Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-05-2008, 20:22   #1
Vardor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 05 2008

Posty: 3
Domyślny

Witam, mam pewien pomysł na duży update dotyczący nowego expowiska.

Po wprowadzeniu całego Hrodmir z miastem Swargrond cała mapa rozszerzyła się u góry i pozostała wielka północno-wschodnia część Tibii wypełniona tylko oceanem którego na pewno Cipsoft kiedyś zagospodaruje . I wpadłem na pewien pomysł jak można tą znaczną część zagospodarować. Pomysł może być wykonany gdzie indziej jeżeli Cipsoft już pracuje nad nowymi terenami w tamtej części. choć uważam że te tereny były by odpowiednie.

A konkretnie chodzi mi o stworzenie archipelagu , wysp , bądź lepiej całego kontynentu który był by w całości wypełniony dinozaurami . Przedsięwzięcie to jest porównywalne do wprowadzenia Hrodmir bądź Tiguandy . Miał by nazwę np: Dinosauria Land albo DinoLand bądź jakąkolwiek inną która by wskazywała na to że jest to kraina prehistorycznych stworzeń . Tylko na niej występowałyby specjalnie zaprojektowane potwory od najmniejszych jaszczurek , latających dinozaurów które jak pokazuje animacja Wyverny nie trudno było by stworzyć , po giganty o sile i wielkości dorównujące Demonom i Juggernaut`om. Powstało by tam około 20-30 nowych potworów wszystkie oczywiście wzorowane na dinozaurach. Były by one zróżnicowane siłą , szybkością , lootem . Parametrów danych potworów nie będę wymyślał bo to nie ma sensu jeżeli dyskutujemy w ogóle o tak wielkim projekcie , ale jeżeli kogoś ten temat natchnie niech da parę dinozaurów z parametrami . Były by także zróżnicowane wielkością , jedyne grafiki potworów jakie teraz znamy są zaprojektowane w wielkości jednej kratki , dwóch kratek bądź czterech . Największe dinozaury mogły by powstawać w wielkości 2x3 kratek bądź nawet 3x3 czyli 9 kratek . Nie mówcie że to niemożliwe ponieważ jak wiemy Cipsoft ciągle zaskakuje nas nowymi potworami a takie animacje i grafiki są możliwe do opracowania .

Z dostępnością do tej wyspy czy to dla FACC czy to dla PACC to też trudniejsze do opracowania . Może być ten teren cały dla premiowanych graczy , bądź jeżeli będzie to archipelag to mniejsze wyspy dostępne dla FACC a główne dla PACC - tak jak to ma miejsce teraz ze wszystkimi lodowymi wyspami . Choć za pewne i tak będzie wszystko dla PACC .

Jest to niby zwykły pomysł ale także wielki projekt jak już mówiłem dorównujący powstaniu Tiguandy , Hrodmir , bądź pustyni z Ankrahmun . Jednak pomyślcie ile nowych questów mogło by się tam znajdować , ile może nowych itemów wprowadzonych do gry . Na prawdę można z tego zrobić wyspę z paroma dinozaurami , a można stworzyć cały kontynent gdzie będą biegały i latały dinozaury od wielkości jaszczurki do wielkich i silnych Tyranozaurów bądź bardzo wytrzymałych i gigantycznych Sauroposeidonów .


Wiec komentujcie , wymyślajcie dyskutujcie , uważam że pomysł jest dobry choć wielki w realizacji, i nie mówcie że dinozaury nie pasują jak wiemy po Tibii biegają orki z toporami , mówiące cyklopy , mitologiczne minotaury , smoki , gady , dżiny , demony , chodzące ręce i wiele innych wymyślnych stworów .


Bardzo proszę żeby w tym temacie wypowiadały się osoby "normalne" by w kulturalny sposób podjąć dyskusje , i które potrafią skrytykować z zachowaniem zasad moralności...

