Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-05-2005, 12:42   #21
Vekegi
Użytkownik Forum
 
Vekegi's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2004
Lokacja: Bełchatów/"...W państwie pełnym nienawiści..."
Wiek: 32

Posty: 716
Stan: Niegrający
Świat: Kyra
Domyślny

GRATZ! poprostu super extra świetny poradnik jeszcze raz gratz
__________________
Łza na ślipiach, nie przerwie niczego i tak 247
Nad czaszkami groźby, być złym czy dobrym?
Zero pytań, wątpisz ? Strach tonie w liczbach
One odbite w źrenicach, a świat upadły w mitach
Zamiast powstać w krytykach czynów,
kreuje co dnia lepszych skurwysynów
Od siebie minimum by z dumą się nie rozstać 2005
Realia Made in Polska
Vekegi jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-07-2005, 19:48   #22
Levus znany jako mag
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2005

Posty: 11
Imię: nie powiem
Profesja: Sorcerer
Gildia: nie mam
Świat: Azura
Poziom: 20
Skille: 18/21
Poziom mag.: 27
Domyślny No wszystko pięknie ładnie lecz...

...nie wszyscy przestrzegają tych zasad. Spotkałem się niedawno z takim oto przypadkiem. Jest godzina około 12. Zalogowałem się. Zchodzę z piętra w depo szykuje sie do wyjścia. Nagle patrze a tam rewolucja. PRawie wszyscy pod depo z white skulami i ubrani na biało czerwono. Jeden z nich ciągle puszczał wiadomość "POLACY NA BIAŁO-CZERWONO!", a reszta szukała szwedów i ludzi innych narodowości kto odpowiadał, że nie jest polakiem lub nie był ubrany na biało czerwono po prostu miał "deda". Były tam postacie nisko levelowe (9 lev) jak i wyższe (30-35 lvl).

Często zdarza się szczególnie na WW (Wild Warriorach), że gracz zabiera loot. I nie zdarza się to tylko niskio levelowym, ale też graczom już bardziej doświadczonym.

Moim zdaniem poradnik bardzo dobry, lecz gdyby wszyscy go przestrzegali to tibia była by po prostu denna! Wszyscy odzywali by sie do siebie miło grzecznie. Nie potrzebne byłyby skulle i bany. Niestety tak nie jest i za to tibia nie nudzi mi się.
Levus znany jako mag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2005, 13:20   #23
Leos
Użytkownik forum
 
Leos's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 32

Posty: 13
Smutny

Szkoda, ze te zasady sa calkiem inne na swiatach non-pvp, ale ogulnie to calkiem fajnie.




Tesknie za tluczeniem noobów

Ostatnio edytowany przez Leos - 24-07-2005 o 13:24.
Leos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2006, 23:18   #24
Crazy Mage
Użytkownik Forum
 
Crazy Mage's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2006
Lokacja: Polska

Posty: 73
Stan: Aktywny gracz
Imię: :>
Profesja: Paladin
Gildia: :>
Świat: Harmonia
Poziom: :>
Skille: :>
Poziom mag.: 9
Crazy Mage ma numer GG 7697695
Domyślny

Tak ale co zrobic jak mi ciagle kradna loot jak dam raporta to moge czekac nawt 5 godzin co wtedy robic?Albo czesto zaczepiaja mnie gracze (nawet ich nieznam)przezywaja mnie i moja rodzine jak dam raporta to to prawie nic nieda gdzie jest spawiedliwosc?
__________________
Crazy Mage jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2006, 10:01   #25
Gotrek
Użytkownik forum
 
Gotrek's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2006
Lokacja: Białystok
Wiek: 33

Posty: 18
Imię: Xordi
Profesja: Elite Knight
Świat: Eternia
Poziom: 95
Skille: 89/83
Poziom mag.: 7
Domyślny Nice.

