Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-09-2008, 23:02   #1
Cheapest
Użytkownik Forum
 
Cheapest's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2008
Lokacja: w wenor

Posty: 131
Świat: karzdy durzy
Poziom: tak
Skille: terz
Poziom mag.: co
Domyślny Google Chrome

Nie wiem czy widzieliście, ale od dzisiaj jest na stronach google, ich przeglądarka (na razie w wersji beta) możecie ją pobrać z tego linku http://www.google.com/chrome/index.h...tm_campaign=pl
Konieczne jest połączenie internetowe przy instalacji.

Co o niej sądzicie? Bo mi nawet się spodobała
__________________
:sipdop jówT

Bye all!
Cheapest jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-09-2008, 23:08   #2
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Właśnie ściągnąłem, dosyć mi się podoba- mam zamiar zastąpić FFa. Wczytywanie stron zdaje mi się jakieś szybsze. Słownik jest hm... Niedopracowany? W każdym razie lekko walnięty.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2008, 23:09   #3
Arphine
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mnie bardzo przypadła ta przeglądarka do gustu : ) Ładna i estetyczna, zresztą wszystkie projekty Google mi się podobają ; ]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2008, 23:17   #4
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Tak jak produkty google - dobre, jednak ograniczone. Na pewno nie zastąpi mi to firefoxa, ani wyszukiwarki google (zawsze będę wolał kliknąć na stronę domową w firefoxie i wpisać to co chcę), ale gdyby więcej nad tym popracowali, to kto wie... Na pewno mają potencjał.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2008, 23:52   #5
Gogar
Użytkownik Forum
 
Gogar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2007
Lokacja: padł mi mózg

Posty: 656
Imię: Tolek
Gildia: #;d
Świat: POLNet
Poziom: +o
Skille: Mrok
Gogar ma numer GG 6484638
Domyślny

Beznadzieja, przynajmniej na razie. Za rok będzie konkurentem FF i Opery.
Gogar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 00:47   #6
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Przejście do trybu incognito nie ma wpływu na działania innych osób, serwery ani oprogramowanie. Należy uważać na:
witryny zbierające lub udostępniające dane na temat użytkowników
dostawców usług internetowych oraz pracowników śledzących odwiedzane przez użytkowników strony
złośliwe oprogramowanie śledzące naciśnięcia klawiszy w zamian za darmowe emotikony
monitoring prowadzony przez tajnych agentów
osoby stojące za plecami



Ale ogolnie przegladarka fajna. Bardzo szybka, duzo fajnych rozwiazan, ladna. Jestem na tak.
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 00:53   #7
Cheapest
Użytkownik Forum
 
Cheapest's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2008
Lokacja: w wenor

Posty: 131
Świat: karzdy durzy
Poziom: tak
Skille: terz
Poziom mag.: co
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gogar Pokaż post
Beznadzieja, przynajmniej na razie. Za rok będzie konkurentem FF i Opery.
To fakt, ale w końcu to jeszcze beta więc sporo poprawią Co do funkcji to ma jeszcze bardzo mało no i u mnie dość często się wiesza na przykład youtube.

Jedno jest pewne Mozilla będąc pewna swojego Firefoxa powiedziała kiedyś, że może zrezygnować z Google który ich sponsoruje i jak widać w google myślą i postanowili coś własnego zrobić. Warto też wspomnieć o nowym Internet Explorerze który ma wyjść, a zwłaszcza o jego nowej fukcji odnośnie prywatności dzięki której google może stracić na reklamach, można o tym więcej poczytać w internecie, jednym słowem Microsoft chce przeszkodzić google w zdobywaniu coraz więcej pieniędzy i internetu, MS chce zaistnieć w internecie bo jak narazie to słabo im to szło. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie, ale im więcej konkurencji tym lepiej dla nas - użytkowników.

U mnie numerem jeden jest ciągle Opera, ale używam też Firefoxa ze względu na kilka przydatnych rozszerzeń.
__________________
:sipdop jówT

Bye all!

Ostatnio edytowany przez Cheapest - 03-09-2008 o 00:55.
Cheapest jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 01:08   #8
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Na razie ledwo zainstalowałem i nie mam czasu na testy, ale kto wie? Może jak wyjdzie główna wersja to przestanę być wierny FFoxowi? Choć już się do liska przyzwyczaiłem
Z zalet jak na razie cholernie podoba mi się to, że wpisując adres przeglądarka "dynamicznie" wyszukuje strony z zasobów google. Wielki plus.
Kolejna rzecz na plus - w pasku adresu wszystko po za rdzeniem url jest na szaro.

