Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-12-2007, 14:45   #1
Soulmann
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 12 2006
Wiek: 34

Posty: 200
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Soulmann
Domyślny Pewne pytania, pewne odpowiedzi

Sporo PM ostatnimi czasy dostaję, nierzadko z dość głupimi pytaniami, więc postanowiłem przetłumaczyć tu kilka(naście) postów Crabana z forum dla tutorów (uprzedzając durne komentarze - mam pełne prawo zamieszczać rzeczy z forum tutorów na supported fansites typu tibia.pl). Nie tłumaczę tu wszystkich jego wypowiedzi, tylko co ciekawsze i ważniejsze. Let's go.

# Knight: Co zrobię z moimi UH'ami?
Jeśli masz ich duży zapas, nie jest zbyt prawdopodobne, że znajdziesz wystarczająco dużo ludzi aby je sprzedać. Mimo to, możesz poprosić maga o pójscie z tobą na hunta, płacąc mu UHy aby Cię leczył. Ponieważ teraz magowie mogą używać UH w tym samym czasie, co spontaniczne ataki, nie powinno być problemu aby zgodzili się na taki układ, będzie to korzystne dla obu stron.

# Druid: Jak mogę teraz zarabiać pieniądze, skoro moje UH nie będą już tak atrakcyjne?
Druidzi będą jedyną profesją robiącą pewne runy ofensywne, oraz jedyną mogącą zakląć kamyki siłą lodu i ziemi. Będziesz mógł handlować tymi produktami ze wszystkimi innymi profesjami.

# Kto będzie obecnie używał UH?
Cóż, nie chcę mówić Wam co robić z którą runą, ale spodziewam się, że UH będą noszone przez magów w razie awaryjnych sytuacji, a także przez paladynów z dobrym poziomem magicznym, gdyż będą dobrym dodatkiem do silnych leczących mikstur.

# Knight: Co powinien teraz robić dla mnie mój UH-maker, druid?
Możesz używać go do zaczarowywania kamyków. Resztę czytaj wyżej.
Czy nie będziemy już w stanie leczyć innych?
Będziecie mogli to robić z pomocą mikstur.
Co z istniejącymi runami?
Aktualna wartość większości run nie została zmieniona, lub bardzo nieznacznie. Najbardziej zauważalną zmianą są użycia niektórych run. Te z kolei nie zostaną zmienione w już istniejących runach. A więc efekt twoich zmagazynowanych run będzie taki sam przez cały czas, jedynie nowe będą miały więcej użyć.

# Co z żywiołem śmierci?
Obydwie profesje, czarodzieje i druidzi będą mieli możliwość używania słabych czarów śmierci oraz silnych run śmierci. Ponieważ druid może robić UH (silna runa ŻYCIA), czarodziejom pozostawiamy monopol na robienie SD (silnych run ŚMIERCI).
Both sorcerers and druids will be able to use the small death spell and the strong death rune. Since however the druid can make the UH (strong "life" rune) the sorcerer keeps the making of SD (strong "death" rune) alone.

# Jak mam cokolwiek przeżyć, jeśli mogę leczyć się maksymalnie za 600hp?
Mam kilka odpowiedzi na to:
- W zasadzie będziesz mógł używać mikstur leczniczych i czarów spontanicznych w tym samym czasie, więc siła Twojego leczenia będzie wynosiła około 700.
- Najważniejsze, będziesz mógł leczyć te 700hp co sekundę, podczas gdy atakujący (gracz lub potwór), może atakować jedynie co 2 sekundy.
- Tak, sposób w jaki potwory 'spamują' swoimi atakami także został zmieniony. Potwory będą zadawały podobne obrażenia podczas całej walki, ale nie będą miały możliwości używania wszystkich ataków magicznych w ciagu jednej rundy. W skrócie - potwory nie mogą robić więcej kombosów, za wyjątkiem kilku specjalnych oraz bossów.



# Rycerze będą zbyt łatwo umierać
Sprawdzaliśmy wiele scenariuszy, zarówno w PvP jak i w PvM. Rezultat był taki, że rycerze mogą bardzo łatwo przetrwać różne ataki typu kombo, przynajmniej do czasu aż zabraknie im zapasów.

# To niezbyt mądre, że rycerze nie mogą zbytnio leczyć swoich kolegów
Cóż, leczenie zawsze było domeną druidów. Oczywiście dla wszystkich jest możliwe leczenie innych, ale jestem lekko przekonany, że większość ludzi zgodzi się, gdy powiem, że rycerze są ostanią profesją, która powinna być dobra w leczeniu innych.

