Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-10-2010, 18:40   #1
qbfrost
Multimedia
 
qbfrost's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007
Lokacja: Wrocław
Wpisy bloga: 3

Posty: 553
Stan: Niegrający
Domyślny Chill and Grill - cz. 3

Kim jest facet ze zdjęcia? Jest to nowy projektant treści – Count Tofifti. Przedstawiamy Wam trzecia cześć odpowiedzi Chill and Grill




P: Co z nowymi czarami i runami? Mineło już około 4-5 aktualizacji od kiedy dodaliście je po raz ostatni.

Count Tofifti : Tibia bardzo się rozwinęła w ciągu kilku ostatnich lat i każda potencjalna zmiana wpływa na zmianę równowagi gry. Kiedy zerkasz na tablice, możesz znaleźć wiele graczy, domagających się balansowania – i mają rację. Średnie poziomy i umiejętności, znacznie wzrosły i musimy się do tej sytuacji dostosować. W tej chwili przeglądamy system czarów w Tibii, który jest dość skomplikowany. Kiedy skończymy z tym, prawdopodobnie będziemy wprowadzać go do gry. Nie naciskajcie mnie, aby zostało to wprowadzone w szybkim terminie. Nowe czary są w naszym programie i myślę, że to obiecująca perspektywa, nieprawdaż?


P : Czy zamierzacie wprowadzić trzeci dodatek do strojów w przyszłości? Jeżeli tak, to będzie mógł on wpływać na postać poprzez zwiększenie many, życia lub podnieść nasze umiejętności i szybkość?


Lionet: Trzeci dodatek do strojów to rzecz nad która nadal od czasu do czasu się zajmujemy. Jedne z trudności, które nas spotykają to ograniczenia techniczne. Na przykład, nie możliwe jest zwiększenie statystyk gracza lub zmiana jego cech, jak zdrowie i siły poprzez dodatki, ponieważ były one tworzone tylko jako efekt graficzny gry. Inną sprawą jest to, że nowy dodatek musi zwrócić uwagę przy dwóch już istniejących. Oznacza to, że zaprojektowana grafika musiałaby idealnie pasować do każdego z dwóch pozostałych dodatków, które już istnieją. Jeśli stworzymy kolejny dodatek w stylu obecnego, musielibyśmy zwiększyć każdy z dwóch pozostałych, ale nie robić tego gwałtownie, żeby nie pokrywać go z innymi. Możliwe rozwiązania mogą wprowadzać całkiem nowy styl, lub jeden naprawdę mały dodatek. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, w jaki sposób chcemy wykorzystać trzeci dodatek, ale aktualnie pracujemy nad czymś co idzie w podobnym kierunku.

P: Kilka lat temu zaobserwowałem, że mapa Tibii zdaje się być podobna do mapy świata realnego. Ale obróconej o 45°(Svargrond = biegun północny, a PH + Ankrahmun + Darashia na linii równika). Wiedząc o tym spekuluje się, na temat kolejnych miastach (np. Na północny wschód = Chiny czyli Zao) Jest to prawda, czy tylko zwykły zbieg okoliczności?


Chayenne: Przyznam, że jest to bardzo ciekawe spostrzeżenie, ale szczerze mówiąc to zwykły zbieg okoliczności. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że nigdy tworząc mapę Tibii, nie opieraliśmy się na prawdziwym świecie. Zwróciliśmy jednak uwagę na strefy temperatur – najzimniejsze w północno-zachodniej części, najgorętsze w południowo-wschodniej. Nie jest to jednak zrobione celowo, podobnie jak wszystko co istnieje w świecie rzeczywistym. W Zao, także nie mieliśmy zamiaru kopiować motywów azjatyckich, tylko stworzyć coś własnego, tylko zawierającego pewne elementy używane w Azji, z dodatkami odróżniającymi go i czyniącymi go mniej banalnym. W każdym przypadku [głęboki głos narracji] : Układ map w Tibii jest fikcyjny. Wszelkie podobieństwo do innego układu map na Ziemi jest czysto przypadkowy.


P: Przed rozpoczęciem aktualizacji Ankrahmun, mapa Tibii była projektem, zawierającym bardzo wiele przypadkowych tuneli i miejsc bez wyraźnego celu, zrodzonych w najróżniejszych miejscach. Było to bardzo fajne i proszące się do zbadania. Od Ankrahmun, rozszerzenia były zawsze ściśle tematyczne. Co więcej, wszystko ma jakiś cel. Dlaczego tak jest? Lubie naturalne miejsca na kontynencie, nie lubię natomiast tzw. „parków rozrywki”


