Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-02-2006, 09:43   #1
Stasioman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 12 2004
Wiek: 33

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Domyślny "Kryształy czasu": freeware czy nie?

Buszując po przepastnych otchłaniach internetu odnalazłem stronę (giraff), w której są opisane zasady Prawdziwego RPG "kryształy czasu". No więc: czy takie coś MOŻE być tam legalnie? Co dziwniejsze, pisze tam że
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ta strona do której linku nie podam bo nie wiem czy jest legalna
Wszelkie prawa do nazw własnych ['Kryształy Czasu]', postaci i znaków handlowych są zastrzeżone i należą do ich właścicieli. Umieszczenie ich tutaj nie ma na celu naruszenia jakichkolwiek praw. "Kryształy Czasu" oraz inne nazwy i dodatki wydane i powiązane z tym systemem wymienione na stronach Serwisu 'Kryształy Czasu', są własnością firmy MAG.
w związku z czym wnioskuję, że to legalnie na około 94,0434523%.
Stasioman jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-02-2006, 09:58   #2
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

nie musisz pisać przy rpg prawdziwego gdyż jest to najzwyklejsze RPG i nie ma tytułu takiego
nie za bardzo zrozumiałam o co chodzi..
jeśli jest to na nieoficjalnej stronie, która pisze, że nazwy należą do właścicieli i podają firmę, znaczy się informują o tym, że to nie jest ich dzieło i tylko używali ich w kwestii informacyjnej i że nie należy ich wykorzystywać w jakiś naruszający prawa autorskie sposób (? - o to chodzi )

d.Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2006, 12:11   #3
Stasioman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 12 2004
Wiek: 33

Posty: 128
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Taube
nie musisz pisać przy rpg prawdziwego gdyż jest to najzwyklejsze RPG i nie ma tytułu takiego
No niby nie, ale to w końcu jest prawdziwe rpg, co chciałem podkreślić... Chodź ma to mniej więcej taki sens jak mówienie "martwy trup".

No więc: gdybym kupił sobie ad&d ed 3.0 i przelałbym zawartość podręcznika (ów?) na stronę internetową po czym udostępniał ją za darmo w sieci, to nie sądzę żeby to było prawnie dozwolone. I właśnie dlatego pytam, czy KC są freewarowe, czyli czy można je rozpowszechniać za darmo.
Stasioman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.


Powered by vBulletin 3