Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-12-2006, 15:58   #1
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny Raty pod Al Dee - najlepszy zarobek dla facc rookstayera

Witam.

Opowiem wam conieco o potworach czesto omijanych przez rooksayerow, traktowanych jako strate czasu i przeznaczone do zabijania dla newbie - a mianowicie ratach. Ja sam od zawsze uwazal ze raty to sa dla lvl 1-3 (ew. 1-5) i trzeba sie jak najszybciej z nich wyniesc po zdobyciu podstawowych pieniedzy. Jednak im bardziej doswiadczonym graczem jestem tym coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze to nie prawda i na raty naprawde warto chodzic rookstayerem.

Wczoraj stworzylem sobie nowa postac - rookstayera. Wyszedlem ze swiatyni i pierwsze co zrobilem to wzialem oczywiscie rapierem zeby zabijac szczury z przyzwoita szybkoscia bo zwyklym clubem tracilbym mase hp i meczyl sie przez minute z jednym szczurem. (3 punkty ataku robia duza roznice na poczatku gry) Po zdobyciu rapiera zabilem kilka szczurow i majac 15 gp udalem sie do Obiego w celu kupna wooden shielda. Kupilem wooden shielda i poszedlem expic na szczury pod Al Dee. Postac stworzylem wczoraj kolo godziny 8:30. Expilem wczoraj od 8:30 do 23:00 i dzisiaj od 8:30 do 15:30. (oczywiscie tylko na szczurach pod Al Dee). Wczoraj rano wyszedlem pierwszy raz ze swiatyni i mialem 1 lvl - dzisiaj po poludniu mam juz prawie 14 lvl (brakuje 27%), nabite ponad 28k expa, prawie 19 sworda (brakuje tylko 3%), 22 shielda i... 8,7k gp! To nie zart, prosze panstwa. W ciagu zaledwie 1,5 dnia zarobilem prawie 10k na samych szczurach. Expilem z predkoscia okolo 1,1-1,2k expa na godzinę. (dużo więcej niz na trollach dla facc) Czy naprawdę szczury są az tak dobre? Poprzednimi swoimi facc-charami na rooku (gram w tibie już od okolo 3 lat) bardzo sie meczylem i nie bylem w stanie zrobic 13 poziomu w ciagu nawet 3 dni bo ciagle ktos mi przeszkadzal w expieniu a juz na pewno nie bylem w stanie zarobic nawet polowy tego co teraz. Gralem wedlug poradnikow. Tym razem zagralem po swojemu i wyszedlem na tym duzo lepiej. A zeby bylo smieszniej to u mnie na serwerze zajete sa wszystkie expowiska tylko nie szczury! Przez te 2 dni spotkalem ledwie 5-6 osob i to takich ktore mi zbytnio nie przeszkadzaly w expieniu podczas gdy na trollach czesto w jednym miejscu i czasie wiecej osob siedzi! Przechodzac po rooku dla facc daremnie szukam wilkow, trolli, spiderow, bugow, orcow i innych potworow wymienianych przez was za dobre do expienia natomiast na szczurach mam zawsze prawie pelny resp. Nie wiem czy to tylko na moim swiecie tak jest ale przeciez jesli na innych swiatach tez to zawsze mozna zablokowac wejscie (tylko 1 wejscie maja raty pod al dee) i samemu sobie expic. Respawn na ratach jest tez chyba duzo szybko niz na innych potworach dla facc na rooku. Moze warto byloby sie troche glebiej nad tym zastanowic i zmodyfikowac niektore poradniki uwzgledniajac w nich expienie na szczurach ktore jest nadzwyczaj oplacalne?

Ostatnio edytowany przez goburu - 25-12-2006 o 16:08.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-12-2006, 16:21   #2
Vatixar
Użytkownik Forum
 
Vatixar's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2006

Posty: 36
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Azura/ Nova
Poziom: 55
Skille: 80
Poziom mag.: 17
Domyślny

Może być. Ale sie rozpisałeś gościu
Vatixar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 16:31   #3
pawel_zomal
Guest
 

Posty: n/a
LOL

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vatixar Pokaż post
Może być. Ale sie rozpisałeś gościu
A jakże....