Gdzie jest siła czarów korzystających z żywiołu świętości, skoro nieumarli kończą się na Lich?
Chyba coś przegapiłem. Nie ma nieumarłych potworów ponad Liche? A co z Blightwalkerami, Betrayed Wraithami, Lost Soulami, Undead Dragonami i wszystkimi tego typu?

# Jak rycerz może przeżyć, lecząc się po 600, combosy potworów po 1200+?
Odpowiadałem już na to, więc w skrócie:
- Potwory nie robią już takich samych kombosów jak wcześniej.
- Rycerze mogą się leczyć po 600hp na sekundę, czyli 1200 na turę.

# Czy może mi ktoż wytłumaczyć, dlaczego zmienione zostały włócznie? Czy jest jakiś powód na tym świecie, dlaczego palladyni trenowali shielding, skoro nie mogą rzucać spearami na dalej niż 4 kratki? Speary będą kompletnie bezużyteczne.
A czy jest jakiś powód, dla którego palladyni powinni używać ich tarczy razem z włóczniami, skoro mogą rzucać je poprzez cały ekran? Ponadto, czy jest jakiś dobry powód, dla którego palladyni powinni mieć możliwość, aby rzucać ciężkimi włóczniami dalej, niż mogą strzelać z boltów/strzał?

# Cios od Ferumbrasa: "You lose 1216 hitpoints due to an attack by Ferumbras." Czy jest możliwe zablokować Refumbrasa i 4-8 demonów ze zwykłą miksturą leczniczą dającą 600-700 hp? To jest chore.
Czy naprawdę myślisz, że blokowanie przez jednego rycerza Ferumbrasa i 4-8 demonów W SAMOTNOŚCI powinno być możliwe?


# Zostawcie zasięg włóczni taki jaki jest, ponieważ teraz wygląda na t, że magowie będą mieli nielimitowany zasięg swoimi czarami typu strike, co po prostu nie jest fair
Magowie nie mają nielimitowanego zasięgu. Przeciwnie - jest on bardzo limitowany, Wasze strzały i bolty latają znacznie dalej.

# Czy czarodzieje mają jakąs rekompensatę za 'sio'?
Tak. Generalnie ataki czarodzieja są silniejsze lub tańsze (lub obie z tych opcji), niż te druida. Ponadto, czarodzieje wciąż mają ataki typu beam, których druid nie posiada. Są one znacznie tańsze i powinny być atrakcyjniejsze w użytkowaniu.


# Żywioły ziemi i lodu wydają się obecnie najlepsze

Wydają się, ponieważ obecnie najczęsciej hunconymi potworami są smoki i demony. Mimo to, uwzględniając wszystkie potwory, z pewnością nie są one silniejsze lub lepsze od żywiołów ognia i energii. Gracze w końcu zauważą, że w grze są też inne potwory warte polowania, a nie tylko smoki i demony. Gracze także zauważą, że istnieją inne czary, nie tylko te najsilniejsze. Dla przykładu jeśli UE czarodzieja nie jest tak efektywne, powinien moze skorzystać z energy beam, lub kupić kilka run Icicle od druida. Druid z kolei będzie musiał kupować runy Fireball.


# Naprawdę nie rozumiem, jaka jest zaleta sio, skoro leczenie kosztuje więcej niż UH (mam na myśli UH w użyciu magów). Dla mnie, jak dla druida, leczenie siebie samego z taką siłą jest kompletnie bezużyteczne.
Cóż, czar ten nazywa się "leczenie przyjaciela". To powinno pokazać, że przede wszystkim jest on do leczenia innych osób, nie siebie samego.


# Rycerz poziomu 100 był atakowany przez 5 magów z kombo o sile 1,5k/tura.

W celach informacyjnych: Dla 5 magów, aby zadać dmg rzędu 1500 (=300 każdy) w PvP, musiałbyś mieć 5 magów o poziomie 300, z 85 poziomem magicznym, strzelających z SD, lub 5 magów o poziomie 100, używających czaru UE i zabijających siebie nawzajem, nim zabiją knighta



Mini info z ostatecznego test-servera:

- Nowe miksturki many były zbyt silne w naszym mniemaniu. Normalne oczywiście pozostaną bez zmian, te silniejsze oczywiście będą lepsze, ale nie aż o tyle, jak na pierwszym test serwerze. Oczywiście ceny obu mikstur zostały odpowiednio dopasowane.

