Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 13-03-2005, 12:40   #1
Van Wojskowy II
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 12 2004

Posty: 51
Cool Własna Firma Tibijska -Pełna Wersja

/edit/
(ciach)

Ostatnio edytowany przez Van Wojskowy II - 26-05-2011 o 22:13. Powód: Dodatek
Van Wojskowy II jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-03-2005, 12:44   #2
kiciek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Lokacja: olsztyn

Posty: 52
kiciek ma numer GG 6047275
Domyślny

dotychczas slyszalem tylko o protectorach uhmakerach itp ale nigdy o jakis firmach ... fajnie bylo sie dowiedziec czegos novego dzieki

ps:znalazlem pare bledow ortograficznych... tez mam z tym problemy ale na przyszlosc radze pisac najpierw w wordzie a potem wkleic to na forum
__________________
(moze bys tak nie wsadzal tylu emotow do podpisu?)

Ostatnio edytowany przez kiciek - 13-03-2005 o 12:50. Powód: blad literowy...
kiciek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 12:56   #3
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

lol.ciekawy poradnik.ale ktoś kto by chciał załorzyć raczej by wiedział jak to zrobić
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 13:15   #4
Chyt
Użytkownik Forum
 
Chyt's Avatar
 
Data dołączenia: 13 12 2004

Posty: 70
Domyślny

hmmm fajny pomysl ale ochrona slubu,kogos to tylko na swiatach PvP bo i tak high lvl nic nie zrobi na NoN PvP zeby nooby nie wchodzily
Chyt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 13:21   #5
TheNatoorat
Użytkownik Forum
 
TheNatoorat's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004

Posty: 666
Stan: Zbanowany
TheNatoorat ma numer GG 4895805
Domyślny

Świetny pomysł z takim czymś, tylko trudno sobie wyobrazić, żeby wszyscy grzecznie płacili za robotę... ale pomysł świetny. Bardzo klimatyczny.
__________________
TheNatoorat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 13:28   #6
djkuter
Użytkownik Forum
 
djkuter's Avatar
 
Data dołączenia: 23 04 2004
Lokacja: Jastrzębie Zdrój Kolor skóry: Biały!

Posty: 809
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 8
Skille: 23/25
Poziom mag.: 1
Wyślij wiadomość przez ICQ do djkuter djkuter ma numer GG 3596971 djkuter ma login Tlenu laik6@tlen.pl Adres Jabbera do djkuter Send a message via Skype™ to djkuter
Domyślny

Fajny pomysł założyć firmęsprzątającą domki i in. oczywiście za zwinięcie czegoś - rook. Kilka razy widziałem "szukam pracowników do mej firmy ochroniarskiej" wtedy nie wiedziałem o co chodzi, teraz wiem
__________________
djkuter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 13:44   #7
Pola
Użytkownik forum
 
Pola's Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2004
Wiek: 34

Posty: 27
Pola ma numer GG 1407185
Domyślny :d

Pierwsze słyszę o takich firmach, na forterze chyba takich niema Gz poradnika.
Pola jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 14:43   #8
Rothes
Książe Cieni
 
Rothes's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Suwałki / Wrocław
Wiek: 33

Posty: 1,132
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 130
Skille: 22/29
Poziom mag.: 73
Rothes ma numer GG 8040057 Adres Jabbera do Rothes
Domyślny