Ogólnie to nieźle, ale powiedzmy sobie szczerze ? Co jest większe pokusa czy "nie pisane prawa"? Pewnie każdy z nas nadszarpnął troche tych praw albo nawet nieświadomie to robi, ale spoko rzecz napisaleś Pzdr.
Gotrek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2006, 14:46   #26
Ostry7
Użytkownik Forum
 
Ostry7's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2006
Lokacja: Knurów

Posty: 205
Stan: Na emeryturze
Imię: Spatrax
Ostry7 ma numer GG 4139914 Send a message via Skype™ to Ostry7
Domyślny

Tego brakowalo, idealnie ;P
__________________


20:14 Charonsi: zostane zolnierzem
Ostry7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-05-2006, 16:14   #27
Lodiczek
Guest
 

Posty: n/a
Oczko Nie zgadzam sie :]

[quote=Tiligus]
1.2 Loot bag-czyli worek(bag) przesuwany po ziemi przez innego gracza. Nie zbliżaj się do tego worka, ani go nie otwieraj. Każda próba zbliżenia się do worka może być uznana za kradzież.
[quote]

To co leży na ziemi jest własnością "ogółu". Z tego co mi wiadomo w Tibii w ogóle nie byly przewidziane lootbagi. Nie znaczy to, że popieram thiefów. To kradzież ale zarazem nie kradzież... (aaahh... coś zrąbałem z cytowaniem, srry)

Ostatnio edytowany przez Lodiczek - 13-05-2006 o 16:16.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-05-2006, 19:39   #28
Illuvatarys
Użytkownik forum
 
Illuvatarys's Avatar
 
Data dołączenia: 09 12 2005
Lokacja: Płock
Wiek: 33

Posty: 22
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 31
Skille: 230/0.1
Poziom mag.: 36
Illuvatarys ma numer GG 5877781
Domyślny

Proponuje napisać porabnik "noobka"
//Wracając do tematu...świetny poradnik !
Illuvatarys jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2006, 15:58   #29
adriancb23
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 11
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Iridia
Poziom: 30
Skille: xx/23
Poziom mag.: 29
Domyślny

No dobry poradnik. Szkoda ze nie wszyscy się stosują do niego. Ja sam osobiście uważam, że bardzo fajnie było by gdyby tak wszyscy się do niego przyzwyczaili.

Pozdrawiam
adriancb23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2006, 17:17   #30
ProCZOP
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Wiek: 36

Posty: 42
Domyślny

Nie wiem czemu tak zachwalacie ten poradnik.
Tylko super i super.
Jest w nim wiele błędów, mitów i punktów nie potrzebnych.
Z resztą bądzmy realistami;
Gra sie po to zeby cos osiagnac, a jak sie cos osiagnie to trzeba to wykorzystac jako swój atut, a nie chowac sie z tym bo sie ma za duzy level.
Nie zebym popierał chamskie zachowania wszelakiej maści, ale trzeba wchodzic w konflikty z innymi, zeby cos sie dzialo.

No i jeszcze jedno:
Gdyby każdy w 100% przestrzebał tego regulaminu to nie potrzebn by były servery ogólno dostępne, a Tibia by była grą SINGLOWĄ.
Każdy by sobie w doomciu pogrywał spokojnie, nikt by mu nie kradł, nic nie zabierał nie zabijał.
Spójrzmy prawdzie w oczy to właśnie to że nie ma ścisłych ograniczających reguł tworzy Tibie dobrą grą dla tysięcy ...
__________________
Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne
ProCZOP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-05-2006, 21:47   #31
Tiligus
Użytkownik Forum
 
Tiligus's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Wiek: 34

Posty: 282
Domyślny

Cytuj:
Jest w nim wiele błędów, mitów i punktów nie potrzebnych
Mimo iż ten poradnik trochę tu już leży i niektóre rzeczy nie są już takie "najświeższe" to dalej uważam go za ponadczasowy, ale wskaż mi te "wiele" błędów , mitów i punktów nie potrzebnych. Jeżeli takie znajdziesz specjalnie dla Ciebie zedytuje poradnik.

