Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-01-2010, 23:14   #281
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Będąc katolikiem, możesz uważać, że Jezus był orkiem a Maryja elfką.
Tak apropo tego: w Biblii zapisane jest, że Bóg stworzył CZŁOWIEKA na PODOBIEŃSTWO swoje. Więc podważasz wiarygodność Biblii / zmieniasz jej treść. Poprawny katoliku
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-01-2010, 23:24   #282
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Podobieństwo ;D , może bóg jest orciem?

Cytuj:
Chociaż to co teraz tutaj przeczytałem zasługuje na główną w bashu.
Wlasnie ;D
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 20:01   #283
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Tak jak w niektórych sprawach popieram nacjonalistów, tak w tym momencie ich nie rozumiem http://nacjonalista.pl/wiadomosci.php?id=7020&licz=1
To jasne, że x % z datków WOŚP leci na Owsiaka, a y % na łuctok, ale jeśli oni w takim razie wolą dać na tace to
Wiem, że to antifa, ale gorsze offtopy tu padały.
Articuno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 21:00   #284
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Myślę, że nie wiesz co odpowiedzieć. Za śmierć matki możesz podstawić wszystko, np. gwałt na twojej siostrze.

Religia (wszystkie kościoły i te inne) to cwane instytucje, które nieźle tresują sobie takich obrońców wiary jak ty.
Źle wtedy zrozumiałem pytanie. Jeżeli ktoś chce zgwałcić twoją siostrę lub zamordować twoją matkę, jeżeli nie zabijesz drugiej osoby to jest kwestia tylko i wyłącznie moralna. Nie masz prawa zabić innej osoby, ale w związku z tym, że uważasz życie swojej matki za ważniejsze, zabijasz ją. Czyja to jest wina? Oprawcy, ponieważ zagrożone jest życie twojej bliskiej. Poświęcanie się to nie jest obowiązek.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Nie mozesz tak uwazac. Jesli chcesz siebie nazywac katolikiem musisz opierac swoja wiare na zasadach Kosciola rzymskokatolickiego.
Vil ma w tej kwestii racje.
Przesadziłem. Ale chrześcijaninem możesz się nazywać.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Tak apropo tego: w Biblii zapisane jest, że Bóg stworzył CZŁOWIEKA na PODOBIEŃSTWO swoje. Więc podważasz wiarygodność Biblii / zmieniasz jej treść. Poprawny katoliku
Opierasz swoją wiarę na książce, w której więcej treści zmieniano, niż pozostawiono? Nie możesz opierać swojej wiary na książce, która dyskryminuje osoby nieobrzezany, a w treści prawa przedstawionego w którejś księdze (chyba powtórzonego prawa) twierdzi, że kobieta jest nieczysta przez kilka dni w miesiącu, bodajże 50 dni po urodzeniu chłopca, a 100 po urodzeniu dziewczynki. Z biblii należy "wyrywać" te fragmenty z którymi się zgadzasz, nie można się zmuszać do wiary w anioła, który zstąpił z nieba od Boga i wybił kilkadziesiąt tysięcy przeciwników izraelitów, nie powinieneś uważać za słuszne tego, że Eliasz (lub Elizeusz) powiedział Bogu, żeby zabił dzieci za to, że go wyzywały, ponieważ nie potępiono tego w biblii. Wiarę opiera się na własnych doświadczeniach, a nie na tym, co mówią inni. Chyba, że mówią mądrze, bo głupotą jest nie słuchać nikogo.

