Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-01-2008, 21:19   #21
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Wg mnie place powinny zostac podniesione tylko niektorym nauczycielom. Np. taki nauczyciel polskiego (podam na przykladzie mojej szkoly) ma okolo 7 lekcji dziennie, czyta nasze wypracowania w domu, dla kazdego maturzysty (240 osob) przeznacza godzine na konsultacje dotyczace egzaminu ustnego, dodatkowo szuka materialow, ktore nam pomoga w przygotowaniu sie, na przerwach tez praktycznie zawsze rozmawia z uczniami w klasie.

A taki nauczyciel historii: wejdzie na lekcje, pogada troche, nic nie zada, wyjdzie i oto jego caly dzien.
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-01-2008, 21:31   #22
Cafe
Użytkownik Forum
 
Cafe's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Daleko
Wpisy bloga: 1

Posty: 516
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Cafe ma numer GG 5247922
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Wg mnie place powinny zostac podniesione tylko niektorym nauczycielom. Np. taki nauczyciel polskiego (podam na przykladzie mojej szkoly) ma okolo 7 lekcji dziennie, czyta nasze wypracowania w domu, dla kazdego maturzysty (240 osob) przeznacza godzine na konsultacje dotyczace egzaminu ustnego, dodatkowo szuka materialow, ktore nam pomoga w przygotowaniu sie, na przerwach tez praktycznie zawsze rozmawia z uczniami w klasie.

A taki nauczyciel historii: wejdzie na lekcje, pogada troche, nic nie zada, wyjdzie i oto jego caly dzien.

U mnie jest podobnie, z tym ze nasza nauczycielka historii, tak ciekawie i dobrze prowadzi lekcje, ze widac ze jest nauczycielem z powołania, owszem jest wymagająca, ale bardzo dobrze wszystko tłumaczy. A taki np skur.. z WF, przychodzi i mowi ze nic mu sie nie chce robic, i siedzi caly dzien czyta prase i popija kawe, i za to dostaje 1800zł?! No ja was prosze...
__________________
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały Wszechświat działa potajemnie,
by udało ci się to osiągnąć.
Cafe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 22:03   #23
Kejmilo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 05 2007
Wiek: 32

Posty: 307
Stan: Niegrający
Domyślny

@up: U nas z wf jest tak samo. Przyjdzie, pogwiżdże, coś tam powie, i tak przez kilkanaście dni i pieniążki dostaje. Wyborne.

Ten, który napisał o pracy nauczycieli w domu "po godzinach" wytoczył dobry argument. A co z wiedzą, którą nauczyciel musi mieć i to na tyle wielką, żeby zaspokoić wymagania uczniów? Taki nauczyciel historii wcale ot tak sobie nie pogada. Jeśli uczy choć jedną 1,2 i 3 klasę (gim i lic) to musi praktycznie wykuć na blachę czasy od początków cywilizacji do dziś, a zapamiętanie tego nie jest takie proste. Skoro taki nauczyciel od historii nic nie robi, to co powiecie o dyrektorach? Robią coś dla szkoły? Przekomiczne... A zarabia dużo więcej niż nauczyciel.

Ogólnie to cały system zarobków i wydatków jest w Polsce tak zryty, że nie wiem już czy śmiać się, czy płakać. Jedyne, co możemy zrobić, to czekać aż to nasze kochane PO wzięło się do roboty.
__________________
Podpis? Nie mam pomysłu ;<
Kejmilo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-01-2008, 22:48   #24
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kejmilo Pokaż post
@up: U nas z wf jest tak samo. Przyjdzie, pogwiżdże, coś tam powie, i tak przez kilkanaście dni i pieniążki dostaje. Wyborne.

Ten, który napisał o pracy nauczycieli w domu "po godzinach" wytoczył dobry argument. A co z wiedzą, którą nauczyciel musi mieć i to na tyle wielką, żeby zaspokoić wymagania uczniów? Taki nauczyciel historii wcale ot tak sobie nie pogada. Jeśli uczy choć jedną 1,2 i 3 klasę (gim i lic) to musi praktycznie wykuć na blachę czasy od początków cywilizacji do dziś, a zapamiętanie tego nie jest takie proste. Skoro taki nauczyciel od historii nic nie robi, to co powiecie o dyrektorach? Robią coś dla szkoły? Przekomiczne... A zarabia dużo więcej niż nauczyciel.

Ogólnie to cały system zarobków i wydatków jest w Polsce tak zryty, że nie wiem już czy śmiać się, czy płakać. Jedyne, co możemy zrobić, to czekać aż to nasze kochane PO wzięło się do roboty.
U mnie w szkole dyrektorka równiez uczy i z racji bycia dyrektorem szkoly dostaje NIEWIARYGODNA SUME pieniedzy czyli 450 zł dodatku do pensji normalnego nauczyciela. Wezcie tez pod uwage, ze taki dyrketor tez ma sporo na glowie.