Poradnik prócz paru błędów ortograficznych jest dobry. Pomysł z firmami dość ciekawy (pomimo, iż gram ponad 1.5 roku nigdy nie spotkałem się z czymś takim).
__________________
~~~ Proud to be bestowed the honorary title of Senator by CipSoft ~~~

Proszę do mnie nie pisać w sprawach związanych z moderacją forum. Zrezygnowałem z pełnienia tej funkcji.
Rothes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 14:55   #9
Pharaun
Użytkownik Forum
 
Pharaun's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 34

Posty: 205
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Gratz, świetny poradnik, sam się zastanowie nad założeniem takiej firmy. Naprawde znakomity pomysł.
Pharaun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 17:03   #10
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Cytuj:
Własna firma... Jeżeli gracie w Tibię nie od dziś to obił się o ucho termin Firma Tibijska. Na przykład firma ochroniarska, przygotowywująca imprezy typu wesela, śluby i święta, hotelarska, robiąca Uhy lub inne runa, zreszająca sorców lub druidów i sklepikarska
Firmy same z siebie to bardzo dobry pomysł. Niestety coraz trudniej je spotkać. Przez 3/4 roku(tyle gram) widziałem tylko 3 ogłoszenia. 1 na Aldorze(Imprezy), na Antice(ochroniarska+ wynoszenie lootu z podziemi) oraz jedno ogłoszenie na forum Tibia.com.


Cytuj:
a) Ochrona (security) - Czy zdarzało się że byłeś na ślubie kolegi a nooby właziły i wyłaziły bo było to miejsce dostępne dla każdego? Niektórzy ludzie stwierdzili aby zrobić firmę której pracownicy będą zabraniali wchodzić nie proszonym gością na ślub. Firma nie tylko stoii przy ślubach.... Równierz może eskortować kogoś etc.
Ochrona bardziej przed PK i lurowaniem. Bardzo dobry sposób aby wspomóc newbe, którzy chcą się przeprowadzić z jednego miasta do drugiego, a boją się iść.
Do cennika mogliby dodać Carlin-Folda, Thais-Fibula, ale to tylko taka sugestia.
Cytuj:
b) Firma organizatorska -Firma taka zajmuje się przygotowywaniem ślubów, wesel, imprez i konwentów klanów/gildi etc. Zarabia nieźle. Na takie firmy najczęściej są przetargi, sam jeden taki raz wygrałem (o przetargach później). Jest pewien szkopół. Czasami po przygotowanej imprezie osoba nie chce zapłacić za przygotowanie i wyposażenie imprezy. Dlatego wtedy przydają się znajomości i postraszenie tej osoby. Jeżeli jest to wysoki lvl to bieżemy zaliczkę. Ale i tak na początku musimy dysponować pełną gotówką.
Jedzenie, fajerwerki(UE+ energy vave, trochę F-bomb i e-bomb i wygląda cudnie), stoły, krzesła, miejsce, tym wszystkim zajmują się takie firmy. Mogą w sumie zarobić u highlv, bo raczej kogoś innego nie będzie na to stać. (Sumy idą w dziesiątki tysięcy gp przy dużych imprezach)

Cytuj:
c)Firma Hotelarska - firmę tą prowadzić mogą tylko Pacce.. Zakładają oni Gildie.. Kupują Guildhaus...i udostępniają Guildhause... ludziom którzy nie są w gildi. Jest to hotel. Kasa to więcej niż za sam pokójbo wtedy nie było by zarobka . Mój żywioł Cennik ustalamy sami ale cena za jeden pokój zostaje...
Tu już trzeba mieć sporą renomę wśród klientów, aby ich skusić. Wiele osób może się bać, ze zabierzecie rzeczy z pokoju.
Cytuj:
d)Firma Runnicza - robiąca runa, może zrzeszać zarówno sorców jak i druidów zależy od runa.. n.p. Hmmm. Przypomne tu znakomitom firme druidów UmakeriaPL straszny przetarg o niom był między trzema osobami na Isarze (między mną równierz ale się szybko wycofałem więc tak jakbym nie brał udziału) te trzy osoby przez przetarg trwający rok nic nie zrobiły i nie wygrały a przez ten czas nikt się firmą nie opiekował i się rozpadła. Dlatego nie życze nagorszemu wrogowi takiego wydatku na marne. Spytacie pewnie dlaczego robić firmę? Przecież samemu można robić runy a później je sprzedawać i nie trzeba się dzielić zyskiem..
Tak ale zysk jest bardzo duży. Na przykład wtedy jeden druid w UhmakeriPL musiał zrobić jeden bp run uhów na dzień a ten został już wcześniej zamówiony... I tak to się kręci.. Jest to najbardziej opłacalna firma ze wszystkich rodzajów mi sie wydaje...
To na tyle tłumaczenia...
Takie firmy to kopalnia złota, o bardzo słabym stropie. Przy dwudziestu druidach i zamówieniach rzędu 80-100bp tygodniowo można naprawdę zbić fortunę, ale raczej tylko na starych światach. Na nowych nie ma aż takiego zapotrzebowania na runy.
Przy cenie 3k/bp uh 220gp idzie na bp+blanki, 2k dla driuda a reszta(780gp) dla szefa. Niby mało, ale 100x780=78000gp tygodniowo.....ciekawe kto powie, ze to mało. Taki interes jest wart zachodu tylko jeżeli jest szansa sprzedać uhy po 2.5k+ za bp.

Może być to niebezpieczne w sytuacji gdy nie nadążamy z tworzeniem run.

Ocena:5/10
Pewne zaskoczenie, bo poradnik sam z siebie jest dobry, ale:
-Błędy: przeżuć przez Worda i będzie dobrze
-Czerwony tekst razi w oczy. Zmień na...Ciemnoniebieski?
-Przy którymś cenniku wkradł ci się emoticon ""
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 17:17   #11
Kurde
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 02 2005

Posty: 10
Król

Ludzie.Dobry pomysl.Zróbmy firme,tyle że rolniczą.Będziemy sprzedawac meat,ham,blueberies,itp. !!!

