Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 09-06-2005, 23:33   #21
Mefontic
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

zaraz sie dokladniej spytam seera ;p i dam edite
@edit
juz rozumiem o co chodzi w tym bocie
jest tak:
koles ma czerona lub biala czaszke i wymusza na innej osobie atakowanie siebie i wtedy ta osoba ma zlota czaszke i niemoze wejsc do PZ a koles co ma czaszke biala badz czerwona moze go bez problemu zabic...

Ostatnio edytowany przez Mefontic - 09-06-2005 o 23:41.
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-06-2005, 23:39   #22
Rankor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: białystok
Wiek: 32

Posty: 589
Stan: Niegrający
Rankor ma numer GG 2811393
Domyślny

23:38 Luvanton: nie testowalem zadnego programu....
23:40 Leander Armanio: zaatakowales go?
23:40 Luvanton: dokladnie mailem skulla
23:40 Luvanton: tak
23:40 Luvanton: najpierw zaczal go nawalac lynx cyrrus a potem ja
23:40 Luvanton: a wiesz za co ?
23:40 Luvanton: kryzczal hail bringers
23:40 Luvanton: dokladnie mailem skulla

Twoj kolega zginal bez pomocy zadego bota...Luvanton go bil z white skullem... A czemu mial pz locka? Byc moze wczesniej ubil jakiegos rsa ew. white skulla..

Ostatnio edytowany przez Rankor - 09-06-2005 o 23:43.
Rankor jest offline  
stary 09-06-2005, 23:45   #23
Mefontic
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

23:47 Sirithcam on Iridia: krzyczales Hail bringers??
23:47 Seer de'Lionheart: do kogo ?
23:47 Sirithcam on Iridia: czy ty
23:47 Sirithcam on Iridia: kszyczales?
23:47 Seer de'Lionheart: kiedy ?
23:47 Seer de'Lionheart: teraz ?
23:47 Sirithcam on Iridia: w tedy
23:47 Sirithcam on Iridia: jak cie zabijal?
23:48 Seer de'Lionheart: szlem do depo
23:48 Seer de'Lionheart: a jak mnie zabijal
23:48 Seer de'Lionheart: to krzyczalem "I pay" ;/
23:48 Seer de'Lionheart: bo niechcialem expa stracic
23:48 Sirithcam on Iridia: kszyczales??
23:48 Seer de'Lionheart: nieee
23:48 Seer de'Lionheart: niby czemu ?

lol albo seer klamie albo Luvanton ale mi sie zdaje ze Luvanton klamie bo jak sie go dopytywalem to dal mnie ignore -.-
 
stary 09-06-2005, 23:59   #24
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Mefontic, może zanim zaczniesz wymyślać niestworzone rzeczy dokładnie przemyślisz całą sprawę i dowiesz się o czym mówisz? Troszkę wiedzy na temat programistyki i działania protokołu gry by się przydało, zanim zaczniesz komuś wciakać takie bujdy na resorach.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 10-06-2005, 00:05   #25
Mefontic
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

1: lynx cyrrus go nie atakowal -.-
2: nic niekrzyczal
3: czemu niemogl wejsc do PZ jak nikogo nieatakowal??
 
stary 10-06-2005, 00:14   #26
Seeraph
Użytkownik Forum
 
Seeraph's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2005
Lokacja: Pruszków ; /
Wiek: 37

Posty: 36
Seeraph ma numer GG 6476943
Domyślny Niestety ale to prawda -_-

Scorcerer skoro uważasz, że to kłamstwo i "takie coś" nie istnieje, to po jaką cholerę Luvanton kłamie ?!? Niazabiłem nikogo przedtem, grzecznie szłem do depo
nic nie krzycząc. Poza tym kolejnym dowodem na ich kłamstwo jest fakt, że Lynx
Cyrrus mnie nieatakował, i każdy kto chce sprawdzić niech wejdzie na www.tibia.com/community wpisze mój nick ( Seer de'Lionheart ) i tam macie czarno na białym wypisane kto mnie atakował : /

Ad. Jak się okazało, po kolejnych moich rozmowach z samym Luvantonem niesłusznie go oskarżyłem o posiadanie ów bota, za co jeszcze raz przepraszam
Dokładniejsze wyjaśnienia podaje na 8 stronie tej dyskusji...