@down
stfu

Ostatnio edytowany przez Exodus - 19-01-2008 o 11:41.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 00:14   #25
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

@up
no pewnie trzeba siedzieć w gabinecie, pić kawę, pić kawę, pić kawę i przegryźć ciacho nie ?? później zwalić wszystko na inne kobiety które pracują w sekretariacie lub na vc naprawdę ciężka i męcząca praca ... daruj se ...
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 00:45   #26
Tasior
Użytkownik Forum
 
Tasior's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Rubber City

Posty: 952
Tasior ma numer GG 4749077
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez marla666 Pokaż post

Nauczyciele jako jedyni mają dwumiesięczne wakacje. W żadnym innym zawodzie nikt nie dostaje takiego urlopu. Poza tym, jak już powiedział spider, przy tej liczbie godzin nie powinni liczyć na więcej.
Po pierwsze nauczyciele wcale nie mają dwumiesięcznego urlopu, w wakacje też chodzą do szkoły(częste rady pedagogiczne), a oprócz 8 godzin w szkole dochodzą "nadgodziny" w postaci sprawdzania klasówek czy zeszytów, uzupełnianie dziennika, wywiadówki itp. Naprawdę nie wymagają wiele.
__________________
"People like Coldplay and voted for the Nazis. You can't trust people, Jeremy" - Super Hans
Tasior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 01:05   #27
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Szkolnictwo powinno zostać sprywatyzowane (jak masa innych rzeczy).
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 09:46   #28
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@up,
No i biedni ludzie będą bez najmniejszego wykształcenia, a średniozamożne rodziny zaczną miewać kłopoty finansowe. I to wszystko, tylko dlatego żeby n-le więcej zarabiali? Niech mają, ale bez prywatyzacji.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 11:50   #29
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
@up,
No i biedni ludzie będą bez najmniejszego wykształcenia, a średniozamożne rodziny zaczną miewać kłopoty finansowe.
Pfff.... Jesli szkoly zostana sprywatyzowane, to beda zarowno drozsze jak i tansze, bo jest zapotrzebowanie na oba typy.
Te lepsze beda drozsze, ale za jakosc sie placi.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 11:55   #30
Bajek
Użytkownik Forum
 
Bajek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2008
Wpisy bloga: 1

Posty: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Szkolnictwo powinno zostać sprywatyzowane (jak masa innych rzeczy).
Oczywiscie...WYJDZ!
__________________
Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scani Pokaż post
To gupie pztanie pryeciez wiadmomo , ze sork robi runki atakujoce , a drut leczoce.
o rly?
Bajek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 12:33   #31
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smetana Pokaż post
Szkolnictwo powinno zostać sprywatyzowane (jak masa innych rzeczy).
Boże skąd ten tu ?? No jasne niech se jeszcze kazdy kupi piekarnie wlasną ... piekarze będą więcej zarabiali nie ?? a to im się należy !! o dżizys ..
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 21:55   #32
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez marla666 Pokaż post
[..]

Jeśli chodzi o lekarzy, to większość z nich pracuje na dwóch etatach. W szpitalu publicznym i w prywatnym gabinecie. Spokojnie wyciągają ponad 10 tys. miesięcznie.
spytaj sie jakiegokolwiek lekarza, czy udaloby mu sie wyzywic rodzine pracujac tylko i wylacznie w publicznym szpitalu.
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 22:58   #33
gyagen
Zbanowany
 
Data dołączenia: 16 07 2007

Posty: 139
Domyślny

wyżywić pewnie tak ale na audice nową by nie starczyło
gyagen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2008, 23:08   #34
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Ojciec Dyrektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Nowy Sącz

Posty: 327
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Anima
Send a message via Skype™ to Ojciec Dyrektor
Domyślny

A niech mnie pocałują w szanowne cztery litery ! Pieniądze już wolę dać pielęgniarkom które przynajmniej "coś" robią ...
__________________

PAMIĘTAJ !
Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racją najmojszą !
Ojciec Dyrektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 00:04   #35
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Pieniadze naleza sie wszystkim ( w teorii ) bo sila nabywcza pensji w Polsce jest stanowczo za niska, tyle tylko ze podwyzki w kazdym normalnym zakladzie pracy sa opierane na zwiekszeniu wydajnosci pracy albo na zwiekszeniu jej wartosci, co powoduje ze na normalne podwyzki ( a nie sztuczne ladowanie pieniedzy z budzetu w pewne sektory uslug ) trzeba bedzie jeszcze dlugo poczekac.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 01:45   #36
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Cytuj:
No i biedni ludzie będą bez najmniejszego wykształcenia, a średniozamożne rodziny zaczną miewać kłopoty finansowe. I to wszystko, tylko dlatego żeby n-le więcej zarabiali? Niech mają, ale bez prywatyzacji.
Prywatyzacja wiąże się z olbrzymim ograniczeniem kosztów dla państwa. To pozwala na znaczne obniżenie podatków. Jak myślicie co jest tańsze: sama szkoła, czy szkoła + ministerstwo + kuratoria + wizytatorzy itd. No i klienci (szkół) zamiast opłacać całą tą biurokrację ograniczą się do utrzymywania samej szkoły, co oczywiście będzie tańsze.
__________________
...

Ostatnio edytowany przez Smetana - 20-01-2008 o 01:48.
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 01:54   #37
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

masy biurokratow moga zasilic szeregi bezrobotnych.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 01:58   #38
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

To niech się przekwalifikują na coś innego.
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-01-2008, 17:27   #39
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez gyagen Pokaż post
wyżywić pewnie tak ale na audice nową by nie starczyło
gratuluje podejscia
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2008, 10:18   #40
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

Wqrwia mnie wasze wymadrzanie sie wynikajace z niewiedzy. Gowno prawda, ze nauczyciele maja tyle wolnego. Moja mama jest nauczycielka i calych wakacji wcale wolnych nie ma. Nauczyciele maja tyle samo wolnego co kazdy inny pracownik. W pelni popieram ten protest, bo studia, magisterka, staranie o tytul nauczyciela dyplomowanego troche trwaja, a zarabiaja po tym grosze. Wkurzaja mnie za to lekarze, ktorzy zarabiaja wcale nie malo i wiedza, ze sa ludzie, ktorzy studiowali wcale nie krocej, a zarabiaja o polowe mniej.
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej
Pramus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:17.


Powered by vBulletin 3