Bądźmy realistami, można być przecież skur*** i psuć grę innym mając przy tym radoche co nie?

Cytuj:
Gdyby każdy w 100% przestrzebał tego regulaminu to nie potrzebn by były servery ogólno dostępne, a Tibia by była grą SINGLOWĄ.
Tak ale to są prawa które narzucili gracze a nie żaden Mój regulamin, i początkowy gracz może któreś z nich złamać nawet o nich nie wiedząc, właśnie z taką myślą pisałem ten poradnik, by im uświadomić i pozwolić ominąć nie przyjemne sytuacje.
Lubisz adrenaline? nikt Ci nie zabrania zabijać, znasz konsekwencje ok.... baw się, to jest skierowane do tych którzy konsekwencji nie znają.
Reszta z punktów chyba nie powinna Cię "ograniczać".
Cytuj:
Gra sie po to zeby cos osiagnac, a jak sie cos osiagnie to trzeba to wykorzystac jako swój atut, a nie chowac sie z tym bo sie ma za duzy level.
Nie zebym popierał chamskie zachowania wszelakiej maści, ale trzeba wchodzic w konflikty z innymi, zeby cos sie dzialo.
Nigdzie nikogo tak NIE OGRANICZAŁEM chyba czytałeś inny tekst, a jeżeli chcesz się wozić na wyższym levelem i tworzyć konflikty by było ciekawiej, spoko, ale rób to na kimś kto jest na Twoim poziomie, a nie stosuj PA. A ja dalej nie widzę w poradniku moim żadnych "ograniczników".
Głownie promuje hasło graj tak by nie wadzić innym.
Pokaż mi dokładnie te błędy.
__________________
Tiligus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2006, 14:36   #32
ProCZOP
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 01 2006
Wiek: 36

Posty: 42
Domyślny Odpowiedź

Cytuj:
1.4 Gdy gracz poluje na danym spawnie (terenie z potworami) i nie życzy sobie Twojego towarzystwa, to opuść to miejsce.
Ten punkt może sie odnosić tylko do tego czasu, gdy gra mało graczy i wiele spawnów jest wolnych. Jeśli server jest przepełniony i nie ma gdzie expić to trzeba się komuśwbić na spawna, albo na jakąś jego część lub ograniczyć mu czas expienia. Przykładowo idziesz sobie na guardy a tam pełno ludzu, pytasz sie uprzejmie kiedy kończą, a w odpowiedzi słyszysz 9h. Co w tedy robisz? Wyłączasz gre? Idziesz postać pod depo? czy poexpić na trollach?
Teren Tibijski nie jest niczyją własnością i nikt nie powinien sobie roszczyć prawa zajmowania go przez dłuższy czas i nie dopuszczania innych graczy.
Sytuacja taka często pojawia sie na nowych serverach gdzie dominująca gildia robi monopol na jakiś teren np PoH.

Cytuj:
1.5 Nie przesuwaj innych graczy, może to być źle zrozumiane przez innego gracza. Jeżeli możesz przejśc obok niego to lepiej tak zrób.
Jeżeli blokują ci droge to czemu nie? Oczywiście z umiarem; nikt nie będzie kogoś przesówał jak sobie stoi przed swoim domkiem. Co innego PZ (co umieściłeś w prawach) i drogi.

Cytuj:
2.2 Nisko levelowe postacie, wcale nie muszą być nowymi. Duże levele tworzą nisko levelowe postacie do różnych celów np. Tworzenia run, dla zabawy, a czasami nawet do prowokacji.
Z treścią się zgadzam, ale nie rozumiem co to ma do Wewnętrznych Praw Tibii ?
Powinno to być osobno napisane jako jakiś rzypis, a nie jako punkt do Prawa "2. Nie level zdobi człowieka."
(masz jeszcze kilka takich pkt co sie nie nadawają na prawa)

Mógłbym jeszcze tu kilka wpisać, ale ja naprawde nie chcę cie ostro krytykować, pisze tylko, że wiele z tych "praw" jest nie słusznych,
A poza tym każdy powinien wiedzieć, że Prawa takie zależą głównie od sytuacji i servera.

