Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-03-2011, 23:31   #961
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Ciekawa rozmowa o katastrofie w Czarnobylu z prof. Zbigniewem Jaworowskim z Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej (w którym pracował również w momencie tamtej awarii):
http://www.polityka.pl/nauka/ekologi...zarnobyla.read
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 25-03-2011 o 23:37.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-03-2011, 23:55   #962
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Skąd pochodzą Twoje informacje? Wg rządowego opracowania obejmującego lata 2004-2009:
Z dodatku ekonomicznego Rzeczpospolitej. Rozbieznosci odnosnie pieniedzy od emigrantow moga brac sie stad, ze 24mld euro podane przez ciebie sa pieniedzmi, ktore wysylaja emigranci z krajow UE (jak wnioskuje z kontekstu), natomiast ja podalem dane z calego swiata.

Cytuj:
Wg jakichś ekonomistów może się to stanie, wg innych nie stanie się w żadnej przewidywalnej przyszłości.
Biorac pod uwage, ze juz 3 kraj Unii Europejskiej ma klopoty z wyplacalnoscia, racje moga miec sceptycy unijnej polityki gospodarczej.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior

Zauważcie, że ten właśnie spadek był jednym z kluczowych powodów, dla których rząd był zmuszony podnieść VAT o 1%
I to tez pokazuje, jaki syf jest w Polsce, skoro "dobra" sytuacja w kraju byla wynikiem wylacznie dostawania pieniedzy z obcego zrodla...

@Litawor: ten wywiad kiedys juz czytalem, bardzo ciekawy.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-03-2011, 20:43   #963
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Artykuł na temat straszliwych skutków depenalizacji narkotyków w Portugalii, dokonanej w 2001 roku:
http://www.time.com/time/health/arti...893946,00.html
W skrócie:
Ukryty tekst:
Liczba ludzi zażywających narkotyki spadła od tego czasu.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-03-2011, 15:44   #964
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Natomiast ja wczoraj czytałem artykuł przeglądowy w aktualnym numerze czasopisma "Alcohol and Drug Review" na temat holenderskich coffee shopów. Mówiąc ogólnie, tam spożycie marihuany i haszyszu od lat utrzymuje się na dość stałym poziomie i plasuje się nieco poniżej europejskiej średniej. Trochę powyżej średniej jest spożycie wśród ludzi młodych, ale i tak Holandia znajduje się pod tym względem poza czołówką. Zresztą autorzy sugerują, że może to być związane z ogólną kulturą młodzieży w tym kraju, bo spożycie alkoholu należy tam (w tej grupie) do najwyższych w Europie.

Abstrakt tego artykułu (dostęp do całego jest płatny, ale jeśli ktoś jest bardzo zainteresowany, mogę przesłać w PDF-ie): http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21375615


P.S.1
Wart przeczytania wywiad ze szwajcarskim ekspertem od uzależnień na temat tzw. heroin-assisted treatment, czyli podawania uzależnionym heroiny.
http://www.polityka.pl/nauka/zdrowie...rkotykiem.read
P.S.2
Ciekawostka na inny temat: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...ez_spalin.html
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 29-03-2011 o 14:08.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2011, 16:23   #965
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

@up
Gdyby zalegalizować Marihuane w Polsce, to pół młodzieży sprałoby sobie łby i mielibyśmy ekspertów jadących na amfie, bo "narkotyki to taka fajna rzecz a to pomaga w nauce".

