Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-03-2006, 14:12   #41
Zillek Edonek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 30 01 2006

Posty: 471
Domyślny Chyba nie....

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kalejdoscop
Patrzyłem se na tibi.com a tu master sorcer bez pacca jak to mozliwe jakas zmiana po update??
Mnie się wydaje , że nie trzeba mieć Pacc żeby być Master Sorcererem wystarczy kupić promocję .

Edit:Jednak sie się da ale mysle że po prostu kupił promocję a pacc mu się skończył...

Ostatnio edytowany przez Zillek Edonek - 15-03-2006 o 21:26.
Zillek Edonek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-04-2006, 03:10   #42
The Outlaw
Użytkownik Forum
 
The Outlaw's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2006
Lokacja: Polska
Wiek: 38

Posty: 55
Stan: Tutor
Domyślny

Jeśli postać miała wykupioną promocję i pacc się skończył to tytuł promocji nie zostanie usunięty o ile gracz nie zaloguje danej postaci.

--Outlaw
__________________

Bojownik jakich mało!
The Outlaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 15:17   #43
Dr.Dondi
Użytkownik forum
 
Dr.Dondi's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2005

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Po 6 miesiacach od skonczenia bana criminal record znika, a wtedy nie liczy sie do liczby banow - jesli masz 2 bany, a 1 zniknie, po czym dostaniesz kolejnego, bedzie sie to liczylo jako 2 bany, a nie 3 (kasacja konta). Kolega mial tak jakies ~4 miechy temu, wiec nie wydaje mi sie, zeby to zmienili.
Czyli mam 1 bana i po 6 miesioncach mi znika. Dostaje 2 bana ale to sie liczy jako 1 ban. Tak ?????
Dr.Dondi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2006, 18:38   #44
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr.Dondi
Czyli mam 1 bana i po 6 miesioncach mi znika. Dostaje 2 bana ale to sie liczy jako 1 ban. Tak ?????
Tak .
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2006, 12:57   #45
Luchy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Account Personalized

Jak spersonalizowac konto
Your account is not personalised. Therefore you do not qualify to become a tutor.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 19:21   #46
Evul Tibian
Użytkownik Forum
 
Evul Tibian's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2004

Posty: 698
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Czy przypadkiem ten GM Nietzsche (lub podobnie) nie łamie Tibia Rules swoim imieniem? O ile sie nie myle to Nietzsche (lub podobnie) był fizykiem albo jakimś innym uczonym
__________________
~Legends never die.~

~Get low, bitch!~
Evul Tibian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2006, 21:45   #47
Evul Tibian
Użytkownik Forum
 
Evul Tibian's Avatar
 
Data dołączenia: 26 11 2004

Posty: 698
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin
2. Nazwisko to nazwisko i ma je wiecej osob... moze np. nazywa sie tak w RL?
Nie wykluczam tego, nawet sam o tym myślałem zanim napisałem post, ale podejrzewam, że nicki typu Einstein, Skłodowska czy inne były by karane. A co do tego, że nie mamy mocy banowania to nie uważasz, że GM powinien dawać dobry przykład graczom i nie używać nicku nie zgodnego z Tibia Rules? (zakładając, że 'Nietzsche' jest zły)
__________________
~Legends never die.~

~Get low, bitch!~
Evul Tibian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 15:21   #48
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Evul Tibian
Nie wykluczam tego, nawet sam o tym myślałem zanim napisałem post, ale podejrzewam, że nicki typu Einstein, Skłodowska czy inne były by karane. A co do tego, że nie mamy mocy banowania to nie uważasz, że GM powinien dawać dobry przykład graczom i nie używać nicku nie zgodnego z Tibia Rules? (zakładając, że 'Nietzsche' jest zły)
1. Zreportuj jego nick.
2. Zaloz postac o nicku Einstain, kiedy dostaniesz namelocka odwolaj sie od kary i uzasadnij to tym, ze owy GM moze uzywac nazwiska fizyka.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 22:46   #49
Biniu777
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 04 2006