Pozdro

PS: Czy jeśli ktoś padnie i ty zobaczysz ciało to nie weźniesz itemów?
A jeśli ten ktoś sie ponownie nie zaloguje?

(Sytuacja zmienia niektóre prawa i to nawet o 180 stopni)
__________________
Jedno jest pewne, że nic nie jest pewne
ProCZOP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2006, 19:43   #33
Tiligus
Użytkownik Forum
 
Tiligus's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Wiek: 34

Posty: 282
Domyślny

Cytuj:
Ten zbiór traktuje o prawach które nie zostały opisane w regulaminie Tibi, ale każdy gracz pownien je znać i przestrzegać. Zamieszczę tu także pare porad.
"...ale nie rozumiem co to ma do Wewnętrznych Praw Tibii ?"

Cytuj:
Ten punkt może sie odnosić tylko do tego czasu, gdy gra mało graczy i wiele spawnów jest wolnych. Jeśli server jest przepełniony i nie ma gdzie expić to trzeba się komuśwbić na spawna, albo na jakąś jego część lub ograniczyć mu czas expienia. Przykładowo idziesz sobie na guardy a tam pełno ludzu, pytasz sie uprzejmie kiedy kończą, a w odpowiedzi słyszysz 9h. Co w tedy robisz? Wyłączasz gre? Idziesz postać pod depo? czy poexpić na trollach?
Teren Tibijski nie jest niczyją własnością i nikt nie powinien sobie roszczyć prawa zajmowania go przez dłuższy czas i nie dopuszczania innych graczy.
Sytuacja taka często pojawia sie na nowych serverach gdzie dominująca gildia robi monopol na jakiś teren np PoH.
Tak zgodzę się z Tobą, że jednym z problemów Tibijskich są przepełnione miejscówki. Niestety są TO WEWNĘTRZNE PRAWA i sam wiesz że ten system w Tibii dalej funkcjonuje. Chcesz to wbij się komuś na spawna i expuj z nim, lecz huntujący sam wyegzekwuje swoje prawa. To że świat jest niesprawiedliwy nie znaczy że ten punkt nie należy do tych praw ^^. Sam widzisz Twoje założenie że teren Tibijski nie jest niczyją własnością, może wprowadzić newbie w błąd i nieświadomie padnie przez jego niewiedze. Ten punkt zostaje... jedziemy dalej

Cytuj:
Jeżeli blokują ci droge to czemu nie? Oczywiście z umiarem; nikt nie będzie kogoś przesówał jak sobie stoi przed swoim domkiem. Co innego PZ (co umieściłeś w prawach) i drogi.
Tak... ludzie często piszą "please move" albo "can you pass me?" . Ponieważ takie przesunięcie często odbierane jest jako brak szacunku do drugiego gracza. Dobra ale ten punkt też ma dużo odniesień typu: stoisz pod DP, gosciu wpada i Cię przesuwa w prawo i lewo. Cóż teoretycznie krzywda Ci się nie dzieje, ale jeżeli moim zdaniem level jest godny zabicia (czyt. 35+) to po ostrzeżeniu pada. Przesuwanie tak czy siak jest ryzykowne, i wole przed tym ostrzec.
Btw, Jak się gdzieś śpiesze, to po drodze czasem przesuwam graczy (np. w Venore) bo lvl mi na to pozwala, i wiem że dużo mi nie zrobią. Oczywiście to co ja robię a prawa to co innego.

