Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 11-06-2007, 16:52   #41
Wendaren
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 04 2007

Posty: 95
Stan: Początkujący
Domyślny

Fajnie się ten temat czytało, ale po co tyle przemyślać?
Poczekamy, zobaczymy.
Wendaren jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-06-2007, 16:59   #42
NinJa
Użytkownik Forum
 
NinJa's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2005

Posty: 277
Domyślny

Dobra mam wywalone na ten temat, eerion jest za głupi by pojąć pierwszy akapit newsa, inni przeczytają 1 stronę i już wielcy znawcy..
JA nawet mogę się założyć że uhne się tyle samo na old charze (60 ek) teraz jak i po update (mam jeszcze 116 ms ale na nim nie będzie widać różnicy).
Napisz mi jak zakwestoinujesz news na tibia.com na temat update...
NinJa jest offline  
stary 11-06-2007, 17:01   #43
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
edit: poprostu zostanie podzielona magia na defensywną (leczenie itd..) i ofensywną (vis, ue, mort)
A o czym ja kurr.... mówie?

Cytuj:
Otóż:
Obecnie istnieje tylko jeden współczynnik siły magicznej.
Wyliczany jest z tego wzoru
(2*lvl+3*mlvl)%
Aby zadać obrażenia/uleczyć się mnożymy wynik przez wartość bazową siły czaru.
Tutaj zostanie roztrzęsiona opcja pierwsza: Nic się nie zmieni (to co ty mówicie)
Aby była taka prawda, zmieniający się stosunek siły magicznej do siły rzeczywistej ma działąć tlyko w magii ofensywnej, sprawia że w grę musi zostać wprowadzony nowy kod.
I tym sposobem magia dzieli się na ofensywną (w którym jest używany wzór (1*lvl + 4*mlvl)% ) i defensywną (w którym jest używany obecny, stary wzór (2*lvl+3*mlvl)%). Cały kod magii zostaje podzielone na dwie podgrupy. Nie będę się rozpisywał jak to jest kijowo trudne i jak wielkich zmian potrzebuje - według tej opcji - leczenie się, faktycznie, w ogóle nie zmieni. Jak mówicie.
I wiadomość z pierwszego postu

Cytuj:
Ło Jezusicku ^^
No aż musiałem to powiedzieć.
W kolejnym Update główna uwaga będzie poświecona Sorcom i Druidom. Tak więc to dla nich będzie przyszły (ten po tym) update. Powstanie różnica w sile pomiędzy druidem i magiem. Nie liczę, że druid stanie się silniejszy od maga.
Jak dla mnie powstaną 2 osobne wskaźniki - magia lecząca (wspierająca) i magia ofensywna. I będzie ciekawie, bo te profesje będą się bardziej różnić, będą miały osobną rolę.

Poza tym - gram w tą grę już ponad 4 lata.
Śledziłem sporo zmian - jak to potwory zaczęły się przerzucać, jak to zabijały słabsze potwory by do ciebie dojść.
Zmiany na rózdżki widział już każdy (chyba).
Teraz ma dojść do kolejnej zmiany - jeśli rzeczywiście dojdzie do podziału magii na defensywną i ofensywną będzie ciekawie.
Wiesz dlaczego?

Bo ten twój pitolony "brak zmian" jest dla wielu graczy najważniejszą zmianą tego update.
Ciemu?
Ponieważ właśnie zaczyna sie spełniać to czego pragnęli druidzi od kilkunastu lat - Rozróżnienia druida od sorca. Porządnego rozróżnienia.


Poza tym jak powiedział jeden tutor
"Tak naprawdę nie znamy wszystkich zmian. CIPsoft wciąż nad tym pracuje. Kto wie czym nas jeszcze zaskoczą?"
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 11-06-2007, 17:10   #44
tomoe
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Poza tym jak powiedział jeden tutor
"Tak naprawdę nie znamy wszystkich zmian. CIPsoft wciąż nad tym pracuje. Kto wie czym nas jeszcze zaskoczą?"
To poco zacząłeś dumać nad tematem ? ;> skoro wszystko może się zmienić
 
stary 11-06-2007, 17:18   #45
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
To poco zacząłeś dumać nad tematem ? ;> skoro wszystko może się zmienić
Bo wcozraj aż zwątpiłem, to wtedy z nim pogadałem.
Swoją drogą też powiedział, że nie ma sensu się kłócić, skoro nie znamy wszystkiego I nic jeszcze nie jest pewne - cokolwiek kto powie. Więc...
Tak czy siak po szczegółowej rozmowe stwieridzł, że mó tok rozumowania jest dobry
O! Ninja - mam propozycję. zagadaj na gg. Nie będę cię próbował przekonać, ze mam rację, bo nie mogę tego stwierdzić. Chce tylko pokazać, o co mi chodzi.