@up: jak na razie FFox i Google żyją w współpracy właśnie przedłużyli umowę o parę lat (chyba do 2011 jak pamiętam)
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"



Ostatnio edytowany przez Vanhelsen - 03-09-2008 o 05:15.
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 06:40   #9
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wieszok Pokaż post
Na razie ledwo zainstalowałem i nie mam czasu na testy, ale kto wie?
To ja już nie wiem co Ty robisz każdego ranka o 6 na forum, jeśli nie masz czasu na testy ;/. I chyba wolę nie wiedzieć :x
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 08:18   #10
alienXX
Użytkownik Forum
 
alienXX's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33

Posty: 163
Stan: Niegrający
Imię: Tomek
Świat: Real life
Domyślny

Zassałem i czekam na chwile wolnego czasu, zeby potestowac.

ps. Wszyscy zachwyceni firefoxem widze. Dobrej przegladarki na oczy nie widzieliscie
alienXX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 08:23   #11
Sesef
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 1,111
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cheapest Pokaż post
To fakt, ale w końcu to jeszcze beta więc sporo poprawią Co do funkcji to ma jeszcze bardzo mało no i u mnie dość często się wiesza na przykład youtube.

Jedno jest pewne Mozilla będąc pewna swojego Firefoxa powiedziała kiedyś, że może zrezygnować z Google który ich sponsoruje i jak widać w google myślą i postanowili coś własnego zrobić. Warto też wspomnieć o nowym Internet Explorerze który ma wyjść, a zwłaszcza o jego nowej fukcji odnośnie prywatności dzięki której google może stracić na reklamach, można o tym więcej poczytać w internecie, jednym słowem Microsoft chce przeszkodzić google w zdobywaniu coraz więcej pieniędzy i internetu, MS chce zaistnieć w internecie bo jak narazie to słabo im to szło. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie, ale im więcej konkurencji tym lepiej dla nas - użytkowników.

U mnie numerem jeden jest ciągle Opera, ale używam też Firefoxa ze względu na kilka przydatnych rozszerzeń.
Heh, słowo BETA w słowniku google jest bardzo modne, więc ja bym szybko nie oczekiwał wersji "finalnej". Dla przykładu popularny Gmail od 4 lat jest wersją BETA i nie zanosi się żeby jakoś szybko ten napił znikł. Według mnie jak Chrome w ciągu najbliższego pół rok nie zbierze jakiejś sensownej liczby użytkowników to google "po cichu" porzuci ten projekt jak to już bywało z kilkoma innymi.

Co do MS IE 8 cuda nie zdziała tak jak nie zdziałał IE 7 no chyba że zaczną sprzedawać Win XP z IE 8. Chyba że Win 7 będzie (wreście) godnym następcą XP i ludzie będą na niego przechodzić masowo, jak nie to nadal najpopularniejszą przeglądarką MS będzie IE 6.0. Poza tym zabezpieczenia zabezpieczeniami zawsze można je nagiąć albo obejść.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX Pokaż post
ps. Wszyscy zachwyceni firefoxem widze. Dobrej przegladarki na oczy nie widzieliscie
Lepszej od IE a to większości wystarcza.
__________________

sesef: 11,386 Points (Rank: #269,651)

Join World Community Grid today!

Twój komputer w służbie nauki - obliczenia rozproszone, pomóż znaleźć leki na różne choroby.

Jak dołączyć do WCG dowiesz się pod tym linkiem: http://www.boincatpoland.org/wiki/Instrukcja_BOINC-WCG

Ostatnio edytowany przez Sesef - 03-09-2008 o 08:30.
Sesef jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 10:36   #12
Glacial
Użytkownik Forum
 
Glacial's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2004

Posty: 357
Domyślny

Całkiem fajna sprawa.
Każda zakładka to osobny proces. Przez co, kiedy wejdziemy na jakąś wadliwą stronę, to nie będzie wieszała się cała przeglądarka, tylko jedna zakładka. Drugi plus to, to że jest w pełni otwarty kod - jaki używa zresztą Safari. Przenoszenie zakładek między okienkami bardzo pomaga , a do tego Chrome pracuje wielowątkowo i obciąża wiele rdzeni. Nie ma jeszcze czegoś w stylu AdBlocka, ale jest to kwestią dni, bo jest w końcu pełny open source i to modułowo zbudowany do korzystania z pluginów, których używa Google więc rozwój wtyczek i dodatków przez ludzi z zewnątrz nie jest w żaden sposób ograniczony.

Bardzo koślawo chodzi flash, a slownik jest niedopracowany. Na razie pozostane przy mozilli, ale przy którejś z kolejnych wersji na pewno się przerzucę

Ostatnio edytowany przez Glacial - 03-09-2008 o 12:28.
Glacial jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 11:16   #13
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Mogliby się pospieszyć z wersją linuksową, to sobie protestuje. Generalnie lubię produkty google: bez wodotrysków, funkcjonalne, szybkie, zoptymalizowane na normalnego człowieka a nie na ludzi którzy myślą że ikonka internet jest dosłownie tym co sugeruje jej nazwa.

