Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 09-05-2010, 09:46   #41
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabic Pokaż post
Niepodoba mi sie ten pomysl tibia straci na tym do konca swoj urok gry.
Urok bycia niecywilizowaną grą z debilną mechaniką ?
__________________
Vil jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-05-2010, 13:00   #42
zuloslawwielki
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 05 2010
Lokacja: Miłków

Posty: 5
Profesja: Elite Knight
Poziom: 207
Domyślny

panowie moim skromnym zdaniem ta innowacja wplynie korzystnie , obecnie wsrod graczy mozna uslyszec wiele glosow za i przeciw ale jest jedno pewne ze po wprowadzeniu latki niemal kazdy bedzie wykorzystywal to udogodnienie jedynym dobrym rozwiazaniem bylo by wprowadzanie dalszych innowacji oraz zrobienie dla graczy 1 SWIATA POD STAREGO KLIJENTA ale wiadomo ze tak sie nie stanie bo cipy uwazaja ze to bylby krok w stecz i ze gracze nie byli by zadowoleni oni ta gre robia z mysla o nas "graczach" lecz nie zawsze wszystko jest po naszej mysli

dziekuje za uwage
zuloslawwielki jest offline  
stary 10-05-2010, 16:17   #43
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Małymi kroczkami Tibia się kończy. Za niedługo średnia wieku z dwunastu lat spadnie do szesciu, bo z każdą aktualizacją gra jest coraz prostsza. Kiedyś to było wyzwanie, brakowało "udogodnień" (które imo psują... a właściwie psuły by klimat gdyby takowy posiadała) ale nikt nie narzekał bo rozgrywke można było nazwać inną, ciekawą. A teraz polaczki dostajecie wszystko na tacy, więc szybko, do mamusi po pieniążki na paka i pakujcie sobie na plecy tornister z dwoma tysiącami runów. Pozdrawiam.
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline  
stary 10-05-2010, 17:37   #44
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kulikos Pokaż post
Kiedyś to było wyzwanie, brakowało "udogodnień" ale nikt nie narzekał bo rozgrywke można było nazwać inną, ciekawą.
Wytłumacz mi dwie rzeczy:

Co w Tibii parę lat temu było ciekawe ? Mechanika jeszcze prostsza niż teraz, brak questów, zerowe możliwości współpracy (sic!)?.

Co w Tibii było wyzwaniem? Spędzanie tysiąca godzin na expowisku naciskając na przemian dwóch klawiszy myszy (opcjonalnie 1 klawisz klawiatury z czarem leczącym)? Spędzanie dwóch tysięcy godzin gapiąc się na chmurki, przetykane ruszeniem się raz na minutę żeby nas nie wylogowało ?


_________
Jedyna realna różnica pomiędzy dawną a obecną Tibią jest taka, że obie gry stanowią co najwyżej pole do popisu dzieciaków z piaskownicy, które mogą się pochwalić kolegom że mają czegoś (levela, skillów, kasy) więcej, ale przynajmniej w nowszej wersji stopniowo usuwane są debilizmy, błędy i wypaczenia obecne w wersji pierwotnej.

Ergo progres jest nieunikniony, niezależnie od tego jakim (uzasadnionym lub nie) sentymentem darzycie starą Tibię.
__________________
Vil jest offline  
stary 10-05-2010, 18:43   #45
Bartek11
Użytkownik Forum
 
Bartek11's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2007

Posty: 113
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Libera
Domyślny

Zmiana jak zmiana jednym się podoba innym nie. W sumie nie gram już długi czas i dziwią mnie niektóre zmiany jak na przykład właśnie ta. Kiedyś takie runy były pewnego rodzaju nagrodą, trofeum, które ładnie leżało w domku. W pewnym sensie ułatwi to rozgrywkę, ale czy o to chodzi? Czy Tibia musi się stawać coraz łatwiejsza? Starsi gracze pamiętają jeszcze szokujące przejście z 7.5 na 7.6, gdy wprowadzono różdżki i przyspieszono ładowanie many oraz wprowadzono minimalny lvl (mniej więcej). Z jednej strony był to cios w low lvl graczy (w szczególności sorców bo nie mogli tworzyć m. in. SD), ale z drugiej strony było przyjazne dla nowych graczy bo exp z różdżką był dużo prostszy. Dla mnie to też była zła zmiana, ale co mogłem zrobić? Musiałem się przystosować i przystosowałem, a potem jeszcze trochę pograłem. Z perspektywy czasu Tibia może zaczyna przypominać OTS, ale o to może też chodzić Cipsoftowi by przyciągnąć graczy z OTSów do tradycyjnej Tibii. Zmiany mogą się nam nie podobać jednak trzeba się przystosować lub po prostu skończyć grać. Cóż zrobić, że WSZYSTKIE gry stają się coraz łatwiejsze bo coraz mniej liczy się Hardcorowy gracz, widać taki musi być kierunek rozwoju...
__________________
Warcraft ROX.
Arthas jest królem
Granie "RedBulem"
Nieumarli to podstawa xD
Zabijanie ludzi...... zabawa x]
Bartek11 jest offline  
stary 10-05-2010, 19:50   #46
rentonB
Użytkownik Forum
 
rentonB's Avatar
 
Data dołączenia: 12 04 2009
Lokacja: Sverige
Wiek: 32

Posty: 296
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Trzeba isc do przodu, obecny system byl dobry do 8.0, lubilem patrzec jak mi uhy z backpacka uciekaja.