Super napisałeś, na szczurach to nieraz nieźle można zarobić ale na małych lv...

wg. mnie oczywiście
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 16:34   #4
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

No wlasnie chodzi o to ze nie tylko na malym ale takze na 8+. Na 8+ nawet lepiej bo szczury padaja na 1-2 hity i mozna isc od razu po nastepnego. A na takich powiedzmy trollach to co z tego ze 1 daje 20 expa jesli bije sie go 10 razy dluzej niz szczura i jest 2 razy wiecej ludzi? Za 4 szczury jest 2 razy wiecej kasy niz za jednego trolla.
Cytuj:
na duzych lvl tez ! napewno wiecej niz na szkieletach dziwisz sie ? zanim dojdziesz do skele to juz kase na ratach uzbierasz a są tam dobre respy.
Na szkieletach to wiecej ludzi stoi obok jaskini i czeka na resp niz respi sie samych szkieletow Wejsc na full resp na skele dla facc to mi sie zdarza raz na pol roku, o ile mam szczescie. W dodatku noobki czesto tam laza i przeszukuja ciala blokujac respawn. Respy skeletonow sa nie wieksze jak 5 w jednym miejscu podczas gdy respy ratow liczy sie w dziesiatkach.

Wbrew pozorom NAJMNIEJ zaludnionym expowiskiem na rooku dla facc to sa wlasnie szczury pod Al Dee (te w centrum miasta juz troche bardziej zaludnione ze wzgledu na bliskosc rynku) bo kazdy noobek mysli ze jak nabije 3 albo 5 lvl to powinien juz isc na lepsze potwory i zwalnia szczury a doswiadczeni gracze sa w stanie z tego skorzystac i wyciagac duzo wiecej niz taki noobek na trollach.

Ostatnio edytowany przez goburu - 25-12-2006 o 16:46.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 16:35   #5
Movar
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawel_zomal Pokaż post
A jakże....

Super napisałeś, na szczurach to nieraz nieźle można zarobić ale na małych lv...

wg. mnie oczywiście
na duzych lvl tez ! napewno wiecej niz na szkieletach dziwisz sie ? zanim dojdziesz do skele to juz kase na ratach uzbierasz a są tam dobre respy.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 16:42   #6
Mehh
Użytkownik Forum
 
Mehh's Avatar
 
Data dołączenia: 12 01 2006

Posty: 76
Domyślny

Nic nowego nieodkryles . Wiele osób tak robi np. ja .
Mehh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 16:51   #7
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Na moim serwerze to wlasnie na ratach jest najwiecej ludzi -.- Jak laze czasem na bugi pod AlDee to zawsze (ZAWSZE) sa zajete... Wszystko jest zajete Moze 8 lvl bije raty i zdobywa exp, ale ja (mam 28 lvl) jak bylem na cave ratach dwie godziny szukajac ciach (CAVE RATACH - 5 exp wiecej) nabilem ledwo co 2%
Michaello jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 16:56   #8
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michaello Pokaż post
Na moim serwerze to wlasnie na ratach jest najwiecej ludzi -.- Jak laze czasem na bugi pod AlDee to zawsze (ZAWSZE) sa zajete... Wszystko jest zajete Moze 8 lvl bije raty i zdobywa exp, ale ja (mam 28 lvl) jak bylem na cave ratach dwie godziny szukajac ciach (CAVE RATACH - 5 exp wiecej) nabilem ledwo co 2%
No bo poszedles na raty pod miastem a nie pod sklepem Al Dee i dlatego tylko 2% -.- Przeciez napisalem wyraznie ze to pod Al Dee jest malo ludzi a pod miastem (na ogol) duzo poniewaz kazdy z rynku tam schodzi. A kolo bugow zawsze kreci sie sporo ludzi ale oni przez wiekszosc czasu tylko stoja i czekaja na resp bugow, rzadko spotkam kogos kto bedzie expil na ratach jesli czeka na resp bugow. Ludziom sie wydaje ze szczury to scierwo i nie warto na nich expic czekajac na bugi. Ja do bugow w ogole nie schodzilem, tak jak juz wczesniej napisalem - expilem tylko na szczurach i nabilem prawie 14 lvl i prawie 10k gp w ciagu 1,5 dnia expiac na samych szczurach bez niczego innego. Pod Al Dee jest sporo ludzi ale na bugach a nie ratach. Na ratach mozna spokojnie expic i malo kto przeszkadza.

Ostatnio edytowany przez goburu - 25-12-2006 o 17:01.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 17:08   #9
Michaello
Użytkownik Forum
 
Michaello's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2006

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

@Up
A zabijajac szczury pod AlDee tez ani procenta nie nabilem -.-
Wszedzie jest duzo ludzi (nie boje sie powiedziec, ze u AlDee wiecej!)...

