Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-08-2007, 16:48   #41
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
To z tego, że jednak nie jest to jeden z tych uber exp*10000000000 OTSów, a nowa gra, do której stworzenia są potrzebne umiejętności, podobne do tych, które posiadali ci trzej studenci...
Jeżeli mają takie same umiejętności jak tamci trzej studenci, to dziękujemy ale lepiej żeby za robienie gier się nie zabierali. Nie potrzebne nam druga, szpetna i pozbawiona klimatu Tibia. Jedna to i tak za dużo.
Cytuj:
A od OTS to różni się również tym, że nie jest ograniczane klientem Tibii, więc jeszcze lepiej może naprawiać błędu CipSofu, wprowadzać nowe rzeczy.
Patrząc na to jak wszystko zlamili, będą czerpać pełnymi garściami z pomysłów CIPSoftu i kopiować ich błędy.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-08-2007, 18:57   #42
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Cóż, klimat tworzą ludzie, nie gra. Tibia jest wspaniałym miejscem dla wszelkiej maści roleplayerów... Tylko taki nie ma szans się odnaleźć w świecie zdominowanym przez: "pl?".

A co do czerpania garściami... byle czerpali co najlepsze, a te gorsze rzeczy uleciały między palcami.
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2007, 19:27   #43
Kharakorn
Użytkownik Forum
 
Kharakorn's Avatar
 
Data dołączenia: 13 07 2007
Lokacja: Przyłubie GG:5277504
Wpisy bloga: 1

Posty: 55
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Anticia
Poziom: 125
Skille: 86/83
Poziom mag.: 6
Kharakorn ma numer GG 5277504 Send a message via Skype™ to Kharakorn
Król

Poszukajcie w screenach na stronie zezeni, a zauważycie 64 lvl
Kharakorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2007, 20:25   #44
Diablczek
Użytkownik Forum
 
Diablczek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2007
Lokacja: Twój ojciec zabawiał MEGO PANA
Wpisy bloga: 6

Posty: 206
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tam zamiast Guard Orc powinno być Orc Guard.
Diablczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2007, 21:50   #45
Blood Angel
Użytkownik Forum
 
Blood Angel's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2005
Lokacja: Mława

Posty: 44
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Xerena
Blood Angel ma numer GG 7998390
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Cóż, klimat tworzą ludzie, nie gra.
zgadzam sie to nie cipsoft zjebal klimat gry tlyko nowi gracze =]

@do gry
Mozna by powiedziec ze bardzo przerobiony ots....
wyglada jak poczatkowe wersje tibi xD

P.S moglby ktos przyblizyc troche nam ta gre co i jak? czy sa dodane jakies nowe funkcje czy tak jak na wszystkich otsa niema nic nwoego -.-?
__________________
Używaj słownika ortograficznego oraz opcji "szukaj", miej serce dla innych użytkowników i nie pisz głupich postów.
Blood Angel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2007, 22:26   #46
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
[...]Tibia jest wspaniałym miejscem dla wszelkiej maści roleplayerów[...]
Wymiatasz -,.-
Tibia to gówno, nie gra. Gówno bez klimatu i sensu.

Jeśli Zezenia ma być podobna do Tibii, to nastawiam się negatywnie co do tej 'gry'.

Ostatnio edytowany przez _WrD_ - 29-08-2007 o 22:28.
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 00:06   #47
1gu5
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Rookgaard xd

Posty: 77
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 15+
Skille: 18/20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Nowy silnik nie oznacza, że nie jest to podróbą, podchwyceniem identycznego pomysłu.

Jeszcze nie grałem, ale mogę zobaczyć, bo sama Tibia mnie znudziła, a ja jakoś gustuję w takich prostych grach. ;]

Jednak kolorowej przyszłości nie wróżyłbym, skoro nawet zrzutów ekranu z gry nie potrafią skompresować... ~800kB jeden screenshot!