A tak poza podtopicem jaki tutaj prowadzicie, to denerwuję mnie sprawa Libii i Gadaffiego. Nato od razu tam poleciała, a pierwsza była Francja, której prezydent pewnie zrobi wszystko by zamknąć buźkę Muammarowi, byleby nie wydałoby się finansowanie jego programu wyborczego przez Libię, szkoda mi słów. W Sudanie nawalają się od ilundziesięciu tam lat lub w Somalii gdy Radykałowie Islamscy przejęli zbrojnie władzę, czy w Mauretani podczas zamachu stanu, a sprawę Libijską zaznaczono jako priorytet. Tutaj mamy klasyczną krucjątę, nie za Jerozolimę lecz za złoża pół naftowych. Atakują suwerenny kraj, który tylko odpierał zbrojny zamach stanu - a tak na marginesie to na prawdę ciekawe, by zdesperowani biedni mieszkańcy Libii mieli wystarczająco dużo pieniędzy by zaopatrzyć się w działka lotnicze, wozy bojowe, granatniki, moździeże itp hm. Wpaja się nam, że Kadafi to okrutny dyktator, czyżby? A kto w 2003 roku zrezygnował z programu budowy bomby jądrowej? Czyżby nie ten zły i okrutny dyktator? Zgadzam się, to okrutnik ale Libia bez niego sobie nie da rady, ponieważ tam nadal społeczeństwo jest zorganizowane w plemiona o odmiennych wierzeniach i będzie to samo co w Iraku, ciągłe despabilizacja polityczna i wojny domowe. Skoro Kadafii jest nienawidzony to kto za niego walczy... Apropo jestem ciekaw czy by Nato również nam pół Polski wysadziło, gdyby u nas jakaś grupka powstańców chciała obalić rząd zbrojnie? Nie, bo nie mamy ropy, zgraja kapitalistycznych i zachłannych darmozjadów, którzy wzbogacają się pod przykrywką obrony praw człowieka. Jeszcze Polski by tam brakowało, najwierniejszego pieska tej bandy sprawiedliwych inaczej.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 30-03-2011 o 16:26.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2011, 17:35   #966
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
@up
Gdyby zalegalizować Marihuane w Polsce, to pół młodzieży sprałoby sobie łby i mielibyśmy ekspertów jadących na amfie, bo "narkotyki to taka fajna rzecz a to pomaga w nauce".
Co ma legalizacja marihuany do amfetaminy? Jeśli miałaby w jakikolwiek sposób wpłynąć na spożycie amfetaminy, to tylko je zmniejszyć, marginalizując kontakt młodzieży z dilerami. Twoją pierwszą tezę pozostawię bez komentarza.
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-03-2011, 21:42   #967
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
a tak na marginesie to na prawdę ciekawe, by zdesperowani biedni mieszkańcy Libii mieli wystarczająco dużo pieniędzy by zaopatrzyć się w działka lotnicze, wozy bojowe, granatniki, moździeże itp hm.
Kadafi sam finansuje wojnę. Przecież ma kilkutonowe zapasy w złocie, a ich wartość to podobno 10-20mld $$. Starczy mu na kolejne 2-3 miesiące
__________________

Ostatnio edytowany przez Tompior - 30-03-2011 o 22:51.
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 00:26   #968
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Kadafi sam finansuje wojnę. Przecież ma kilkutonowe zapasy w złocie, a ich wartość to podobno 10-20mld $$. Starczy mu na kolejne 2-3 miesiące
Chodziło mi o rebeliantów, bo skoro są tacy biedni i wgl to skąd ich byłoby stać na taką broń, nie podkreśliłem strony o którą mi chodzi.
Cała ta sytuacja nie ma konkretnego celu, obalać dyktatora z którym można siędogadać? Berlusconi całował jego łapę niedawno...