Knightmare: Nie jest to tylko kwestia filozofii projektowania, ale także kwestia zasobów. W przeszłości nie mieliśmy ani zadań, ani nowych grafik do dyspozycji. Aktualizacja jakichkolwiek miejsc, była czystą aktualizacją map, gdzie dodawaliśmy głównie stare grafiki, użyte wcześniej.Z tego powodu, można powiedzieć, że stare aktualizacje opierały się „na temacie błota i trawy”, często zawierające już część mapy.I nie było potrzeby dodawania czegoś do istniejących terenów. Kto pamięta stare Ab'dendriel, wie o czym mówię. Z drugiej strony zrozumiałe jest, że małe zmiany tu i tam mogą poprawić wpływ przestrzeni dla gracza. Stare obszary zostały poprawione w przeszłości i oczywiście nie wszystkie aktualizacje w przyszłości będą koncentrować się na rozszerzaniu map. Część na pewno poprawi stare tereny i doda nowe rzeczy tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Wydaje mi się, że wrażenie że coś się zmieniło to po prostu błąd przez dodawanie ogromnych treści, które są dodawane przy każdej aktualizacji. Łatwo jest przeoczyć małe rzeczy, kiedy skupiamy się tylko na „nowych” częściach aktualizacji.


P: Czy zdarza Wam się grać regularnie w Tibie na tajnych postaciach i sprawdzać co musi zostać jeszcze zrównoważone? Czy jest to bardziej czytanie forów i słuchanie opinii graczy? I jeśli posiadacie tajne postacie, trudno jest nie być stronniczym w pewnych sytuacjach?


Chayenne: Zajmujemy się aktualnie obiema rzeczami i uważam, że obie kwestie są ważne, ponieważ dają nam różne spojrzenie na sytuacje. Community Managerowie przesyłają nam podsumowania opinii i propozycji, które pomagają nam identyfikować i usuwać problemy. Na publicznym serwerze testowym, omawiamy również konieczność uwzględnienia kwestii nowych przedmiotów i potworów i dostosować wiele w zależności od ich wejścia. Różne grupy graczy również działają inaczej w określonych sytuacjach, a tym samym ujawniają nam problemy, które nam nie wpadły do głowy – nawet jeśli mamy opracowane „w porządku, quest jest gotowy i teraz spróbujemy go całkowicie zniszczyć i stworzyć najgorszy scenariusz” nastawienie na przestrzeni lat. Poza tym gramy w tę grę. Może nie codziennie, ale regularnie. Jest duża różnica miedzy wykonywaniem zadania na aktualnym serwerze, niż tylko testowanie na naszych wewnętrznych serwerach, ponieważ nagle napotykasz problemy, których nie ma na serwerach testowych – na przykład chcesz dostać się do lochów, żeby zdobyć przedmiot potrzebny do zadania, lecz przejście jest blokowane przez wysoko poziomową postać polującą w tym miejscu i nie pozwalającą Tobie przejść – co jest bardzo frustrujące, WIEM, i czasem chciałabym po prostu krzyknąć „ZBUDOWAŁAM TĄ RZECZ, więc pozwól mi wejść do mojego lochu!”, ale oczywiście nie zrobię tego, i oleje to jak większość. (Ale wtedy rozważamy przeprojektowanie lochu lub zadania). Granie jest również bardzo pomocne jeżeli chodzi o kwestie równowagi, np. Zdarzyło mi się kilka razy, że robiłam quest, który miał być przeznaczony na dany poziom i niestety utknęłam w połowie, bo byłam za słaba, aby zdobyć wymagany przedmiot, i tak dalej. Najczęściej kończy się to tym, że zmieniam te rzeczy, które mi nie przypasowały podczas mojego doświadczania gry. Nie powiedziałabym, że jestem „stronnicza”, ale oczywiście mam dużo wiedzy na temat, gdzie iść i co robić, więc nie doświadczam już „dreszczyku emocji” podczas gdy wpadam w dziurę nie wiedząc co mnie czeka na dole. Niestety, również emocje starają się rozwiązać zagadki Tibii, nie wiedząc, gdzie leży rozwiązanie – gra jest o wiele bardziej zabawna, gdy pewne rzeczy są nadal utajnione i tak na poważnie, ciesze się tym, że nie wiecie WSZYSTKIEGO!


Ciąg dalszy w następny piątek...
__________________


Ostatnio edytowany przez qbfrost - 16-10-2010 o 23:59. Powód: poprawki
qbfrost jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-10-2010, 00:34   #2
Shantirell
Użytkownik Forum
 
Shantirell's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Wpisy bloga: 2

Posty: 43
Świat: Harmonia
Domyślny

Cytuj:
W tej chwili przeglądamy system czarów w Tibii, który jest dość skomplikowany.


... or any other mmorpg.
__________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
S. Lem
Shantirell jest offline  
stary 18-10-2010, 13:00   #3
Zlatan1988
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Poznań

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Poziom: 120
Skille: 10/26
Poziom mag.: 66
Zlatan1988 ma numer GG 8314407
Domyślny

jak dla mnie część odpowiedzi wydaje się nie być w ogóle odpowiedzią na dane pytanie...mało to konkretne
Zlatan1988 jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.


Powered by vBulletin 3