Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 30-10-2009, 20:13   #1
grzes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2007

Posty: 79
Domyślny Zarobki postacią magiczną?

Witam,
wszędzie pisze się że najdroższe są postacie magiczne. Z czego to wynika? Czy przy umiejętnej grze można wychodzić tą postacią na jakiś godziwy plus?
grzes jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-10-2009, 21:56   #2
milibi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2005
Lokacja: Nisko
Wiek: 35

Posty: 375
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Askara
Poziom: 30+
Poziom mag.: 30
Domyślny

Tak przy umiejetnej grze to mozna miec duzy + i duzy exp
__________________
milibi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2009, 22:13   #3
Sidis
Użytkownik Forum
 
Sidis's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2009

Posty: 252
Domyślny

Imo profesją magiczną się najlepiej gra, niemniej jednak na początek polecam knighta/palladyna. Po prostu są to profesje, które na niższych poziomach przeważają i można się nauczyć grać.
__________________
Cytuj:
gdzie jest napisane ze trzeba pisac po polsku ja moze mam swoj jezyk i tak pisze! (nawet jesli rozni sie jednym slowem od waszego)
Ileż można znaleźć wytłumaczeń na brak słownika w domu
Sidis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2009, 22:51   #4
grzes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2007

Posty: 79
Domyślny

podstawy opanowałem jakieś 2 lata temu, grałem palem i teraz chciałbym spróbować właśnie postacią magiczną, jednak nigdy nią nie grałem na poważnie (nie licząc 1 random chara którego zrobiłem głównie w celu stawiania monka -.-).
Wiele się pisze że jest to najdroższa profesja i nadaje się tylko do waste'owania kasy. Problem w tym, że kasy nie mam skąd wziąć, więc musi sama na siebie zarabiać, a kupować na allegro też nie zamierzam, wolę tą kasę wydać na pacc.
grzes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2009, 00:54   #5
Vectoris
Użytkownik forum
 
Vectoris's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2009

Posty: 13
Domyślny

Co do tych postaci magicznych i ich zarobków to zależy tylko i wyłącznie od gracza. Ja osobiście grając 56 ED niemal zawsze byłem na duży plus. Także morał z tego prosty:
Postać magiczna może swietnie zarabiać.
Vectoris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2009, 18:51   #6
Sardox
Użytkownik Forum
 
Sardox's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2009

Posty: 46
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Postacią magiczną z pewnością nie zarobisz tyle co knightem. Palladynem nie miałem przyjemności grać przez dłużej niż tydzień więc nie wiem jakie są możliwości zarabiania tą profesją. Duże koszty grania druidem lub magiem wynikają oczywiście ze sposobu zdobywania levela, a mianowicie poprzez używanie run. Knight expi bronią białą (miecze, pałki, młoty) co za tym idzie nie odnosi żadnych strat jeśli chodzi o atakowanie. Palladyn przeznacza pieniądze na amunicje ale ona z pewnością jest mniej kosztowna niż runy. Dlatego właśnie postacie magiczne są trudne w prowadzeniu. Expienie dla nich jest po prostu drogie. Nieprawdą jest że są to postacie tylko do wastowania. Doświadczony gracz zrobi pożytek również z magicznej profesji, a grając magicznymi postaciami można wyjść naprawdę na duuży plus. Możliwości zarobkowe u tych profesji są duże.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Sardox - 02-11-2009 o 18:54.
Sardox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2009, 20:03   #7
milibi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2005
Lokacja: Nisko
Wiek: 35

Posty: 375
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Askara
Poziom: 30+
Poziom mag.: 30
Domyślny

@up
z run to sie korzysta jedynie na wiekszych lvlach raczej a i to nie tak czesto
wiekszosc to czary ofensywne na ktore zuzywa sie wylacznie mf
__________________
milibi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2009, 21:45   #8
lolnik1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 07 2007
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 303
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Venominus
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 60
Poziom mag.: 51
Domyślny

Zarobki moim zdaniem, czyli zdaniem 63 Ed-a biorą się z:
- farta (dużo rare ci poleci)
- robienia run i ich sprzedawania
- czekania na manę, czyli nie uzywanie ani jednego pota
- robienie lootbaga na mniejszych levelach na rotach z swordów/mace
lolnik1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2009, 22:31   #9
Sardox
Użytkownik Forum
 