Jeżeli chodzi o marihuane to proste, że skoro dostęp do niej będzie powszechny to już to nie będą wypady raz-dwa na tydzień, tylko łepki będą palić ją codzien wdzień wdzień niczym papierosy, a do tego dochodzi jeszcze ciekawość poznania "mocniejszych rzeczy" i tutaj będzie problem, ponieważ młodzież znajdzie w odużaczach "pomoc" czyt. m. in. w amfie. Być może Holandii zmniejszyła się liczba młodzieży sięgająca po zielsko, toteż zaznaczę, iż to kompletnie odmienne społeczeństwo, w Polsce musiałoby minąć z 50 lat zanim ludzie przyzwyczailiby się do konopi suszonej, a sami wiemy jak szybko można doprowadzić kraj do ruiny - cuda Tuska hej hej.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 00:37   #969
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Przecież nie każdy po wypiciu piwa od razu rzuca się niczym wygłodniały zwierz na wódkę, albo lepiej - spirytus. Osobiście sądzę, że większości spróbowanie trawki w zupełności starczy, zwłaszcza jak ona będzie legalna, a mocniejsze narkotyki nie.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 01:07   #970
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Zalegalizowana trawka = wzrost spozycia innych narkotykow to imho bardzo cyniczne podejscie do sprawy. Idioci co nie znaja umiaru wypala sobie mozgi w miesiac czy dwa, zamiast zapijac sie na smierc przez kilka lat, w ktorym to czasie czesto rowniez doprowadzaja do przemocy domowej i wypadkow drogowych. Reszta bedzie wiedziec kiedy przestac. Legalna marihuana to dodatkowa kasa z podatkow, oraz kontrolowana jakosc towaru na rynku. Dobrej jakosci marihuana nie zaszkodzi ci bardziej niz kilka papierosow. Gdzie w obecnej chwili mamy pelno "wzbogacanych" tanich smieci ktore tylko szkodza wiec ryzyko jest tez wieksze. Jak by na to nie patrzec dzieciaki i mlodziez i tak sie do papierosow, alkocholu, i trawki dostanie, niezaleznie czy sa legalne czy nie.


Co do Libii to jesli zlamali limity nalozone przez UN to jak najbardziej ich przystrzyc do ziemi. Ostatnim razem kiedy kraje europy olaly to ze jakis kraj lamie nalozone limity zbrojeniowe byla to 3cia Rzesza, i skonczylo sie to kolejna wojna swiatowa.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 31-03-2011 o 01:11.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 01:08   #971
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Chodziło mi o rebeliantów, bo skoro są tacy biedni i wgl to skąd ich byłoby stać na taką broń, nie podkreśliłem strony o którą mi chodzi.
Cała ta sytuacja nie ma konkretnego celu, obalać dyktatora z którym można siędogadać? Berlusconi całował jego łapę niedawno...
Wiadomo, ze w Afryce, jak i na Bliskim Wschodzie spoleczenstwo jest odrobine zmilitaryzowane,a bron typu AK-47 jest dosc latwa do zdobycia. Widac, do czego do doprowadza, dlatego tez eurosocjalisci z UE beda teraz mieli kolejny argument, zeby nie dac Europejczykom broni do domu - bo obala ustroj!

A juz na powaznie - oprocz wspomnianych karabinow, reszta sprzetu wojskowego nie wziela sie znikad - po prostu czesc wojska, razem ze sprzetem, dolaczyla do powstancow, czesc juz podczas walk. Stad te transportery opancezone i czolgi w rekach rebelii. Z tego, co podaja wiadomosci internetowe, lojalna zostalo lotnictwo (w rekach powstancow byl tylko 1 helikopter) i marynarka wojenna.

Ale istnieja tez sluszne podejrzenia, ze Zachod potajemnie dozbraja powstancow, poniewaz na zdjeciu z regionow walk pokazana byla bron, ktorej armia Kaddafiego oficjalnie nie miala - wiec albo nielegalne zaopatrzenie w bron rebeliantow, albo wczesniej - samej armii.