Cytuj:
Mógłbym jeszcze tu kilka wpisać, ale ja naprawde nie chcę cie ostro krytykować, pisze tylko, że wiele z tych "praw" jest nie słusznych,
Krytykuj, chętnie dowiem się co o poszczególnych punktach myślisz. Nie robisz tego za pomocą bluzgów ,ani wyzwisk to pisz.
__________________
Tiligus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2006, 15:06   #34
Yrk91
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2006
Lokacja: Olsztyn

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mokotowiec
Profesja: Knight
Świat: MYTHERA
Poziom: 90
Skille: 85+/85+
Poziom mag.: 6
Yrk91 ma numer GG 1271402
Domyślny Dobry poradnik

Wszystko jest ok, ale jezeli chodzi o zabite ciała to ja zawsze sprawdzam co w nich jest i biore A jezeli chodzi o wlasciciela to nigdy nikt do mnie sie nie pultał o to
__________________
JLB wszystko uda sie.
Yrk91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 19:16   #35
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Żeby jeszcze ktoś tego przestrzegał
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2006, 17:37   #36
Error85
Użytkownik Forum
 
Error85's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005

Posty: 57
Stan: Na emeryturze
Error85 ma numer GG 3029169
Domyślny

Poradnik dobry. napisany z polotem, finezja i przed wszystkim wiedza

zeby jeszcze na non-pvp ktos przestrzegal... ale to juz inna sprawa
__________________
Oto widze ojca swego.
Oto widze matke swoją, siostry swoje i braci.
Oto widze długi szereg tych, ktorzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajał wśród nich miejsce
w Valhalli, gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Error85 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2007, 11:29   #37
Zeltus
Użytkownik Forum
 
Zeltus's Avatar
 
Data dołączenia: 02 10 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 17
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Turb~
Profesja: Sorcerer
Gildia: ---
Świat: Refugia
Poziom: 50+
Skille: -\-
Poziom mag.: 48
Oczko

4.2 Gracz ma prawo zabicia Cię gdy posiadasz Białą, bądź czerwoną czaszkę.

Właściwie to nie prawda...
Jest to bicie ludzi bez reason -.-

Przyklad...

Gracz A zabrał loot baga graczowi B,i gracz B go zabił...
Idzie gracz C i zaczyna bić gracza B,a nie wie dlaczego ma PK,bądź RS...

Ogólnie spoko ale powinieneś to wiedzieć...
Zeltus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-01-2007, 17:42   #38
Energy'Magix
Użytkownik forum
 
Energy'Magix's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2007
Lokacja: Plock

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Gildia: Nie MaM
Świat: Pandoria
Energy'Magix ma numer GG 7060612
Domyślny

jagby kazdy zastosowal sie do tego co napisales to tibia nie byla by gra z noobami tylko rajem
Energy'Magix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2007, 00:03   #39
Rystain
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny No bardzo ladny Artykuł

Bardzo ladny i przejzyscie napisany Artukuł. Można by bylo wyminiac jeszce setki tych zasad jakby sie dobrze zastanowic. Atmoswera gry bylaby owiele lepsza gdtbt wszysty przestrzegali tych praw (niestety zeby pzezyc w dzisiejszej tibi czasami tez trzaba zlamac pare praw) mazy mi sie Tibia grzie wszyscy by przestrzegali zasad
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-07-2007, 22:18   #40
Katrin758
Guest
 

Posty: n/a
Król Gó*** prawda!!

Gdyby wszyscy robili jak karzesz w poradniku nie było by żadnej przyjemności z gry ... tu sie liczy spryt i taktyka a nie jakieś wieśniackie prawo wyjęte z du**.
Sam pewnie kradłeś a teraz cie oszukali i ci szkoda . Jak nie umiesz o siebie zadbać zginiesz marnie . Tibia jest dla ludzi z głową a nie dla frajerów , widze cie tak gdy cię okradli : przepraszam szanownego pana , nie chce sie narzucać ale czy mugł by pan mi oddać moja rzecz?? - dajcie spokuj


Może uda ci sie trafić w good temat w następnym poradniku ...POWODZENIA!!

Ostatnio edytowany przez Katrin758 - 02-07-2007 o 22:20. Powód: pomyłka
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.


Powered by vBulletin 3