Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-08-2009, 13:16   #81
pepin666
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nowohucianin Pokaż post
imo klimat starej tibii zniknął wraz z wprowadzeniem hotkeyów ,zwiększeniem hitów i palka i knighta (łatwiejsze expienie i szybsze ,większe lvle) nie ma już wypadów na demony z 4-5 osób jest więcej dzieci które bocą a kiedyś trzeba było mieć coś w głowie żeby nabić 100+ lvl
Hotkeyi nie musisz używać jeśli nie chcesz, a jak myślisz że hity są za duże to używaj słabszej broni albo mniejsze skile.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-02-2010, 14:03   #82
zantek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 01 2010

Posty: 4
Domyślny

Faktycznie żeby był jakiś klimat nie powinno być noobów itp. Tak czytam temat i dochodzę do wniosku że sami jesteśmy sobie winni, dlaczego? Bo dajemy sobie w kasze dmuchać. taka jest szczera prawda. Gdybyśmy nie chcieli noobów to byśmy ich... no nie wiem chociażby ich spk'ować. Nie piszę że ja ich pk'uję albo że jestem lepszy od Was, ale chciałem po prostu zmotywować forumowiczów by na własnych serwach klimat wprowadzali, chodź by przemocą. Założyciel tematu trafnie go nazwał, on PRAWIE nie istnieje, a prawie robi wielką różnicę

Pozdrawiam Zantek

Ostatnio edytowany przez zantek - 19-02-2010 o 14:06.
zantek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-02-2010, 16:16   #83
Hyzy
Użytkownik Forum
 
Hyzy's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2007
Lokacja: Kościerzyna

Posty: 47
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Pandoria
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Hyzy ma numer GG -------
Domyślny

Klimat w tibii? Coś takiego nie istnieje. Grałem w tibie pare lat temu, i skończyłem (nie pamiętam nawet czemu). Chyba doszedłem do wniosku po co grać w gre która wygląda jak wygląda jest pozbawiona muzyki itd. Osobiście polecam wow-a. Naprawdę lepsza gra

@edit Wszedłem na dorum, bo u qumpla przypomniałem sobie o tej całej tibii. Jeżeli ktoś chciałby passy do mojego konta prosze o PW.
__________________

Ostatnio edytowany przez Hyzy - 19-02-2010 o 16:18.
Hyzy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-10-2010, 16:17   #84
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

A ja przypomnę o temacie sprzed lat. O klimacie, który jeszcze wtedy dało się podtrzymać. W czasach, kiedy miasta były pełne. Oni zniszczyli tą grę. RPG odeszło, razem ze swoimi graczami. A reszta odeszła, zblazowana grą. I tak zabili całą grę. Pozostaje ta resztka schroniona na Antica. Może własna gra, może OTS. Kto to wie? Póki co odświeżę tą starą zakurzoną księgę. Może znajdzie się ktoś, kto jeszcze tak chce grać. Wszyscy starzy kompani przestali grać. Znudzili się, nie mają czasu, są dorośli. Czy jest ktoś jeszcze, kogo taka gra relaksuje? Kto chce się wczuć w postać?
Charin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2010, 00:19   #85
Dobermanfanf
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

No cóż ja dopiero jestem nowy w temacie jednak wiem o co wam chodzi
Mimo że jestem młody to rozumiem o co chodzi a raczej chodziło w tibi.
Gram od 7.2 i pamietam kiedy nie bylo botow ani n00bów którzy potchodza do typów z "fri items plzz".
Nie lubie typow ktorzy hakują lub używają botów, gdyż niestety dalem sie namówić na wejście na stronę z keylogerem przez co straciłem konto, i postanowilem przestac grac w tibie.
Niedawno zacząłem od nowa i widzę co się zmieniło przez kilka miesięcy .
Nie rozumiem tylko czemu ludzie nabijają xxx lvl a potem chwalą sie tym kolegom.
Myśle że założenie gildi lub stowarzyszenia kilku osób była by bardzo dobrym pomysłem. Wybrać world każdy zaczyna od nowa, wspólne wyprawy odkrywanie miejsc itp.
Niestety to nie jest możliwe z jednego powodu:
nie macie odpowiedniej motywacji, to od nas wszystkich zależy czy gildia będzie trzymała się przez miesiąc, rok lub 2 dni.
Ale juz to zalezy od was, ja za zalozeniem gildi/zgromadzenia jestem na tak