Pisales m.in o braku interwencji w Sudanie - a ja sie temu wcale nie dziwie. W takich krajach jest brud, smrod i ubostwo. Interwencja zbrojna jest kompletnie nieoplacalna - koszty sie nie zwroca, sprzet i/lub zolnierze moga pojsc na zmarnowanie, a dodatkowo trzeba bedzie wymyslic, co zrobic z ogromna rzesza niewyuczonych i glodnych ludzi. A w Libii przynajmniej jest szansa na dorwanie sie do zloz ropy naftowej. Kaddafi popelnil ten blad, ze mial dobre stosunki z Zachodem, a nie z wlasnym spoleczenstwem - co dalo pretekst do poparcia rebeliantow, bo w polityce chodzi o wplywy dla wlasnego panstwa, a nie o stosunki dobrosasiedzkie, czym karmi nas propaganda Tuska.

No i na koniec - obalanie ustroju ludowo-socjalistycznego w Libii jest juz wystarczajcym powodem, by poprzec rebeliantow Oby tylko nie wprowadzili tam u siebie pseudokapitalizmu i demokracji.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 13:45   #972
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Jak by na to nie patrzec dzieciaki i mlodziez i tak sie do papierosow, alkocholu, i trawki dostanie, niezaleznie czy sa legalne czy nie.
I niemal wszyscy tego spróbują, nie ma wyjątków. ;]
Toteż kłociłbym się o z tym, czy taki joint jest zdrowszy od pajek czy alcoholu. Dla osób z cukrzycą i nadciśnieniem thc zawarte w nim powoduję 5 krotne większe ryzyko zawału lub zaburzeń pracy serca. Czytałem o tym dawno, bądź co bądź wiem z naocznego doświadczenia, że nawet zwykły średniach hodowli własnej może wpłynąć na akcję serca. Nie oszukujmy się, THC odwadnia mięśnie w tym mięsnie sercowe, obniża poziom testosteronu i destabilizuję regenerację mięsni, ludzie jarający po 40 najzwyczajniej w świecie umierają na zawały, a mit że nikt od maryśki nie umarł można o kant 4 liter potłuc. Dlatego jestem na nie legalizacji, to może zmarnować jedno pokolenie, a przynajmniej jego część, ponieważ zrobi się taki bum jak z dopalaczami, a może nawet jeszcze większy, a znając mentalność tego społeczeństwa to rzucą się na to i zamiast zarobić na podatkach z sprzedaży tego będziemy płacili za odwyki i leczenia kardiologiczne. Po prostu będzie jedna wielka kupa.

@up
Tak, Nato nie widzi racji obrony praw człowieka w innych krajach, jeżeli sama nie ma w tym interesu. Wiem że polityka jest okrutna, potrafię sobie wyobrazić to co sobie myślą ci popaprańcy, napadając na suwerenny kraj. Nie znam się kompletnie na prawie między narodowym, ale czy gdyby w takiej Argentynie wybuchła taka sama wojna domowa, to czy nato wsparłoby powstańców czy rzeczywisty rząd? Zapewne tych pierwszych i to powinno budzić nasze wątpliwości, czy aby znów sobie nie wpoili chrapki na powtórne "kolonizowanie" pół globu. Na pewno zachód dozbraja rebeliantów, a później zostawi Libię samą sobie tworząc kolejny Arabski brudny kraj, w którym kobieta ma praw tyle co kot napłakał w Koranie, a sami Libijczycy będą się zabijać o władzę tak jak to jest w Iraku. Obalenie dyktatora, który trzymał wszystkich w ryzach to będzie zniszczenie tego narodu, bo kto myśli że ludzie którzy chwycili za broń po tygodniu demonstracji będą w stanie utworzyć normalnie funkcjonujący rząd? Nie wszędzie demokracja działa, Chiny by sięrozpadły gdyby te ponad miliard ludzi chciało się dorwać do władzy. To wszystko jest chore, interweniują tam gdzie ropa, a ludzi zostawią na lodzie, toć oni będą teraz piach wpi****, a nie chleb jak za Kadafiego.

Ostatnio edytowany przez janek@ - 31-03-2011 o 13:59.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 13:58   #973
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Nie jestem taka pewna, czy każdy spróbuje...

