Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-09-2008, 19:03   #1
.Ryuuzaki.
Użytkownik Forum
 
.Ryuuzaki.'s Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: z tesco.
Wpisy bloga: 3

Posty: 78
Stan: Na Emeryturze
Domyślny Gitara elektryczna.

Elo.
Ostatnio nudzi mi sie i szukam sobie jakiegoś zajęcia ;x trafiło na nauke gry na gitarze ; P Wybrałem elektryka ponieważ lubie ostrzejsze brzmienia. I tu nasówa się moje pytanie zna ktoś się tu na tym? Jak tak to moógłby ktoś doradzić jaką kupić na początek i czy wogóle kupowanie gitary do 350~zł ma jakiś sens (ofc elektryk)? Są jakieś strony o nauce gry na elektryku? Odrazu mówie, że zabrdzo mnie na nauke platną niestać ;x

Tak, zbluzgajcie mnie za to, że nie użyłem googla. Wisi mi to ;d
__________________
"Marines nie umierają. Oni poprostu idą do piekła się przegrupować."
.Ryuuzaki. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-09-2008, 19:08   #2
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Sprzedam EMP-MEG Xplorer, stan dobry, zużyte struny, 2 potencjometry, wzmacniacz philips 10W z możliwością nagrywania.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 19:28   #3
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Jeśli chcesz nówkę, to za 350 zł pewnie kupisz jakiegoś crapowatego SkyWaya z krzywymi progami i trzymającego strój przez pół piosenki. Dołóż lepiej te 2 stówy i kup choćby Squier'a Bullet'a, którego ja mam, i choć nie jest on szczególny to gra się na nim dobrze i strój trzyma ; )

No i piec to podstawa. Ja nie mam i cierpię :<
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 19:41   #4
Therus Mroczny
Użytkownik Forum
 
Therus Mroczny's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 32

Posty: 86
Therus Mroczny ma numer GG 3559475
Domyślny

SkyWay'e omijaj szerokim łukiem! Faktycznie lepiej dołożyć parę stów, i mieć "gitarę" a nie "zabawkę". A do mocniejszej muzy - Corty, chyba od 600 zł się zaczynają, a są bardzo dobre.
__________________
Wow <3
Therus Mroczny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 19:41   #5
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Gram zawodowo na gitarze ale i nie tylko na gitarze. Moja rada to taka, że zrazisz się graniem na elektryku za kwotę do 350zł. Poza tym najpierw to zacznij zabawę z gitarą klasyczną, bądź akustyczną. Ważne są podstawy a Ty chcesz od razu na głęboką wodę. W tym przypadku to nie przejdzie. Gitary elektryczne z samej budowy są o wiele trudniejsze w opanowaniu od gitar klasycznych i akustycznych, gdzie gryf gitary jest o wiele szerszy i łatwiej nauczyć się trafiać odpowiednio w progi. Ale skoro pytasz to odpowiadam A na koniec dodam, że możesz trafić na w miarę względną gitarę elektryczną za około 700 złotych, ale trzeba mieć dużą wiedzę na temat podstawowy, czyli budowa gitary, plus dodatki w postaci wzmaka, okablowania i paru innych dodatkach, bo w końcowym efekcie dzięki takiej wiedzy uzyskasz w miarę przyzwoite brzmienie. Polecam na początek zajrzeć tu i spędzić na forum wiele godzin wchłaniania wiedzy. A za parę lat o ile Ci się nie znudzi możesz zacząć czytać tutaj A tabulatory znajdziesz w tym miejscu

Ostatnio edytowany przez naja - 16-09-2008 o 19:42.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:51   #6
Necromantor
Użytkownik Forum
 
Necromantor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: ..........