Człowieka stworzono na podobieństwo Boga pod względem ducha i wolnej woli.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 22:14   #285
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Opierasz swoją wiarę na książce, w której więcej treści zmieniano, niż pozostawiono? Nie możesz opierać swojej wiary na książce, która dyskryminuje osoby nieobrzezany, a w treści prawa przedstawionego w którejś księdze (chyba powtórzonego prawa) twierdzi, że kobieta jest nieczysta przez kilka dni w miesiącu, bodajże 50 dni po urodzeniu chłopca, a 100 po urodzeniu dziewczynki. Z biblii należy "wyrywać" te fragmenty z którymi się zgadzasz, nie można się zmuszać do wiary w anioła, który zstąpił z nieba od Boga i wybił kilkadziesiąt tysięcy przeciwników izraelitów, nie powinieneś uważać za słuszne tego, że Eliasz (lub Elizeusz) powiedział Bogu, żeby zabił dzieci za to, że go wyzywały, ponieważ nie potępiono tego w biblii. Wiarę opiera się na własnych doświadczeniach, a nie na tym, co mówią inni. Chyba, że mówią mądrze, bo głupotą jest nie słuchać nikogo.
Jakie to zabawne, że katole odwołują się do Biblii kiedy im to na rękę, a kiedy nie to piszą, że to tylko książka. Zdecydujcie się, bo ja już naprawdę się gubię : o
Zresztą co mnie obchodzi Biblia. Gdybym miał ją w domu (nie widzę powodu, by posiadać), to położyłbym ją w biblioteczce między Harrym Potterem a 100 przepisów na udane ciasto.
Mówisz, że mam wyrywać sprzyjające mi fragmenty? Tak właśnie robi Kościół. Nie dziwi mnie to, że to mówisz.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 22:20   #286
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Tak jak w niektórych sprawach popieram nacjonalistów, tak w tym momencie ich nie rozumiem
Czego nie rozumiesz ? Banda zaślepionych karzełków moralnych, dla żartu nazywających się w sposób kojarzący z narodem, pałających nienawiścią do wszystkiego, co nie bije pokłonów plebanowi. To chyba jasne, że nigdy nie zaakceptują działalności charytatywnej nie związanej z Kościołem, a co dopiero kojarzącej się z Woodstockiem.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 22:53   #287
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Jakie to zabawne, że katole odwołują się do Biblii kiedy im to na rękę, a kiedy nie to piszą, że to tylko książka. Zdecydujcie się, bo ja już naprawdę się gubię : o
Zresztą co mnie obchodzi Biblia. Gdybym miał ją w domu (nie widzę powodu, by posiadać), to położyłbym ją w biblioteczce między Harrym Potterem a 100 przepisów na udane ciasto.
Mówisz, że mam wyrywać sprzyjające mi fragmenty? Tak właśnie robi Kościół. Nie dziwi mnie to, że to mówisz.
Jakie to obrzydliwe, że męscy homoseksualiści popychają się nawzajem w dupę. Jeżeli znasz wielu katolików, którzy mówią, że biblia to tylko książka, to podaj mi przykłady. Bo ja nie spotkałem nikogo, kto tak uważa- nie licząc mnie. Co wynika z tego, że uważam, że każdy ma prawo sam tworzyć swoją wiarę i interpretować co i jak chce. Nie mam nic do człowieka, który modli się do jaj knura Wacka, dopóki jest człowiekiem dobrym (pojęcie względne, wiem), dopóki nie krzywdzi i nie obraża innych swoją postawą i dopóki nie okłamuje siebie samego i nie zmusza się do czegoś, czego i tak nie chce, a nie potrzebuje.
A jeżeli znasz inny racjonalny sposób na to, jak czytać biblię, stosować się do tego, co tam piszą i pozostać normalnym człowiekiem, to proszę, podziel się nim.


@wosp
Nie rozumiem o co ten szum. Owsiak nie zarabia milionów, a wynagrodzenie mu się należy. Samo WOSP, jako fundacja, pobiera 10% z datków (prawnie) na cele statutowe, w tym zapłacenie ok. 20 pracownikom.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 23:08   #288
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Ja nie dalem ani grosza na wosp. Wolalem wplacic pieniadze na akcje charytatywna z ktorej nikt nie czerpie dochodow ani nie organizuje broodstocku.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 23:14   #289
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Jakie to obrzydliwe, że męscy homoseksualiści popychają się nawzajem w dupę.
Trochę spokojniej, Bóg patrzy!

Cytuj:
Jeżeli znasz wielu katolików, którzy mówią, że biblia to tylko książka, to podaj mi przykłady.
To chyba logiczne, że katolik tak nie powie. Zdarzają się czarne owce w stadzie, ale to mniejszość, która najwidoczniej wierzy w coś dla samego wierzenia.

Cytuj:
Co wynika z tego, że uważam, że każdy ma prawo sam tworzyć swoją wiarę i interpretować co i jak chce.
No popatrz, ale tego, że każdy ma prawo tworzyć związki z kimkolwiek chce, to już nie uważasz Poza tym jednostki wyższe w hierarchii religijnej nie miały takiego zdania, jak ty, bo inaczej nie byłoby wojen religijnych. Religię ocenia się po jej przewodniczącym, tak jak kraj po prezydencie.

