Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-07-2014, 16:43   #1
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny Świat retro open PvP

Tłumaczenie najnowszego newsa ze strony tibia.com:
Cytuj:
Tibijczycy, mamy wielką niespodziankę dziś dla was!

Przez lata nasze stanowisko dotyczące retro serwerów było jasne - mieliśmy głębokie zastrzeżenia dot. tego pomysłu i odrzucaliśmy go ze względuu na niewykonalny charakter takiego przedsięwzcięcia. Jednakże, gracze naciskali na tą propozycję, byśmy przynajmniej spróbowali.


Pomimo oficjalnego odrzucenia propozycji, nasze dyskusje trwały. Ponadtwo, okoliczności i możliwości zorganizowania takiego przedsięwzięcia zmieniały się w czasie, co miało wpływ na wykonalność tego projektu. Zwłaszcza wdrożenie nowych zasad PvP w ubiegłym roku otworzyło drzwi do pewnych zmian, które były prawie niemożliwe wcześniej. Tak więc w świetle ciągłych namiętnych dyskusji, zmienionych okoliczności, nasza opinia także ewoluowała w kierunku bardziej przychylnej. Konkretyzując:

Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nowego rodzaju świata: retro open PvP. Te światy będą dostępne zarówno dla darmowych kont, jak i premiowanych i będą posiadały wszelkie treści i funkcji, które są obecnie dostępne na normalnych światach. Ponadto, będą*także otrzymywać*wszystkie przyszłe aktualizacje oprócz spraw powiązanych z PvP. Zasady PvP na tych światach będą posiadały parę cech, które z pewnością spodobają się fanom starej szkoły. Naturalnie, musimy ustalić tutaj parę granic. Po ocenie wszystkich opinii na temat PvP obecnego w porównaniu do starego, zrobiliśmy listę popularnych ‚starych’ funkcji, które jesteśmy gotowi przywrócić:
  • 2 unjust, co oznacza: nie ważne, jak wiele osób brało udział w nieuzasadnionym morderstwie, tylko postać, która zadała najwięcej obrażeń i postać, która zadała ostatnie obrażenie poniosą konsekwencje;
  • brak przenikania, co oznacza: każdy zawsze blokuje wszędzie wszystkie postacie;
  • walka bez uczciwych reguł, co oznacza: bez względu na to, ilu napastników brało udział w zabiciu, kara śmierci ofiary nie zostanie zmniejszona;
  • brak ‚twist of fate’, co oznacza: nie ma dodatkowego błogosławieństwa, które chroni przed utratą normalnych błogosławieństw w przypadku śmierci PvP.

Niektórym z was może brakować ręcznego celowania na tej liście. Pomimo pożądanego zwrotu przez niektórych graczy, nie przywrócimy tej funkcji. Ponadto, ponieważ wyraźnie koncentrujemy się tylko na zasadach PvP, nowy typ światów nie przywróci cech, które nie dotyczą tylko PvP (jak braku możliwości zakupu run u NPC). Po więcej informacji i naszej argumentacji, sprawdź odpowiednie oświadczenie w audytorium.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest możliwe, by znaleźc wspólną płaszczyznę która zadowoli wszystkich miłośników starej szkoły PvP bądź rozgrywki retro. Niemniej jednak, jesteśmy gotowi spróbować jak jest to widziane i akceptowane przez społeczność.

Przed dalszym zainteresowaniem się tym tematem chcielibyśmy zobaczyć jakie są ogólne wyobrażenia na temat takiego świata gry i funkcji, które miałyby się nań znaleźć. Ponadto, chcielibyśmy poznać waszą opinię na temat, czy transfery postaci na retro PvP powinno być możliwe. Dlatego też rozpoczęliśmy ankietę zawierającą te wszystkie pytania. Wyniki będą miały wpływ na naszą decyzję więc oddaj swój głos!
Załączone obrazy
 
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 25-07-2014 o 21:39.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-07-2014, 21:42   #2
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

To chyba ich ostatnia deska ratunku, żeby przyciągnąć tych, którzy skończyli z Tibią. Może niektórzy z sentymentu jeszcze wrócą, ale to nie są jakieś rewolucyjne zmiany i raczej zbyt wielu nie przekonają.
Lepszym pomysłem byłby jakiś war server, gdzie nie biłoby się leveli a kasa byłaby nieograniczona i można by się tylko naparzać całymi dniami.

"Some of you may miss manual aiming on this list" - chodzi o celowanie runami, poprawiłem to tłumaczenie.
I o co chodzi z tymi gwiazdkami zamiast spacji u Ciebie?
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2014, 23:08   #3
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
I o co chodzi z tymi gwiazdkami zamiast spacji u Ciebie?
Nie mam pojęcia, wiem tylko, że same się czasem tworzą w miejscu spacji po polskim znaczku.

Dzięki za poprawkę.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 25-07-2014 o 23:09.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2014, 23:16   #4
Cyniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 11 2011
Lokacja: Darlowo

Posty: 52
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Szaja Mith
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Integrity
Świat: Selena/Inferna
Poziom: 290
Skille: 113/93
Poziom mag.: 29
Cyniek ma numer GG 12668159
Domyślny

Pozno... BYc moze i za pozno... Ludzie chcieli starego dobrego systemu pvp od chwili , kiedy stary dobry system pvp ulegl zmianie. Zastanawiajace jest , ilu graczy musialo odejsc , oraz ile czasu cipsoft potrzebowal zeby chociaz w malenkim stopniu uswiadomic sobie co naod*******ali Klimat rozgrywki w zakresie rpg juz nie powroci ale moze chociaz na chwile przezyjemy ten dreszczyk emocji przygotowujac jakas akcje przez godzine lub wiecej ^^ Osobiscie zamierzam zrobic chara na retro pvp serverze i troszke popykac , niemniej bedzie ciezko zarowno i mi i wiekszosci starych graczy ze wzgledu na prace , obowiazki czy co tam ktokolwiek robi. Pozdrawiam.
__________________
In memory of old times on selena land ...

Never give up...
Cyniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2015, 19:01   #5
orzechx93
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ja osobiscie wolal bym serwa po staremu, stare pvp bez mountow offline trainerow i innych rzeczy ;x tylko z nowosci market bym zostawil. A i zeby zamiast systemu wykrywajacego boty zrobic tak jak kiedys ze byli gm'y ktorzy bez problemu rozpoznali czy ktos lata na bocie i banowali i to jest glowny powod dla czego przestalem grac w tibie(boty ktore utrudniaja gre).
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:14.


Powered by vBulletin 3