Ostatnio edytowany przez Seeraph - 11-06-2005 o 23:14.
Seeraph jest offline  
stary 10-06-2005, 00:24   #27
Mefontic
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rankor
Twoj kolega zginal bez pomocy zadego bota...
Seer de'Lionheart niejest moim kolega -.-
poprostu uslyszalem o tym i sie zaciekawilem...

jeszcze 1 zecz czemu Jolcig zginela tak samo jak Seer de'Lionheart??
tyle ze juz jej niebil Luvanton tylko sam Pebuu i dla czego powiedzial do niej "You will be next" i zacza ja atakowac a ona niemogla do swiatyni wejsc??? co??

Ostatnio edytowany przez Mefontic - 10-06-2005 o 00:48.
 
stary 10-06-2005, 01:30   #28
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Cytuj:
Scorcerer skoro uważasz, że to kłamstwo i "takie coś" nie istnieje, to po jaką cholerę Luvanton kłamie ?!? Niazabiłem nikogo przedtem, grzecznie szłem do depo
Mam wytłumaczyć cały proces, czy po prostu uwierzycie że coś takiego jest nie do wykonania jednym programem dostępnym dla mas?
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 10-06-2005, 01:45   #29
Seeraph
Użytkownik Forum
 
Seeraph's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2005
Lokacja: Pruszków ; /
Wiek: 37

Posty: 36
Seeraph ma numer GG 6476943
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $corcerer
Mam wytłumaczyć cały proces, czy po prostu uwierzycie że coś takiego jest nie do wykonania jednym programem dostępnym dla mas?

Więc skoro on niemiał tego programu, po co rzucałby kłamstwa, że krzyczałem rózne rzeczy i że byłem atakowany przez Lynx Cyrrus ?!? Chciał się jakoś obronić, ale wdepnął w jeszcze większe gówno i potwierdził tymi kłamstwami, że posiada takie coś -_-
Poza tym niewiem na jakiej zasadzie to działa, ale nie tylko ja padłem ofiarą tego programu, bo po moim dedzie stałem i przyglądałem się co się stało. On i Pebuu ganiali inne osoby; te starały się uciec do depo czy świątyni, ale na granicy wejścia napotykały na blokadę : /
A jeszcze chciałem dodać, że było to 3 dni temu w poniedziałek. Zaraz po tym zasypałem GM skargami, napisałem kilka e-maili do CIPsoftu i w kolejne dni znowu skargi do GM. Uruchamiam dziś Tibię i co widzę... Update. Przypadek ??
Seeraph jest offline  
stary 10-06-2005, 02:13   #30
YoSHi_DRaGGy
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 10 2004

Posty: 32
Domyślny

OMG ludzie nie doceniacie mocy programistów znających różne środowiska... C++ powa!! W informatyce wszystko jest możliwe. Mówicie nie? To wyobraźcie sobie że żyjecie ~20-30 lat w tył (dokładnie nie pamiętam) i że taki Kevin Mitnick obrabia wasze konto w banku przez telefon. Albo że kogoś tak obrobiono i wy o tym słyszycie pierwszy raz. Pierwsze wrażenie? Bujda. A jednak nie A sama Tibia ma mniej więcej tyle bugów ile wersja 1.0.0.0 Half-Life'a

BTW: Zabijać ludzi można też w inny sposób: otóż przeciętny Jan Kowalski znający podsatwy crackingu używając programu ujawniającego mu IP danego gracza (a coś takiego jest ) może to wykorzystać w ten sposób że podeśle nam trojana np blokującego nam klawiature i myszke - ewentualnie zawieszającego nam kompa na expie podczas battle mode i wtedy gdy nie mamy firewalla to po nas

