie naszej listy.
- "Ignore Yelling" jeśli zaznaczymy tą opcje to wszystkie wykrzyczone (patrz. Krzyczenie/Szept) wypowiedzi będą przez nas ignorowane.
- "Ignore Private Messages" jeśli będzie zaznaczone, będziemy ignorować wszystkich którzy próbują nawiązać z nami prywatną rozmowę.
- Opcja "Delete" obok "Add" służy do usunięcia zaznaczonych osób z listy.

Część druga, jest to lista osób które dopuszczamy do rozmowy z nami.

- "Activate White List" służy do uruchomienia naszej listy.
- "Add"/"Delete" służy do dodawania/usuwania nicków z list.
- "Allow VIPs to message you" gdy jest zaznaczone, to pozwalamy VIPom na rozmowę z nami.

Chyba wszyscy wiedzą do czego służy Ok i Cancel...

Przydatne skróty klawiszowe

- Ctrl+/L/Q - Wylogowywanie
- Ctrl+R - Kanał porozumienia z GM. Służy do zgłaszania naruszeń Tibia Rules
- Ctrl+Y - Wywołuje specjalne okno dla tutorów i GM'ów w którym mogą reportować nicki/wypowiedzi w grze (tutorzy) oraz banować graczy (GM'owie). (by Rothes)
- Ctrl+I - Otwarcie Ignored List
- Ctrl+O - Główne menu chatów. To co na drugim obrazku od góry w moim poście
- Ctrl+A - Zaznacza cały tekst
- Ctrl+K - Menu Hotkeyów (Przydatny poradnik by Turilot)
- Ctrl+C - Kopiuje zaznaczony tekst
- Ctrl+V - Wkleja tekst który wcześniej skopiowaliśmy
- Ctrl+Z - Służy do zgłaszania bugów w grze. Tej opcji mogą używać tylko Senior Tutorzy i Gamemasterzy. (by druidek12)

Mam nadzieję że komuś się to przyda.
Pozdrawiam, Lifter.
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny

Ostatnio edytowany przez Lifter - 04-01-2007 o 19:34.
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-12-2006, 08:58   #2
Maxioris
Użytkownik Forum
 
Maxioris's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 29

Posty: 286
Stan: Niegrający
Maxioris ma numer GG 2780851
Domyślny

No no - postarałeś się. Zrobiłem wczoraj, ale twój jest lepszy
Jestem za TAK
__________________
PAJACYK.PL ->
Kliknij i nakarm dzieciaka!

POLSKIE SERCE.PL ->Klikając w czerwone serce, takżę pomożesz ludzia
Poradnik - Jak założyć konto, oraz uploadować filmy na Tibicams
Stop rapishadere! Niekturzy mają sieć lokalną, i limity ich bardzo ściśle ograniczają, a uploadować film na Tibicams, to tylko minuta dłużej!

Dyslektyk
Maxioris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 10:35   #3
Calen Futh
Zbanowany
 
Calen Futh's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Lokacja: Chrzanów
Wiek: 32

Posty: 1,233
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Dobre- widać, że się starałeś, jednak chyba było już cos podobnego- mam na myśli : http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=97271
Calen Futh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 10:38   #4
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Calen Futh Pokaż post
jednak chyba było już cos podobnego- mam na myśli : http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=97271
Oops! Bardzo mi przykro! Wielkie Sorki, ale szukałem i nie znalazłem
Ten temat do którego dałeś link jest podobny ale nie identyczny z moim
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny

Ostatnio edytowany przez Lifter - 24-12-2006 o 10:39.
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 10:58   #5
Cashtan
Użytkownik Forum
 
Cashtan's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Mielec
Wiek: 33

Posty: 499
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sazgih
Profesja: Elite Knight
Gildia: Jakas
Świat: Hiberna
Poziom: 100
Skille: Jakies
Poziom mag.: ?
Cashtan ma numer GG 3857546
Domyślny