Posty: 6
Domyślny

Mnie wkurzaja takie osoby co ci potwory kradna albo walczysz z potworem jakims ciezkim i jakis 2 lvl sie przyglada a powalce ci kradnie rzeczy z tego potwora albo takie imbecyle co okradaja jakis 1 lvl ktorzy sa naiwni bo pojecia nie maja o tym swiecie a potem maja radoche ze zabralimy kase na rookgardzie jest takich młotów pełno ni wiem jak na mianie ale trzeba cos z tym zrobic tylko nie wiem co? Wiem ze to nie jest zabronione ale sa pewne zasady moralne i etyczne ktorych trzeba przestrzegac ludzie co sie z wami dzieje
Biniu777 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-04-2006, 00:14   #50
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Evul Tibian
Nie wykluczam tego, nawet sam o tym myślałem zanim napisałem post, ale podejrzewam, że nicki typu Einstein, Skłodowska czy inne były by karane. A co do tego, że nie mamy mocy banowania to nie uważasz, że GM powinien dawać dobry przykład graczom i nie używać nicku nie zgodnego z Tibia Rules? (zakładając, że 'Nietzsche' jest zły)
Używanie nazwisk osób, które zmarły dawno temu (Nietzsche żył w XIX wieku) nie jest zabronione przez Tibia rules.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta
Zaloz postac o nicku Einstain, kiedy dostaniesz namelocka odwolaj sie od kary i uzasadnij to tym, ze owy GM moze uzywac nazwiska fizyka.
1. Namelocki są przyznawane przez Customer Support, więc nie można się od nich odwoływać.
2. Nietzsche był filozofem i pisarzem.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 28-04-2006 o 00:54.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2006, 19:54   #51
Lilianos
Użytkownik forum
 
Lilianos's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2005

Posty: 21
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 35
Skille: 18/21
Poziom mag.: 38
Domyślny

Ile trzeba mieć banów żeby ci konto skasowali, i czy w tym wypadku namelock "wlicza sie w bany", czyli gdy np. trzeba mieć 5 banów na kasacje a ja mam 4 bany i Namelocka to kasują mi konto?
Lilianos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2006, 22:07   #52
Sannynet
Użytkownik Forum
 
Sannynet's Avatar
 
Data dołączenia: 23 03 2006
Lokacja: Chorzów
Wiek: 38

Posty: 39
Stan: Na emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 121
Skille: 96/71
Poziom mag.: 23
Domyślny

z czystej ciekawości..

czy pomaganie w rozwiązywaniu testu na tutora jest legalne? Nie interesuje mnie czy jest moralne i uczciwe.. tylko czy jest legalne w świetle tibijskich zasad.
__________________
Whoever battles with monsters had better see that it does not turn him into a monster. And if you gaze long into an abyss, the abyss will gaze back into you
Sannynet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-05-2006, 00:46   #53
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lilianos
Ile trzeba mieć banów żeby ci konto skasowali, i czy w tym wypadku namelock "wlicza sie w bany", czyli gdy np. trzeba mieć 5 banów na kasacje a ja mam 4 bany i Namelocka to kasują mi konto?
Pierwszy ban - jeden tydzień, drugi ban - dwa tygodnie, trzeci ban - miesiąc, czwarty - skasowanie konta. Za wyjątkowo ciężkie przewinienia (np. makro czy account sharing) są surowsze kary. Namelocki się tutaj nie liczą - możesz mieć ich nawet 50, i tak ci za to konta nie skasują.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sannynet
z czystej ciekawości..

czy pomaganie w rozwiązywaniu testu na tutora jest legalne? Nie interesuje mnie czy jest moralne i uczciwe.. tylko czy jest legalne w świetle tibijskich zasad
Teoretycznie - żeby zostać tutorem musisz umieć rozwiązać test, skoro nie umiesz go rozwiązać samodzielnie, nie nadajesz się na tutora. Nie jest to natomiast nielegalne i nie zostaniesz zbanowany za to, że jesteś tutorem, pomimo że się do tego nie nadajesz. Zostaniesz co najwyżej zwolniony z tej funkcji, kiedy twoja niekompetencja wyjdzie na jaw. Oczywiście udowodnienie, że ktoś ci pomagał w teście jest raczej mało realne, ale możne to "wyjść w praniu", kiedy nie będziesz na przykład umiał odpowiedzieć graczom na podstawowe pytania.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 08-05-2006 o 00:54.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-05-2006, 21:58   #54
Okonius
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2005
Lokacja: Kozienice
Wiek: 37

Posty: 329
Stan: Początkujący
Imię: Okonius
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Domyślny

A ja mam takie pytanie bo wiem niby kiedy to sie dostaje red skulla
3 unjusty 1 dnia
5 unjustow 1 tygodnia
10 unjustow 1 miesiaca

Ale jak to jest z banem za unjusty dostaje sie go za odpowiednio 6,10,20 unjustow ?? Nigdzie nie moge znalezc informacji o tym.
Okonius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2006, 00:07   #55
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Okonius
Ale jak to jest z banem za unjusty dostaje sie go za odpowiednio 6,10,20 unjustow ?? Nigdzie nie moge znalezc informacji o tym.
Dokładnie tyle.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Manual, 4.3.3 c
Excessive killing of characters that are not marked with a skull is a violation of the Tibia Rules. Therefore players who reach twice the number of unjustified kills that are needed to get a red skull will be banished automatically.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 17-05-2006 o 00:08.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2006, 23:37   #56
mukasz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 05 2006