Ostatnio edytowany przez Vardor - 11-05-2008 o 20:27.
Vardor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-05-2008, 20:33   #2
Matis'Sorc
Użytkownik Forum
 
Matis'Sorc's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2007

Posty: 148
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Nie Nie Nie Nie Nie !!!
To juz lepej Stworzyc wyspe Beholderów
__________________
Ostatnio Otrzymane Ostrzeżenie

Ostatnio Otrzymane Ostrzeżenie
Matis'Sorc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:08   #3
Valisha
Użytkownik Forum
 
Valisha's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 186
Świat: Aurea/Candia
Domyślny

@up
a dlaczego nie?
przydało by się coś nowego... nowe expowiska, tereny, bo na wielu światach wszystko jest pozajmowane.
tak jak autor napisał, mogłoby być to częściowo dla facc - mniejsze wyspy ze słabszymi potworkami.

wg. mnie pomysł b. ciekawy, ale Cipsoft i tak pewnie go nigdy nie wprowadzi...
Valisha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:22   #4
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Pomysł fajny, lecz dużo przykładów można bybyło wymyślać, a i tak tylko Cip Soft wie co zostanie wprowadzone...

Ale pogdybać i pobawić wyobraźnią można...xD
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:29   #5
blackdragon1994
Użytkownik Forum
 
blackdragon1994's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2007
Lokacja: Miechów
Wiek: 29

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 23
Skille: 61/62
Poziom mag.: 4
blackdragon1994 ma numer GG 5483854
Domyślny

Dinozaury zbyt nie pasują , gdyż Tibia jest grą średniowieczną a dinozaury żyły kilka milionów lat temu .

A jakby Cipsoft miałby dodać do update to napewno tylko dla pacc , gdyż więcej by zarobili .
blackdragon1994 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:34   #6
Nefarian aka Rage
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2006

Posty: 51
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 40
Poziom mag.: 37
Domyślny

Pomysł jest ok. Nie wiem tylko czemu tak koniecznie chcesz, żeby owe miejsce miało nazwę wskazującą na potwory, które je zamieszkujące? Równie dobrze Cipsoft mógłby nazwać Venore - swamp city, ankrahmun - pyramid city, Daramę (pustynię) - desert, Tiquandę - po prostu jungle i tak dalej. Bez sensu.

edit:
@up
Masz 100% racji. Średniowiecze to z pewnością epoka minotaurów, mumii, skarabeuszy, smoków i kilku(nastu) innych przykładów potworów...

Ostatnio edytowany przez Nefarian aka Rage - 11-05-2008 o 21:37.
Nefarian aka Rage jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:35   #7
Valisha
Użytkownik Forum
 
Valisha's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 186
Świat: Aurea/Candia
Domyślny

@2up
to w średniowieczu były chodzące dłonie? ;o
Valisha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:38   #8
Patysiak
Zbanowany
 
Patysiak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006

Posty: 636
Stan: Niegrający
Domyślny

A mamuty to może też średniowiecze?

Temat. Osobiście mi taki pomysł oraz coś na wzór dzikiego zachodu też chodził po głowie, kto wie, może cipsoft też na to wpadnie (coś wymyślić muszą)?
Patysiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:43   #9
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Pomysł podoba mi się. Tylko zrobić takie mniejsze dinozaury... 3x3 Oo'
A co do średniowiecza: można zrobić taki zaginiony ląd czy cuś. Niedostępne/prastare krainy, więcej klimatu : ).
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:44   #10
demoninator
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 01 2006

Posty: 402
Stan: Niegrający
Profesja: Brak (Rookgaard)
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nefarian aka Rage Pokaż post

edit:
@up
Masz 100% racji. Średniowiecze to z pewnością epoka minotaurów, mumii, skarabeuszy, smoków i kilku(nastu) innych przykładów potworów...
Nie wydaje mi się żeby w średniowieczu były mumie i skarabeusze

