Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-10-2006, 17:07   #41
szmytek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 136
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ...
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Terror
Świat: askara
Poziom: 38
Poziom mag.: 37
Domyślny

lol... bosh a co wy myslicie ze ja nie mam co robic tylko siedziec przed kompem i spalac mane... pomyslcie troche jest cos takiego jak B.O.T
szmytek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-10-2006, 17:09   #42
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez szmytek Pokaż post
lol... bosh a co wy myslicie ze ja nie mam co robic tylko siedziec przed kompem i spalac mane... pomyslcie troche jest cos takiego jak B.O.T
I cos takiego jak mozg.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-10-2006, 19:28   #43
Darko88
Użytkownik Forum
 
Darko88's Avatar
 
Data dołączenia: 15 10 2006
Lokacja: Płock

Posty: 36
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aurea
Poziom: 100
Skille: 90/90+
Poziom mag.: 7+
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez szmytek Pokaż post
mam juz 12lvl i 20mlvl ciekawe czy ktos inny moze sie pochwalic takim magicznym na takim lvl
btw... dlatego knajt jest nudny po trzeba nim skilowac a mi sie nie chce proste

12 lvl 20 mlvl to smieszne... ja kejszcze souli nie bylo wtedy na isarce gralem miaelm uh makera bez bota na 11 lvl wbilem 58mlvl.... gandalf the'master ale jak wbilem troche lvl zaczlem pkowac i zostal zjechany ale wtedy jzu gralem na morgnaie zrobilem tyle uhow bo knighcikiem sir tigerheartem wbilem na 32 lvlu 83/83 i psozedle mexpic w 2 tygi do 60 lvla co dzien 16h na guardach i tak w ciagu 3-5 dni bylo 25cc z loota na 60 lvl peirw dobilem 86/86 ale nie radze grac knigthem jest monotonna gra ciagle mintwallin/guardy/cyclopolis/tomby smoki mozna expic tak od 80 lvl+ jak sie ma duzo uhow i 90/90 najlepiej.
No update zrobil kilka zmian mi np stamina nie przeszkadza juz nie maniakuje tak jak kiedys ;p koniec tych czasow narazie gram paladynem i mi sie gra bardzo przyjemnie narazie 26 lvl 13 mlvl skille 75/63 zaczne expic jak bedzie 85/70 wtedy juz nie bede trenil shielda wystarczy jak na palla wrazie ataku rpzez knighta mozna zalozyc shiedla to sie nie bedzie tak mocno przebijal...
szczerze mowiac sorcer/druid <nie przepadam> nigdy tak druidem nie gralem jedynie msa mialem 33 lvl i 39mlvl na furorce to dla mnie bylo nudnie latac z rozdzka wole palem na smoczki z boltami paladynem poprostu szybcie jsie expi idzie sie na 50 lvl z bohami na poha gsy walic albo z teamem na hydry lub dle. Moim zdaniem kazdy powinien e sie sam zdecydowac kim ma grac dla tych co maja duzo czasu kolo 10h dziennie niech zrobia knighta 40 lvl 90/90 i jazda jak przecinak wtedy chodzi, palek jest przyjemny na hg z boltami dsy behe lub guardy mozna juz od 13 lvl kolo 50 dysta, smoki 70 dist+ i jakisj 35 lvl+ zeby bylo mozna vitke spokojnie wrzucac najwazniejsze meic zawsze mfy przy sobie, sorek jest dobry tak od 40 lvla+ bo na malym lvl przeszkadza to ze ma malo cap i hp pozniej juz sie ma duzo many to lighcik magic shield i jazda ale sorc/druid raczej tylko na paccu na facc nie radze. A co do pvp to sorek moze se walic ue w knighta knight moze sobie zakupic stone ski namulety sorcowi sie konczy mana knight podbiega z exori,explo, z ringem+ two handed weapon ladny kombosik i sorek pada. wiec nie mowcie ze knight jest slaby kazda profesja ma swoje wady i zalety. palek ma to do siebie ze ma sdki na kol o100 lvla ma nawet niezly dmg kolo 300-400 z 20 mlvlem mzoe nie taka sila jak sorek na tym lvl ale zawsze to cos wazne ze ma te sdki. Chyba starczy ale sie rozpisalem ;p sorry za bledy ale szybko pisalem nie chcialo mi sie poprawiac.
Darko88 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-10-2006, 19:48   #44
Sermi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 12 2005
Lokacja: Rybnik