Ostatnio edytowany przez Dobermanfanf - 10-10-2010 o 10:53.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-10-2010, 12:34   #86
Charin
Użytkownik Forum
 
Charin's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2007

Posty: 385
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Antica
Domyślny

Cóż, ja z pozostałości jednej gildii stworzyłem 3 osobową grupę. Jeden został na 2 lata. Drugi na prawie 3 lata. Mimo, że przestał grać, to liczy się ten czas. A ja zostałem i chyba nigdy nie odejdę na stałe. Błąkam się tylko po światach i szukam RPG i ludzi praktykujących ten styl gry. Ciężko znaleźć, ciężej przekonać, praktycznie niemożliwe utrzymać w gildii. Występuje kilka przypadków takich "RPG":
a) n00by, które dla odmiany expić nie umieją, angielskiego nie znają i mają po 12 lat
b) dla odmiany eksperzy, którzy expią sami, przez co im się nudzi
c) ludzie ze słomianym zapałem, którym nudzi się po 2-3 tygodniach
d) kompletne dzieci
e) rpgerzy, którzy praktycznie nie wiedzą o co chodzi, czasami rpgują, ale ogólnie w dyskusji szybko zmieniają się na normalne zachowanie i język.

A zresztą, porobię ogłoszenia na Anticę na tibia.net.pl, tibia.pl, na samej Antice i mojej Askarze. Może znajdę kogoś. Chętni mogą pisać na PW, lub w temacie, który założę.

PS. autora tematu też znam, więc spróbuję go nakłonić do gry z nami. I jeszcze starą gildię z Thorii... Albo z Furory (zszedł świat na kompletne "psy").
Charin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-04-2011, 18:51   #87
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Temat klimatu w Tibii (i zresztą pewnie w większości MMORPG) najlepiej podsumowuje ten obrazek:
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-04-2011, 09:04   #88
Gildor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2011

Posty: 32
Domyślny

Oczywistym jest, że klimatu nie ma i trzeba go szukać 'na siłę'. Jednak znalazłem mnóstwo osób (w obecnych czasach), którzy na prawdę dbają o grę. Niestety teraz sam szukam takowych osób na moim serwerze, może kiedyś znajdę.
Gildor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2011, 12:20   #89
malkrzysztof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2011
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Colinoth
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 45/39
Poziom mag.: 3
Domyślny klimat tibijski

Witam, chciałbym na początku zaznaczyć że przygodę z tibią rozpocząłem parę lat temu, tyle, że przestałem grać z różnych powodów. Od kilku/kilkunastu dni gram sobie wieczorami dla frajdy, ale to co się teraz dzieje w tej grze to paranoja. Ostatnio miałem taki przypadek, że w jednej z jaskiń łaził bot, od razu było widać... ta sama ścieżka, te same ruchy, brak reakcji na słowa, bloki itd. Od razu złożyłem report było to 25 maja. Wczoraj wieczorem poszedłem do tej samej jaskini i co widzę...? no nie zgadniecie ... ten sam gracz, ten sam bot, ta sama sytuacja. Oczywiście poleciał następny report ponieważ moje wkur...nie sięgnęło zenitu. Minął tydzień a ten bot jak łaził tak łazi. No ja w tym wypadku mam tylko i wyłącznie pretensje do supportu bo ile można czekać. Nie dziwi mnie to że tego tibijskiego klimatu nie ma, skoro na światach roi się od botów to tego klimatu nie ma i nie będzie. A ja czekam tydzień żeby dali oczywistego bana człowiekowi który psuje grę.
Chciałbym też zaznaczyć jak wielkie było moje zdziwienie jak na tym forum dość nie dawno z tego co pamiętam (mogę się mylić) były dawane porady "kim grać żeby było mi dobrze bocic" no to do kogo można mieć pretensje?

pozdrawiam.
malkrzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2011, 13:51   #90
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Botów już od dawna nie banują "ręcznie", więc nie ma co ich zgłaszać. Powinien go wyłapać ich automatyczny system (aczkolwiek wiadomo, że stuprocentowej pewności nie ma).
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-06-2011, 14:49   #91
malkrzysztof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2011
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Colinoth
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 45/39
Poziom mag.: 3
Domyślny

no coś tam mi mówili o tym na kanale Help.
No jak ma być klimat jak 1/2 graczy boci. Gram na non-pvp i tam to jest bardzo widoczne.
Generalnie jak zaczynałem teraz grę to dwie rzeczy przykuły moją uwagę - że są lvl 500-ne już nawet nie mówię o tych 200-300 bo tego to jest pełno, bardzo byłem zdziwiony tymi liczbami ale bocenie mi wiele wyjaśnia w tym temacie.
Druga rzecz to taka że doznałem szoku wchodząc na kanał ogłoszeń... Prawie nikt nie pisze "buy bp uh". Wg mnie zabito cały team play tibi a ograniczono rozgrywkę do azjatyckiego hack n slash.