Cytuj:
5. RL-Chat
Pełni podobną funkcję co Game Chat lecz jest przeznaczony tylko do rozmów NIE związanych z Tibią. Można porozmawiać sobie o pogodzie, o zmianach czasowych, lecz tylko w języku Angielskim.
Na RL-chat nie jest wymagany angielski.
__________________

Cashtan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 11:31   #6
Heliwurab
Użytkownik Forum
 
Heliwurab's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: google.pl
Wiek: 31

Posty: 583
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 20
Poziom mag.: 18
Heliwurab ma numer GG 1036614
Domyślny

@Up
racja

a także..

" 3. (Niebieski) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam informacje dodatkowe (ststus) np. You see yourself. You are Paladin."

o ile mnie pamięć nie myli, to te informacje nazywają się statusem, nie ststusem.. chyba że coś się zmieniło ^^

Ogólnie całkiem dobra robota, tylko może wspomnij przy trade channel na rookgardzie dlaczego nie ma tej opcji na tym zdjęciu, bo mogą nieskumać (co niektórzy)
Heliwurab jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 11:46   #7
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Up@
Poprawiłem, i sorki za literówki ale było bardzo późno i byłem zmęczony jak pisałem. Jak znajdziecie jakieś błędy to z chęcią poprawie. I dzięki za pozytywne comenty.
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 15:25   #8
Kaper2005
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Wiek: 32

Posty: 101
Domyślny

Ekstra poradnik!
Ktoś podał linka do innego który jest podbny ale tak jak napisał lifter nie identyczny duzo sie dowiedzialem, powinien zostac dodany do poradnikow!!
9,5/10
Kaper2005 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 15:51   #9
kamosblue
pr0-poster
 
kamosblue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Knurów

Posty: 555
Imię: Stavan
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
kamosblue ma numer GG 4139914
Domyślny

dodaj jeszcze rozne skroty klawiszowe, jakimi mozna sie poslugiwac w konsoli.
__________________
Lepkie palce i mikrofon w ręku
kamosblue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 16:52   #10
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kamos Pokaż post
dodaj jeszcze rozne skroty klawiszowe, jakimi mozna sie poslugiwac w konsoli.
Dodałem Ignored List i Skróty.

@Kaper2005
Miło że mogłem pomóc
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 00:45   #11
Kaper2005
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Wiek: 32

Posty: 101
Domyślny

Zupelnie nie wiedzialem ze jest cos takiego jak ignored list
Gratz dla ciebie Lifter! i naprawde mi pomogles
Kaper2005 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 01:03   #12
Korondon
Użytkownik forum
 
Korondon's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bland
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Bardzo ładny poradnik wszystko opisane dokładnie i przejrzyście przyda sie dla newbie
Korondon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 10:39   #13
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Hej, widze, że podoba się wilu osobą i wzbudził zainteresowanie Redaktora, to może zostanie przeniesiony do poradników...
Jak jakieś błędy to z chęcią poprawię

@Faworytkrw
Br?
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny

Ostatnio edytowany przez Lifter - 31-12-2006 o 22:11.
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-12-2006, 20:43   #14
Skarabeusz Pustyni
Użytkownik Forum
 
Skarabeusz Pustyni's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2006
Lokacja: Tu, i tam...

Posty: 127
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 11
Skille: 17/19
Poziom mag.: 0!
Domyślny

Spoko 10/10 mi się najbardziej przydało z listą ignorowanych... Każdemu się napewno przyda! Jestem za przeniesieniem.
__________________
Mówcie mi: SKARABEK
I pamiętajcie... Skarabeusz się zmienia!
Skarabeusz Pustyni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 10:18   #15
Metoxis
Użytkownik Forum
 
Metoxis's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2006
Lokacja: CZL
Wiek: 30

Posty: 125
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Metoxis ma numer GG 5146116 Adres Jabbera do Metoxis
Domyślny

BYŁO!
tutaj

No, może oprócz ignored/white list i opisu ustawień konsoli...
__________________
Walka z phishingiem!