Co do pomysłu. Jeden z lepszych, które wymyślane były. Kiedyś już chciałem o tym napisać ale jakoś nie znalazłem czasu. Jeżeli wam nie pasują do klimatu to czy nie można dorobić np. hmm... jakiegoś NPC czarownika, który chce przenieść się w czasie i po wykonaniu misji jak np. w postmanie można będzie cofać się do prehistorii i jakiś item będzie trzeba nosić cały czas coś jak helmet of the deep. Potworki to nie muszą być same dinozaury, można jaskiniowców dać. Ale znając życie to nie przejdzie ;p
demoninator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 21:49   #11
EdwardMatiz
Użytkownik Forum
 
EdwardMatiz's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2007
Lokacja: 3miasto, Gram: Soldat tibia.pl klan!
Wpisy bloga: 5

Posty: 662
Stan: Niegrający
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 63
Skille: 75/72
Poziom mag.: 5
EdwardMatiz ma numer GG 5507601
Domyślny

Cytuj:
Nie wydaje mi się żeby w średniowieczu były mumie i skarabeusze
Ej no nie gadaj, nie wykryłeś ironi?
EdwardMatiz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 22:13   #12
Nefarian aka Rage
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2006

Posty: 51
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 40
Poziom mag.: 37
Domyślny

sarkazm - złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo
__________________
Wykładowca:
"... statystycznie co trzecia osoba i tak tego nie zalicza za pierwszym podejściem... do trzech odlicz!"
Nefarian aka Rage jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2008, 22:45   #13
Vardor
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 05 2008

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nefarian aka Rage Pokaż post
Pomysł jest ok. Nie wiem tylko czemu tak koniecznie chcesz, żeby owe miejsce miało nazwę wskazującą na potwory, które je zamieszkujące? Równie dobrze Cipsoft mógłby nazwać Venore - swamp city, ankrahmun - pyramid city, Daramę (pustynię) - desert, Tiquandę - po prostu jungle i tak dalej. Bez sensu.

edit:
@up
Masz 100% racji. Średniowiecze to z pewnością epoka minotaurów, mumii, skarabeuszy, smoków i kilku(nastu) innych przykładów potworów...
Oczywiście może być inna nazwa tylko mnie chodziło właśnie o wprowadzenie lądu na którym by były tylko stwory prehistoryczne , dinozauro-podobne więc uważam że nazwa powinna sie raczej kojarzyć z tym wszystkim .

No o tym średniowieczu się nie wypowiem . Jak wiadomo Tibia jest grą bardzo zróżnicowaną jest tu prawie wszystko demoniczne stwory , gady , ptaki , każdy z rodzajów "złych ludzi" - magów , rycerzy , piratów . Więc czemu nie dinozaury . Po za tym pomysł jest bardzo podobny do tego z Quarami - Calassa która jest po prostu krainą podwodnych stworzeń . I one są
zmyślone a dinozaury kiedyś żyły
Vardor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2008, 08:45   #14
Tukan pogromca sebka
Użytkownik Forum
 
Tukan pogromca sebka's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Żory => Osiny ;D
Wiek: 33

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Theos
Świat: Samera
Poziom: 74
Skille: 86/84
Poziom mag.: 7
Tukan pogromca sebka ma numer GG 4215890 Send a message via Skype™ to Tukan pogromca sebka
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez blackdragon1994 Pokaż post
Dinozaury zbyt nie pasują , gdyż Tibia jest grą średniowieczną a dinozaury żyły kilka milionów lat temu .

