Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-05-2005, 15:35   #61
Jadrol
Użytkownik Forum
 
Jadrol's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2004

Posty: 72
Domyślny

Cytuj:
z tego co ja wiem LD zaczyna sie wtedy, kiedy we snie powiesz sobie, ze snisz Wiekszosc ludzi w tym momecie sie budzi... sztuka polega na tym, zeby utrzymac stan niepelnej swiadomosci.
Dla tego jest najlepiej sie skupic na tym w jednym poradniku wyczytalem zeby upasc na ziemie i trzec reka o chodznik/ziemie zeby poczuc kazdy kamyk itp. w ten sposob skupisz sie na tym
__________________
-.0 Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się za myślenie 0.-
(20kb max w podpisie)
Jadrol jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-05-2005, 15:40   #62
Liado
Użytkownik Forum
 
Liado's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004

Posty: 277
Liado ma numer GG 5663472
Domyślny

[quote=CzOpKeRs
ale te "swiadome sny" to poprostu sa sny ktore pamietamy.
[/QUOTE]
Boshe co za... Ehhh...
Świadome sny to takie w których wiemy że to sen i możemy je kontrolować.
__________________



Liado jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2005, 16:05   #63
Tri'tos Shaar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 05 2005
Lokacja: tam gdzie mnie nie znajdziecie

Posty: 4
Tri'tos Shaar ma numer GG 7770296
Domyślny

Powiem wam tylko ze wiekszość z was gada zupełne bzdury... LD może osiągnąć każdy jeśli posiada nauczyciela, podrecznik z którego wie jak... a to wcale trudne nie jest wystarczy poświęcić na to troche czasu... a najważniejsze to wierzyć !! I LD to nie jest "łazenie gdzie sie chce" to jest pełna kontrole nad wszystkim np. stworzyć wlasny świat w 5 sekund i w nastepne 5 cały zniszczyć kontrola nad wszystkim co sie dzieje mozna to porówńać do bycia Bogiem... to jest LD

Ostatnio edytowany przez Tri'tos Shaar - 02-05-2005 o 19:18.
Tri'tos Shaar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2005, 01:58   #64
Wexerh
Zbanowany
 
Data dołączenia: 25 09 2004
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 152
Wexerh ma numer GG 2856511
Domyślny

Mialem takie sny na wakacjach (smerfy) no ale to pominnmy rodzice mi nie wiezyli ale co tam...starsi...
Wexerh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2005, 19:32   #65
Makilili
Użytkownik Forum
 
Makilili's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2004
Lokacja: Takie miasto na B...

Posty: 61
Domyślny

Fajnie by było kontrolować sny (jeździłbym Fordem Mustangiem '67 ech... ). Problem w tym, że od kilku lat (pewnie więcej) nie pamiętam co mi się śniło, więc nie mógłbym świadomie po przebudzeniu cieszyć się z tego co mi się przyśniło (piękny ten Ford co? ). Podobno coś bredzę w nocy, więc chyba postawie dyktafon obok siebie. Niestety raczej nic nie będzie słychać (chyba że mocny filtr wstawie), bo głośno chrapię (ostatnio braciszek przeniósł się do salonu na kanapę bo wytrzymać nie mógł ).

P.S.
Pamiętam jak kiedyś raz przyśniło mi się, że ktoś chce mnie zabić, ale nie wiadomo jak uświadomiłem sobie, że to sen i po prostu spokojnie obudziłem się
__________________
Ani IXI, ani OMO nie wypierze tak jak ZOMO
Makilili jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2005, 21:28   #66
The besciak
Użytkownik forum
 
The besciak's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2005

Posty: 8
Domyślny

ja mam czeesto takie sny ze np cos sie dzieje i ja mam kontrole nad wszyskim raz mi sie snilo ze dinozaury atakuja nasze miasto (dla tych ktorzy grali w tekena -pzremienilem sie w gundzaka(niepamietam jak sie pisze-taki robot) i rozwalilem wszystkie dinusie)potwm sen sie zkonczyl glupie nie?XD

albo innym razem ze jacys naukowcy stworzyli jakby pol czlowieka pol jaszczura i ja z nim lata lem po swiecei i kradlem konsole do gry typu ps2 nintendo gmecube xbox itp i to bylo takie realistyczne ze jak sie obudzilem to nie wiedzialem czy to byl sen XD mam 12 lat a to bylo kilka lat temu XD


nie bede wiecej pisal; nie chce przynudzac ale wydaje mi sie ze snimy o wiele wiecej a nie pamietamyprawie nic tylko 1-2 sny a nimy okolo 6-7 godz jak sie spi 12 bo tak jakos mi wyszlo


ps dzieki jak ktos to czytal XD

wlasnie pzreczytales opowiesz niedorozwoja $%#*(%#@(
The besciak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2005, 23:01   #67
Tri'tos Shaar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 05 2005
Lokacja: tam gdzie mnie nie znajdziecie