Więc oto widzicie jest masa sposobów na zrobienie uczciwych graczy w konia. A co do stworzenia tego programu: Podziw gdyż nie każdy programista by umiał wysłać komende do serwera cipów Oo Pozostaje pytanie jak to działa... Myśle że w ten sposób: Oto taki koleś wysyła komende atakującą innego gracza przez komputer ofiary która takiego czegoś jak firewall nie posiada. W każdym bądź razie polecałbym wszystkim instalowanie takowego oprogramowania i uaktualnianie bazy wirusów (jak widzicie moja hipoteza nie przyjmuje bugów w tibii)

BTW2: Imo raczej nie jest to zjawisko na skale masową gdyż po 1: osoba robiaca soft musiała się namęczyć 2: jak komuś udostępnia to nieźle musi dostać za to w łapke ^^

Ostatnio edytowany przez YoSHi_DRaGGy - 10-06-2005 o 02:28.
YoSHi_DRaGGy jest offline  
stary 10-06-2005, 02:36   #31
Seventh Son
Użytkownik forum
 
Seventh Son's Avatar
 
Data dołączenia: 02 02 2005

Posty: 16
Domyślny

@ up
a najwięksi światowi hakerzy nie mają nic do roboty jak tylko siedzą i hakują Tibię żeby zabrać wam chain armor i studded legs. yeah great idea.

@ topic
jak ktoś mi udowodni, że to możliwe to uwierzę. na razie traktuję to na równi z bajerami o solowaniu demonów na 13 lvlu i keyloggerach w myszkach.
Seventh Son jest offline  
stary 10-06-2005, 09:00   #32
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Odnosnie Kevina Mytnicka...Gosc bardzo niewiele hasel lamal, poprostu dzwonil gdzie trzeba, podawalas sie za kogos i dostawal hasla..nie twierdze oczywiscie ze nie umialby, ale faktem jest jak sam przynal w autobiografi ze niewiele hasel lamal. Co do telefonu...nie wiesz jak mialby haslo za jego pomoca zlamac(kurde, klawiatura mi siada, nie moge pytajnika napisac:/)
telefon ma zbyt mala moc oliczeniowa zeby zlamac proste haslo...do lamania bardziej skomplikowanych potrzeba sporej sieci komputerow.

Odnosnie programu...Server CipSoftu nie komputer jakiegos polaczka, ktory nawet firewalla skonfigurowac nie umie. to ze wiele programista umie zrobic, i ze nam wydaje sie to niesamowite nie znaczy ze tak mozna wszytko. Gdyby sie dostal na server CipSoftu i mogl przeprowadzic taka akcje jak opisuje autor postu, moglby z tibia zrobic niemal wszytko, np. ustawic exp za rata rzedu milionu itp. Slowem: NIEMOZLIWE!!!!
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline  
stary 10-06-2005, 10:03   #33
~Stary
Użytkownik Forum
 
~Stary's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005

Posty: 45
Stan: Aktywny gracz
Imię: Zivie
Profesja: Paladin
Gildia: Night Watch
Świat: Trimera
Poziom: 28
Domyślny

omg... Macra i BOTy Sux... Twoi qmple to debile jak cheatuja =p
__________________
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
~Stary jest offline  
stary 10-06-2005, 10:16   #34
emilok
pokrzywa
 
emilok's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: malopolska
Wiek: 37

Posty: 1,772
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Solera
Poziom: 111
Skille: 94/92
Poziom mag.: 7
emilok ma numer GG 8170610 emilok ma login Tlenu emilok@o2.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ~Stary
omg... Macra i BOTy Sux... Twoi qmple to debile jak cheatuja =p
prawda .....
emilok jest offline  
stary 10-06-2005, 10:31   #35
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Seeraph
A jeszcze chciałem dodać, że było to 3 dni temu w poniedziałek. Zaraz po tym zasypałem GM skargami, napisałem kilka e-maili do CIPsoftu i w kolejne dni znowu skargi do GM. Uruchamiam dziś Tibię i co widzę... Update. Przypadek ??
Sam sobie zaprzeczasz - jesli nawet taki bot by istnial tak maly update nic by nie zrobil. Ba - teoretycznie gdyby istnial nie dalo by sie jego unieszkodliwic, bo wg mnie musialby to byc jakis wyrafinowany trojan na kompie ofiray. Ale autor musilby znac sie na protokolach, programowaniu i zabezpieczeniach.


