Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-05-2006, 21:30   #321
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Grałem 3ma knightami, każdy z innym typem broni, podziele się więc moimi spostrzeżeniami Wymienię te cechy,które IMO najbardziej zauważa się walcząc tymi typami broni.

Swordy
-Przede wszystkim Ice rapiery, combo rapier+exori powala wiekszosc nieprzygotowanych mid-lvl sorców
-22def GSa, naprawde widać różnicę między GS a 16def lancy, co innego 1reczna bron, nie zauwazylem roznicy, sklaniam sie wiec ku teorii ze przy broni 1recznej liczy sie def tarczy
-GS jednak troche przyciężki na niższych lvlach,zazwyczaj przed huntami trzeba go zostawiac w dp co moze byc upierdliwe
-ciężko o swordringi

Axe
-47atk lancy w sumie nie daje zbyt wiele,ale przede wszytkim waży malutko co pozwala na zabieranie jej ze sobą wszędzie bez zauważalnego ubytku cap
-f-axe, w myśl teorii o defie tarczy (patrz wyżej) najlepsza nieannihilatorowa broń 1ręczna
-ogólnodostępne axeringi
-Stonecutter jako ukoronowanie kariery axe knighta

Club
-"wszystko tylko nie club" to powiedzonko chyba dobrze oddaje ten typ broni Mam kumpla walczącego clubami, takie same skille tylko że on 10 lvli wyżej ode mnie i w walce lanca vs warhammer zawsze okrutnie go młócę...
-tanie i ogólnodostępne, wh-jedyna broń o 4X atk którą można mieć praktycznie na wejściu
-idealna broń dla pk knightów i charów którymi z założenia nie chcemy osiągnąć wysokiego poziomu (np zwiadowców,fun charów itp)
-może być też dobry na nowym serwerze,pod warunkiem, że nastawimy się na przekwalifikowanie naszego knighta na axe/sword w przyszłości.

to tyle

na pewno powielam wiele postów poprzedników,ale nie chce mi się przewalać całego tematu, mam więc nadzieję, że moje rady posłużą tym którzy trafiają tu po raz pierwszy i czytają tylko kilka ostatnich postów ;p
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-05-2006, 21:47   #322
Zummer
Użytkownik Forum
 
Zummer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 01 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 32

Posty: 442
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Icearahor
Profesja: Druid
Świat: Galana
Domyślny

ee tam, axe stoja na prawie rownym poziomie co swordy tylko swordy maja po prostu wiekszy popyt, bo wiecej knightów blokuje a swordy maja wiecej defa. Jak juz wybrales axa to walcz nim dalej .
__________________
'No moon is there, no voice, no sound of breating heart; a sight profound.'
Zummer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2006, 22:48   #323
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Knajt to najbogatsza profesja takż na niższych lvl
24 elder - codzienny staly zarobek 20-32k, w zaleznosci od tego ile czasu masz wlaczone tibie, bo grac musisz tylko 2-3 godziny. Zakladajac wariant pesymistyczny, po miesiacu gry masz 600k. Pokaż mi teraz jak swoim knightem zarabiasz więcej, to jestem gotowy oddac ci te 600k.
poisoner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 01:35   #324
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
24 elder - codzienny staly zarobek 20-32k, w zaleznosci od tego ile czasu masz wlaczone tibie, bo grac musisz tylko 2-3 godziny.
Nagraj filmik jak 24 elderem zarabiasz w 3 godziny 32k. Jestem gotow oddac cale swoje konto za ten filmik.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 13:16   #325
oczkis
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny hmm...

Śmieszy mnie kiedy widzę jak ktoś sie pyta o dokładne ceny jakiś przedmiotów.
Ceny są naprawdę różne na róznych światach, wiadomo że na starszych światach itemy kosztują mało, ale na nowych światach np. kyra itemy od początku były bardzo tanie ponieważ była preważająca ilość magicznych postaci a swordów / axów nie miał kto kupywać.
Prawdę mówiąc jeżeli chcesz być prawdziwym knightem to nie patrz na ceny bo to nie gra roli. ( chyba że mówimy o nowych serverach i o postaciach które chcą się szybko wybić ). Dla wtajemniczonych ( "obcykanych " ), którzy wiedzą jak zarobić pieniądze to nie jest problem. No i kłóciłbym się czy sword wyjdzie cię drożej niż axe.

Hmm widziałem tezę, że def broni nie daje "nic" gdy tarcza jest lepsza.
Podsumuję : Weź se wytrenuj knighta 70/70 w clubie i swordzie i idz na cyclopy z skull staffem i bright swordem. Nie wiem czy nadal będziesz tak twierdził

Między swordem a axe, osobiście wybieram sworda. Nie twierdzę, że jest lepszy, bo widziałem jak kumpel wymiatał z axe - ale mi bardziej przypadł do gustu .