Cytuj:
A jeżeli znasz inny racjonalny sposób na to, jak czytać biblię, stosować się do tego, co tam piszą i pozostać normalnym człowiekiem, to proszę, podziel się nim.
Ja nie znam, ale znawcy Jedynej Słusznej Wiary na pewno odpowiedzą ci na to pytanie.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2010, 23:23   #290
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
To chyba logiczne, że katolik tak nie powie. Zdarzają się czarne owce w stadzie, ale to mniejszość, która najwidoczniej wierzy w coś dla samego wierzenia.
Jeżeli większość wybiera głupotę i ciemnotę, to nie moja sprawa, ich wybór.
Cytuj:
No popatrz, ale tego, że każdy ma prawo tworzyć związki z kimkolwiek chce, to już nie uważasz Poza tym jednostki wyższe w hierarchii religijnej nie miały takiego zdania, jak ty, bo inaczej nie byłoby wojen religijnych. Religię ocenia się po jej przewodniczącym, tak jak kraj po prezydencie.
Nie? Toleruję związki homoseksualne, choć ich nie akceptuje, bo mnie brzydzą. Ale to moja opinia.
A buty oceniasz po pudełku i książki po okładce? Nie zauważyłeś, że powierzchowna ocena nie zalicza się do zalet?
Nie jestem w żaden sposób odpowiedzialny za to, co krk wyprawiał w Średniowieczu. Obecni hierarchowie też nie są za to odpowiedzialni i nie należy ich za to winić.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 11:15   #291
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

@up
A ja słyszałem inna wersję dot. wośp. :s

Taką że owsiak wszak trzyma w banku te ileś milionów, ale z całego oprocentowania tych pieniędzy funduję całą oragnizację, a wszytskie nowozdobyte pieniądze wydaję na cele charytatywne dla szpitali...

Ostatnio edytowany przez janek@ - 15-01-2010 o 11:25.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 12:56   #292
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Nie jestem w żaden sposób odpowiedzialny za to, co krk wyprawiał w Średniowieczu. Obecni hierarchowie też nie są za to odpowiedzialni i nie należy ich za to winić.
Gdyby ktoś chciał ich za to winić, dostawaliby seryjnie po dożywociu.

Jest to natomiast bardzo dobry pretekst, żeby skreślić KrK z listy instytucji zaufania publicznego, jako podmiot, który jest tego zaufania (nadawanego a priori) niegodny.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 15:19   #293
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Gdyby ktoś chciał ich za to winić, dostawaliby seryjnie po dożywociu.

Jest to natomiast bardzo dobry pretekst, żeby skreślić KrK z listy instytucji zaufania publicznego, jako podmiot, który jest tego zaufania (nadawanego a priori) niegodny.
Zależy o jakie zaufanie chodzi. Życia bym krk nie poświęcił, jednakże bez obawy mogę dawać składki na caritas, czy na utrzymanie plebanii. Bo prawda jest taka, że tylko ci wyżej postawieni księża są naprawdę bogaci. (przykładowo u mnie ksiądz-wikariusz zarabia ~1300 zł za posadę nauczyciela + 1000-1500 od parafii miesięcznie).
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 16:08   #294
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
(przykładowo u mnie ksiądz-wikariusz zarabia ~1300 zł za posadę nauczyciela + 1000-1500 od parafii miesięcznie).
To i tak więcej niż średnia krajowa :s
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 16:21   #295
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Zależy o jakie zaufanie chodzi. Życia bym krk nie poświęcił, jednakże bez obawy mogę dawać składki na caritas, czy na utrzymanie plebanii. Bo prawda jest taka, że tylko ci wyżej postawieni księża są naprawdę bogaci. (przykładowo u mnie ksiądz-wikariusz zarabia ~1300 zł za posadę nauczyciela + 1000-1500 od parafii miesięcznie).
+ kasa z corocznego przejścia się po domach ... (u mnie ksiądz obrabia cały blok , a średnio ludzie widze ,że dają po 50 zł , w bloku u mnie jest 40 mieszkań zakładając nawet , że te 10 go oleje to wychodzi 30x50 = 1500 zl jesli nie więcej /12 i ma conajmniej dodatkową stówkę miesięcznie )
Poza tym te 2k-2.5k to wcale nie tak mało.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 15-01-2010 o 16:28.
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 18:27   #296
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
To i tak więcej niż średnia krajowa :s
Uwierz mi nie chciałbyś być księdzem.

Nie dość że filozofi i teori na pęczki do nauczenia, to jeszcze celibat i setki wiernych, których masz podziurki w nosie. Tego się ostatnio nasłyszałem od młodego księdza na religi, kto by pomyślał. xD

@up
Mój znajomy zarabia 2k+ jako wykończeniowiec (pracuje prywatnie + nas woją rękę), a skończył ledwie zawodówę na trójach. :s