Ale póki nie będzie dodatków pokroju AdBlocka, Noscripta, konfigurowalnego download menadżera, wtyczek do szybkiej edycji bbcode/html itp przydatnych narzędzi to przeglądarka pozostanie dla mnie jedynie ciekawostką a nie realną przeglądarką.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 14:21   #14
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Na razie zostaję przy fajerfoksie.
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 21:16   #15
neopostman
Użytkownik Forum
 
neopostman's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005
Lokacja: Łowicz.
Wiek: 35
Wpisy bloga: 6

Posty: 1,227
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nova
Poziom: 114
Skille: 101/84
Poziom mag.: 24
Wyślij wiadomość przez ICQ do neopostman neopostman ma numer GG trzeba sobie zasłuży Adres Jabbera do neopostman Send a message via Skype™ to neopostman
Domyślny

Ściągnąłem, przetestowałem, i tutaj kilka wad/zalet:

+ podczas ściągania nie otwiera się 3482039483 okien, tylko pokazuje się funkcjonalny pasek na dole witryny,
+ chwała za pomysł z umieszczeniem najczęściej otwieranych witryn przy uruchomieniu przeglądarki
+ brak zbędnych dogodnień i "ukolorowań" jak ma to miejsce w IE, jednym słowem skromność
+ szybkość otwierania witryn, szczególnie spod znaku góógla

- brak ulubionych ? w każdym razie takowej funkcji nie znalazłem, nawet jeśli istnieje to jest skutecznie ukryta
- co prawda witryny się szybko otwierają, jednak troszkę je "zamula"
- dla mnie brak bardzo ważnej i pożytecznej funkcji- przewijania stron za pomocą średniego przycisku myszki
- słownik Xd! nawet przy ortograficznie dobrych wyrazach wskazuje na błąd- widocznie mały zasób słów polskich
wniosek:
spodobała mi się nowa przeglądarka, póki co jest w niej troszkę błędów, ale jakoże jest to wersja beta, wstrzymam się do momentu pojawienia finalnej wersji : P.

Ostatnio edytowany przez neopostman - 03-09-2008 o 21:17.
neopostman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 21:35   #16
Kurczakos
Użytkownik Forum
 
Kurczakos's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006
Wiek: 17

Posty: 705
Domyślny

Heh w miarę ciekawy projekt, nie ma na razie co narzekać bo to tylko beta, ale w końcu to google bardzo dobra firma, napewno będzie konkurowało z MFem i Operą.
Kurczakos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 22:05   #17
Zizyzo
Użytkownik forum
 
Zizyzo's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2008

Posty: 8
Domyślny

Zasssałem. Odpaliłem. 1 wrażenie - fajna przeglądarka. Dobrze w niej mi się pracuje, ale strasznie dolega mi, że nie mogę przesuwać środkowym przyciskiem mychy xP. Ogólnie OK.
Zizyzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 22:19   #18
Maciekxd
Użytkownik Forum
 
Maciekxd's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2008
Lokacja: Kalisz
Wiek: 29

Posty: 376
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ej nie no jest super poważnie
__________________
Maciekxd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 22:54   #19
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Cytuj:
Z zalet jak na razie cholernie podoba mi się to, że wpisując adres przeglądarka "dynamicznie" wyszukuje strony z zasobów google. Wielki plus.
Ta, ale jak wpiszę pełny adres, który znam, nacisnę enter przyzwyczajony do fajerfoxa a on m pokaże wyniki w google ; / Wkurza mnie to. No i górne paski gryzą mi się z czarnym skinem XP, trzeba coś zrobić ; p
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2008, 23:21   #20
Cheapest
Użytkownik Forum
 
Cheapest's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2008
Lokacja: w wenor

Posty: 131
Świat: karzdy durzy
Poziom: tak
Skille: terz
Poziom mag.: co
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zizyzo Pokaż post
Zasssałem. Odpaliłem. 1 wrażenie - fajna przeglądarka. Dobrze w niej mi się pracuje, ale strasznie dolega mi, że nie mogę przesuwać środkowym przyciskiem mychy xP. Ogólnie OK.
Chodzi Ci o tak zwaną rolkę? Bo mi działa bez problemu, tylko trzeba czasem kliknąć gdzieś na stronie w puste miejsce.

Mi brakuje cofania zamkniętych przypadkowo zakładek, a w tym i tak przoduje Opera z koszem po prawej stronie. Nawet Firefox jeszcze czegoś takiego nie ma, chyba że jest jakieś rozszerzenie o którym nie słyszałem. A może google to posiada tylko ja nie znalazłem? :x

Zakładki oczywiście są, gdy otworzymy nową zakładkę klikamy po prawej taki folder "Inne zakładki", a wcześniej możemy importować z Firefoxa z poziomu Ustawień wystarczy wybrać opcję "Importuj zakładki i ustawienia".

Powiem jedno jak Opera 9.5 beta ujrzała światło dzienne to wieszała się często, a dość w krótkim czasie wyszła finalna i do tej pory nie miałem ani jednego zwisu, więc jak google się postara to szybko się z tym uporają.
__________________
:sipdop jówT

Bye all!
Cheapest jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.


Powered by vBulletin 3