Posty: 4
Tri'tos Shaar ma numer GG 7770296
Domyślny

Makilili właśnie możesz pamiętać co śniłeś przez ćwiczenia do LD ... weż sobie żeszyt i codziennie rano "spisuj" swój sen... aż Ci sie zaczną układać całe sny a potem bedziesz je pamiętać.. dawno sie LD nie bawiłem chyba dobrze pamiętam.
Tri'tos Shaar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2005, 23:11   #68
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

Sen zapamiętasz jeśli w jego trakcie się obudzisz (nie kontrolowana pobudka)

Jeśli nic cię nie obudzi to poprostu go zapominasz (kończy się i przepada)...

RAz mi się śniło że byłem na wojnie (często mam takie sny z wojną itp.)

Przegrywaliśmy wojne w pewnym momęcie usłyszałem dźwięk TV w świecie rzeczywistym (chyba nie do wiary leciało) i wtedy miałem całkowitą kontrole nad snem ;O (i tak przegrałem bo ją straciłem ^^ za dużo myśli naraz weszło ...).

Ale też chciałbym mieć tak codziennie, że kontroluje sny ^^ wtedy mógłbym spełniać swe zachcianki w RL ^^ (War plx).
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 08:47   #69
dap-galothij
Użytkownik Forum
 
dap-galothij's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 31

Posty: 660
dap-galothij ma numer GG 1502311
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mar Cin(chyba:P)
- ilość doznań (w zwyczajnym śnie jest (zwykle) tylko obraz, w świadomym może być też dźwięk, ciężar, itp.)
To ja jestem nie normalny. zawsze szłyszę itd.

Z tego co przeczytałem, to przy świadomych snach umsył odpoczywa. a przy fazie alfa(albo beta).
Mam kumpla, który się tym kiedyś zajmował(i jeszcze okultyzmem i demonologią) i mówił, że wtedy ciało odpoczywa, a umysł myśli.

ja uważam, że najwyżej jedna osoba w tym temacie mogła mieć LD bez ćwiczenia. więcej tylko z ostrym treningiem.
dap-galothij jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 08:58   #70
Liado
Użytkownik Forum
 
Liado's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004

Posty: 277
Liado ma numer GG 5663472
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dap-galothij
To ja jestem nie normalny. zawsze szłyszę itd.

Z tego co przeczytałem, to przy świadomych snach umsył odpoczywa. a przy fazie alfa(albo beta).
Mam kumpla, który się tym kiedyś zajmował(i jeszcze okultyzmem i demonologią) i mówił, że wtedy ciało odpoczywa, a umysł myśli.

ja uważam, że najwyżej jedna osoba w tym temacie mogła mieć LD bez ćwiczenia. więcej tylko z ostrym treningiem.
Przy świadomych snach umysł nie odpoczywa, może któraś półkula (lewa chyba), i nie faza tylko stan. Alfa. Beta to stan normalny.
__________________



Liado jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 09:07   #71
dap-galothij
Użytkownik Forum
 
dap-galothij's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 31

Posty: 660
dap-galothij ma numer GG 1502311
Domyślny

@up: a która jest taka, że ciało odpoczywa, a można normalnie myśleć?
faza gamma?(wybierz prawidłową odpowiedź: alfa beta gamma delta epsilon dzeta eta theta jotta kappa lamba mi ni ksi??)

EDIT: a może zrobić grupę, o sprawach "umysłowych i paranormalnych"??
lepsze by było

Ostatnio edytowany przez dap-galothij - 04-05-2005 o 09:08.
dap-galothij jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 09:58   #72
Liado
Użytkownik Forum
 
Liado's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2004

Posty: 277
Liado ma numer GG 5663472
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dap-galothij
@up: a która jest taka, że ciało odpoczywa, a można normalnie myśleć?
faza gamma?(wybierz prawidłową odpowiedź: alfa beta gamma delta epsilon dzeta eta theta jotta kappa lamba mi ni ksi??)

