Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-08-2007, 17:20   #61
Lekjam
Użytkownik Forum
 
Lekjam's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006

Posty: 34
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Lekjam ma numer GG 7857853
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bruno II Pokaż post
- Mniej druidów - większy respect szczególnie dla tych którzy będą towarzyszami na huntach z SIO.

Tak! i tu trzeba się zatrzymać. Mniej druidów - lepiej dla tych co zostali, tak jest zawsze. Np. po ostatnim update gdzie profesje magiczne były "rox" spadła strasznie liczba rycerzy i paladynów, a co jak co to podstawowe profesje, a właściwie to knight tylko. I gdy knightów było jak na lekarstwo, czyli magowie musieli strasznie wastować, jak jakiś druid/sorc spotkał wysokopoziomowego rycerza chętnego do wspólnego hunta skakał z radości i oferował nawet podzielić loot 1 do 2 (na korzyść blokera). Każda profesja jest ważna i odgrywa wielką rolę w grze, dlatego muszą pozostać jacyś druidzi i magowie!
__________________
You wanted power and you begged for fame
You wanted everything the easy way
You wanted gain without pain
Now your bill is in the mail
You got stronger but your mind got weak
You made a promise you couldn't keep
You had it all - You lost more
It's all there in the fee
Lekjam jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-08-2007, 00:52   #62
Vazquez
Użytkownik Forum
 
Vazquez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 67
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Qui-Gon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Loost Souls
Świat: Harmonia
Poziom: 80
Skille: 79/73
Poziom mag.: 6
Vazquez ma numer GG 305919
Domyślny

Emwu96 ma pełną rację. Po updatecie, wielu ludzi postanowiło 'przerzucić' się z druidów i sorców na palki i knighty - ich problem. Druid nie ma aż tylu złych stron, są hunty na Hydrach, na które jest duże zapotrzebowanie (vide: sio), można pokiereszować kabzę na UHach, albo po prostu poexpić sobie na Tombie bijąc jakieś Necro (PACC), albo na Guardach robiąc lootbagi i naprawdę nieźle się wzbogacając (FACC). Teraz polepszyli rycków i palków, w zimę polepszą druidów i sorców - na tym polega wyrównywanie profesji. Polecam obejrzeć parę filmików w roli głównej z pallkami, niby wymiatają, niby mają fajne hity na małych levelach ze średnim distem, ale to ich problem, nie sądzę by ostało się to do następnego zimowego update. Takowy palek może czasami w ogóle nie trafić w potworka, albo czasami za 2 hp, a druidem z dobrym mlvlem nie zejdziesz poniżej średniej. To tyle ode mnie ;].
Vazquez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 02:18   #63
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vazquez Pokaż post
. Druid nie ma aż tylu złych stron, są hunty na Hydrach, na które jest duże zapotrzebowanie
masz zamiar całe życie spedzic na hydrach?
Cytuj:
w zimę polepszą druidów i sorców -
złudna nadzieja
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 02:19   #64
Stolec
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kyller Pokaż post
Pewnie mnie zaraz ukrzyżujecie za to co powiem, ale muszę to zrobić. Mianowicie chciałbym zwrócić waszą uwagę na to, że w konwencji fantasy to druid z Tibii nie zasługuje na miano druida. Głównym zadaniem druida nie tylko jest leczenie, ale też wykorzystywanie sił natury do własnych celów (na przykład przywołanie entów, czar powodujący oplątanie przeciwników przez rośliny itp). Do druida tibijskiego bardziej pasowała by nazwa kapłan (priest). Właściwie to wciąż żyję nadzieją, że CipSoft w końcu zwróci na to uwagę (no i na tego nieszczęsnego pala który z Palladynem niewiele ma wspólnego). Co wy o tym sądzicie?
Widze ze masz avatarka o ile sie nie myle z Lineage2 , miło też lubie tą gre. Masz racje druid to calkiem inna postac niz ta prezentowana w tibi.

@Topic

Knight sam w sobie jest mocny z powodu duzej ilosci hp, duzej ilosci capa oraz duzej wytrzymalośći. Jego uderzenia moze nie są najlepsze ale wystarczajace alby obalac potworki dajace okolo 200 expa w dosc szybkim tempie bez waste. Zbierajac co cenniejszy loot do wlasnego plecaka.
Jego exp jest stabilny i powoli coraz szybszy.

Paladyn postac majaca sporo hp i troche mp. Leczy sie exura vita, ma mozliwosc robienia co po niektorych run. Zadawanie dmg przez niego jest teraz bardzo tanie. Aby rozpoczac gre palkiem wystarczy wyskillowac sie do 65 dista, wlozyc plate set i 20 royal spearow i isc na poh wbic 100lvl. Jego exp jest stabilny i powoli coraz szybszy. Paladyn jest aktualnie postacia ktora dostaje najmniej dmg.