@down
Dajesz w *.jpg jakość 80-90% i wizualnie nie widzisz różnicy. Tyle że zdjęcie waży 5 razy mniej. Na a jakieś o 40% więcej od tego waży prawdziwa fotka w całkiem dobrej jakości... A to tylko prosta grafika z gry jest...
a co ultima online to tez podrobka?
__________________
1gu5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 10:14   #48
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Wymiatasz -,.-
Tak, wiem, wiem, dzięki szefie. :F A co, mam mówić, że ta gra jest gównem? Akurat gównem nie jest sama gra, a większa cześć jej społeczności. ;]

@up
Cóż, nie wiem, nie wiem... Ultimę znam tylko z nazwy i kiedyś może screena widziałem, więc się bardzo nie orientuję... Ale masz na myśli, że UO miałaby być podróbką Tibii? W tym wypadku powiedziałbym, że raczej nie... po pierwsze nie wygląda kropka w kropkę jak Tibia... po drugie(hail Wikipedia ) UO powstała w tym samym roku co Tibia, ale seria Ultima 17 lat wcześniej.
Za to Zezania... to co innego już.

Kurcze, jeszcze prawie nikt w to nie zagrał, bo serwer wyłączony, a już kilka stron tematu.
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 11:16   #49
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Tak, wiem, wiem, dzięki szefie. :F A co, mam mówić, że ta gra jest gównem? Akurat gównem nie jest sama gra, a większa cześć jej społeczności. ;][...]
Uhm, mi nie chodzi o "pl? hodzmy na chunta zioom!!111111oneone", tylko o grafikę, o SENS tej gry. To nie ma fabuły, 'gra' polega na wbijaniu nieskończonego levela zabijając potworki. 'Questy' polegają tu na ominięciu potworków i zabrania nagrody ze skrzynki. Nawet nie ma za nie expa. Co to za gra?
Tworzysz postać, wbijasz nią 8 lvl, wybierasz jedną z profesji i co? I zabijasz potworki dla expa - w między czasie kupisz jakiś ekwipunek.

Naprawdę fascynująca, zapierająca dech w piersiach i ciekawa gra.</ironia>

Zezenia mi wygląda właśnie na Tibię, więc nie dziwcie się, czemu ludzie jej nie akceptują. =/
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 11:28   #50
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zoliax
Cóż, klimat tworzą ludzie, nie gra. Tibia jest wspaniałym miejscem dla wszelkiej maści roleplayerów... Tylko taki nie ma szans się odnaleźć w świecie zdominowanym przez: "pl?".
Klimat może i tworzą ludzie ale Tibia na pewno nie jest wspaniałym miejscem dla ludzi lubujących w odtwarzaniu ról. Mechanika gry, ilość profesji brak jakichkolwiek ras...długo by jeszcze wymieniać.
Cytuj:
A co do czerpania garściami... byle czerpali co najlepsze, a te gorsze rzeczy uleciały między palcami.
Lmao, gdyby wszyscy twórcy gier tak myśleli to biada nam, bo gier komputerowych a co za tym idzie po części samych komputerów stanąłby w miejscu.
@Down:
Oby nigdy.
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 30-08-2007 o 12:23.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 11:46   #51
Dziub$$
Użytkownik Forum
 
Dziub$$'s Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2007
Lokacja: ...?

Posty: 42
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: 666
Świat: 666
Poziom: 666
Skille: 6666666
Poziom mag.: 99
Dziub$$ ma numer GG 5817135
Domyślny