EDIT: a może zrobić grupę, o sprawach "umysłowych i paranormalnych"??
lepsze by było
Alpha i Theta.
PS: Ale się rozpiasałem.
__________________



Liado jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 11:33   #73
Mack Abadrak
Użytkownik Forum
 
Mack Abadrak's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2005
Lokacja: Poznań
Wiek: 20

Posty: 119
Stan: Tutor
Profesja: Elite Knight
Świat: Premia
Poziom: 39
Skille: 81/79
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwarf
Serio fajna sprawa, ja jakies 2 lata temu wogole snow nie mialem a teraz.... xD
LOL?
Jak można niemieć snów? Każdy ma sny tylko ich nie pamięta -,-

A co do snów, nie da się ich kontrolować... Są to reakcje mózgu na zdarzenia, coś co nas odwraca, kiedy mózg odpoczywa...
Mack Abadrak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 16:39   #74
Mar Cin
Użytkownik Forum
 
Mar Cin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005
Lokacja: Kazordoon
Wiek: 31

Posty: 316
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zirgin
Profesja: Sorcerer
Świat: Balera
Poziom: 20
Skille: 19/21
Poziom mag.: 21
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager Tymczasowy
Sen zapamiętasz jeśli w jego trakcie się obudzisz (nie kontrolowana pobudka)

Jeśli nic cię nie obudzi to poprostu go zapominasz (kończy się i przepada)...
??? Widać tylko ja jestem taki nienormalny, ze (prawie) zawsze pamietam co mi się śniło. Ba! Ja czasem (ale niezbyt często) pamiętam nawet 2 sny które mi sie śniły...
__________________

Jajco mi się zjarało


To se dzisiaj nie pogram...
Mar Cin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 17:56   #75
Str4t0s
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Gdzies tam no niewiem gdzie
Wpisy bloga: 1

Posty: 855
Profesja: Elite Knight
Świat: Bubel i caherer
Poziom: Lol
Skille: 9999/99
Poziom mag.: -1
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zapomnialem:P
2.Wrzucilem z dziadkiem kanapke do rzeki...wyrusl z tego ogromny banan ktory znalazl magazyn broni hitlera >LOL< i mnie z uzika zabil. Mówie wam nie przyjemnie jest dostac kulke w tyl glowy Przez caly dzien mialem dziwne ucucie w tym punkcie w ktory dostalem
Nie czytalem reszty postow ale moze przy snie sie udezyles w tyl glowy?
__________________
Pwning noobs since '04.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przetłumaczenie przez google szóstego teasera
...Wisps rozwijać od wyrobów spirytusowych w tych biednych stypendystów, że zmarł w bagnach. Oni nie są złe z natury, lecz działa jak sleepwalkers nieświadomi swoich działań. Niemniej jednak, ich dotykać kanalizacji życia życie żywych stworzeń, które czyni je perilous wrogów.
Str4t0s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 17:59   #76
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mack Abadrak
A co do snów, nie da się ich kontrolować... Są to reakcje mózgu na zdarzenia, coś co nas odwraca, kiedy mózg odpoczywa...
Aleś wyskoczył... A założysz się, że się da?
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 04-05-2005 o 20:54.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-05-2005, 18:40   #77
Str4t0s
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Gdzies tam no niewiem gdzie
Wpisy bloga: 1

Posty: 855
Profesja: Elite Knight
Świat: Bubel i caherer
Poziom: Lol
Skille: 9999/99
Poziom mag.: -1
Domyślny

e tam caly smak,dźwięki itd to poprostu wyobraźnia.Jak ktos ma slaba wyobraznie i po prostu nie umie odczuć czegos w wyobrazni to nie bedzie tego czuł w śnie.
PS : Mialem kiedys sen ze jezdzilem na wózku inwalidzkim przy radioaktywnej rzece.Przezylem bo bylem w dobrym humorze .Jak sie obudzilem to wiem dlaczego mi sie akurat to snilo.Bolała mnie noga .Widzicie sen moze byc kontrolowany przez rzeczy z zewnątrz.Jeszcze mialem sen(chyba z rok temu)ze byla taka kilometrowa napompowana zjeżdżalnia.Kiedy zjechalem to jakas baba mi mowila do mnie brawo<wiecie tam byla taaaka kolejka...>Kiedy sie obudzilem to sie dowiedzialem ze jakas baba na podworku ma nieposlusznego psa Brawo i drze sie zeby przyszedl .
__________________
Pwning noobs since '04.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przetłumaczenie przez google szóstego teasera
...Wisps rozwijać od wyrobów spirytusowych w tych biednych stypendystów, że zmarł w bagnach. Oni nie są złe z natury, lecz działa jak sleepwalkers nieświadomi swoich działań. Niemniej jednak, ich dotykać kanalizacji życia życie żywych stworzeń, które czyni je perilous wrogów.
Str4t0s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2005, 00:15   #78
Tri'tos Shaar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 05 2005
Lokacja: tam gdzie mnie nie znajdziecie