Ostatnio edytowany przez Metoxis - 01-01-2007 o 10:20.
Metoxis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 11:07   #16
cinek$
Użytkownik Forum
 
cinek$'s Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2006

Posty: 19
Stan: Początkujący
Domyślny

dobry poradnik!Nawet nie wiedziałem,że jest lista ignorowanych!
cinek$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 11:39   #17
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Parę błędów znalazłem, ale prócz tego, poradnik jest dobry.
Cytuj:
- Ctrl + C/L/Q - Wylogowywanie (Uważajcie na złodziei którzy stają za wami w dp i mówią aby wcisnąć "Ctrl + clone", co powoduje wylogowywanie.
Co tu robi klawisz C? Przecież on kopiuje tekst (jak zresztą sam później zauważyłeś).
Cytuj:
5. RL-Chat
Pełni podobną funkcję co Game Chat lecz jest przeznaczony tylko do rozmów NIE związanych z Tibią. Można porozmawiać sobie o pogodzie, o zmianach czasowych, lecz tylko w języku Angielskim.
Błąd - na RL-Chat można używać jakiego tylko się chce języka. Poza tym prawdopodobnie tutaj też można pisać dopiero od 2 poziomu (niestety, nigdy nie próbowałem).
Cytuj:
6. Help
Help jest to kanał odwiedzany przez Tutorów którzy pomagają graczą. Można zadawać tutaj pytania związane z Tibią oraz min. zgłaszać błędy w grze (tzw. bugi).
Jak wyżej - możliwość pisania od 2 poziomu.
Cytuj:
7. Guild Chat
Guild Chat jest dostępny tylko dla osób którzy znajdują się w jakiejś gildii. Otwieramy go tradycyjnie. Na Guild Chacie panują zasady określane przez lidera gildii lub wcale ich nie ma. Do Guild Chatu mają dostęp tylko osoby będące w danej gildii.
Może warto dodać, iż na liście kanał ten będzie nazywał się tak samo jak gildia? Bo biedny newbie będzie szukał tego guild-chat, szukał i nie znajdzie.
Cytuj:
- Ctrl + Y - Służy do zgłaszania bugów w grze. Tej opcji mogą używać tlyko Tutorzy i Game Masterzy.
Tutaj powinien być klawisz Z. Ctrl + Y wywołuje specjalne okno dla tutorów i GM'ów w którym mogą reportować nicki/wypowiedzi w grze (tutorzy) oraz banować graczy (GM'owie).
Cytuj:
3. Trade - Rookgard
Jest to chat z którego mogą korzystać tylko osoby znajdujące się na wyspie dla początkujących czyli na Rookgardzie. Służy do zamieszczania ofert kupna i sprzedaży w zakresie tej małej wyspy, tzn. nie wkazane jest zamieszczanie tutaj ofert które nie są związane z Rookgardem. Minimalny odstęp czasowy między składaniem ofert wynosi również 2 minuty.
Możesz wspomnieć też o tym, że będąc na mainie, senior tutorzy w celu utrzymania porządku mogą obserwować ten kanał i ew. nawet coś napisać (często niewiedza na ten temat wywołuje sytuacje typu "wow 150 lvl on rook!!!").

Dodatkowo skoro już opisujesz tak dokładnie wszystkie kanały to możesz wspomnieć o tutor channel, gdzie tutorzy mogą się konsultować wzajemnie, bądź też normalnie pogadać na dowolne tematy. Czasem do dyskusji dołącza tam GM.

Na koniec załączam zdjęcie z okna wyboru kanałów z nieco większym wyborem - jeżeli zechcesz możesz podmienić, jak nie to nie.



PS. Przeniósłbym do poradników, ale nie mam uprawnień w tym dziale.
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.