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sermi
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 54
Skille: 20/24
Poziom mag.: 59
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez chesek Pokaż post
Up@
Zejdź na ziemie. Run, dla kasy już się nie robi.
Nie wiem jak jest na innych światach, ale na Celeście wiekszość expowisk, na których ja lubie expic jest ciągle pozajmowana. Więc raczej nie mam szans siedzieć 6 godziny dziennie i expić dla kasy. Zostaje więc robienie runek. Może ty expisz sobie od 1 do 4 w nocy i wtedy bez problemu masz cały resp dla siebie, ale ja nie jestem nałogowcem i żebym odszedł od komputera nie trzeba mi odłączać koputera z prądu...

Sądze więc, że na światach, gdzie jest dużo graczy bardziej opłaca się robienie runek. Ty rób jak chcesz. Ja zostanę jednak przy uhach.


A co do tematu botów, to jestem zdecydowanie przeciw. Tyle jest banów za macro using... warto stracić miesiąc grania? Ja robie uhy bez botów i na brak kasy nie narzekam.
Sermi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-10-2006, 21:02   #45
Radek on Ocera
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 04 2006

Posty: 4
Strzałka Palladyn :lucznik:

Kiedyś grałem sorcererem i denerwowało mnie to ze wale niskie hity około 30(25lv). Teraz walcze Palladynem i na 11 lvlu daje hity po 60. 2X wieksza różnica. Sorc ma wyznaczoną odległośc strzału a pall nie... Knight tez jest dobry ale on wali z bliska i mu idzie wolniej sword/club/axe niż palladynowi dist

PALLADYN RULZ
Radek on Ocera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-10-2006, 22:43   #46
Sermi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 12 2005
Lokacja: Rybnik

Posty: 24
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sermi
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 54
Skille: 20/24
Poziom mag.: 59
Pergamin

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Radek on Ocera Pokaż post
Kiedyś grałem sorcererem i denerwowało mnie to ze wale niskie hity około 30(25lv). Teraz walcze Palladynem i na 11 lvlu daje hity po 60. 2X wieksza różnica. Sorc ma wyznaczoną odległośc strzału a pall nie... Knight tez jest dobry ale on wali z bliska i mu idzie wolniej sword/club/axe niż palladynowi dist

PALLADYN RULZ

ale sorc ma potężne czary (fale, ue). A co do odległości strzału, to limit jest tylko z różdżki. Runkami możesz walić na każdą odległość. A hity zależą też od mlvl. Chociaż muszę ci przyznac razcję... sorc bez pacca nie ma za dużo mocnych czarów, ale zawsze zostają runki, nieprawdaż?
Sermi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-10-2006, 00:47   #47
AdiDet
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Up@
Zejdź na ziemie. Run, dla kasy już się nie robi.

To ty zejdz na ziemie. Ja sie z nim jak najbardziej zgadzam.
Czy nie zauwazylas, ze mu nie chodzi o to ze jest to najlepszy sposob na zarabianie w tibii, tylko sęk w tym, ze zarabiasz nim i cwiczysz mlvl 'nie grajac w tibie', nie expiac, bo przeciez gadacie ze po co robic runy, jak mozna isc expic i masz 2 razy tyle i exp i mlvl, ależ ja sie z tym zgadzam, idziesz poexpic, ale ilez mozna? moze po prostu musisz zrobic jakas inna wazna rzecz w rl, bola cie oczy, to jest tak jakby darmowa kasa w tibii za samo wlaczenie jej', mozesz siedziec przy kompie i sie uczyc do szkoly i co kilkanascie minut kliknac guzik 'F1' i use with na szynke...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2006, 14:34   #48
Kostix
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 10 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Skille: 16/22
Domyślny

Z własnego doświadczenia nie polecał bym Knighta dla początjujących graczy którzy nie grali jeszcze w tibie. Wiekszosc graczy jak dostanie hita 40 to niepatrzy na lvl tylko ucieka tak jak ja czasami . Osobiście polecałbym palka poniewaz ma mocny atak i jak trzepnie innemu graczowi hita 30 to zaczyna uciekac.
Kostix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2006, 08:39   #49
Hakeroza
Użytkownik forum
 