Posty: 655
Stan: Niegrający
Domyślny

yhy wielcy doradcy co widza ze skyway to gowno do kwadratu

cort http://www.bigbeat.pl/product_info.p...oducts_id=3266

cort2 http://www.bigbeat.pl/product_info.p...oducts_id=3268

dean http://www.bigbeat.pl/product_info.p...oducts_id=7595

a primo denerwuja mnie ludyie ktorzy mysla,że od klasyka/akustyka łatwiej,wystarczy troche samozaparcia i już...
__________________

Ostatnio edytowany przez Necromantor - 16-09-2008 o 20:52.
Necromantor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:55   #7
.Ryuuzaki.
Użytkownik Forum
 
.Ryuuzaki.'s Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2008
Lokacja: z tesco.
Wpisy bloga: 3

Posty: 78
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Dobra dzięki za rady. To czyli jeśli chcę zacząć grać i kiedyś chcieć coś osiągnać to najpierw do klasycznych zacząć?
__________________
"Marines nie umierają. Oni poprostu idą do piekła się przegrupować."
.Ryuuzaki. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 20:56   #8
Necromantor
Użytkownik Forum
 
Necromantor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: ..........

Posty: 655
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .Ryuuzaki. Pokaż post
Dobra dzięki za rady. To czyli jeśli chcę zacząć grać i kiedyś chcieć coś osiągnać to najpierw do klasycznych zacząć?
jak chcesz twoj wybor ale dla mnie to jest strata czasu...
__________________
Necromantor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 21:38   #9
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Necromantor Pokaż post
yhy wielcy doradcy co widza ze skyway to gowno do kwadratu

a primo denerwuja mnie ludyie ktorzy mysla,że od klasyka/akustyka łatwiej,wystarczy troche samozaparcia i już...
Kolego - nie powinieneś się w ogóle tutaj wypowiadać. Jeżeli myślisz, że samo samozaparcie wystarczy to jesteś w błędzie. Poza tym jeśli koledze Ryuuzaki doradzasz to pomyśl może najpierw o konsekwencjach takiego wyboru i co po tym nastąpi - Chłopak się zniechęci bo będą go bolały palce, a gitara być może nigdy nie będzie trzymała dobrze stroju, nie mówiąc o brzmieniu i w konsekwencji kolega Ryuuzaki się zniechęci. Oczywiście, można kupić "wiosło" za 300 złotych ale czy warto wydawać tyle kasy, żeby po 2 dniach odstawić gitarę w kąt, bo nie spełnia oczekiwań nowicjusza w sztuce gry na gitarze ? Ja chcę tylko z dobrej woli pomóc koledze i doradzić skoro pcha się do gitary Oczywiście wydanie około 2000 złotych za gitarę już w miarę zawodową to też mija się z celem dla początkującego gitarzysty. Jeśli już polecam mało używanego Squiera Strat w układnie przetworników HSS (jeśli koniecznie ma to być gitara elektryczna),ale nie klepanego w chinach. Piszę o mało używanym, bo być może trafisz na dobry, mało używany model sprzed około 7-8 lat, bo wtedy jeszcze można było kupić dobrze zrobionego koreana, obecnie te modele to niewypał (chińska taśma). Cena nowej to około 600 zł, ale przynajmniej masz już fendera z najniższej półki. Ja gram na niej od około 9 lat i wielu gitarzystów na tym młuci i nie jeden powie że czasem amerykańskie fendery przy tych squierach się umywają, bo trzeba wiedzieć że wśród gitar z wysokiej i najwyższej półki też zdażają się niedoróbki.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 22:00   #10
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

Tja, Nekruś, inni mają rację. Serio. Sam niewiele umiem, ale to, co umiem, to załapałem na prostym w obsłudze (;p) klasyku. Na elektrykach próbowałem grać, ale miałem szansę wypróbować tylko kilka słabych podróbek Fenderów (jakoś na L się nazywały), mocno już zjechane i brzmiące jak tarcie pilnikiem po zardzewiałej blasze. I jeszcze jakiegoś Washburna sprawdzałem, ale bez piecyka. ;ppp
@top: za 350zł kupisz znośnego klasyka na start, a żeby kupić znośnego elektryka, musisz wydać minimum 600-700zł, i to jeśli naprawdę wyrwiesz coś dobrego, a do tego trzeba się trochę znać. A ty dopiero zaczynasz, więc...
I jeszcze przydałby się piecyk, nie?

Serio, klasyk dla nowego lepszy.