Knight i Paladyn nie potrzebuja pacca chyba że chcą ...

Sorcerer ma malo hp i duzo many, potrafi robic dosc pozadne runy. Jego glowna bronia jest wand of inferno i wand of cosmic energy. Bez problemu radzi sobie na guardach. Zabija je w tepie troche szybszym niz knight. Niestety aby zwrocilo mu sie za expienie jest zmuszony robic lootbaga. Jesli nie bedzie musial robic runy w miescie, ktore potem sprzeda. Mimo wszystko jego exp jest "jednostajny" jak bylo na 40 lvl 20k expa na godzine tak samo bedzie na 80 lvlu (guardy). Aby moc sie rozwijac potrzebuje placic 30 zl miesiecznie. Poniewaz nie widze sensu grania w taki sposob

Druid postac bardzo podobna do sorcera. Robi dobre runy lecz powoli. Nie posiada nadzwyczanych umiejetnosci. Jego glowna bron to tempest rod i vocalic rod. Nie ma oglolnie przyjetego expiska dla druida bez premium account!! Prosze to zapamietać. "Wspaniałym" rozwiazaniem jest "kalectwo" na innych expiskach na ktorych dominuje inna profeja np. Guardy,PoH,Ef,Of.
Jedynym rozwiazaniem sa wiverny ktore zostaly wprowadzone dosc niedawno.
Exp jest bardzo niestabilny raz sie ma 3k/h a innym razem 20k/h. Jedynym rozwiazaniem jest kupno platnego konta. Wtedy ma sie mozliwosc rozpoczecia dość dobrego expienia na tombach/dragach/hydrach. Najczesciej z waste.


Teraz prosze powiedziec mi ktora waszym zdaniem profesja jest najbardziej udupiona??? Hmmm zapewne knight? Ktory przed update mial to samo tylko expil na latwiejszych potworkach. A teraz przyszla kolej na dragi i wszystko co od draga lepsze. Oczywiscie wiem ze wiekszosc knightow bedzie mowic jakie waste maja te postacie magiczne. A takie ze zeby uderzyc za 65 potrzeba 13 mp. Powiedzmy cyklop 260hp to okolo 4-5 uderzen czyli 50mp.
Liczac na oko jest to jakies 30gp przeznaczone na zabicie cyklopa oczywisice po cenie mana fluidu. No i jeszcze trzeba sie uleczyc exura gran... A knight? Kilka darmowych hitow i 150 expa wpada do kieszonki.

Żeby nie było mam knighta na 30 lvlu ze skillem 64 i Druida na 56lvlu
a sytuacja up jest z zycia wzieta i prosze nie mowic ze nigdy nie gralem ktoras profesja.

Mam nadzieje ze wszystko jest na swojim miejscu i zbytnio sie nie powtarzam ^^ wkoncu juz 1 w nocy ;p

P.S

01:12 Despair Embodied [123]: poexpilbym
01:12 Despair Embodied [123]: ale nie mam za co
01:12 Despair Embodied [123]: ^^

Ostatnio edytowany przez Stolec - 27-08-2007 o 02:25. Powód: Lol?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 08:14   #65
Vazquez
Użytkownik Forum
 
Vazquez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 67
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Qui-Gon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Loost Souls
Świat: Harmonia
Poziom: 80
Skille: 79/73
Poziom mag.: 6
Vazquez ma numer GG 305919
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vazquez
. Druid nie ma aż tylu złych stron, są hunty na Hydrach, na które jest duże zapotrzebowanie

masz zamiar całe życie spedzic na hydrach?

Cytuj:
w zimę polepszą druidów i sorców -
złudna nadzieja
Każdy gra, jak chce jest od skur... rzeczy do expienia, które może lać druid. Jak ci się coś nie podoba to po prostu nim nie graj, a co wróżką jesteś, że wiesz, że nie polepszą druida i sorca? Na tym polega balansowanie postaci miszczu ;].