- Mikstury lecznicze pokazały, że sprawdzają się wyśmienicie, jeśli chodzi o siłę leczenia. Niemniej, zgadzamy się, że ceny były zbyt wysokie, więc obniżyliśmy je. Ponadto nieco zwiększyliśmy siłę leczniczą najsłabszej miksturki.

- Palladyni również dostaną swój własny czar leczniczy. Będzie nieco droższy, od UH, ale będzie miał satysfakcjonującą siłę leczenia. Używanie tego czaru i średniej miksturki leczniczej pozwoli palladynom leczyć się lepiej, niż rycerzom, ale nie aż tak dobrze jak magom.

- Nowe 'święte' czary zostały nieco wzmocnione, w stosunku do pierwotnie zadawanego dmg.

- Zasięg różdżek i czarów typu strike został nieco obniżony. Wciąż są one jednak atakami dystansowymi, jednak mają zasięg zmniejszony o jedną kratkę.

- Assassin stary zostały nieco zmienione. Będą teraz tańsze oraz nie będą łamać się przy pierwszym rzuceniu.

- Ekonomia magów została poprawiona głównie poprzez zmiany w liczbie użyć run, jednocześnie nie zmieniając ich ceny ani efektu.



----
Pogrubione - pytanie/uwaga, normalna czcionka - odpowiedź Crabana.

To tyle, za ew. błędy przepraszam, tłumaczyłem to na szybko.
Soulmann jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-12-2007, 15:04   #2
psajdak123
Zbanowany
 
Data dołączenia: 16 11 2007

Posty: 45
LOL

Po tym update palek bedzie sobie swietnie radzil na lich hell lub nekro hell z tymi nowymi czarami
Nieczeszy mnie to ze assasin stary zostaly zmienione ;p
psajdak123 jest offline  
stary 02-12-2007, 15:06   #3
Amyks
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 01 2007

Posty: 64
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez psajdak123 Pokaż post
Po tym update palek bedzie sobie swietnie radzil na lich hell lub nekro hell z tymi nowymi czarami
Nieczeszy mnie to ze assasin stary zostaly zmienione ;p
Po ile beda te czary bily?
Amyks jest offline  
stary 02-12-2007, 15:27   #4
Dewird
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2007

Posty: 12
Domyślny

Ja mam takie pytanie:
Jak będzie wyglądał atak z zaczarowanej broni lodem? Siła DMG z danej bronie+ atak lodowy, czy jest to sila DMG danej broni tylko, ze atakujac z lodu? Wyjdzie na to, ze na dragi i tak z avangerem bedzie lepiej chdozic niz z knight axe zaczarowanym w lod. Prosze o odp ;]
Dewird jest offline  
stary 02-12-2007, 15:28   #5
Soulmann
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 12 2006
Wiek: 34

Posty: 200
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Soulmann
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dewird Pokaż post
Ja mam takie pytanie:
Jak będzie wyglądał atak z zaczarowanej broni lodem? Siła DMG z danej bronie+ atak lodowy, czy jest to sila DMG danej broni tylko, ze atakujac z lodu? Wyjdzie na to, ze na dragi i tak z avangerem bedzie lepiej chdozic niz z knight axe zaczarowanym w lod. Prosze o odp ;]
Siła z danej broni + siła od żywiołu.
Soulmann jest offline  
stary 02-12-2007, 15:41   #6
Dewird
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2007

Posty: 12
Domyślny

Sila zywiolu jaka jest ?
Dewird jest offline  
stary 02-12-2007, 15:50   #7
Zdzichu_Szprycha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Skarżysko-Kamienna

Posty: 61
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Strzałka

Tak. Wszystko git, ale palkowi zabrano robienie hmm, co dostanie w zamian? Oj chyba nic:/
__________________
Zdzichu_Szprycha jest offline  
stary 02-12-2007, 15:53   #8
Dewird
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2007

Posty: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zdzichu_Szprycha Pokaż post
Tak. Wszystko git, ale palkowi zabrano robienie hmm, co dostanie w zamian? Oj chyba nic:/
Musi koniecznie cos dostac w zamian ? Energia to nie zywiol pala ;] pozostanie Ci jedynei kupowanie tych run. Z tego co pamietam to dodano pare czarow ofensywnych palkowi ;]
Dewird jest offline  
stary 02-12-2007, 15:54   #9
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

fajnie to bedzie wygladac, 100 ek ktory sie leczy na full w czasie jednego exhausta...
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 02-12-2007, 15:55   #10
Zdzichu_Szprycha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Skarżysko-Kamienna