Ostatnio edytowany przez Rothes - 01-01-2007 o 11:41.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 11:59   #18
druidek12
Zbanowany
 
druidek12's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Solo style
Świat: Celesta
Poziom: 43
Poziom mag.: 51
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
5. RL-Chat
Pełni podobną funkcję co Game Chat lecz jest przeznaczony tylko do rozmów NIE związanych z Tibią. Można porozmawiać sobie o pogodzie, o zmianach czasowych, lecz tylko w języku Angielskim.
Na RL-Chat można gadać po jakiemu się chce.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
6. Help
Help jest to kanał odwiedzany przez Tutorów którzy pomagają graczą. Można zadawać tutaj pytania związane z Tibią oraz min. zgłaszać błędy w grze (tzw. bugi).
Między innymi pisze się m. in.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
- Istnieje również możliwość porozumienia się z Game Masterem. W tym celu wciskamy ctrl + r i wpisujemy w okienko to co chcemy Game Masterowi przekazać. Pamiętaj, że Ctrl+r służy tylko do zgłaszania błędów w grze lub naruszeń Tibia Rules.
No, tu bym się już kłócił, że Gamemaster pisze się razem I lepiej by było jakbyś pisał razem skróty, nie Ctrl + r tylko ctrl+r.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Krzyczenie/Szept
Jeśli nic nie grzebaliśmy to powinniśmy widzieć jedną kreską
Kreskę?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Gdy widzimy dwie kreski oznacza to, że krzyczymy i będą nas słysześ nawet osoby będące jedno piętro pod nami lub nad nami.
Jak jesteśmy w podziemiach to jedno piętro wyżej nas nie słychać.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Aby otwórzyć listę ignorowanych naciskamy Ctrl + i i ukazuje się nam takie okno:
Skróty razem plx... "...naciskamy Ctrl+i lub i ukazuje nam się takie okno:"
Chciałbym, żebyś tak zrobił
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Podzieliłem to na dwie części. Najpierw, zajmiemy się pierwszą.
Jest to lista ignorowanych. Aby kogoś dodać na tą listę klikamy na "Add" i wpisujemy w okienko które się pokazało nick tej osoby.
Lub zaznaczamy daną osobę w konsoli i wybieramy "Ignore <osoba>"
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
- Ctrl + C/L/Q - Wylogowywanie
Ctrl+C!!! To jest kopiowanie tekstu a nie logout!
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
- Ctrl + R - Kanał porozumienia z GM
No, skoro to jest dla newbies, to lepiej by było napisać, że do zgłaszania łamania zasad Tibia Rules... Bo jak ktoś to przeczyta może pomyśleć, że jak coś napisze to hop-siup nagle GM sie odezwie, a to czasami po kilka godzin trzeba czekać.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
- Ctrl + Y - Służy do zgłaszania bugów w grze. Tej opcji mogą używać tlyko Tutorzy i Game Masterzy.
To jest do zgłaszania ZŁYCH IMION! A nie bugów!!! tlyko - nowe słowo?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
- Ctrl + C - Kopiuje zanzaczony tekst
Byk.

Ogólnie, nawet fajny poradnik, jednak te kilka literówek... Popraw (napisz?):
Ctrl+Z - Służy do zgłaszania bugów w grze. Tej opcji mogą używać tylko Senior Tutorzy i Gamemasterzy.
Ctrl+Y - Służy do zgłaszania nicków łamiących zasady Tibia Rules. Tej opcji mogą używać Tutorzy, Senior Tutorzy oraz Gamemasterzy.
druidek12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-01-2007, 13:11   #19
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Poprawiłem!
Szczególne podzękowania dla Rothesa i Druidka12
Sorrki za to Ctrl+C = logout, bo skojarzyłem z ctrl+clone...
Jeszcze coś nie tak?
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2007, 19:06   #20
druidek12
Zbanowany
 