Na dzisiejsze czasy to dobry pomysl.
rentonB jest offline  
stary 11-05-2010, 09:22   #47
Arts19
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 03 2010
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 33

Posty: 21
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Świat: Secura
Poziom: 18
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etemen Pokaż post
Tibia... prawie jak Metin...
Pamiętajmy tylko, że Metin nie ma wcale fabuły, a Tibia ma.
Arts19 jest offline  
stary 11-05-2010, 10:16   #48
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arts19 Pokaż post
Pamiętajmy tylko, że Metin nie ma wcale fabuły, a Tibia ma.
Tibia nie ma fabuły tylko szczątkowe elementy tła fabularnego, w żadnym lub prawie żadnym stopniu nie związane z grą.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 11-05-2010 o 10:22.
Vil jest offline  
stary 12-05-2010, 04:16   #49
galiel91
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 05 2010

Posty: 3
Domyślny

Mówicie że tibia ma "to" a czegoś innego nie ma...

Przyrównując ją do metina czy innych gier tego typu robicie błąd. To tak jakby porównać szachy do gta i kłócić się dlaczego w szachach nie ma broni, aut i czołgów
Tibia urzekała zawsze swoją prostotą, jest łatwa, nie wymaga wielkiego myślenia, nie jest skomplikowana, dlatego przyjemnie się w nią gra. Sam uważam że CIPy wprowadzają trochę za dużo zbędnych i niepotrzebnych zmian, ale tak jak ktoś już powiedział trzeba iść do przodu (kto się będzie pluł do Microsoftu że Windows 7 jest do bani bo już nie trzyma klimatu Windows 98 itp)

Ktoś komu Tibia się nie podoba niech po prostu w nią nie gra, zabawne jest również to że ludzie narzekają na te ciągłe udogodnienia, ale jak przyjdzie co do czego i update jest już wgrany, każdy cieszy się nowymi opcjami i siedzi cicho.

Dla tych którzy tęsknią za czasami gdy od szybkości ruchów myszką zależało twoje "życie" oczywiste info: istnieje masa ots na których każdy może się wyżyć do woli na wybranej przez siebie wersjii Tibii

to chyba tyle, dobranoc
galiel91 jest offline  
stary 13-05-2010, 01:48   #50
lasio16
Użytkownik Forum
 
lasio16's Avatar
 
Data dołączenia: 21 10 2007
Lokacja: Piotrków Tryb.
Wiek: 31
Wpisy bloga: 1

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fal Worn
Profesja: Knight
Świat: Eternia
LOL

@up

Aż miło czyta się takie wypowiedzi
Co do tematu, to myślę pozytywnie o tej zmianie, szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie narzekałem na CIP'ów i ich pomysły
lasio16 jest offline  
stary 15-05-2010, 01:54   #51
Jackie93
Użytkownik Forum
 
Jackie93's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2008
Lokacja: Bialystok

Posty: 17
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Menera
Poziom: 68
Skille: 76/56
Poziom mag.: 13
Domyślny

Widzę że jeszcze pozostali normalni ludzie grający w tą grę... W każdej normalnej grze MMO takie rzeczy które CIPy dopiero wprowadzają to podstawa. Ta gra jest jak Afryka bez prądu i internetu a niektórym tutaj każda nawet najdrobniejsza zmiana przeszkadza. Nie wiem pograjcie w Mario bo tam już łatki nie wychodzą...

W tej grze bardziej odstrasza chamstwo graczy niż grafika i fabuła (a raczej jej brak)... Na każdym kroku wyzwiska, blokerzy, scammerzy, hackerzy, boterzy i kij wie co jeszcze. To przez ta gra zniknie a nie przez updaty CIPów...
__________________


Jackie93 jest offline  
stary 15-05-2010, 18:25   #52
MatyDevil
Użytkownik Forum
 
MatyDevil's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2007
Lokacja: W Garazu Odpalam Na Dotyk Smigam Motorem Bo To Mój Narkotyk
Wiek: 33

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Maty Devil
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 220
Skille: 31
Poziom mag.: 85
Domyślny

Totalny ots ... a moze manaruny jeszcze do tego? -.-
__________________
Druid zajebisty
Siocher wieczysty
MatyDevil jest offline  
stary 17-05-2010, 14:57   #53
AduFortera
Użytkownik Forum
 
AduFortera's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: ByDgOsZcZ

Posty: 42
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Fortera
Poziom: 71
Skille: 86/70
Poziom mag.: 16
Domyślny

dobry pomysł dobry ;D przynajmiej bedzie wiadomo co gdzie sie ma;p
AduFortera jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:21.


Powered by vBulletin 3