Posty: 4
Tri'tos Shaar ma numer GG 7770296
Domyślny

no to co muwicie to nie LD ale i tak pogadać można... to jeśli chodzi o dziwne przypadki snów to mi sie zdażyło ze śniłem o jakiś garażach xD i normalnie moglem chodzić po domu tylko widzialem sen bo śniłem to sie nazywa pół sen ale ja sie mogłem ruszać dziwne to było bo w śnie poruszałem sie myślami a tak to fizycznie (ciałem)ale sen sie szybko skończył (czas wcale nie szedł szybciej jak to w snach bywa) bo sie obudziłem pół godziny puzniej bo w śnie walneło mnie auto... Jeszcze z tego co pamietam miałem sen w którym strzleałem sie z ludzmi znajomymi itp. i jak np. dostalem z shotguna to sie budziłem i tam gdzie dostałem mnie bolało... miałem ten sen 2 razy pod rząd w tą samą noc..
Tri'tos Shaar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2005, 01:57   #79
Avager
Użytkownik Forum
 
Avager's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 34

Posty: 2,396
Avager ma numer GG 1611291
Domyślny

no ja tylko teraz dopisze że ....em.... ostatnio mam coś zbyt kolorowe sny .

Ale wracając do kontrolowanych snów, ostatnio (wczoraj ^^) miałem sen w którym spałem -> spałem -> spałem ( 3 razy spać w 1 śnie czyl i ogólnie 4 razy się obudziłem ... normalnie koszmar). Więc W tym ostatnim (najwcześniejszym) wiedziałem że to sen .... byliśmy z klasą w zoo po chwili ktoś wpadł na pomysł by nauczyciela wrzucić do klatki z papugami .... no to wrzuciliśmy a ... (o rany ciarki przechodzą) na "naszych" oczach go pożarły żywcem (w tej chwili na kompie leciał u mnie Resident Evil: Armagedon (przysnołem przy nim.... 5 razy oglądałem ^^) Po czym nagle się obudziłem. Wtedy to już mysłałem że jawa (czyli że już nie śnie) . Wychodze z pokoju a tu mi ten nauczyciel wychodzi z kibla.....kolejna pobudka (o rany łzy mi lecą ) Wstaje na kanapie (to już byłem pewny na 99,99999999999% że to prawdziwy świat). Patrze na zegarek a tu za 5 minut 8 a ja mam do szkoły lecieć. To szybko biore plecak i biegne do szkoły ( do szkoły mam akurat 5 minut). Biegłem jak by od tego zależało moje życie ;O . Potem jak dobiegłem okazało się że spóźniłem się o 5 sekund -.- obracam się a tu qwa wybuch nuklearny -.- i budze się w już w życiu normalnym ^^ A na ekranie kompa Racoon City - nuked ...

To potwierdza że się słyszy przez sen i to co się słyszy to oddziałowuje na jego treść.

kiedyś jak byłem mały miałem fajnie ułożony sen (to co mówili w RL słyszałem w śnie i fajnie to wyglądało). Znaczy się pierw było wszystko idealnie przygotowane by słowa w RL właśnie takie padły - chodzi mi tu o to że jak bym przewidział przyszłość (bardzo bliską), a dokładniej co zachwile będzie powiedziane... .

Dobra ide spać ... Racoon City plx plx (Me want M16 and fight with zombies and and ....and Evul Teacher Ghoul ^^ ).





EDIT:

Sry, ale ja lubię chaos więc tak też piszę ^^

Ostatnio edytowany przez Avager Tymczasowy - 05-05-2005 o 02:00.
Avager jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-05-2005, 05:13   #80
YAYUUU
Użytkownik Forum
 
YAYUUU's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2005
Lokacja: W domu
Wiek: 37

Posty: 123
YAYUUU ma numer GG 3961949 YAYUUU ma login Tlenu yayuuu@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Avager Tymczasowy
To potwierdza że się słyszy przez sen i to co się słyszy to oddziałowuje na jego treść.

kiedyś jak byłem mały miałem fajnie ułożony sen (to co mówili w RL słyszałem w śnie i fajnie to wyglądało). Znaczy się pierw było wszystko idealnie przygotowane by słowa w RL właśnie takie padły - chodzi mi tu o to że jak bym przewidział przyszłość (bardzo bliską), a dokładniej co zachwile będzie powiedziane... .
To ja tez kiedys takmiewałem, że jak ktoś zapuścił telewizor czy coś gadał a ja spałem to miałem taki sen jakby te wszystkie głosy się zgadzały we śnie z tymi w rl tyle, że występowały w innym otoczeniu. Na przykład leciał w TV jakiś film przyrodniczy to mi sie sniło, że z ciotka Kunegundą polujemy na tygrysy a wtedy kiedy narracja w filmie była to ciotka mi opowiadała o tygrysach itp. (to był tylko przykład ale podobne rzeczy mialy miejsce)
YAYUUU jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.


Powered by vBulletin 3