Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-05-2008, 14:22   #1
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny Abonament krok po kroku ;)

Jest nowa metoda płatności, która sprawia tyle problemów i tworzy tak wiele pytań. Pojawiła się prośba o stworzenie poradnika, tak więc umieszczę tutaj podstawowe informacje o abonamencie.

W związku z tym, że dla większości manual jest obcy, zacznijmy od tego jak zamówić abonament.

Abonament jest umową, która zobowiązuje nas do automatycznego obciążenia twojej karty kredytowej, na podstawie zamówienia o dostarczaniu nowego czasu Premium. Możesz wybrać Abonament tylko dla swojego własnego konta. Zależnie od zamówionego czasu Premium, pobierzemy opłatę z twojej karty kredytowej za zamówiony czas od początku trwania czasu Premium, aż do jego końca. Będziesz informowany poprzez e-maile o kontynuacji twojego Abonamentu za każdym razem, kiedy zdecydujesz się na zapłatę za nowy czas trwania Premium. Powiadomienie będzie wysłane zanim pobierzemy pieniądze z twojego konta. W każdej chwili możesz zrezygnować z bieżącego Abonamentu, logując się na swoje konto na Tibia.com. Informacja o zakończeniu Abonamentu nie będzie miała wpływu na wniesioną zapłatę.


Aby wybrać abonament, zaloguj się na stronie www.tibia.com i w zakładce „Billing Information” swojego konta wybierz opcję "Add Premium Time".



1. Typy zamówień.
Wybierając opcję „Add Premium Time” musisz zaznaczyć, czy chcesz zamówić pojedynczy czas trwania Premium czy też wybrać Abonament. Zaznaczenie opcji " Subscription" służy zamówieniu Abonamentu.



2. Typy zapłaty.
Tutaj możesz wybrać, jaką kartą kredytową chciałbyś zapłacić. W tej chwili możesz wybierać pomiędzy kartami: Visa, MasterCard i American Express. Gracze z Francji dodatkowo mogą płacić kartą Carte Bleue. Natomiast gracze, którzy nie posiadają karty kredytowej, powinni wybrać inne dostępne metody, którymi zapłacą za konto Premium za pośrednictwem Internetu.



3. Dane osoby zamawiającej.
W górnej części strony powinieneś wybrać, za którą opcją pobierzemy opłatę z twojej karty kredytowej- o 90 czy o 30 dni. Następnie wpisz numer i datę ważności swojej karty kredytowej. Zostaniesz poproszony o wpisanie swojego kodu weryfikacji. Jeżeli nie wiesz, co wpisać, kliknij w zakładkę "Info". W końcowym etapie wpisz imię i nazwisko właściciela karty, które są widoczne na karcie. Szczególne litery typu "ä", e, lub "ł" nie będą akceptowane. Prosimy o zastąpienie ich odpowiednimi literami (np. ä=ae; e=e; ł=l).
Zostaniesz poproszony o wpisanie informacji, takich jak: twój adres, kod pocztowy, nazwa miasta, państwa oraz twój adres e-mailowy. Kliknij w przycisk "Continue”, aby wprowadzić owe dane.



4. Weryfikacja.
Zanim podejmiesz kolejny krok, sprawdź ponownie, czy wpisałeś prawidłowo swoje dane. Z powodów bezpieczeństwa tylko 4 ostatnie cyfry twojej karty kredytowej będą widoczne. Jeżeli będziesz miał pewność, że wszystkie dane są prawidłowe, zaakceptuj Extended Tibia Service Agreement i Tibia Privacy Policy, zaznaczając odpowiednie pole. Przycisk "Submit" zakończy proces zamówienia.

5. Rezultaty zamówienia.
Na ostatniej stronie możesz zobaczyć, czy twoje zamówienie zostało zaakceptowane. Otrzymasz numer referencyjny twojego zamówienia. Dodatkowo, będziesz otrzymywał stosowne informacje poprzez wiadomości e-mail. Jeżeli czas Premium nie będzie dostępny w danym momencie, prosimy, abyś nie zamawiał ponownie czasu Premium, ponieważ w następstwie będziesz musiał zapłacić za dwa. Uzbrój się w cierpliwość i poczekaj, zanim twoje zamówienie dojdzie i zostanie zrealizowane. Zależnie od wybranej metody zapłaty, ale i również od twojego miejsca zamieszkania, może to zająć 24 godziny od momentu zaksięgowania zapłaty. Prosimy, abyś zanotował swój numer referencyjny, ponieważ będzie ci potrzebny podczas ewentualnych próśb dotyczących twojego zamówienia.