Ostatnio edytowany przez Vazquez - 27-08-2007 o 08:18.
Vazquez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 11:49   #66
golmann
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 10 2006

Posty: 12
Profesja: Druid
Świat: Honera
Poziom: 15
Skille: --/19
Poziom mag.: 8
Domyślny

Po upie nawet sie opłaca grać druidem bo uhółw brakuje P
golmann jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 12:07   #67
Vazquez
Użytkownik Forum
 
Vazquez's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2006

Posty: 67
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Qui-Gon
Profesja: Elite Knight
Gildia: Loost Souls
Świat: Harmonia
Poziom: 80
Skille: 79/73
Poziom mag.: 6
Vazquez ma numer GG 305919
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez golmann Pokaż post
Po upie nawet sie opłaca grać druidem bo uhółw brakuje P
No więc właśnie, większe zapotrzebowanie na UHy, bo coraz mniej osób gra druidami ;].
Vazquez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2007, 12:08   #68
wizu
Użytkownik Forum
 
wizu's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2006
Lokacja: Sanok
Wiek: 34

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Julera
Poziom: 55
Poziom mag.: 51
Domyślny

Ja was naprawdę nie rozumiem. Nie podoba wam się gra jakąś profesją? To ją zmieńcie... Grajcie tym, i w to co wam przynosi radość. Ja tak właśnie zrobiłem, przerzuciłem się na L2 i jestem w pełni zadowolony
A co do druida to mam na 55lvl i żeby nie mieć waste musiałbym całe życie na soldkach siedzieć i robić lootbaga, a to nie za bardzo mnie bawiło. Według mnie druid to teraz najmniej przyjemna profesja do grania, jednak są tacy co im się to podoba. A jedyną rzeczą jaką bym zmienił między sorcem a drutem, to zabrałbym sorcom summon. W końcu Druid to pan przyrody... A co do robienia run, to ten argument w ogóle do mnie nie przemawia. Moim zdaniem to noobostwo robienie runek w czasie, w którym możemy normalnie expić. Nawet z waste...
PS: przerzućcie się na L2
__________________
wizu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2007, 10:44   #69
Scofild
Użytkownik Forum
 
Scofild's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2007

Posty: 312
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Ten upatde polepszył knight i palladyn

A ROZDUPCZYŁ Magów
Scofild jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-08-2007, 23:34   #70
Spec93
Użytkownik Forum
 
Spec93's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Sieradz

Posty: 40
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Astera
Poziom: 50
Skille: 20/25
Poziom mag.: 50
Spec93 ma numer GG 1129659
Domyślny

Ta ale jak ja przed uppem sellałem bp uh za 2.5k a teraz potrafie za 3.2k to wiecie... Mi Się podoba
__________________
Spec93 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2007, 00:26   #71
Arack
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 05 2007
Lokacja: Grudziadz
Wiek: 32

Posty: 228
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Askara
Poziom: 53+
Skille: duze xd
Poziom mag.: 14
Domyślny

MNIE to tam wali ze druidowi zabralii cos druidom, zrobilem se druta 2 miechy pod udpate i jakos dalem rade... 15 ;p ale... dzisiaj ban za to ze pisalem po polsku na game-chat rasisci ...
__________________

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 02-09-2007 o 01:13.
Arack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2007, 00:36   #72
Kuryca
Użytkownik Forum
 
Kuryca's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2005
Lokacja: Pod stołem

Posty: 264
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Pandoria
Kuryca ma numer GG 6659298
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scofild Pokaż post
Ten upatde polepszył knight i palladyn

A ROZDUPCZYŁ Magów
Boze dzieci, czy wy nie rozumiecie, ze takie rozumowanie jest bledne?!
Cipsoft juz od poczatku pisal,ze magowie/druidzi przed 60/70 lvl nie poczuja zmian! Magowie nie zostali pogorszeni, tylko knight/pall zostal ulepszony.

@topic
Ogolnie to gram elder druidem, ale troche slabo mi jak widze ze ledwie mi sie hunt splaca a takim rp zostaje jeszcze kupa kasy z niego... Ja wydaje kupe kasy na mfy a on kupuje sobie tylko kilka spearow za marne pare gp....
Nie wiem, byc moze niedlugo przerzuce sie na rp, az sie pacc skonczy.
__________________
Δκφιι
Kuryca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2007, 07:51   #73
Technick
Użytkownik Forum
 
Technick's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006

Posty: 164
Domyślny

Popieram pana @up
Co wy gadacie, że ten up uprzykrzył sorcom życie? Bo teraz Tajfun Devialry nie wali po 598763596328765 z UE -.-? Niby co mieli robić ci wszyscy pale i knighci przez ten czas kiedy to sorc i druid były ZNACZNIE lepszymi profesjami niż reszta? Grać. Byli udupieni a i tak na moim sertóvie latało pełno knighw (z palkami gorzej). A ty masz waste 20 gp bo zużyłeś kilka mana fluidów... Pomyśl o tym knighcie który użył ich tyle, żeby zbloczyć ci hydre a loot był kiepski.
Technick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2007, 16:17   #74
Tao16
Użytkownik Forum
 
Tao16's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2007
Lokacja: Chorzów
Wiek: 33