Sardox's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2009

Posty: 46
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez milibi Pokaż post
@up
z run to sie korzysta jedynie na wiekszych lvlach raczej a i to nie tak czesto
wiekszosc to czary ofensywne na ktore zuzywa sie wylacznie mf

Owszem zgodzę się z tobą. Lecz wydaje mi się to oczywiste. Naturalne że runy używamy na wyższych lvlach. Pytanie brzmiało czy to prawda że postacie magiczne są ciężkie w utrzymaniu. Odpowiedź brzmi: Tak, lecz dopiero na wyższych levelach Przynajmniej mi a gram też postacią magiczną (60 ed). I wydaję mi się że wystarczy odrobina wiedzy i umiejętności żeby nie mieć tego waste na niższym lvlu. Bynajmniej mi raczej nie zdarza się robić waste na mana potionach.

Pozdrawiam
__________________
Człowiek to stworzenie towarzyskie — zgodzi się czasem na samotność, ale nie zniesie, gdy nikt nie podziela jego zdania.

Ostatnio edytowany przez Sardox - 02-11-2009 o 22:35.
Sardox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 16:01   #10
Azjateczka
Użytkownik Forum
 
Azjateczka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2009
Lokacja: Londyn

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Azura
Poziom: 58
Poziom mag.: 48
Domyślny

cyt :
kupować na allegro też nie zamierzam, wolę tą kasę wydać na pacc

10 cc kosztuje 1,20 # Pacc 45 zl 30 dniowy

nie zachecam tracisz przyjemnosc z gry ale nie porownoj do siebie zlotowki z 50 zlotymi ....

ja Po Zrobionym quest Postmanie ( trzeba miec pacca wiec go kup ) przez polgodzinki z minosow na darashi wyciagam okolo 2 ~ 3 k

na terenach pacc nie ma sytuacji ze ciagniesz lootbaga do sklepu i ze ktos Ci t oruszy dzieki czemu sprzedasz lota trwa 2 minuty ....

wniosek : skoro na malym lvlu nie trzeba kasy marnowac i idzie odlozyc to odkladaj tak zebys na wyzszym levelu mial juz odlozone a nie musial kombinowac .... oczywiscie to tylko moje zdanie i nie musisz mnie sluchac ...
Azjateczka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 17:37   #11
kropik
Użytkownik Forum
 
kropik's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2008
Lokacja: ...

Posty: 433
Stan: Na Emeryturze
Imię: re
Gildia: ta
Świat: rd
Poziom: ed
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azjateczka Pokaż post
cyt :
kupować na allegro też nie zamierzam, wolę tą kasę wydać na pacc

10 cc kosztuje 1,20 # Pacc 45 zl 30 dniowy

nie zachecam tracisz przyjemnosc z gry ale nie porownoj do siebie zlotowki z 50 zlotymi ....

ja Po Zrobionym quest Postmanie ( trzeba miec pacca wiec go kup ) przez polgodzinki z minosow na darashi wyciagam okolo 2 ~ 3 k

na terenach pacc nie ma sytuacji ze ciagniesz lootbaga do sklepu i ze ktos Ci t oruszy dzieki czemu sprzedasz lota trwa 2 minuty ....

wniosek : skoro na malym lvlu nie trzeba kasy marnowac i idzie odlozyc to odkladaj tak zebys na wyzszym levelu mial juz odlozone a nie musial kombinowac .... oczywiscie to tylko moje zdanie i nie musisz mnie sluchac ...

A ja myślałem że 1.20 to kosztuje 5k, nie wiedziałem że sellerzy kasy na Allegro mają tyle bot charów

Aha i mi bardzo dużo razy nooby rypły lootbag na pacc area na pvp serverze, po prostu to zależy od mózgu i inteligencji nooba (kupować pacc po to żeby j**** lootbagi zamiast wbijać lvl) oraz od servera

---

Są trudne to prowadzenia, można nimi wychodzić na godziwy plus trzeba mieć szczęście, kolegów, i dużo kombinować jak zarobić.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
ale fjuta mi nie pozwalają używać :|
ej mi tez ;<
kropik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 17:50   #12
Deletke
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2008

Posty: 131
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Miałem 47 ed i expiłem sobie na ancientach etc. miałem po 45-50k/h i ani razu nie miałem waste, zawsze na zero albo na duży plus wychodziłem. Ogólnie graniem druidem to klikanie w hotkeye.
Deletke jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 18:23   #13
kropik
Użytkownik Forum
 
kropik's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2008
Lokacja: ...