Hakeroza's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2006
Lokacja: Białystok

Posty: 11
Profesja: Knight
Świat: Arcania
Poziom: 55
Skille: 80/79
Poziom mag.: 6
Domyślny

Powiem wam że każdy przeważnie bedzie chwalił swoją profesje. Ale tutaj nie o to chodzi, dla mnie dobrze gra sie najtem troche nudno bo na 40 lvl chodze na to samo na co chodziłem na 30. Ale jak sie skille dobije to jest piekna gra szybki exp loot świetny. Grałem druidem doszedłem nim do 35 lvl a jakoś mi sie to nudziło. Powiem ci że każda profesja jest dobra. Przecież gdyby każdy gral najtem to było strasznie nudno, a tak najt blokuje dla palka,sorca,druta. Sorc jest dobry na pvp ale trzeba coś umieć. Druid oczywiscie uhy ale teraz to juz sie nie zarabia tak jak kiedyś. Wiec wybierz co wolisz. Jeśli nie szkoda ci czasu na skillowanie wybierz najta. Takie jest moje skromne zdanie
Hakeroza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2006, 09:14   #50
Shagarot
Użytkownik Forum
 
Shagarot's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2005
Lokacja: Ab'Dendriel
Wiek: 35

Posty: 69
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 65
Skille: 73/63
Poziom mag.: 56
Shagarot ma numer GG 7188739 Shagarot ma login Tlenu shagarot2@o2.pl
Domyślny

Moje zdanie - Knight
Uzasadnienie:
Po uno - w ciagu ostatnich dwóch updatów wszystkim klasom [poza Knightem] podrożały poszczególne czary jeśli idzie o wydatek mana.
Mana rośnie dużo szybciej niż kiedyś - Najtowi rosła niegdyś z prędkoscią 1ptk na 12 sec, teraz rośnie o 2 ptk na 6 sec [2 razy szybciej niż hp] więc może dużo szybciej używać swojej exury w awaryjnych okolicznościach [nie mówiąc już o tym, że szybciej mlvl idzie]
Po prawdzie najt do solowania co poniektórych potworów nadaje się hmm... jak pięść do nosa, ale gdy brakuje sorca z UE, Brust Arrows czy explo, to kto jak nie Knight wybije wszystkie Arcanisty na EF quest? ;D
__________________
Best Solo

Best Team


Powróciłem!
Tym razem mam nadzieję zostać na stałe!
Shagarot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 21:05   #51
Wassil
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 08 2006

Posty: 3
Domyślny

y0
Nie moge sie zdecydowac miedzy druidem a knightem i mam pare pytan:
-Ktora postac wiecej zarabia po updacie?
-Ktora szybciej wyexpie?
Serv stary (nova)...Gram 3-4h dziennie...PACC raczej kupie...Plz help...
Wassil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-11-2006, 23:27   #52
Diamonic
Użytkownik Forum
 
Diamonic's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2005
Lokacja: Zabrze
Wiek: 33

Posty: 381
Stan: Niegrający
Świat: Aldora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wassil Pokaż post
y0
Nie moge sie zdecydowac miedzy druidem a knightem i mam pare pytan:
-Ktora postac wiecej zarabia po updacie?
-Ktora szybciej wyexpie?
Serv stary (nova)...Gram 3-4h dziennie...PACC raczej kupie...Plz help...
Podaj lvle, skille/mlvl. Wtedy będzie powiedzieć, choć już na start myślę, że druid, skoro pacc ma być. <.<

Btw. Ja też mam mały dylemat. xD

Grać sorcem (17lvl, 13mlvl) czy palkiem (28lvl, coś kolo 12mlvlu i skilla 63 w diście ;p). Obie postacie mają promocję, większość przydatnych czarów dla pacc (bolty, haste'y, wavey, exori vis, itd.). Sorc ma 17 z promo, bo był 34 ale został z deka zjechany do 6, ale postanowiłem nim grać dalej skoro mam na nim wszystkie czary. ) Bardziej przychylałbym się do sorca ze względu na te czary, btw. mam 52k~, bohy, k armor, p legs, wszystkie wandy. Co do palka, bp boltów, bp arrowsów. I masę jakiś pierdołek. xD Aktualnie pacca nie mam, ale jutro idę zamówić (prawdopodobnie), firma Drom rox! xD