@Edit
A na jakim grasz serwie?

Ostatnio edytowany przez Michaello - 25-12-2006 o 17:11.
Michaello jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 17:10   #10
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michaello Pokaż post
@Up
A zabijajac szczury pod AlDee tez ani procenta nie nabilem -.-
Wszedzie jest duzo ludzi (nie boje sie powiedziec, ze u AlDee wiecej!)...
To moze moj serwer jest jakis po*ebany ale u mnie na ratach jest najmniej ludzi, nawet mniej niz na katana quest.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 20:54   #11
Lord'Micu
Użytkownik Forum
 
Lord'Micu's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Koko'Pall
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 12
Skille: 42/32
Poziom mag.: 4
Domyślny

No cóż może to nie do tych ratów jak tam troszke expiłem i chciałem na bugi przejść to zauważyłem, że trasa się zmieniła i jest tam takie małe pomieszczenie ze szkieletami oto zdjątko

Nie wiem czy można się tam jakoś dostać. Jak ktoś wie coś o tym plz pisać na pw lub w tym temacie.

Ostatnio edytowany przez Lord'Micu - 25-12-2006 o 20:56.
Lord'Micu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 20:59   #12
Kaniek
Użytkownik Forum
 
Kaniek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2006

Posty: 171
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 23
Skille: 2/4
Kaniek ma numer GG 1347829
Domyślny

Tak da się tam dostać. Jest to ostatni poziom jaskini szkieletów obok respu orca spearmana przy kręgu kamieni.
__________________
Jeżeli coś napisze to nie musicie mnie bluzgać bo to nic nie da, chyba że to sprawia wam ulgę,radość itp.

Ukryty tekst:
i am noob
Kaniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 21:03   #13
Kapciuch
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Nieźle, też mam nową postac i zaraz to wyprobuje... 10k to ja 11lvl na cycach nie zarobie w tyle
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 21:16   #14
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

Nie wiem jak się zmieniło po uptadzie, ale ja tam przechodzilem rooka. Bilem bugi, a czekajac az sie zrespia dziesiatkowalem raty.
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 21:20   #15
raziel1992
Użytkownik Forum
 
raziel1992's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2005
Lokacja: białystok
Wiek: 32

Posty: 109
raziel1992 ma numer GG 3884907
Domyślny

i tak ci nie wierze.
po pierwsze ja sie meczylem na mino tydzien zeby wbic 20 w swordzie,a ty mi tu wmawiasz że na ratach co na jeden hit je sie bierze wbiles w jeden dzien 19 i że shielding najebałeś 22 jak może na farcie walną ci 1 hit zanim je zabijesz
po drugie na 14 lvl trzeba 29900expa . zabiłes 5980 ratów w jeden dzień gratz.
żal stary
__________________
20:11 Kedzierzawy: co to jest free items

Ostatnio edytowany przez raziel1992 - 25-12-2006 o 21:21.
raziel1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 21:33   #16
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
po pierwsze ja sie meczylem na mino tydzien zeby wbic 20 w swordzie,a ty mi tu wmawiasz że na ratach co na jeden hit je sie bierze wbiles w jeden dzien 19 i że shielding najebałeś 22 jak może na farcie walną ci 1 hit zanim je zabijesz
Zeby wbic 20 trzeba poswiecic 3 razy tyle czasu co na 19 - na rooku jest przeciez mnoznik 300%. To samo z shieldingiem. A zabijalem raty dojsc wolno bo zwyklym rapierem. (juz w temacie o tym napisalem, widac nie doczytales - nie bilem z katany tylko rapiera) Rapierem zabijalem rata srednio 3-4 ciosami. (na poczatku byly bardziej 4, pod koniec kiedy mialem 19 byly juz bardziej 3 ale nadal nie szybciej niz pomiedzy tymi dwoma wartosciami)
Cytuj:
po drugie na 14 lvl trzeba 29900expa . zabiłes 5980 ratów w jeden dzień gratz.
żal stary
To sobie policz ile czasu expilem. 21,5 godziny to za malo zeby zabic 5980 ratow? W takim razie gramy w inna tibie. Pokaz mi w jaki sposob wbijesz tyle expa na faccu w takim samym lub krótszym czasie na innych, "lepszych" twoim zdaniem potworach. Bo ja jakos jak chodze po rooku to widze ze wszystko na faccu poza szczurami jest mega przeludnione i trudno wyciągać nawet po 500 expa/h podczas gdy na szczurach minimalnie przekraczam 1k. (jak nikogo nie ma, bo jak jest i przeszkadza to expie z predkoscia 800-900 expa/h)