I przestancie rozsiewac takie beznaadziejne klamstwa bez dowodow. Znajdzcie najpierw tego bota, dajcie chociazby mi go przeanalizowac i dopiero wtedy cieszcie sie chwala ze byc moze cos odkryliscie. Bo narazie walicie wale na calego!


Cytuj:
OMG ludzie nie doceniacie mocy programistów znających różne środowiska... C++ powa
Java tez powala... ale hacking to nie samo programowanie. Zwlaszcza teraz.

Cytuj:
Więc skoro on niemiał tego programu, po co rzucałby kłamstwa
Zeby byc slawnym!!!!!

A powaznie - jesli przdstawicie niezbite dowody ze bt istnieje to wam pogratuluje - ale narazie STFU ok?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline  
stary 10-06-2005, 10:44   #36
Seeraph
Użytkownik Forum
 
Seeraph's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2005
Lokacja: Pruszków ; /
Wiek: 37

Posty: 36
Seeraph ma numer GG 6476943
Domyślny OeeeeMGieeeee o.O

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ~Stary
omg... Macra i BOTy Sux... Twoi qmple to debile jak cheatuja =p
Jeśteście jak przeciwnicy Kopernika: "Ziemia jest okrągła? To niemożliwe!!"
Właśnie dlatego zabieram głos w tej dyskusji ponieważ jak do tej pory nieużywam i niemam zamiaru używać żadnych programów, makr itd, niewchodziłem na żadne strony z darmowym pacciem itd. Po prostu od początku gry w Tibię gram jak najbardziej uczciwie a tu takie coś : / Po drugie nie byli to moi koledzy czy koleżanki tylko przypadkowi "ganiani" przez nich ludzie, których to dla upewnienia się, dopytywałem czy wystąpiła u nich taka sama sytuacja jak u mnie.
I wydaje mi się, że wcale nietrzeba robić tu jakichś poważnych wtargnięć do komputera innego użytkownika lub na serwer, być może wystarczy odpowiednia edycja i wprowadzenie odpowiednich wartości w którymś z własnych plików (np. w tibia.cfg) lub odpowiednie oskryptowanie tego pliku.
PS. Więc co według was się stało ? To wszystko mi i paru innym osobom się przyśniło ?!? Niepotraficie wytłumaczyć tego "zjawiska", bo nigdy się z nim nie spotkaliście, więc w najzwyklejszy sposób mówicie "To niemożliwe" :-|

Ostatnio edytowany przez Seeraph - 10-06-2005 o 11:11.
Seeraph jest offline  
stary 10-06-2005, 11:15   #37
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Cytuj:
W informatyce wszystko jest możliwe. Mówicie nie? To wyobraźcie sobie że żyjecie ~20-30 lat w tył (dokładnie nie pamiętam) i że taki Kevin Mitnick obrabia wasze konto w banku przez telefon.
To akurat nie ma nic wspólnego z informatyką.
Cytuj:
Albo że kogoś tak obrobiono i wy o tym słyszycie pierwszy raz.
Są rzeczy prawdopodobne, i niemożliwe. Używając Inżynierii Socjologicznej (Socjotechniki) Wiele rzeczy jest możliwych. Taki bot - nie.
Cytuj:
A sama Tibia ma mniej więcej tyle bugów ile wersja 1.0.0.0 Half-Life'a
Podaj 5 (słownie: pięć) błędów oprócz tego z teleportem.
Cytuj:
używając programu ujawniającego mu IP danego gracza (a coś takiego jest )
Tak? To pokaż.
Cytuj:
wtedy gdy nie mamy firewalla to po nas
Coż chyba za pardzo wierzyż firewallom. Pamiętaj, że jasłabszym ogniwem każdego zabezpieczenia jest człowiek.
Cytuj:
Oto taki koleś wysyła komende atakującą innego gracza przez komputer ofiary która takiego czegoś jak firewall nie posiada.
Jasne, co to dla niego. Walić to, że nie mamy adresu IP, po co - wystarczy wpisac swiat i nick gracza i protokol IP sam znajdzie kompa o ktory nam chodzi, chocby byl za NATem. Dowiedziałeś się o czym mówisz?
Cytuj:
Jeśteście jak przeciwnicy Kopernika: "Ziemia jest okrągła? To niemożliwe!!"
A ty jesteś jak panie a Archeo ("Seksmisja") - "Kopernik też była kobietą!"