PS - tak swoją drogą to sie dowiedziałem, że za bardzo kombinuje i zbyt się wgłębiam w temat
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 11-06-2007, 18:01   #46
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Uwzględnij może jeszcze drugą turę odpowiedzi Crabana Bo troche nimi wyjaśnił
Kojotes jest offline  
stary 11-06-2007, 18:30   #47
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Primo - zauwazmy, ze to tylko domysly Eeriona, a nie wyroki czy fakty. Zacznijcie podchodzic do tego z lekkim dystansem, a nie sie na nim wyzywacie.

Secundo - jesli chca zmienic system w magii, to rzeczywiscie ingerencja w sile czarow leczacych moglaby se zmienic. Bo magia leczaca opiera sie na tym samym wzorze, co magia ofensywna. MOGLABY sie zmienic, ale skoro Cipsoft napisal, ze sie nie zmieni, to cos wymyslili. A Eerion stara sie wpasc na to, "co wymyslili" przy czym glosno mysli (ewentualnie - swoje przemyslenia przelewa na forum). Wiec jakiekolwiek ponizanie go samego za probe przedstawienia wam swojego toku myslenia, czy probe "dojscia" do tego, jak to bedzie jest poniekad bezsensowne i swiadczy tylko o poziomie niektorych osob. Nad nerwami trzeba umiec panowac.

Czas na moje konkluzje.

Tertio - Niektorzy rozpaczaja, ze limit lewelowy broni zrujnuje ich zycie. Wydaje mi sie, ze sie myla. Teraz nie spotkamy 50/60 knighta latajacego z SOV/SCA, ale - de facto - taki knight nie bedzie potrzebowal SOVa, bo na dobrych skillach bedzie zadawal takie same obrazenia z (powiedzmy) fire axe.

Quarto - Wydaje mi sie, ze to cale balansowanie magii ominie runy leczace (i, byc moze, czary leczace), dla ktorych powstanie nowa kategoria "leczenie", ktora bedzie leciec starym systemem sily magii. Reszta czarow poleci nowym systemem magii, ktorego narazie mozemy sie tylko domyslac. To oczywiscie jedynie moje przemyslenia. Po czesci wydaje mi sie logiczna teoria Eeriona i/lub Adner z nowym wzorem na magie. Jednak nie chce teraz gdybac, wiec po prostu spokojnie poczekam na Update, ktory rozwiaze wszystkie "wydaje mi sie, ze...".

Quinto - Dochodzac do slow "We have decided to work on the druid vs. sorcerer issue in the next round because we see this as a very big task requiring again a lot of time to do well. We have not forgotten it." - zastanawia mnie pewna kwestia podzielenia magii na roznego rodzaju "szkoly". To dosc ciekawy pomysl i osobiscie mam wlasna wizje takiego podzialu - bedziemy mogli znalesc magie: nekromancji (wszystkie SD, przywolanie nieumarlych potworkow, itp), wywolywania (wszystkie pociski, visy), magie natury (rozne czary ofensywne zwiazane z sama natura, przyzwania potworka), defensywna (magic armory, itp.), lecznicza. Osobiscie zaryzykowalbym danie Nekromancji tylko dla magow, natury i leczenia tylko dla druidow, a wywolywanie i ofensywna i jednym i drugim. To by mialo sens. Magia natury nie musialaby polegac tylko i wylacznie na defensywnych czarach (przegladnijcie roznego rodzaju cRPGi, a zrozumiecie o co mi chodzi). To by bylo ciekawe i logiczne. I nawet fajne. Ale to tez tylko moje "gdybanie".
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline  
stary 11-06-2007, 18:32   #48
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Jasne.
czas na kolejną część mojego dumania xD

Cytuj:
We are aware of the fact that doing balancing in several steps will cause times in between when the balance is still not there. Since however in our eyes, every step is an improvement to what it was before, we consider the stepwise balancing still to be a lot better than working on a 'hole in one' balancing because preparing that would take us about the same time as doing it in several steps. That means that we would not have started any balancing publically until now and would only get it out once everything is done, so you would still be as unbalanced as 2 years ago.
Jest to jedna z najbardziej oczywistych i najważniejszych wiadomości.
My z graczy oczywiscie mało wiemy co się stanie.
To co robi CIPsoft jest częścią większego planu, który już trochę trwa.
Nie wiemy kiedy to się skończy.
Jednak po tym wszystkim ma być "git"

Cytuj:
With this update, you will see a lvl 170 sorc do peaks of close to 600 with SD on a demon. You will also see a lvl 170 knight do peaks of close to 400 on a demon.
Cytując dosłownie

"Po tym update, ujrzymy 170 lvl sorca, uderzającego do 600 dmg w demona. Także ujrzymy 170 knighta, który uderza do 400 dmg w demona"
Przejrzałem obrażenia SD.