Oczywiście chciałbym zaznaczyć, że to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.
malkrzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 07:51   #92
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

@up
Grasz dla frajdy, to zacznij ubijać tych botterów, imho większy fun niż nabijanie levela. Na forum są poradniki jednak pamiętaj, że da się ich teraz ubić tylko głównie na ogniu albo strapowanych dystansowych potworach (mino archer itp.)
Łatwo nie będzie (za co podziękuj shitsoftowi), ale good luck.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 09:22   #93
malkrzysztof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2011
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Colinoth
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 45/39
Poziom mag.: 3
Domyślny

@up to jest non-pvp co do strapowania to i tak nic nie zrobie bo gość ma 41 lvl i boci na rootach....
malkrzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 15:02   #94
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

Gdzie na rotach? Podaj dokładną miejscówkę (np. venore roty na swampach).
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 16:28   #95
malkrzysztof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2011
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Colinoth
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 45/39
Poziom mag.: 3
Domyślny

To są rooty centralnie na wschód od venore na samym końcu terenu, przy samej wodzie. Taka jaskinia patrząc na mapę to będzie bodajże nad elf camp czy jak to się tam nazywa.
malkrzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 18:03   #96
Rudimir
Użytkownik Forum
 
Rudimir's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2007

Posty: 234
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Contras
Świat: Hexana
Poziom: 205
Skille: 146/139
Domyślny

To trochę lipa. Wyropuj bota, popchaj w stronę elfów, zostaw go w krzakach, jak odrosną to nie wyjdzie.
Rudimir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 19:38   #97
malkrzysztof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2011
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Colinoth
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 45/39
Poziom mag.: 3
Domyślny

ok, dzięki za rady popróbuje.
Sorry bo zrobił się offtop
malkrzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 20:39   #98
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rudimir Pokaż post
@up
Grasz dla frajdy, to zacznij ubijać tych botterów, imho większy fun niż nabijanie levela. Na forum są poradniki jednak pamiętaj, że da się ich teraz ubić tylko głównie na ogniu albo strapowanych dystansowych potworach (mino archer itp.)
Meh, kiedyś się w to bawiłem, ale po paru update'ach już przestało to być takie fajne. Cipsoft sprawę znacznie utrudnił i kosztowało to naprawdę mnóstwo czasu i wysiłku, a efekt przecież nigdy nie jest pewny - zawsze się może gracz pojawić przy komputerze i wyratować postać z tarapatów.
Najpierw trzeba jakiegoś delikwenta znaleźć (co wbrew pozorom nie jest aż takie łatwe) i to w miejscu, gdzie zabicie go będzie możliwe (bo np. w mountain tomb mogą sobie bocić do woli i nic im się nie da zrobić). Potem przepchać go, zlurować odpowiednie potworki, ustawić wszystko odpowiednio. A na końcu gość się i tak "budzi" i śmieje nam w żywe oczy...
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2011, 23:14   #99
malkrzysztof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 06 2011
Lokacja: Warszawa

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Colinoth
Profesja: Paladin
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 45/39
Poziom mag.: 3
Domyślny

No dokładnie, cipsoft bardzo ułatwił sprawę botom a utrudnił nam - uczciwym graczom. Co to w ogóle jest za polityka.
malkrzysztof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-12-2011, 17:25   #100
troyanX
Użytkownik Forum
 
troyanX's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2008
Lokacja: Podkarpacie
Wiek: 33

Posty: 116
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ranzer
Profesja: Paladin
Świat: Nerana
Poziom: 45
Skille: 77/62
Poziom mag.: 13
Domyślny

Żart a nie proadnik czemu to wogole jest w dziale poradnik ? gosc napisal poradnik o klimacie tibijskim który nie istnieje juz od conajmniej tibi 8.0
troyanX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:57.


Powered by vBulletin 3