Ale tak na rozum jedyna firma która moze na dlugi czas to jest firma z tymi domami i paccami.Ale trzeba miec pacc

Dobra chlopaki jaką firme robimy
Kurde jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 17:30   #12
error błąd
Użytkownik Forum
 
error błąd's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Szczecin,Inferna,Ab'dendriel :P
Wiek: 35

Posty: 116
Domyślny

a ja z kolega utworzylismy... HOTEL!!
za 1sqm na 1h placi 100gp (kupilismy gh i teraz kasa przychodzi [my to nazywamy prywatna willa... ale coz ])
on topic: poradnik dobry, ale bledy... grrrrr
__________________
eh... po co mi tibia?:/
postac: fajna
nick: nie powiem
prof: knight
lvl: 8
skille: 72/69
eq:c-armor, c-legs, c-helmet, c-shield, f-axe, BoHy(skad?, ze starej postaci ;])
swiat: pacera
error błąd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 18:42   #13
Gatho Gokhinin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 02 2005
Wiek: 32

Posty: 215
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Pythera
Poziom: 110
Skille: 90/89
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ładny poradnik (jeśli można to nazwać poradnikiem ). Kiedys myślałem nad założeniem firmy, ale nizbyt by mi się to opłacało, nie wiedziałem jak sie do tego zabrać, itp. Przeczytanie tego tekstu zmobilizowało mnie do zdobycia wyższego lv, bo chciałbym założyc firmę ochroniarską
Gatho Gokhinin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 19:45   #14
Averus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2004

Posty: 160
Domyślny

Usuniete. Usuniete. Usuniete.

Ostatnio edytowany przez Averus - 29-07-2009 o 00:41.
Averus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-03-2005, 21:01   #15
Handzior Bartolu
Użytkownik Forum
 
Handzior Bartolu's Avatar
 
Data dołączenia: 26 08 2004
Lokacja: Nieważne
Wiek: 33

Posty: 44
Domyślny

He...całkiem fajny poradnik .Kiedyś z qmplem chcieliśmy zalożyć firme robiąca runy. Wiedzieliśmy że to może być duży zysk, ale pochłaniało by to za dużo czasu i możnabyło sie nie wyrobić...
Ogółem poradnik spox
__________________
Co tu duzo mowic?Klik!

Nie gram juz na Chimerze. Za duzo noobow mnie nekalo :/. Teraz pocinam na Aurerze

Nick: Bartolu'Dragoth
Profesja: Knight
Poziom: 13
Skille: 54/53 (ciagle trenuje)
Magic Level: 4
Swiat: Aurea ()

No i co tu duzo mowic? =\
Handzior Bartolu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2005, 08:10   #16
Colorion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 01 2005
Wiek: 33

Posty: 152
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 110
Skille: 88\84
Poziom mag.: 7
Domyślny

Ekstra poradnik. Wyjaśniłeś wszystko o firmach. Miło się czyta. Niezły pomysł na poradnik. Może sobie firme ochroniarską założę . Fajnie byłoby zalozyć firmę rolniczą(tłum sorców i druidów z create food)
__________________
Proud admin of http://tibia4u.yoyo.pl

Ostatnio edytowany przez Colorion - 05-04-2005 o 08:11.
Colorion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-04-2005, 19:12   #17
dap-galothij
Użytkownik Forum
 
dap-galothij's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 31

Posty: 660
dap-galothij ma numer GG 1502311
Domyślny

jutro przepuszę to przez worda.

a firma łowiąca ryby?
dap-galothij jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2005, 16:00   #18
Van Wojskowy II
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 12 2004

Posty: 51
Domyślny Dzięki

/edit/
(ciach)

Ostatnio edytowany przez Van Wojskowy II - 26-05-2011 o 22:15.
Van Wojskowy II jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2005, 08:55   #19
Takise
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2005
Lokacja: Z daleka od moderatorów
Wiek: 31

Posty: 39
Takise ma numer GG 8019592 Takise ma login Tlenu colobot115
Domyślny

Fajnee!!!!Super poradnik!
Aha mógłbyś dopisać jeszcze firmę kurierską
__________________
http://creaturecology.com/getcard.aspx?ecologist=lodowy%20yoda&creature=PELN Y%20SERWIS - nowe programy cheaterskie wejdzcie nie pozalujecie!!
Takise jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2005, 19:07   #20
Fryteczka
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 02 2005
Wiek: 35

Posty: 76
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Saphira
Poziom: 30
Skille: 76/59
Poziom mag.: 14
Fryteczka ma numer GG 7035056
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Averus
Ludzie takie zabawy sa dla highlvlów, a nie dla 15 lvlowców. Naczytaliście sie pierdół, a teraz macxie podniete, że zrobicie sobie 'firmę'. Niektóre mogą istnieć i całkiem dobrze prosperować, ale jakieś "ochroniarskie' czy 'wyciąganie looterskie" to kompletna głupota! Loot będzie kradziony, a ochrona jak zobaczy wyższy lvl to spieprzy w ciemny las!
Wlasnie przez takich ludzi jak ty zrobilem sobie tutaj konto.Czy wiesz ze np. ja na 30lvl moge miec wieksze plecy niz ty na 80 -,-, dlatego ja firme orchoniarskom moge otworzyc. Topic: Poradnik bardzo fajny, ja osobiscie mam firme z drutami. Jest nas 15 i robimy po 3 bp UH dziennie. Kasa leci ^^
__________________
Me?Huh...
Fryteczka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.


Powered by vBulletin 3