druidek12's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2006
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Gildia: Solo style
Świat: Celesta
Poziom: 43
Poziom mag.: 51
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Prosiłbym szanownych moderatorów o zmiane nazwy tematu na "Kanały rozmów w Tibii i nie tylko". Dziękuję
Zmianę
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
2. Trade
Kanał trade służy do zamieszczania ofert kupna i sprzedaży różnych przemiotów. Na kanale Trade nie zgodne z Tibia Rules jest zamieszczanie tam ofert kupna/sprzedaży itemów lub przedmiotów za prawdziwe pieniądze lub reklamowanie stron internetowych etc. Mogą z niego korzystać osoby znajdujące się na mainlandzie. Minimalny odstęp czasowy między składaniem ofert wynosi 2 minuty.
(...)
3. Trade - Rookgard
Jest to chat z którego mogą korzystać tylko osoby znajdujące się na wyspie dla początkujących czyli na Rookgardzie. Służy do zamieszczania ofert kupna i sprzedaży w zakresie tej małej wyspy, tzn. nie wkazane jest zamieszczanie tutaj ofert które nie są związane z Rookgardem. Minimalny odstęp czasowy między składaniem ofert wynosi również 2 minuty. Bedący na mainie senior tutorzy mogą obserwować ten kanał w celu utrzymania porządku i ew. coś napisać (często niewiedza na ten temat wywołuje sytuacje typu "wow 150 lvl on rook!!!"). (by Rothes)
(...)
4. Game-Chat
Game Chat, to chat z którego mogą korzystać wszystkie postcie z levelem 2 lub wyższym. Można tu wymieniać swoje poglądy na temat tylko i wyłącznie Tibii. Zabronione jest spamowanie (z resztą tak jak wszędzie) oraz rozmowa o rzeczach nie związanych z grą. Uwaga! Na Game Chat można rozmawiać wyłącznie w języku angielskim. Dobrym przykładem łamania zasad Game Chatu są mecze piłki nożnej itp. gdy Brazylijczycy i Polacy (czyli większość społeczności Tibii) zaczynali kłucić się o to kto ma lepszych zawodników.
Jeśli mamy ochotę porozmawiać sobie z kimś na temat np. meczu lub na inne tematy nie związane z Tibią zapraszam na RL - Chat...
(...)
6. Help
Help jest to kanał odwiedzany przez Tutorów którzy pomagają graczą. Można zadawać tutaj pytania związane z Tibią oraz m.in. zgłaszać błędy w grze (tzw. bugi).
(...)
8. Inne
Inne rodzaje kanałów rozmów:

- Prywatna rozmowa z graczem. Klikamy na nick gracza na liście VIP lub klikamy na gracza z którym chcemy rozpocząć pogawędke i z menu wybieramy "Message to <nick tej osoby>"
Pogawędkę
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lifter Pokaż post
Tibia oferuje nam również możliwość wyboru informacjii
(...)
3. (Niebieski) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam informacje dodatkowe (ststus) np. You see yourself. You are Paladin.
(...)
4. (Brązowy) Gdy jest zaznaczony pokazuje nam godzinę w której wiadomość została napisana. Dziła według czasu systemowego. Np. 12.32 Paul: Your accound balanced is 99999gp.
(...)
Jedna kreska oznacza normalną mowę. Słyszą nas osoby które są w zasięgu naszego ekranu gry. Gdy przy "głośniku" nie ma ani jednej kreski oznacza to, że będziemy szeptać, czyli usłyszą nas tylko osoby stojące pezpośrednio obok nas. Gdy widzimy dwie kreski oznacza to, że krzyczymy i będą nas słysześ nawet osoby będące jedno piętro pod nami lub nad nami.
(...)
Aby otwórzyć listę ignorowanych naciskamy Ctrl+i, i ukazuje się nam takie okno:
druidek12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin 3