Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-02-2011, 01:42   #1
Ithelios
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 08 2003
Wiek: 37

Posty: 386
Ithelios ma numer GG 1869980
Domyślny Pare pytań o dzisiejszej Tibii

Grałem w Tibie 6 lat temu, teraz staram sie wrócić po tak długiej przerwie, zmiany nastąpiły wiadomo - ogromne, mam więc pare pytań na które trudno znaleźć odpowiedź w grze.

1. Widze, że udoskonalono system hotkeyów oraz przebudowano system magii popularyzując użycie instant spelli. Mam pytanie odnośnie kontrolowania sorca (głównie w pvp). Czy istnieje sposób na ustawienie hotkey'i na klawisze inne niż f1-f9. Używanie ich samo w sobie wymusza poruszanie się za pomocą myszki aby swobodnie targetować i celować runami. A jak się okazuje poruszanie się myszką nadal jest dziwacznie upośledzone, daje mało kontroli, uniemożliwia z kolei celowanie instantami. Chodząc strzałkami mamy na odwrót, dobra mobilność postaci i celność instantami (o ile olejemy myszke, czyli runy :|). Wg mnie to troche absurdalne, ale nie ma co marudzić. Prosiłbym o wypowiedzenie się ludzi doświadczonych ostatnich updatach na temat kontroli sorca. Jakby nie patrzeć zatrzymałem się na etapie run jako głównej broni i manożernych instantów bez różdzek, więc pewnie coś przeoczyłem. No chyba, że teraz bot celujący na sorcu to standard jak kiedyś światło z Tibia GG :|

2. Od niedawna nie dostaje się pz locka za oddanie graczowi w PvP. Czy ta zasada obowiązuje na światach PvP-enfo?

3. Czy koksanie sorca na słabych przeciwnikach z bluntem w łapie (jak dawniej) ma nadal sens, czy teraz profesje magiczne dostały po dupie w posługiwaniu się normalną bronią(oprócz różdzek)?

Z góry dzięki,

i pozdrawiam.
Ithelios jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-02-2011, 12:08   #2
Guziczkuu
Użytkownik Forum
 
Guziczkuu's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2008
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 30

Posty: 241
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Infinitas
Świat: Isara
Poziom: 180
Poziom mag.: 69
Guziczkuu ma numer GG 6830983 Send a message via Skype™ to Guziczkuu
Domyślny

1. Można ustawić WSZYSTKO nawet złoto na hotkeyach (Jak klikniesz to ci pokazuje ile masz złota 11:25 Using one of 302 gold coins...) . Hotkeye można ustawiać od F1-F12, ctrl +F1-F12 , shift + F1-F12 . są opcje Use on yourself (naprzykład potion) , use on target (czyli strzela np czarem atakującym lub runą w potwora/osobe którą masz zaznaczoną) , Use with crosshair czyli "łapie do ręki" rzecz którą chcesz użyć, np rune, wędke itp.
__________________
Guziczkuu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.


Powered by vBulletin 3