Posty: 433
Stan: Na Emeryturze
Imię: re
Gildia: ta
Świat: rd
Poziom: ed
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Deletke Pokaż post
Miałem 47 ed i expiłem sobie na ancientach etc. miałem po 45-50k/h i ani razu nie miałem waste, zawsze na zero albo na duży plus wychodziłem. Ogólnie graniem druidem to klikanie w hotkeye.
Też tak miałem zwykle, na AS ile masz exp i kasy /h to zależy od umiejętności grania bo jak dobiegnie do ciebie nawet 1 to dużo potów leci, raz jest waste duże raz 0 albo pare gp + - a raz mega plus, typowe expowisko gdzie od kasy i exp h liczą się w 99% umiejętności
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
ale fjuta mi nie pozwalają używać :|
ej mi tez ;<
kropik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 20:22   #14
Sardox
Użytkownik Forum
 
Sardox's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2009

Posty: 46
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Dokładnie. Licz się z tym że im większy level tym większe wydatki. Staraj się dobrze dobierać expowiska i potworki do swojego levelu żeby nie mieć waste.
__________________
Człowiek to stworzenie towarzyskie — zgodzi się czasem na samotność, ale nie zniesie, gdy nikt nie podziela jego zdania.
Sardox jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 20:50   #15
lolnik1
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 07 2007
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 303
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Venominus
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 60
Poziom mag.: 51
Domyślny

Najlepiej to na niższych lvlach warto przedłużyć ten czas expienia na rotach, w ten czas sobie zbierać kaske (zbierasz mace, swordy). Potem trochę czasu poexpić na cyclopach, tutaj w zależności od respa cyców, masz waste lub nie, jeśli szybko sie respią, to możesz mieć waste, ponieważ co chwile tracisz mane, więc wtedy albo czekasz na manę albo uzywasz potów. Tutaj jest twój wybór 8k expa/h i profit (około 700 gp/h), lub 13k expa/h i waste (około 400 gp waste/h). Potem już masz szerszy wachlarz możliwości, zaczynają się tomby, powoli drobne hunty, itd. Na ancientach opłaca się expić, ale od 50 lvl-a, na niższych lvlach łatwo paść, mimo pozorów, te scaraby umieją walnąć mocniej niż dragon, można powiedzieć, że owiele mocniej. Dużo będziesz miał wyborów duży exp i waste lub dość mały/ średni exp i 0 lub profit. Jeśli robisz przykładowo w dniu runki przez 5h, to przez kolejne 2h expa możesz se zwaścić to co zarobiłeś na runkach, ja tak robiłem, waste na dragach nadrabiałem robieniem run.
Na 60+ lvlu już jest łatwiej z problemem z kasą, już masz dość przyzwoite hity, możesz na coraz poważniejsze hunty chodzić, a jeśli macie dobry team, to możesz dobrze na takich huntach zarobić. Jeśli używasz exori tera, frigo..., to przyda Ci się do zminimalizowania waste dobry m lvl im lepsze hity, tym mniej hitów wymaganych do zabicia potwora i tym samym spalisz mniej many.
Do 60 lvla jeśli masz kaskę możesz se powaścić, później już z górki.
lolnik1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2009, 11:17   #16
kropik
Użytkownik Forum
 
kropik's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2008
Lokacja: ...