a kiedy ta gra bedzie działać?!
Dziub$$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 14:45   #52
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Uhm, mi nie chodzi o "pl? hodzmy na chunta zioom!!111111oneone", tylko o grafikę, o SENS tej gry. To nie ma fabuły, 'gra' polega na wbijaniu nieskończonego levela zabijając potworki. 'Questy' polegają tu na ominięciu potworków i zabrania nagrody ze skrzynki. Nawet nie ma za nie expa. Co to za gra?
http://www.tibia.com/library/?subtopic=genesis Sam nie czytałem, ale to zdaje się kontrować "brak fabuły"...
Questy... Jeśli je właśnie tak wykonujesz... jeśli twój Desert Quest polega na położeniu gdzieś 4 przedmiotów i zebraniu nagrody to oczywiście. Brak expa za misje? Otworzenie skrzyni nie jest jakimś budującym, wartościowym przeżyciem... miło powspominać, ale w gruncie rzeczy, co to daje? No oprócz tej materialnej nagorody...
Cytuj:
Tworzysz postać, wbijasz nią 8 lvl, wybierasz jedną z profesji i co? I zabijasz potworki dla expa - w między czasie kupisz jakiś ekwipunek.
Naprawdę fascynująca, zapierająca dech w piersiach i ciekawa gra.</ironia>
To też: twoje podejście do gry, jeśli na twoją postać ma się skłądać jedynie nick, poziom, profesja, ekwipunek i umiejętności... Jeśli jest to po prostu(dajmy na to) 34lvl knight, a nie władający mieczami rycerz z nieznanych krain wchodu bla bla bla....
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Klimat może i tworzą ludzie ale Tibia na pewno nie jest wspaniałym miejscem dla ludzi lubujących w odtwarzaniu ról. Mechanika gry, ilość profesji brak jakichkolwiek ras...długo by jeszcze wymieniać.
Tak, i oczywiście brak takich rzeczy jak prawdziwa rozmowa z NPCami, tylko dwukrotne kliknięcie na niego i wybranie opcji z menu, nie? No i przecież to jest jedyne RPG, w którym czarów się używa wciskając odpowiedni przycisk! W każdym szanującym sie RPG przecież inkantacje się wypowiada tak jak każde inne wyrażenie!(Inspiracja artykułem z CDA )
No ale brak ras faktycznie doskwiera, jednak dlaczego wszelki roleplaying miałby się ograniczać do nazwy profesji? To że masz napisane po kliknięciu na siebie "knight" nie oznacza, że nie możesz być piekarzem.
No i brak detali chyba jednak pomaga w odtwarzaniu ról; więcej miejsca na własną wyobraźnię... ("To lepiej idź graj w MUDy!" Tak, tak... )
Cytuj:
Lmao, gdyby wszyscy twórcy gier tak myśleli to biada nam, bo gier komputerowych a co za tym idzie po części samych komputerów stanąłby w miejscu.
A jak to na chwilę obecną wygląda? Nic tylko wypisywać identyczne rzeczy w różnych grach... Nikomu jakoś nie przeszkadza, że świat MMORPG zdominowali ludzie, elfy, krasnoludy, półelfy, drowy i co tam jeszcze... Nieczęsto(no może przesada) inne widać rasy poza właśnie tymi... A jeszcze rzadziej się ich nie spotyka...

A by nie było offtopa...
Zezania jest ewidentnie klonem Tibii, więc chyba jednak czerpanie garściami tych lepszy rzeczy jest logiczne, nie? Czy może mamy się spodziewać zupełnie innego MMORPG? Bo jak dla mnie to jest właśnie pójście o krok do przodu od OTSów... A w każdym razie tych które starają się stworzyć lepszą Tibię, a nie miejsce do wbijania milionów leveli.

A tak na marginesie jakoś nie mam chęci do rozmowy o klimacie Tibii... szczególnie w temacie o Zezanii. ;]

@down, by nie pisać kolejnego offtopowego posta:
1.Cóż, robienie chleba to był tylko przykład... Ale dobra, nie ma wielu rzeczy tego typu do robienia, racja...
2.Twórcy ambitniejszych gier, tak... Ale czy Zezenia czy Tibia przypomina projekt na skalę takiego WoWa?
No i ja też nie wyobrażam sobie MMO w klimatach LoTR bez tych ras, bo przecież Tolkien bazował po części na mitologi nordyckiej... I Tibia też, masz tam te rasy... tylko nie grywalne, jak już mówiłeś(albo ktoś inny ;/ )...
3.Zezenia łączy zapożyczone pomysły z własnymi... Np. inne klasy... I pozwól, że zacytuję założyciela tematu
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kharakorn
Nie brakuje w niej jednak oryginalności, nowością jest możliwość walki dwiema broniami naraz (dual wield) oraz dodatkowe skille takie jak Cooking, Mining i Blacksmithing.
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.