Ostatnio edytowany przez goburu - 25-12-2006 o 21:43.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 21:38   #17
Michalinho
Użytkownik Forum
 
Michalinho's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2006
Lokacja: Warszawa

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Domyślny

a ja na poison hell bez trudu 1k/h a czasem nawet 2 -.- i mi niewmawiaj że na ratach lepiej
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dariusz Szpakowski
Przy piłce Jankulovski, konkretnie Cristiano Ronaldo.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dariusz Szpakowski
Rooney już atakowany przez wracających partnerów
You see a dead troll (Vol:7).
It weighs 666.00 oz.

Ktoś tu się musi odchudzać?

fake.xad.pl
Michalinho jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 21:46   #18
goburu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 14 12 2006
Lokacja: Liberty Bay

Posty: 371
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: PvP
Poziom: 90
Skille: po co??
Poziom mag.: 56
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michalinho Pokaż post
a ja na poison hell bez trudu 1k/h a czasem nawet 2 -.- i mi niewmawiaj że na ratach lepiej
No dobra ale jakim kosztem? Przeciez tam idzie masa life fluidow a exp na ratach jest calkowicie darmowy i niewiele gorszy. (nawet 2 razy gorzej to niewiele biorac pod uwage ze na ratach sa zerowe koszty) Expienie w poison hellu to na 99,99% strata kasy bo nie daja one prawie nic lootu a life fluidy ida jak szalone. -.- Ja pokazalem sposob jak mozna szybko expic za darmo i nie bedziesz mi tutaj wmawiał ze nie ida ci life fluidy na poison hellu bo wtedy to juz na pewno ci nie uwierze.

Ostatnio edytowany przez goburu - 25-12-2006 o 21:48.
goburu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 22:11   #19
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Hehe odkryłeś Amerykę
Jeden troll. - ile go bijesz na 15lvl?
Z 5 ratów. - ile je bijesz na 15lvl?
Jeden troll. - ile expa dostajesz?
Z 5 ratów. - ile expa dostajesz?
Jeden troll. - ile loota dostajesz?
Z 5 ratów. - ile loota dostajesz?
Jeden troll. - ile go szukasz?
Z 5 ratów. - ile ich szukasz?

Wnioski plaaax! ;] Zdziwiłeś się? Weźmy takiego węża. Jeden hit, 10expa, 0 loota. Weźmy takich 10 węży czyli bagna na Facc Area. Sześć hitów, 100expa, 0 loota. Teraz porównaj to z czymś innym ;] Niepozorne a zadziwiające potworki

@Lord'Micu
To Kataqmby, na lewo od Wasp Tower, za drzewkiem jest do rozkopania ukryta dziura Respi się tam 7 skele i dużo kości xD

@raziel1992
Może to jakiś "Ha'Rdqór zi00m~!" jakiś... 25h/doba typu "sie gra sie ma" Kto tam wie tych maniaków szczurów.

Po polowaniu pod Al Dee polecam iść sobie na Munster Den ^^ Też często wolne a szczurków w hu... h... ho... ho ho ho ile tam ich jest!
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2006, 22:14   #20
Nagrix
Użytkownik Forum
 
Nagrix's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2004
Lokacja: Piotrków Trybunalski
Wiek: 31

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Imię: Nagrix
Profesja: Paladin
Świat: Valoria
Poziom: 49
Skille: 75/62
Poziom mag.: 15
Nagrix ma numer GG 1347813 Nagrix ma login Tlenu Nagrix@Tlen.pl
Domyślny

@2xUp
Na "poison hell" wcale nie traci się kasy, wręcz przeciwnie, mając dobry shielding często nie jest się zatruwanym i rzadko kiedy trzeba używać life fluidów. Aczkolwiek do ratów nic nie mam i często zaglądam także tam
__________________
Roses are red, violets are blue,
but a face like your belongs to the Zoo.
Don't feel bad, don't feel blue, Frankenstein was ugly too.
Roses are red, violets are blue,
I was born beautiful, what the f*** happened to you?

Nagrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:17.


Powered by vBulletin 3