Poza tym, jeśli ktoś ma cukrzycę/problemy z ciśnieniem to idiotą jest jak jeszcze bierze narkotyki. To tak samo, jakby osoba silnie uczulona jadła akurat to, czego nie może.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 14:04   #974
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Nie jestem taka pewna, czy każdy spróbuje...

Poza tym, jeśli ktoś ma cukrzycę/problemy z ciśnieniem to idiotą jest jak jeszcze bierze narkotyki. To tak samo, jakby osoba silnie uczulona jadła akurat to, czego nie może.
Spróbuję, bo wszystkich tych których się pytam o negatywne działanie zioła, nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. ; P
"no co ty ono uspokaja to niemożliwe" - tak 99% tych, którzy nie palili sporą ilość czasu odpowiedzą.
To taka bomba zegarowa tyle że zielona bez kabelek.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 14:11   #975
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

No dobrze, lecz czy trzeba wymieniać wszystkie efekty uboczne by tego nie próbować? Nie wystarczy samo 'nie mam ochoty' czy 'nie interesuje mnie to'? Nie mam pojęcia o skutkach marihuany, nie interesują mnie także konsekwencje palenia papierosów, lecz jakiś cudem ani jednego, ani drugiego w życiu nie tknęłam.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 14:23   #976
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Spróbuję, bo wszystkich tych których się pytam o negatywne działanie zioła, nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. ; P
"no co ty ono uspokaja to niemożliwe" - tak 99% tych, którzy nie palili sporą ilość czasu odpowiedzą.
To taka bomba zegarowa tyle że zielona bez kabelek.
I wlasnie dlatego lepiej ja zalegalizowac, i na recepte. Dostaniesz ziele jak ci lekarz pozwoli, i od razu moze sie dowiesz jak masz cukrzyce. Do tego ulotka w opakowaniu opisujaca dzialanie i skutki uboczne. Myslisz ze nielegalny diler da palaczowi wiecej szczerych informacji niz wymuszona prawem instrukcja sporzycia?
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 14:50   #977
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
I wlasnie dlatego lepiej ja zalegalizowac, i na recepte. Dostaniesz ziele jak ci lekarz pozwoli, i od razu moze sie dowiesz jak masz cukrzyce. Do tego ulotka w opakowaniu opisujaca dzialanie i skutki uboczne. Myslisz ze nielegalny diler da palaczowi wiecej szczerych informacji niz wymuszona prawem instrukcja sporzycia?
W Holandii raczej nie ma takich ulotek, z informacją o wszystkich skutkach ubocznych palenia, a w Polsce tymbardziej nie będzie, bo to dziki kraj i Tuskolandia.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 15:09   #978
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
W Holandii raczej nie ma takich ulotek, z informacją o wszystkich skutkach ubocznych palenia, a w Polsce tymbardziej nie będzie, bo to dziki kraj i Tuskolandia.
Nie pamiętam, czy w holenderskich coffee shopach są jakieś informacje o skutkach palenia marihuany. Natomiast sporo uwagi poświęca się temu w szkołach. A argument, że wszyscy spróbują, jest chybiony. Większość ludzi nie jest tym zainteresowana, zwłaszcza że już teraz praktycznie każdy licealista czy student miałby możliwość spróbowania, a jedycznie część wyraża ku temu chęć. To kwestia osobowości, a nie legalności. Chociaż niewątpliwie w krótkim okresie po legalizacji dużo osób by spróbowało, jednak nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że po tym pierwszym byłyby następne razy. Znam wiele osób, które po spróbowaniu marihuany, nigdy do niej nie wróciły.

Marihuana to nie heroina. W przypadku tej drugiej prawie nigdy nie kończy się na jednym kontakcie z narkotykiem, dlatego też uważam, że nie powinna zostać nigdy zalegalizowana.