Ostatnio edytowany przez zoliax - 30-08-2007 o 20:05.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 15:59   #53
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zoliax Pokaż post
Tak, i oczywiście brak takich rzeczy jak prawdziwa rozmowa z NPCami, tylko dwukrotne kliknięcie na niego i wybranie opcji z menu, nie? No i przecież to jest jedyne RPG, w którym czarów się używa wciskając odpowiedni przycisk! W każdym szanującym sie RPG przecież inkantacje się wypowiada tak jak każde inne wyrażenie!(Inspiracja artykułem z CDA )
No ale brak ras faktycznie doskwiera, jednak dlaczego wszelki roleplaying miałby się ograniczać do nazwy profesji? To że masz napisane po kliknięciu na siebie "knight" nie oznacza, że nie możesz być piekarzem.
No i brak detali chyba jednak pomaga w odtwarzaniu ról; więcej miejsca na własną wyobraźnię... ("To lepiej idź graj w MUDy!" Tak, tak... )
Rozmowy NPC i ręcznie wpisywane inkantacje ? Fakt, ale to tylko jedyne rzeczy pozytywnie wpływające na rozgrywkę.
Piekarz w Tibii ? Tja, chodzisz zbierasz siano, robisz chleb i sprzedajesz po 1 GP przy okazji nudząc się niemiłosiernie (bo co jest takiego emocjonującego w koszeniu siana ?).
Cytuj:
A jak to na chwilę obecną wygląda? Nic tylko wypisywać identyczne rzeczy w różnych grach... Nikomu jakoś nie przeszkadza, że świat MMORPG zdominowali ludzie, elfy, krasnoludy, półelfy, drowy i co tam jeszcze... Nieczęsto(no może przesada) inne widać rasy poza właśnie tymi... A jeszcze rzadziej się ich nie spotyka...
Tyle, że rasy które tu podałeś przyjęły się już w naszej kulturze i mówiąc szczerze nie wyobrażam sobie MMORPG w klimatach np. Władcy Pierścieni bez elfów czy krasnali. Zresztą, twórcy ambitniejszych gier tworzą własne rasy, więc w czym problem ?
Cytuj:
Zezania jest ewidentnie klonem Tibii, więc chyba jednak czerpanie garściami tych lepszy rzeczy jest logiczne, nie?
Czerpanie garściami ? Owszem, ale tylko wtedy kiedy łączymy zapożyczone pomysły z własnymi, a nie wtedy gdy ściągamy absolutnie wszystko (od interfejsu po mechanikę rozgrywki) od innych. Bo to już zwyczajny plagiat, a nie pomysł na "stworzenie lepszej Tibii".
__________________
Ooh to be a Gooner.

Ostatnio edytowany przez Yoh Asakura - 30-08-2007 o 16:03.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 19:14   #54
Vansider
Zbanowany
 
Vansider's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006

Posty: 458
Domyślny

Kiedy zacznie działąć :| Pewnie i tak za niedługo zrobią pacce statki i inne gówna i będziemy mieć New Tibia2(Dla mnie lepiej żeby nie robili pacców [wszysko dla wszyskich,domki dla facc także] tylko żeby mieć domek to trzeba mieć 100lvl+,a żeby pływać statkiem trzeba mieć 150+)

Ostatnio edytowany przez Vansider - 30-08-2007 o 19:16.
Vansider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 20:46   #55
Raxev
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 11 2004
Lokacja: Ruda Śląska

Posty: 612
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vansider Pokaż post
Kiedy zacznie działąć :| Pewnie i tak za niedługo zrobią pacce statki i inne gówna i będziemy mieć New Tibia2(Dla mnie lepiej żeby nie robili pacców [wszysko dla wszyskich,domki dla facc także] tylko żeby mieć domek to trzeba mieć 100lvl+,a żeby pływać statkiem trzeba mieć 150+)
Jeśli ta gra ma mieć klimat to nie powinno być domków od levela.. Masz kase, jesteś bogaty? Masz domek. Masz kase na podróż? Podróżujesz. Proste, przynajmniej nie będzie w tym OTSa, w których często domki od 50/100/200 lvla..

@down:
W RL też się różne żule po różnych miastach kręcą ;]

Ostatnio edytowany przez Raxev - 31-08-2007 o 19:00.
Raxev jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2007, 09:15   #56
Vansider
Zbanowany
 
Vansider's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006

Posty: 458
Domyślny

@Up dobra.. Ale gdyby nooby by się dorobiły podróżowały by na inne wyspy i zrobiły by noobo-land z następnej wyspy,tak to widzę.
Vansider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2007, 14:34   #57
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Coś ponuro to na tym zdjęciu wygląda
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2007, 13:55   #58
Master'ick
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 06 2007
Lokacja: Gdzieś tam...

Posty: 40
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Master'ick ma numer GG 6290843
Domyślny

0o jak będzie online to napewno zagram moze bedzie cos fajnego
__________________
Master'ick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2007, 09:58   #59
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

moze tak, czy to kiedys dzialalo? i czy bedzie dzialac? bo widze ze od dawien dawna jest off
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2007, 16:49   #60
Doomhammer
Użytkownik Forum
 
Doomhammer's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2007
Lokacja: Oleśnica

Posty: 30
Doomhammer ma numer GG 6703842
Domyślny

pewnie zagram.. bo ebda krasnoludy ;p gdyby ich niebylo to bym nawet kijem tego nietykal....
Doomhammer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin 3