Cholera, muszę zacząć w końcu coś grać. Samonauka idzie mi strasznie chujowo. ;[[[[[[[
__________________
HELIUM~
Misza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 22:49   #11
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

.Ryuuzaki. - musisz najpierw poznać gryf na klasyku zanim cokolwiek zaczniesz "rzeźbić", a sam elektryk nie da ci niestety mocnego brzmienia. Do tego potrzebny jest sprzęt a ten kosztuje duże pieniądze. I nauka gry na gitarze to nie jest miesiąc czy dwa. To proces wieloletni i wymaga dużego poświęcenia, a i tak po paru latach stwierdzisz, że jeszcze wiele przed Tobą. Mimo to jeśli masz zamiar grać na gitarze to nie zniechęcaj się - ciężka praca w końcu da efekty z których na pewno będziesz zadowolony. I złota myśl na otuchę, którą wiele lat temu usłuszałem od pewnego fachowca: "Profesjonalistą nie jest ten, kto umie wszystko zagrać, tylko ten który wie czego nie zagra". Życzę powodzenia w nauce gry na gitarze a w razie co zadawaj pytania bo to też edukacja, choć pośrednia niemniej jednak bardzo ważna.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2008, 23:39   #12
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez naja Pokaż post
Kolego - nie powinieneś się w ogóle tutaj wypowiadać. Jeżeli myślisz, że samo samozaparcie wystarczy to jesteś w błędzie. Poza tym jeśli koledze Ryuuzaki doradzasz to pomyśl może najpierw o konsekwencjach takiego wyboru i co po tym nastąpi - Chłopak się zniechęci bo będą go bolały palce, a gitara być może nigdy nie będzie trzymała dobrze stroju, nie mówiąc o brzmieniu i w konsekwencji kolega Ryuuzaki się zniechęci. Oczywiście, można kupić "wiosło" za 300 złotych ale czy warto wydawać tyle kasy, żeby po 2 dniach odstawić gitarę w kąt, bo nie spełnia oczekiwań nowicjusza w sztuce gry na gitarze ? Ja chcę tylko z dobrej woli pomóc koledze i doradzić skoro pcha się do gitary Oczywiście wydanie około 2000 złotych za gitarę już w miarę zawodową to też mija się z celem dla początkującego gitarzysty. Jeśli już polecam mało używanego Squiera Strat w układnie przetworników HSS (jeśli koniecznie ma to być gitara elektryczna),ale nie klepanego w chinach. Piszę o mało używanym, bo być może trafisz na dobry, mało używany model sprzed około 7-8 lat, bo wtedy jeszcze można było kupić dobrze zrobionego koreana, obecnie te modele to niewypał (chińska taśma). Cena nowej to około 600 zł, ale przynajmniej masz już fendera z najniższej półki. Ja gram na niej od około 9 lat i wielu gitarzystów na tym młuci i nie jeden powie że czasem amerykańskie fendery przy tych squierach się umywają, bo trzeba wiedzieć że wśród gitar z wysokiej i najwyższej półki też zdażają się niedoróbki.
Sam mam Fendera Squiera Bulleta Strata, nówkę, chińską. Kosztował 470, nie 600 (polecam sklep niedaleko dworca w Kędzierzynie-Koźlu jeśli mieszkasz blisko - do autora - bo dla porównania we Wrocławiu ten sam model - sprawdzałem - 700). Imho jest świetna, brakuje mi w niej tylko humbuckera - no i oczywiście nie jest to to co gitary 'z wyższej półki', ale strój trzyma, progi ma dobrze wbite i brzmienie mi się podoba.

@klasyk vs. elektryk: cóż, imho jeśli docelowo chcesz grać na elektryku, to od niego zacznij (ale jeśli nie jesteś pewien, to nie wydawaj pieniędzy, tylko pożycz klasyka od kolegi/wujka/cioci/świnki morskiej), bo gra się... łatwiej. Struny cieńsze i trochę na początku tną palce, ale od niemiłosiernie grubych nylonów strasznie mnie na początku paluchy bolały (ot, choćby przy Wonderwall zespołu Oasis, trzymasz dwa paluchy przez całą piosenkę w tym samym miejscu, co potrafi zaboleć ^^) - bo sam zaczynałem od pożyczonego od kumpla klasyka. Teraz mam klasyczną na wypady w plener i elektryczną do gry w domciu - na elektryku zagrasz więcej i łatwiej.