PS. Wiem jedno nie wybierać cluba ja zmieniałaem na sworda przy 66/66
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 16:42   #326
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Nagraj filmik jak 24 elderem zarabiasz w 3 godziny 32k. Jestem gotow oddac cale swoje konto za ten filmik.
LOOOL. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Ja nie napisalem, ze zarobie tyle w 3 godziny. Ja napisalem, ze trzeba grac w tibie 2-3 godziny dziennie, zeby tyle zarobic. A pomiedzy graniem i zarabianiem jest zasadnicza roznica.
Cytuj:
No i kłóciłbym się czy sword wyjdzie cię drożej niż axe.
Bo nie wyjdzie. Gralem juz na wielu swiatach i na kazdym z nich kombinacja bs+gs byla tansza niz f-axe+d-lance. Tym bardziej, ze bs jest bardzo latwo dostepny, wystarczy zrobic 45 lvl i isc na questa, podczas gdy f-axy zdobywa sie na demon huntach, i dopiero jak jest na serwie duzo hlvl i chodza na demony to f-axe wychodzi minimalnie taniej. Tak samo d-lance jest trudniejszy do zdobycia i drozszy niz gs. Jak ktos uwaza, ze axy sa tansze od swordow to chyba gra na otsie. -.-
Cytuj:
Podsumuję : Weź se wytrenuj knighta 70/70 w clubie i swordzie i idz na cyclopy z skull staffem i bright swordem. Nie wiem czy nadal będziesz tak twierdził
Sam takze nie zauwazylem roznicy pomiedzy bright swordem i skull staffem na takich samych skillach i eq. A specjalnie nakladalem guardian shielda (def nie gorszy niz bsa), zeby tarcza mogla sparowac jak najmniej uderzen zadawanych przez potworki i chcialem przez to zauwazyc roznice w defie broni. Nie udalo sie. Wiec jesli ta roznica jest (w co nie bardzo chce mi sie wierzyc) to tak minimalna, ze z tej roznicy nie wychodzi nawet 1 uh mniej na 10 godzin huntu.

Ostatnio edytowany przez poisoner - 09-05-2006 o 16:44.
poisoner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 16:51   #327
Teo
Użytkownik Forum
 
Teo's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2004
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 126
Teo ma numer GG 9509994
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
24 elder - codzienny staly zarobek 20-32k, w zaleznosci od tego ile czasu masz wlaczone tibie, bo grac musisz tylko 2-3 godziny. Zakladajac wariant pesymistyczny, po miesiacu gry masz 600k.
z tego wynika ze grajac 2-3h dziennie zarabiasz minimum 20-32k nie wiem jakim cudem skoro w tym czasie zrobisz plecak uh=3k czyli w miesiacu da to 90kzeby zarobic 600k musisz zrobic okolo 200bp czyli musial bys siedziec kilkanascie h dziennie przy czym jeszcze trzeba odrabiac soule.
__________________
Peace, Love & Ecstasy
Teo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 17:01   #328
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Teo
z tego wynika ze grajac 2-3h dziennie zarabiasz minimum 20-32k nie wiem jakim cudem skoro w tym czasie zrobisz plecak uh=3k czyli w miesiacu da to 90kzeby zarobic 600k musisz zrobic okolo 200bp czyli musial bys siedziec kilkanascie h dziennie przy czym jeszcze trzeba odrabiac soule.
No tak i wlasnie te 2-3 godziny to sie soule robi.
poisoner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 17:28   #329
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
No tak i wlasnie te 2-3 godziny to sie soule robi.
czyli 3h soulowania i 21 h robienia uhow ?

No to ja odbijam, bo matematycznie jest mozliwe robienie 120+k dziennie rycem na 20 levelu. A ze trzeba siedziec 24/7 to juz inna sprawa.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 17:38   #330
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
czyli 3h soulowania i 21 h robienia uhow ?