Będę wdzięczna za ss do 4 i 5 punktu

Jak znowu będę się nudzić, odpowiem na wciąż powtarzające się pytania, które pojawiały się w innych tematach - zrobię faq. xD

Obecnie po więcej informacji możecie zajrzeć TU .

Ostatnio edytowany przez Fureyka - 27-05-2008 o 15:16.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-05-2008, 15:00   #2
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fureyka Pokaż post
Obecnie po więcej informacji możecie zajrzeć do FAQ made by Ryba.
Nie by Ryba, tylko jak możemy przeczytać
Cytuj:
Wykonane przy współpracy Aerie, Screama i Eluthiel_Tinuviel


Ogólnie poradnik ok, chociaż nie wiem czy zmniejszy to fale pytań ludzi nie potrafiących korzystać z faq/manuali/poradników.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-05-2008, 18:54   #3
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

przyda sie
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 07:31   #4
Morgaroth
Użytkownik Forum
 
Morgaroth's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2006

Posty: 179
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Domyślny

Przy cenie widnieje euro. Czyli przy płaceniu muszę mieć euro na karcie, czy to przelicza złotówki?
__________________
Morgaroth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 07:37   #5
Xany'Loth
Użytkownik forum
 
Xany'Loth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2008
Lokacja: Wrocław

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Domyślny

Przy cenie nie powinnien byc czasem dolar?;P
Xany'Loth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 07:43   #6
Urzytkownik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 05 2008
Lokacja: POLEND

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zydufka
Świat: LUMINERA!
Poziom: 3
Domyślny

@up
Euro
@2xUP
Przelicza samo, na samym koncu zamawiania, bedzie pokazane ile ci zabierze zlotowek z konta.
__________________
Urzytkownik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 07:44   #7
Xany'Loth
Użytkownik forum
 
Xany'Loth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2008
Lokacja: Wrocław

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Domyślny

A normalne płatności nie abonament były w Dolarach czy to też zostało już na euro na dobre zmienione>??
Xany'Loth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 08:01   #8
Urzytkownik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 05 2008
Lokacja: POLEND

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zydufka
Świat: LUMINERA!
Poziom: 3
Domyślny

mozesz nawet sobie chyba kopiejki wziasc
__________________
Urzytkownik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 08:04   #9
Xany'Loth
Użytkownik forum
 
Xany'Loth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2008
Lokacja: Wrocław

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Domyślny

Ze co?
Xany'Loth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-05-2008, 15:05   #10
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

Chodziło mu, że ich nie interesuje co masz na koncie, możesz mieć stare rosyjskie kopiejki. Wszystko automatycznie przelicza się na euro.

Normalne płatności też są w euro.
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Fureyka - 30-05-2008 o 15:07.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 14:54   #11
Kubqq
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 06 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Ardor
Świat: Kyra
Poziom: 105
Poziom mag.: 65
Domyślny Ważne Pytanie!

Witam, a jeżeli zamówie pacc na 30dni, to będę go mógł uaktywnić kiedy chce, czy odrazu bedzie mi liczyć dni pacc??
Kubqq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2009, 11:30   #12
szaryx
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 11 2008

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ryxik
Profesja: Royal Paladin
Świat: Premia
Poziom: 66
Poziom mag.: 16
Domyślny

Mój kumpel opłacał konto via mastercard i potem miał wiadomosc "Your request has been submitted for processing. This can take some time! Please wait for the result and do not reload the page lets wait and see now"
Czekał około 20 minut i nic się nie zmieniało, więc spytałem się kumpla w tibii, który tak samo opłaca i on mi powiedział, że można to zamknąć i potem po jakims czasie sie dostaje maila ze sie oplacilo. On maksymalnie czekał 2 godziny, a jego brat razmiał sytuacje, że czekał około 4 dni. Czy to tak ma być na pewno?(Bo już czekam około 10 godzin i nic)
szaryx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2009, 13:20   #13
dumel312
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

a jak moge komus kupic pacca znajac nick, serwer i lvl. tak jak to ludzie na allegro sprzedaja ?
i czy jesli na koncie tibi mam inne dane, a na karcie platniczej inne dane to moze to byc problem ?
z gory dzieki.
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:20.


Powered by vBulletin 3