Z góry dziękuję... )
__________________
G-UNOT
http://www.youtube.com/user/r0d1337
Diamonic jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2006, 14:25   #53
Explosion Rexor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006
Lokacja: Rybnik

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Rubera
Poziom: 30
Skille: 61/62
Poziom mag.: 4
Explosion Rexor ma numer GG 9666553
Domyślny

Kim grać, pacc może bedzie, ale nie mowcie ze pacc to DRUID bo ma czary, to nie ma sensu..Bo Knight ma duzo nowych expowisk i czary przydatne... Mam 21 Knight skills ;/ 47/46 3mlvl - teraz mam dużo wolnego czasu ze moge wbic 65/65 minimum czy druid 26 lvl 26 mlvl i sa na jednym koncie ;/;/ Eq : B Robe, Medusa Shield, Plate legs, Volcanic i quagimare, Knight axe, steel helm, i knight bez deserta, a wiec kogo...
Explosion Rexor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2006, 16:18   #54
Metoxis
Użytkownik Forum
 
Metoxis's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2006
Lokacja: CZL
Wiek: 30

Posty: 125
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Refugia
Metoxis ma numer GG 5146116 Adres Jabbera do Metoxis
Domyślny

@UP

Druid bez PACC'a jest strasznie nudny [ schemat: rób runy>>idź nabić expa [oczywiście jesteś zmuszony używać rod'a i run >> rób runy itd. ]

Wierz mi - sam próbowałem grać.
__________________
Walka z phishingiem!
Metoxis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2006, 12:03   #55
buu6
Użytkownik Forum
 
buu6's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Pyrlandia

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Mori Irild
Profesja: Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 20
Skille: :)
Poziom mag.: 21
Domyślny

druid bez pacca jest nudny sork rowniez bla bla bla glupie gadanie... ja gram sorkiem (facc) i gra sie fajno ) bezsensowne sa tematy tego typu co ma powiedziec rycek ? nim granie z paccem czy nie to wieczny trening siedzisz caly dzien w jednym miescu poruszajac sie raz na 1h bo lazi tylko o "skillowanie" nim to nawet nie trzeba wylazic z rooka bo po co ? tam tez sobie moze skillowac...

Ostatnio edytowany przez buu6 - 15-12-2006 o 12:08.
buu6 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-12-2006, 21:23   #56
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shagarot Pokaż post
nie mówiąc już o tym, że szybciej mlvl idzie
G. prawda! Ilosc wymaganej many tez zostala zwiekszona.
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-12-2006, 18:44   #57
Freequ
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 12 2006

Posty: 3
Domyślny ja gram

ja gram knightem na harmoni tesz tam graj fajowski serwer.sory za pomyłke
Freequ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2006, 17:20   #58
Explosion Rexor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006
Lokacja: Rybnik

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Rubera
Poziom: 30
Skille: 61/62
Poziom mag.: 4
Explosion Rexor ma numer GG 9666553
Domyślny

Kogo wybrać, chcę wbić wysoki lvl, bede mial pacc na 30+ lvl'u i mam każda profkę do dyspozycji, teraz rozpędzam się sorkiem, bo jakos przekonuja mnie jego ofensywne czary nawet bez pacc, a także WOI dobra na guardy?? Co o tym sądzicie??...
Explosion Rexor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 15:31   #59
Explosion Rexor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 06 2006
Lokacja: Rybnik

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Rubera
Poziom: 30
Skille: 61/62
Poziom mag.: 4
Explosion Rexor ma numer GG 9666553
Domyślny

Odświeżam, bo mam trochę inny problem:
Mam do wyboru 27 Knight 4 mlvl skille 62/64 i 14 sorc 7 mlvl i kasę mogę przezucić. Niedługo będzie pacc więc myślę już przyszłosciowo kim grać do Końca i to by byłą ostateczna postac...Proszę o wypowiedzenie się z uzasadnieniem
Explosion Rexor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2006, 23:07   #60
pazuzu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2004
Lokacja: ankrahmun

Posty: 60
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Poziom: 170
Skille: 98/92
Poziom mag.: 8
Domyślny

sorc sorc i tylko sorc
knighta wybij sobie z glowy
pazuzu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.


Powered by vBulletin 3