A to miałeś na myśli,że minotaury chodzą po moim ogródku ? to przecież też coś koło średniowiecza...ja myśle,że autor rzucił super pomysłem ;] teraz tylko ulepszyć i opracować modele tych potworów a potem przetłumaczyć i walnąc na tibia.com żeby wypowiedzieli sie gracze z zagranicy ;> to by było ekstra

pozdro
__________________
Cytuj:
"Tibia daje ogromna wolnosc przy wyborze naszego postepowania.

pozatym jak mowilem wole grafike 2d. jest bardziej przejrzysta niz te wszystkie oczojebne kolorki w innych grach ."
Respect Popieram.
Tukan pogromca sebka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2008, 19:30   #15
Grochh
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dobry pomysl, mi sie te dinozaury podobaja. W tibii mamy juz antyczne potwory jak skarabeusze, mumie, mamuty czy starozytni faraonowie, a z kategorii dinozaurow niema za wiele. Pomysl 3x3 nie uderzyl do mnie, ale to tylko moja opinia. Cala wyspa oczywiscie tylko PACC, ew. jak wspomniales pojedyncze, pomniejsze wyspeki ze slabymi stworami dla FACC. 'Od malych jaszczurek do potworow rownym Demon'om czy Juggernaut'om' cos takiego napisales, i tu sie znow nie zgodze, kontynent ten powinien, w mojej opinii, byc przeznaczony dla graczy z poziomem 20-45, chodz jakis H-lvl'owy quest w podziemiach z silnymi potworami tez nie jest zlym pomyslem.

Ale i tak niema co gdybac, poniewaz szansa ze Cipy dostrzegą czy tez wpadna na ten pomysl jest nie wielka.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-05-2008, 21:03   #16
Prezydent_czuwa
Użytkownik Forum
 
Prezydent_czuwa's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2008
Lokacja: W kancelarii
Wiek: 74

Posty: 166
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Saphera
Poziom: 13
Skille: 9/9
Poziom mag.: 8
Domyślny

tak jak ktoś up napisał: dinozaury nie pasują pod względem czasu występowania.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez skarabeusz323 Pokaż post
twoja mama is assshujoczita ale tylko dla tego bo cie splodzila
Prezydent_czuwa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 00:34   #17
Emcess
Użytkownik Forum
 
Emcess's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,239
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Prezydent_czuwa Pokaż post
tak jak ktoś up napisał: dinozaury nie pasują pod względem czasu występowania.
Ludzie, pomyślcie kurwa, a mumie, faraony, skarabeusze, chodzące ręce, demony, czy elfy pasują? Żal.
__________________
last.fm ; d
NOTKA?
Emcess jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 00:53   #18
Nie_a_ty
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

"Zrupcie wyspe jaszczompuf i szmokuffffff plx "

Yeyeyeyeyeye
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 16:45   #19
Dizzy_Adventurer
Użytkownik Forum
 
Dizzy_Adventurer's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2008
Lokacja: W dupce

Posty: 93
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: Niechcemisie
Świat: Guardia
Poziom: 41
Skille: 71/46
Poziom mag.: 9
Domyślny

Jakiś quest przydałby się tam z tymi "dinosałrami", skoro są jak demce...
__________________
Mam 14 lat.
Dizzy_Adventurer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2008, 16:58   #20
Undeadzik
Użytkownik Forum
 
Undeadzik's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2008
Lokacja: Wrocłaff

Posty: 447
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: ROX
Świat: Menera
Poziom: RLZ
Skille: 999/666
Poziom mag.: 49
Domyślny

Dinozaury nie pasuja bo zyly 70mln. lat temu a tibia to chyba nie tak dawno :d
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prawie_demon Pokaż post
zamierzam porzegnać sie z wzystkimi pedałami i lumpmi ktouzrz oceniali i nie odpaowiadali na moje posty nie zamierzam jurz wiencej pisac ani przeglondac tych wazyh zjebanyh tematów morze za 3 morze 2 powruce ale nie liczie na to bo to forum ma wyskie stenrzenie dałna dowidzenia zjeby leśne huj wam w dupe a to sockers to była poi pomyłka,,i,,
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez smierdzikupa Pokaż post
łał!!!!!!!!

dzisiaj se ide w jaskini i patsze a tam za ścianom taki potwór!!!!!!!
takie zombi!!!!!
jak sie tam doztać????????????????!!!!!!!!!!
Undeadzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin 3