Posty: 361
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scofild Pokaż post
Ten upatde polepszył knight i palladyn

A ROZDUPCZYŁ Magów

Heh widze ze kolejny 13 latke wdarł sie na fore xD. Ehh poniekad macie racje ze na FACC'u grac lepiej kinem lub palem. Ale nie oszukujmy sie z uptade na uptade gra w tibie na FACC jest coraz ciezsza i mozoliejsza, dlatego Cip Soft robi takie zmiany niby diametralne zeby ludzie kupowali Pacc'a bo dla mnie teraz nie ma roznicy kim grasz na PaCC'u bo wszystkie postacie maja takie same szanse i nie marudzcie ze knight to i to bo jak ktos umi grac ED to tez sobie poradzi. W tym wszystkim chodzi o to zeby kupic wiecej PACC.

P.S. Patzrcie jaki Cip Soft jest zachlanny. Czytalem kiedys ze z reklam, PaCC'ow miesieczny przychod na + wynosi 400 tys E. Okolo 2 mln zlotych.
__________________
Yap.
Tao16 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2007, 17:28   #75
Yagsley
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Honera
Poziom: 27
Poziom mag.: 31
Domyślny

Sam gram druidem nie mam wysokiego lvlu nie mam PACCa i niby jestem najslabszy no nawet sorc ma lepiej bo ma fire wave a ja na tym lvlu z Facc nie mam nic czego by nie mial sorc... No moze UHy ale ile tzreba je robic zeby potem sie z nich chwile cieszyc i znowu od nowa.Ale sie nie poddaje nie zmieniam profesji i nie oddalbym mojego druida za zadnego knighta czy palladyna Nawet jak swiateczny udate jeszcze pogorszy druida to nie zmienie profesji i tyle. A przy okazji najwiekszy lvl Tibi to druid wiec chyba nie jest taki slaby?
Yagsley jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2007, 18:39   #76
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arack Pokaż post
MNIE to tam wali ze druidowi zabralii cos druidom, zrobilem se druta 2 miechy pod udpate i jakos dalem rade... 15 ;p ale... dzisiaj ban za to ze pisalem po polsku na game-chat rasisci pierdoleni...
pl?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kuryca Pokaż post
Boze dzieci, czy wy nie rozumiecie, ze takie rozumowanie jest bledne?!
Cipsoft juz od poczatku pisal,ze magowie/druidzi przed 60/70 lvl nie poczuja zmian!
pisał tez ze przed update 90 lvl knight expil tak samo jak 300 lvl

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tao16 Pokaż post
P.S. Patzrcie jaki Cip Soft jest zachlanny. Czytalem kiedys ze z reklam, PaCC'ow miesieczny przychod na + wynosi 400 tys E. Okolo 2 mln zlotych.
jak juz ktos pisal wczesniej- chciwe gnidy z nich
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2007, 20:37   #77
Pulaski
Użytkownik Forum
 
Pulaski's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2006
Lokacja: Za granica

Posty: 98
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
jak juz ktos pisal wczesniej- chciwe gnidy z nich
Gdybyś ty był cipsoftem to też byś chciał więcej i więcej... apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Nie rozumiem ludzi co piszą "cipsoft myśli tylko o forsie chciwe gnomy". Gdybyście byli na miejscu cipsofta to zachowywalibyście dokładnie tak jak oni.
Pulaski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2007, 12:58   #78
More
Użytkownik forum
 
More's Avatar
 
Data dołączenia: 01 09 2007
Lokacja: Ndg

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Moreneria
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Gotti
Świat: Menera
Domyślny

Pall Rox
More jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2007, 14:27   #79
Van'Dal
Użytkownik forum
 
Van'Dal's Avatar
 
Data dołączenia: 02 09 2007

Posty: 13
Domyślny

Gralem druidem przed up date ale po nim musialem przezucic sie na knighta i teraz jest Rox. Knight Rox
Van'Dal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-09-2007, 18:53   #80
Raziel4ever
Użytkownik Forum
 
Raziel4ever's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 34

Posty: 162
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: Castus
Świat: Titania
Poziom: 99
Skille: =/=
Poziom mag.: 66
Raziel4ever ma numer GG 3979069
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Van'Dal Pokaż post
Gralem druidem przed up date ale po nim musialem przezucic sie na knighta i teraz jest Rox. Knight Rox
Czemu "Musiałeś"? Bo knight jest teraz na Topie? Niech Ci będzie ROX, ale to jest temat o Druidach, więc ze swoim Rox Knightem idź gdzieś indziej.
__________________
It's the one that I've tried to write over and over again.
Raziel4ever jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin 3