Ostatnio edytowany przez janek@ - 15-01-2010 o 18:33.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 18:44   #297
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

oj nie mów ze ksiądz ma źle... może i trochę musi się nauczyć ale później to już ma luzik ;D
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 20:34   #298
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
oj nie mów ze ksiądz ma źle... może i trochę musi się nauczyć ale później to już ma luzik ;D
Pobudka: 5:30. Modlitwa, msza poranna, śniadanie, szkoła. Godzina 15 powrót. Godzina 16.30 spowiedź, 17.30 msza wieczorna, kolacja, modlitwa, często jakieś zajęcia dla młodzieży, od około 21. czas wolny. Plan dnia przeciętnego wikarego- wiem, bo z wikarymi z mojej parafii jestem prawie na ty.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 21:03   #299
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Pobudka: 5:30. Modlitwa, msza poranna, śniadanie, szkoła. Godzina 15 powrót. Godzina 16.30 spowiedź, 17.30 msza wieczorna, kolacja, modlitwa, często jakieś zajęcia dla młodzieży, od około 21. czas wolny. Plan dnia przeciętnego wikarego- wiem, bo z wikarymi z mojej parafii jestem prawie na ty.
czy to jest takie ciężkie? Zwykły normalny człowiek na mniejsze pieniądze musi pracować fizycznie na budowie.


Dla mnie osobiscie bylo by to ciezkie , bo ja wole cos zrobic niz siedziec i sie modlic. Ale ogolnie praca ciezka nie jest.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2010, 21:37   #300
Leeawe
Użytkownik Forum
 
Leeawe's Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2009
Lokacja: Ulesie =p

Posty: 142
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: BeRyLja
Poziom: 45
Skille: za duże
Poziom mag.: 30
Domyślny

Ksiądz zarobki zależą od wielkości parafi =] i praktukującyc.

A wracając do waszych komunistyczny poglądów to warto przypomnieć co się stało w Kambodży dy takie debile co nie umieli czytać doszli do władzy.

Cytuj:
Zaraz po przejęciu władzy Czerwoni Khmerzy przystąpili do realizacji swoich koncepcji. Zamknięto szkoły, szpitale i fabryki, zlikwidowano banki i pieniądz, zdelegalizowano religię, zlikwidowano własność prywatną, zaś ludność miast wyrzucono siłą na tereny wiejskie do tzw. kolektywnych gospodarstw rolnych, które były de facto obozami pracy przymusowej. Uzasadniono to fałszywymi twierdzeniami, że wskutek amerykańskich bombardowań kraj był na granicy masowego głodu, co wymagało przeniesienia ludności na wieś, gdzie mogła produkować żywność.

Polityka ta, znana jako "Rok Zerowy", doprowadziła do śmierci ogromnej liczby osób, zarówno wskutek zagłodzenia, jak i przepracowania i egzekucji. Czerwoni Khmerzy systematycznie mordowali wszystkie osoby, które miały jakiekolwiek powiązanie z poprzednim reżimem, a także fachowców i intelektualistów – zabijano nawet za sam fakt posiadania okularów lub zbyt delikatnych dłoni. Ofiarą padła również mniejszość wietnamska w tym kraju. Większość źródeł podtrzymuje, że liczba ofiar Czerwonych Khmerów jest w proporcji do liczby ludności wyższa niż w jakimkolwiek kraju na świecie we współczesnej historii. Najniższe szacunki mówią o 10% strat, ale częściej przyjmuje się, że liczba zamordowanych i zmarłych z głodu i chorób osób sięgnęła 20-25% całej populacji. Politykę Czerwonych Khmerów określa się powszechnie mianem ludobójstwa.

Dokładna liczba ofiar jest ciągle przedmiotem sporów. Osadzona przez Wietnamczyków władza mówiła o 3,3 mln zabitych, ale jest to mało prawdopodobny szacunek. CIA szacuje liczbę zabitych w egzekucjach na 50-100 tys., ale jest to niewielka część wszystkich ofiar. Amerykański Departament Stanu, Amnesty International i Yale Cambodian Genocide Project mówią odpowiednio o 1,2, 1,4 i 1,7 mln ofiar. R. J. Rummel podaje liczbę 2 mln. Średnią z przeprowadzonych szacunków jest liczba 1,5 mln zmarłych spośród 7 mln obywateli tego kraju przed 1975 rokiem.

Przykłady działalności Czerwonych Khmerów, w tym i metod tortur, można dzisiaj zobaczyć w Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng znajdującym się w Phnom Penh. Muzeum znajduje się na terenie byłego liceum, zamienionego w więzienie S-21 zarządzane przez Khanga Khek Ieu znanego także jako "Towarzysz Duch". Przez to więzienie przeszło około 17 000 ludzi zanim zostali zamordowani na "polach śmierci" i pogrzebani w masowych grobach.
__________________
O kurwa


i życie staje się lepsze
Leeawe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:10.


Powered by vBulletin 3