Tak przy okazji: skąd masz sieć? kafejka, sieć osiedlowa, kablówka, neozdrada?
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 10-06-2005, 11:27   #38
Seeraph
Użytkownik Forum
 
Seeraph's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2005
Lokacja: Pruszków ; /
Wiek: 37

Posty: 36
Seeraph ma numer GG 6476943
Domyślny Znowu to samo Scorcerer O.o

Scorcerer, niebęde się wdawał z tobą w polemikę ponieważ oczekuje tu postów ludzi, którzy się znają na rzeczy i są w stanie pomóc , ew. ludzi, którzy spotkali się z podobnymi przypadkami, a ty cały czas zaprzeczasz faktom i używasz wszelkiej maści argumentów, o których sam niejesteś przekonany, aby udowodnić, że "takie coś" (nienazywam tego, botem, makrem itd. ponieważ niewiem co to jest, być może odpowiedni skrypt zaimplementowany na którymś z plików) nieistnieje i już. Niebęde wskazywał również błędów w twojej wypowiedzi bo to nie ma sensu, ale niestety, wszystko jest możliwe i wszystko da się zrobić.
"Niemożliwe" jest jedynie barierą stawianą przez człowieka, w tym wypadku ty starasz się wmówić co jest możliwe, a co nie...

Ostatnio edytowany przez Seeraph - 10-06-2005 o 12:43.
Seeraph jest offline  
stary 10-06-2005, 11:35   #39
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Seeraph
Scorcerer, niebęde się wdawał z tobą w polemikę ponieważ oczekuje tu postów ludzi, którzy się znają na rzeczy i są w stanie pomóc
Hmm... Scor zna sie na rzeczy. Ja - skoro studjuje inforrmatyke pewnie tez znam sie na rzeczy. I stwierdzam,, ze to bujda. Nie strasz dzieciakow.

Cytuj:
używasz wszelkiej maści argumentów, o których sam niejesteś przekonany, aby udowodnić, że "takie coś" (nienazywam tego, botem, makrem itd. ponieważ niewiem co to jest, być może odpowiedni skrypt zaimplementowany na którymś z plików) nieistnieje i już.
To co powiedzial Scor to akurat sa FAKTY. A nie jakies domysly - czego nie mozna powiedziec o twoich wypowiedziach.

A co z tymi piecioma bugami? Wymienisz je skoro jest ich tak duzo? Czy poprostyu nie masz pojecia?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline  
stary 10-06-2005, 11:51   #40
Seeraph
Użytkownik Forum
 
Seeraph's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2005
Lokacja: Pruszków ; /
Wiek: 37

Posty: 36
Seeraph ma numer GG 6476943
Domyślny To jak wyjaśnicie to, co się stało ???

Hmmmm, czyli dalej twierdzicie, że to co mi się przytrafiło to tylko moje urojenia.
(czytaliście wypowiedź Sargoro ??). Może i moja hipoteza jest błędna ale fakt jest faktem, że coś takiego się przytrafiło i nietylko mnie, a także nietylko na moim serwerze. Więc skoro znacie się na rzeczy to czemu niepodacie jakichś alternatywnych hipotez co to mogło być ?!? A może niejesteście tacy twórczy oraz obeznani i niepotraficie rozwiązywać problemów dotąd nienapotkanych...?
__________________
Są na świecie rzeczy, które się nawet fizjologom nie śniły

Ostatnio edytowany przez Seeraph - 10-06-2005 o 11:55.
Seeraph jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.


Powered by vBulletin 3