Przeliczyłem możliwe wzory.
nawet 0,5*lvl i 4,5*mlvl dają sorc. 170 lvl i 70 mlvl (mlvl założyłem) przebijać się ponad 600 dmg max hitem. Zbliżał się nawet do 700.
Stąd kolejna opcja - poza zmniejszeniem wagi lvlu, bazowa siła czarów of zostanie osłabiona.

Cytuj:
Now seeing this, many will start crying: "OMG, sorc only does 1,5 times the damage of a knight but pays for each shot dearly!" What you fail to account for is the average damage:

Our 170 mage has as lowest damage with his SD a good 400. That gives him an average of 500+ with every shot.
Our 170 knight however still has 'poofs' on a demon and a lot of very low hits too. This results in an effective average damage of that knight on a demon of about 50+ per hit.
Jak tutaj jednak widzimy - runy wciąż dają jednak przewagę pewniejszego trafienia i mniejszego rozrzutu.

Dalszy fragment textu mówi m.in. o tym, że można zabić już i knightem i magiem demona solo. Mag jest szybszy, ale to zdecydowanie abrdziej ryzykowna zabawa. Oboje jednak wydadzą kupę kasy.
I bardzo ważny fragment

Cytuj:
Team hunts will again become much more interesting because it is simply too expensive to do this alone.
"Zespołowe polowania znów staną sie o wiele bardziej interesujące, ponieważ te polowania będą zbyt kosztowne, gdy będziesz samemu polować"

nie trzeba komentarza ^^

Kolejny fragment mówi prosto
"Teraz każdy może być maszyną do zabijania. Tylko im potężniejszy potwór tym o wiele większe koszty się ponosi."
Wreszcie nie będzie solo demków. Nie w takim odsetku jak dotychczas


Kolejny ciekawy fragment
Cytuj:
I said that the availability of p-bolts will be changed so that it should replace the former SD use. This caused the question whether they will do the same damage. The answer to that is of course no. The reasons:

- p-bolts can be shot while healing, SDs can't
- p-bolts will be a lot cheaper than SDs, so they should not make the same damage either
- p-bolts weight is less than that of SDs, so you can carry more of them around.

We considered all these things and some more which I will not discuss in detail here. We are still finetuning the values but rest assured, we calculate with every variable that there is.
Jak więc widzimy, Power Bolty będą słabsze (nie wiadomo jak bardzo), ale to dlatego że:
1. Możesz się anraz leczyc i strzelać
2. PBolty będą o wiele tańsze od SD. Więc nie mogą zadawać równego dmg
3. PBolty są o wiele lżejsze i możesz zabrać ich więcej niż SD