Posty: 433
Stan: Na Emeryturze
Imię: re
Gildia: ta
Świat: rd
Poziom: ed
Domyślny

Ja bym radził expić jak najwolniej (Tak jak kolega napisał up.) zbierając kase żeby potem mieć na potiony. Eq zalecam mieć jak najlżejsze i żeby mlvl dawało (np. hat of the mad i focus cape zamiast crown helmet i blue robe bo lepiej 2 mlvl więcej mieć a różnicy w hitach otrzymywanych nie będzie (czy oberwiesz 90 czy 80 to 0 różnicy bo i tak na h lvlu musisz się co każdy hit leczyć)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
ale fjuta mi nie pozwalają używać :|
ej mi tez ;<
kropik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2009, 16:27   #17
MalyBudzet
Użytkownik Forum
 
MalyBudzet's Avatar
 
Data dołączenia: 14 11 2007
Lokacja: Menzoberranzen

Posty: 21
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Danubia
Domyślny

@UP
Hahahahaha expić jak najwolniej? Może jeszcze stać w carlin pod dp i robić runy? Nobiarnia. xD

8-33 larvy 11-13k/h (3x zjechana stamina)
33-50 piraty nargor 40-50k/h (3x zjechana stamina)
50-80 - prawe nekro hero 50-100k/h; magiciany40-70k/h; male workery 50-120k/h lub srednie 80-150k/h - zalezy od respa (5x zjechana stamina)
80-200+ - watery 160-180k/h
150-200+ - dls dara 160-200k/h
Od 120 jak lubisz coś manualnie poexpić, to kupujesz avalanche, buty ogniowe i idziesz na hffy. Profity prawie takie jak na starym skakaniu na infernalistach. :-P



Kup elfbota. Jak bedziesz mial gdzies waste, to jestes nobem i masz hujowe skrypty. Spore profity zaczynaja sie od nekro hero. ;-P
__________________
Wojna zaczyna się, kiedy chcesz, ale nigdy nie kończy się, kiedy o to prosisz... Nigdy nie kończy się dla tych, którzy ją zaczęli.
MalyBudzet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2009, 19:35   #18
kropik
Użytkownik Forum
 
kropik's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2008
Lokacja: ...

Posty: 433
Stan: Na Emeryturze
Imię: re
Gildia: ta
Świat: rd
Poziom: ed
Domyślny

Chodzi mi o to żeby na low lvlu expić na potworkach które dają mało expa a rzucają dużo kasy żeby było na lepszy exp potem -.-. I komu by się chciało bez bota je*** larwy do 33 lvla? Bo od 20 już można tomba jakiegoś jechać z wanda + exevo flam hur


I nie zachęcaj do kupna/ściągania botów bo zamiast bota wole kupić PACC albo coś. I to że ktoś ma waste używając bota to nie znaczy że jest debilem bo ty nie miałeś bo ustawiłeś bota ktory lata ci rotach z monkiem ? Ćwicz
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
ale fjuta mi nie pozwalają używać :|
ej mi tez ;<

Ostatnio edytowany przez kropik - 04-11-2009 o 19:39.
kropik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2009, 19:54   #19
rysiekkk5
Użytkownik Forum
 
rysiekkk5's Avatar
 
Data dołączenia: 05 04 2008
Wiek: 23

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

omg postacia magiczna dobrze mozna przywastowac ale juz na ok 80-90 zarabia sie lepiej niz knightem
na 30 lvlu idziesz na dworce i w godzine masz 5k gp przy expie 20-25k
na 30-40 lvlu dobre sa minosy yalahar/darashia - 35-40k/h + za manasy zwraca sie z gp, a robiac lootbaga mozna sie niezle dorobic
na 40 na ancientach masz 45k/h robiac male waste
na ok 80 lvlu na ancientach wyciskalme exp 80-90k/h robiac zawsze profit
workery na 80 to waste.......
na dragach masz profit robiac lootbaga, juz od ok 50 lvla
mutated humany od ok 30 lvla 40k/h duuuuzo kasy(duzo manasow tez idzie = magic lvl)
mutated raty od 50 mozesz probowac majac male waste, jak cos z bossa poleci to na 0 przy sporym expie
na 80 lvlu na mutatet ratach bylo 100+k/h wychodzac na lekki minus do czasu zabicia bossa + robilem taski
w okolicach 40-50 lvla druidem z dsami na shadow tombie za tp robilem 50k expa z profitem
na waterach od 50 lvla masz + - robiac szybko taski
profesja magiczna moze latwo zarobic tylko trzeba umiec ja wykorzystac
rysiekkk5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:13.


Powered by vBulletin 3