Posty: 3
Domyślny

Nov 18 2005, 19:52:46 CET *********** AccBan excessive unjustified player killing (Exceeding the limit of unjustified kills by 100%.) 7 days
Ja dostalem bana i minelo juz 6 mieseiecy i nie zniknal
O co wreszcie tu chodzi? Znika
Nie martwilbym sie gdybym nie mial drugiego
mukasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2006, 00:36   #57
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mukasz
Nov 18 2005, 19:52:46 CET *********** AccBan excessive unjustified player killing (Exceeding the limit of unjustified kills by 100%.) 7 days
Ja dostalem bana i minelo juz 6 mieseiecy i nie zniknal
O co wreszcie tu chodzi? Znika
Nie martwilbym sie gdybym nie mial drugiego
INformacje o banach są usuwane po 6 miesiącach od ostatniego bana. Jeśli w czasie tych 6 miesięcy dostaniesz drugiego, czas jest zerowany. Nie usunie ci się więc nawet roczny ban, jeśli 8 i 4 miesiące temu dostałeś inne bany.
Ponadto informacje o banach są kasowane tylko 1 dnia kalendarzowych miesiący. Tak więc jeśli ktoś dostał bana np. 5 stycznia, to 6 miesiący mija 5 czerwca, więc informacja o banie zostanie usunięta 1 lipca, ale tylko pod warunkiem, że w międzyczasie nie dostał żadnego innego bana.
Nie wiem, czy namelock wlicza się do odświeżenia tych 6 miesięcy. Na pewno natomiast nie może w żaden sposób wliczyć się do przedłużenia kolejnego bana lub kasacji konta.

Co do kasacji konta i długości trwania banów. Każdy GM wystawiając dowolnego bana ma prawo samodzielnie podjąć decyzję o długości trwania bana i tylko od niego zależy,czy będzie to 7 dni czy 30. Często stosują się do zasady 7 -> 14 -> 30 -> delete, ale nie muszą.
Wystawiając bana GM może zgłosić go do Customer Support (chyba, że sam jest CS, to już nie musi )z prośbą o przyznanie delete warninga. Może, ale nie musi, tak więc teoretycznie można mieć kilka banów za sharowanie czy boty bez deleta. Jednakże taki warning może zostać wystawiony także później, i wiem o kilku przypadkach, gdzie ktoś po kilku miesiącach wygrzebał kogoś innego "a czemu on nie dostał delete warninga?" "bo zapomniałem zgłosić, ale już się poprawiał" odpowiadał GM.
Jeśli postać ma delete warninga, przy kolejnym banie automatycznie dostaje bana "until deletion". Jesli nie odwoła się w kilka dni i ban nie zostanie cofnięty, konto jest kasowane.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2006, 18:24   #58
mukasz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 05 2006

Posty: 3
Domyślny

Czyli jak dostałem drugiego banana 25listopada na miesiac to znikna mi 1 czerwca czy 1 lipca?
mukasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-05-2006, 14:43   #59
mukasz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 05 2006

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
INformacje o banach są usuwane po 6 miesiącach od ostatniego bana. Jeśli w czasie tych 6 miesięcy dostaniesz drugiego, czas jest zerowany. Nie usunie ci się więc nawet roczny ban, jeśli 8 i 4 miesiące temu dostałeś inne bany.
Ponadto informacje o banach są kasowane tylko 1 dnia kalendarzowych miesiący. Tak więc jeśli ktoś dostał bana np. 5 stycznia, to 6 miesiący mija 5 czerwca, więc informacja o banie zostanie usunięta 1 lipca, ale tylko pod warunkiem, że w międzyczasie nie dostał żadnego innego bana.
Nie wiem, czy namelock wlicza się do odświeżenia tych 6 miesięcy. Na pewno natomiast nie może w żaden sposób wliczyć się do przedłużenia kolejnego bana lub kasacji konta.
Od 5 stycznia do 5 czerwca mija 5 miesiecy wiec w Lipcu konczy sie ban a w Sierpiniu znikaja taka mała poprawka
mukasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-06-2006, 20:17   #60
Magic Lucass
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Jak loguje sie na postac to takie cos mi wyskakuje.

Addres IP is banished

o co codzi wogule za co to i kiedy bede mogl grac na tibi com nic nie isze na postaci ze mam bana albo cos, za co to dostalem ???
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:33.


Powered by vBulletin 3