Nastepnie trochę gadania o cenach.
I w praktyce tyle.
Kojotes - wypowiedź Krabana zdecydowanie wyjaśniłą parę rzeczy, ale nic o leczeniu
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 11-06-2007, 18:42   #49
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Misiuuu Pokaż post
jak w bliźniaczym temacie:
kurwa czytam to i spółczuje pallom... wyobraźcie sobie wojne- biegnie sobie pall komenda "combo sd" pall smienia kusze, zaklada power bolta i huj bo nie panuje nad momentem wystrzalu
ja tobie wspołczuje jezeli ty bierzesz hmma do reki zeby nim strzelic
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Oczywiście.
Ale na chwilę obecną nie możemy założyć nic innego niż to, że siłą magii jest jednakowa.
Sprawiając, że lvl jest mniej zależny od siły magii, obecnie możemy założyć tylko jedną opcję - leczenie (runiczne i spontaniczne) i inne czary runiczne leczą/zadają także mniejsze obrażnia, ponieważ opierają się na sile magii.
po 1 : Uhem chyba żadnych obrazen nie zadasz xD (tak tak wiem błędzik stylistyczny ;P)
2: Myslisz ze to jest niewykonalne zeby kazda runa miała inny wskaźniki siły magii?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voytex Pokaż post
W lineage zostalo to rozwiazne tym ze w party roznica lvli
miedzy czlonkami party nie moze byc wieksza niz 20 lv,
ponadto dostajemy dodatkowego expa gdy bijemy silne stwory razem z druzyna,
dodatkowo dostajemy bonusowego expa bedac w party,
dla przykladu mob daje 1000 expa jesli ubijemy solo,
a jesli w party 2 osobowym to obaj czlownkowie dostana po 700 expa (a zabijemy go 2x szybciej)
naprawde mozna wiele rozwiazan ciekawych wprowadzic zeby gra i expienie w party sie oplacalo,
czekam az przyjda takie czasy ze mozna bedzie zobaczyc takie cos
19.40 xxx [xx]: 38 sorc Looking for a exp party
Ty wiesz ze to jest niezle!, tylko zeby nie bylo az tak duzego bonusu (w twoim przykładzie - 40%) bo moga powstac jakies IMBA(lanced) sytuacje
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
@up:
Super. Żadnych argumentów.
Ale dobra, wpadła mi do głowy jedna możliwość (ty jednak nie raczyłęś ruszyć swego "musku" by spróbować coś sensownego powiedzieć poza darciem się w kółko to samo)
Hmm a ty ruszyles? jezeli napisali tak to chyba nie kłamią i cos wymysla z tym fantem?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 11-06-2007, 19:02   #50
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
2: Myslisz ze to jest niewykonalne zeby kazda runa miała inny wskaźniki siły magii?
Oczywiście że to możliwe. Jednak...
To by kazało od nowa budować system magii.
bo jedyne co ma runa (vel czar) to bazowa wartość lub jakiś rozrzut (np. 20-40). I tyle.
To postać ma siłę magii, która jest mnożnikiem tych wartości.
Trzeba by było zmienić cały system, a tego na pewno nie będzie - są prostsze rozwiązania.

Cytuj:
Ty wiesz ze to jest niezle!, tylko zeby nie bylo az tak duzego bonusu (w twoim przykładzie - 40%) bo moga powstac jakies IMBA(lanced) sytuacje
To był przyklad i działał nieźle.
Sam pomysł też jest niezły.
Ale jest już do tibii 8.0
Ponieważ musieliby z kolei rozchwiać wartość exp od potworów

Cytuj:
Hmm a ty ruszyles? jezeli napisali tak to chyba nie kłamią i cos wymysla z tym fantem?
Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja cały czas szukam potencjalnych rozwiązań
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 11-06-2007, 19:18   #51
NinJa
Użytkownik Forum
 
NinJa's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2005

Posty: 277
Domyślny

Hm... tak to czytam i wydaje mi się że Eerion ten sprór jakoś...zniszczył.
Przecież o co ja się ciągle kłóce? O to zdanie które napisał Eerion które brzmiało mniej więcej tak "Magia teraz ogólnie spadnie ponieważ nie będzie tak dużego % od lvl'a co spowoduje mniejsze leczenie wśród niektórych profesji, co oznacza koniec z exura vitą i exurą a także uhami" To oczywiście zdanie wmyślone przeze mnie ale sens jest zachowany.
MI CHODZI O TO ŻE W TEASER JEST NApISANE ŻE UPDATE LETNI 2007 NIE TYCZY SIĘ CZARÓW LECZĄCYCH ORAZ RUN (także tych leczących).
O to ciągle się spierałem, o to walczyłem, a tu nagle widze zdanie że on ciągle to samo i ten beznadziejny wzór na magię ; /


zaraz zagadam na gg i Ci to "delikatnie" wyjaśnie.
NinJa jest offline  
stary 11-06-2007, 20:22   #52
cielakmateusz
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Żeby nie zakładać nowego tematu...
Kiedy będzie update?
 
stary 11-06-2007, 22:48   #53
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

@up:
Update nie będzie
CIPsoft dopadła grypa
-.-'
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  
stary 13-06-2007, 18:47   #54
Adner
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 02 2006
Wiek: 31

Posty: 207
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez NinJa Pokaż post
ej to jest jakaś prowokacja czy co?
przecież na stronie tibia.com oraz tibia.pl jak i innych napisane jest że czary leczące (uhy, vita. exura itd..) nie będą zmienione w tym update?
Właśnie sam siebie zabiłeś. Nie zostaną zmienione, a więc przyporządkują się nowemu wzorowi. Proste?
__________________
Podpisano, Adner.
Adner jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:49.


Powered by vBulletin 3