No to ja odbijam, bo matematycznie jest mozliwe robienie 120+k dziennie rycem na 20 levelu. A ze trzeba siedziec 24/7 to juz inna sprawa.
LOOOL. Wlasnie o to chodzi, ze nie trzeba siedziec przed kompem i grac w tibie w przeciwniestwie do ryca.
poisoner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 18:10   #331
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poisoner
LOOOL. Wlasnie o to chodzi, ze nie trzeba siedziec przed kompem i grac w tibie w przeciwniestwie do ryca.
OMG... Skoro NIE trzeba siedzieć przed kompem, NIE trzeba grać Non stop, i wystarczy tylko grać w tibie 2-3h dziennie To jakim cudem ten druid ma zrobić 32k w 3h? Bo oto włąśnie wszyscy się ciebie pytają, a ty dosłownie pieprzysz od rzeczy, bez jasnej odpowiedzi...
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2006, 19:55   #332
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Venderer
OMG... Skoro NIE trzeba siedzieć przed kompem, NIE trzeba grać Non stop, i wystarczy tylko grać w tibie 2-3h dziennie To jakim cudem ten druid ma zrobić 32k w 3h? Bo oto włąśnie wszyscy się ciebie pytają, a ty dosłownie pieprzysz od rzeczy, bez jasnej odpowiedzi...
Dostalem warna za odpowiedz -.-
Jego tresc widnieje w moim podpisie
poisoner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2006, 14:18   #333
bosiak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 12 2005
Wiek: 32

Posty: 86
Domyślny tlumaczenie

poisonerowi chodzilo o magiczne "..." za co mozna dostacv bana i ze on jest afk caly dien tylko te 2-3 h wbija soule a magiczne "..." robi reszte za niego ;]
bosiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-05-2006, 15:38   #334
poisoner
Zbanowany
 
poisoner's Avatar
 
Data dołączenia: 28 07 2005

Posty: 367
Domyślny

Cytuj:
poisonerowi chodzilo o magiczne "..." za co mozna dostacv bana
Teoretycznie.
Cytuj:
on jest afk caly dien
No moze nie tak do konca. Gram sobie na kompie od czasu do czasu, ale nie w tibie. W tibie wystarcza 2-3 godziny na soule. A reszte czasu wole poswiecic na granie chocby w strzelanki z kumplami niz na nudne, wlasnoreczne udoskonalanie postaci. Co ja poradze na to ze jestem leniwy?
poisoner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 01:02   #335
Teo
Użytkownik Forum
 
Teo's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2004
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 126
Teo ma numer GG 9509994
Domyślny

co za koles >.> kazdym charem mozna tak zarobic wystarczy ustawic cave bota. wiec nie wiem po co piszesz takie bzdury. poza tym gdybys siedzial przez miecha 24/h tym 24 druidkiem to by cie w koncu sciagneli pk charem.
__________________
Peace, Love & Ecstasy
Teo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 07:37   #336
Prond
Użytkownik forum
 
Prond's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2006
Lokacja: Białystok
Wiek: 36

Posty: 3
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Morgana
Poziom: 28
Skille: 62/62
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez nawigator
ta to prawda a dla knighta przy blokowaniu kazdy punkt deffa lub arma sie liczy
SWIETA RACJA
Prond jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 09:22   #337
Poisonerr
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
kazdym charem mozna tak zarobic wystarczy ustawic cave bota
Ale używajac cave bota musisz byc caly czas przy kompie i patrzec na ekran tibii, bo inaczej cie zabija (pomijam swiaty non-pvp i granie rookstayerem na cave bocie). Ja natomiast mam na mysli robienie run afk w bezpiecznym miejscu z wlaczonym autologoutem i nabijanie souli przez 2-3 godziny dziennie. Jest to najbardziej ekonomiczne, poniewaz po nabiciu souli nie musisz juz siedziec przed kompem i patrzec sie w ekran tibii.
Cytuj:
poza tym gdybys siedzial przez miecha 24/h tym 24 druidkiem to by cie w koncu sciagneli pk charem.
Tiaaaaaa? To niech mnie najpierw znajda.
Cytuj:
SWIETA RACJA
Jakis dowod bys dal, a nie tylko bezsensowne dwa slowa piszesz.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 09:42   #338
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poisonerr
Ja natomiast mam na mysli robienie run afk w bezpiecznym miejscu z wlaczonym autologoutem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poisonerr
Tiaaaaaa? To niech mnie najpierw znajda.
i dziwic sie ze sie boi wlasnego nicka podac...
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 10:02   #339
Poisonerr
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
i dziwic sie ze sie boi wlasnego nicka podac...
tak samo jak ty sie boisz wlasnego nicka podac
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2006, 13:01   #340
Teo
Użytkownik Forum
 
Teo's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2004
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 126
Teo ma numer GG 9509994
Domyślny

nie wiem czy wiesz ale tworcy gry stworzyli taki czar jak exiva. nie trudno kogos znalezc uzywajac go. jezeli za 1 podejsciem by cie wylogowalo to za 2 uzyli by gfb zza ekranu. chyba ze to swiat np-pvp co zreszta podejrzewam
__________________
Peace, Love & Ecstasy
Teo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:31.


Powered by vBulletin 3