@Quezacoatl
Recepty uważam za zły pomysł. Po pierwsze - nie ma sensu obciążać lekarzy taką pracą, system ochrony zdrowia ma trochę ważniejsze zadania, z którymi i tak trudno mu się uporać. Po drugie - wydanie takiej recepty byłoby swego rodzaju legitymizacją palenia marihuany przez lekarzy. Stwarzałoby wrażenie, że ten, komu lekarz pozwoli, może palić bezpiecznie. To bardzo ryzykowne.

Ciekawostka:
Pewnie większości osób znana mapka przedstawiająca status prawny marihuany na świecie (uaktualniona w styczniu tego roku):
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nabis-laws.png
__________________
http://www.narkopolityka.pl/

"Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miarą stopnia, w jakim ideologia zniewala ludzkie umysły, jest zbiorowa niemożność dojrzenia alternatywy." - Tony Judt

Ostatnio edytowany przez Litawor - 31-03-2011 o 16:13.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 17:56   #979
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
I wlasnie dlatego lepiej ja zalegalizowac, i na recepte. Dostaniesz ziele jak ci lekarz pozwoli, i od razu moze sie dowiesz jak masz cukrzyce. Do tego ulotka w opakowaniu opisujaca dzialanie i skutki uboczne. Myslisz ze nielegalny diler da palaczowi wiecej szczerych informacji niz wymuszona prawem instrukcja sporzycia?
Nie na receptę, bo recepty sugerują używanie tylko w celach leczniczych. A jeśli taka recepta miałaby po prostu zezwalać na spożycie w celach rekreacyjnych, to u lekarzy by się zrobiły spore kolejki, a już są wystarczająco duże ; )

Przymusowe badanie w ogóle jest bezsensu, osoby z nadciśnieniem afaik nie powinny spożywać alkoholu, a nie muszą mieć zgody lekarza przed spożyciem.

Po prostu - legalizacja dla osób powyżej 18 lat. Jeśli ktoś sobie zaszkodzi, to na swoją własną odpowiedzialność i z własnej głupoty. To, że ktoś może wziąć nóż kuchenny i wbić go sobie w gardło, żeby sprawdzić czy boli, nie znaczy, że należy zdelegalizować noże, prawda?

@janek@: mówisz, że wszyscy zaczną palić na codzień - spośród moich znajomych niemal wszyscy mogą marihuanę zdobyć bez większych trudności, jednak żaden z nich nie pali regularnie. Większość pali podobnie jak ja - pierwszy raz sprobowałem ponad rok temu, lada dzień zamierzam zapalić trzeci raz. Gdyby była legalna, nie paliłbym częściej, a oszczędziłoby mi to ryzyka ze strony prawa.

Marihuana (na wszelki wypadek użyję słówka "niemal") nie uzależnia fizycznie i słabo uzależnia psychicznie. Osobiście uważam, że łatwiej się uzależnić od kofeiny niż od THC [citation needed] (zwłaszcza, że od kofeiny sam jestem uzależniony) - zwłaszcza od kofeiny w formie energy drinków, gdzie jest połączona z dużą ilością cukru (po wypiciu mózg zaczyna wariować ; )). Swoją drogą, przedawkowanie kofeiny to nic przyjemnego (zdarzyło mi się). A jednak ED są legalne i dostępne dla osób poniżej 18 lat (czywiście nie sugeruję, że wypicie kawy bardziej wpływa na percepcję i reakcje człowieka niż spalenie jointa).
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 31-03-2011 o 18:37.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-03-2011, 18:17   #980
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
W Holandii raczej nie ma takich ulotek, z informacją o wszystkich skutkach ubocznych palenia, a w Polsce tymbardziej nie będzie, bo to dziki kraj i Tuskolandia.
Jeśli byłaby zalegalizowana, to muszą pisać co to powoduje, skutki uboczne itp. (jak np. na opakowaniach papierosów.)
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 3 (zarejestrowanych: 0, gości: 3)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.


Powered by vBulletin 3