Posty: 61
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dewird Pokaż post
Musi koniecznie cos dostac w zamian ? Energia to nie zywiol pala ;] pozostanie Ci jedynei kupowanie tych run. Z tego co pamietam to dodano pare czarow ofensywnych palkowi ;]
Tak, ale robienie hmm to był najlepszy sposób na trenienie mlvl. Owszem dostanie czary ofensywne 2, ale na 99.99% dla pacc
__________________
Zdzichu_Szprycha jest offline  
stary 02-12-2007, 15:56   #11
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
fajnie to bedzie wygladac, 100 ek ktory sie leczy na full w czasie jednego exhausta...
Takze fajnie bedzie wygladac jego konto w banku jak kupi 400 potionow ; o.
Salarigoth jest offline  
stary 02-12-2007, 16:01   #12
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zdzichu_Szprycha Pokaż post
Tak. Wszystko git, ale palkowi zabrano robienie hmm, co dostanie w zamian? Oj chyba nic:/
Oj tak, palladyn już nie może robić hmm, to straszne, tylko jaki normalny paladyn robi w ogóle hmm? Bo dla mnie (jako paladyna) to ogromna strata czasu ;;. No i macie tą świętość :+

@
w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem : d. Odkryłem za to nowego potwora, Refumbrasa : D.
Rybzor jest offline  
stary 02-12-2007, 16:02   #13
Dewird
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2007

Posty: 12
Domyślny

Ja pala trenowalem na low lvlu robiac strzaly
Dewird jest offline  
stary 02-12-2007, 16:07   #14
Lumineros
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2007
Lokacja: Lidzbark

Posty: 612
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Shadow ofc
Profesja: Elder Druid
Świat: Luminera
Poziom: 156
Skille: 27
Poziom mag.: 75
Domyślny

jaki zasięg mają różczki (tempest) i czary typu strike a jaki jeszcze speary bo na piesałeś tylko o boltach i o arrowach wklej wszystkie fotki czarów jakie dostanie druid i podpisz je jeżeli możesz.
Lumineros jest offline  
stary 02-12-2007, 16:20   #15
Soulmann
Zbanowany
 
Data dołączenia: 27 12 2006
Wiek: 34

Posty: 200
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Soulmann
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
(...)
@
w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem : d. Odkryłem za to nowego potwora, Refumbrasa : D.
.i.

Efekt pisania w pośpiechu, ale nie chce mi się poprawiać. Więcej takich literówek jest.
Soulmann jest offline  
stary 02-12-2007, 16:49   #16
morisek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 257
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Empera
Poziom: 40
Skille: 19/25
Poziom mag.: 45
Domyślny

To woi nie bedzie mial zasiegu? :<<
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thebill
Główną bronią magów są różyczki.
Lol.
morisek jest offline  
stary 02-12-2007, 17:03   #17
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

A jakie jest wytłumaczenie faktu, że tibia staje się grą do lat 5?
Erhion jest offline  
stary 02-12-2007, 17:34   #18
Zdzichu_Szprycha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Skarżysko-Kamienna

Posty: 61
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Oj tak, palladyn już nie może robić hmm, to straszne, tylko jaki normalny paladyn robi w ogóle hmm? Bo dla mnie (jako paladyna) to ogromna strata czasu ;;. No i macie tą świętość :+

@
w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem : d. Odkryłem za to nowego potwora, Refumbrasa : D.
Ja robiłem hmm na palku i co z tego?? Jak dla mnie to był dobry sposób na trenienie mlvl. Chodzi mi o to że niepodoba mi się to że facc'owi się zabiera czary. Co z tego że będzie świętość. Ale jak już pisałem dla PACC. Niech zabiorą te hmm, ale niech dadzą coś wzamian, free za free
__________________
Zdzichu_Szprycha jest offline  
stary 02-12-2007, 17:36   #19
Gilu90
Użytkownik Forum
 
Gilu90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005
Lokacja: Tychy
Wiek: 33

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Gilu90 ma numer GG 935519
Domyślny

To widocznie po update, paladyni będą nieźle tez wymiatać z assasin star, będą tańsze i nie będą sie łamać.

Gilu
__________________
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
Napoleon Bonaparte
Gilu90 jest offline  
stary 02-12-2007, 17:38   #20
Zdzichu_Szprycha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Skarżysko-Kamienna

Posty: 61
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gilu90 Pokaż post
To widocznie po update, paladyni będą nieźle tez wymiatać z assasin star, będą tańsze i nie będą sie łamać.

Gilu
A o tym to słyszałem. Tylko że będą słabsze
__________________
Zdzichu_Szprycha jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:09.


Powered by vBulletin 3