/signed, gitarzysta z 9-miesięcznym stażem (w razie nieścisłości posłuchaj kogoś lepszego, bo wiem, żem słaby)
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 16-09-2008 o 23:43.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 00:12   #13
naja
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2008

Posty: 97
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
naja ma numer GG 1405127
Domyślny

Polecam mu na początek klasyka bo ma szerszy gryf a co za tym idzie łatwiej trafiać w struny. Gryf w elektrykach jest węższy i gra wymaga już pewnego doświadczenia. Są oczywiście Epiphony czy Gibsony modele LP i one mają gryf szerszy no ale nie zakładam że autor posta kupi od razu Gibsona lub Epiphona. Co do palców to na grubszych strunach wyrobi sobie opuszki, a w razie co zawsze może wymienić struny na inne. Ja przygodę z gitarą zaczynałem na basie a tam struny są totalnie grube ale przynajmniej palce się wyrobiły . Wybór jednak trzeba pozostawić zainteresowanemu.
naja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 16:06   #14
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie kupisz gitary elektrycznej za 350 zł... Za te pieniądze możesz kupic jedynie wyrób gitaropodobny, który po kilka tygodniach nadaje się na opał. Jeżeli zaczynasz to nie myśl sobie, że jak kupisz zajebistego elektryka to będziesz sobie grał swoje ulubione piosenki/riffy/solówki, trzeba dużo pracy i chęci, a jak kupisz elektryka za 350 zł to uwierz mi, stracisz te chęci... Powiedziałbym jeszcze, żebyś popatrzył coś za używaną, ale wiem, że każdy kto zaczyna przygodę z giatrą to myśli, że używane gitary to stare szmelce, bo przecież można kupić nową za takie same pieniądze. Może lepiej kupić na początek akustyka? np. Washburn OG-2 lub T.Burton Greengo. Jeżeli chodzi o klasyka to moim zadniem najlepszą gitarą za małe pieniądze jest Yamaha C-30. Wiadomo, że gitary w takich cenach zależą od egzemplarza mozesz trafić na zajebisty egzemplarz, albo na słabszy.

Ostatnio edytowany przez Granteon - 17-09-2008 o 16:21.
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 16:09   #15
Necromantor
Użytkownik Forum
 
Necromantor's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2006
Lokacja: ..........

Posty: 655
Stan: Niegrający
Domyślny

no dobra moze troche przesadzilem ale kupowanie gitary dla zielonego za 700+ mija sie z celem..
__________________
Necromantor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 16:38   #16
Granteon
Użytkownik Forum
 
Granteon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2005

Posty: 513
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Necromantor Pokaż post
no dobra moze troche przesadzilem ale kupowanie gitary dla zielonego za 700+ mija sie z celem..
Niby dlaczego?
__________________



Notka!
Granteon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 16:50   #17
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Granteon Pokaż post
Niby dlaczego?
Bo może się zniechęcić po tygodniu i wdupi 2x tyle kasy, co by mógł, a i tak przez sporo czasu sam nie będzie widział różnicy między tym wiosłem za 700+ a wiosłem za 450?
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 18:45   #18
bolosaf
Użytkownik Forum
 
bolosaf's Avatar
 
Data dołączenia: 30 10 2007

Posty: 262
Imię: Bolosaw
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Bo może się zniechęcić po tygodniu
Co jest dosyc częste jeśli chodzi o takie ''Ostatnio nudzi mi sie i szukam zajęcia'' ^^
__________________
Proud to be /b/tard
bolosaf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 19:35   #19
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

ten sam problem i tez nie wiem od czego zaczac. klasyk? czy moze jakis tani elektryk? nigdy na zadnym nie gralem, a chcialbym moze na elektryku w przyszlosci.
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2008, 20:24   #20
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Proponuję lepszego klasyka zamiast gorszego elektryka i jeszcze gorszego pieca. Chyba, że "chcesz grać metal".
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:44.


Powered by vBulletin 3