Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 09-06-2010, 09:14   #2481
Frapper
Użytkownik Forum
 
Frapper's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Funreal World
Wiek: 32
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,580
Frapper ma numer GG 1002880
Domyślny

sell pp 3k gold, kk?= D
__________________

http://mroziak.blogspot.com/
Pierwszy uzytkownik ktory reportuje wlasne posty.

<Tompior> ale najlepsze z kont evana
<Tompior> Rothes_pompowacz_arbuzuw
Frapper jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 09-06-2010, 09:33   #2482
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

A ja mam pytanie. Bo w pewnym priest guide przeczytałem, że do levelowania wziąć sobie profesje gatheringowe (skinning + mining/herbalism), a na 80 zmienić na jewelcrafting i blacksmithing. Czy ma sens levelowanie profki zupełnie od nowa? Toż to dziwne i nielogiczne jest ;x
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 09:56   #2483
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
A ja mam pytanie. Bo w pewnym priest guide przeczytałem, że do levelowania wziąć sobie profesje gatheringowe (skinning + mining/herbalism), a na 80 zmienić na jewelcrafting i blacksmithing. Czy ma sens levelowanie profki zupełnie od nowa? Toż to dziwne i nielogiczne jest ;x
Nie. Przy obecnych cenach bardziej się opłaca mieć 1 gathering i 1 crafting profkę. Ze względu na stare matsy, które praktycznie nie pojawiają się już na AH, a ich cena jest przeokrutna. Więc to samo co zarobisz, ewentualnie będziesz musiał kupić, co nie ma sensu. No i jeśli okaże się, że do zużycia masz więcej niż wyfarmiłeś i sprzedałeś to dokładasz do interesu, zamiast dofarmić.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 12:51   #2484
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Nie. Przy obecnych cenach bardziej się opłaca mieć 1 gathering i 1 crafting profkę. Ze względu na stare matsy, które praktycznie nie pojawiają się już na AH, a ich cena jest przeokrutna. Więc to samo co zarobisz, ewentualnie będziesz musiał kupić, co nie ma sensu. No i jeśli okaże się, że do zużycia masz więcej niż wyfarmiłeś i sprzedałeś to dokładasz do interesu, zamiast dofarmić.
Dziwne, ja mam BS + JC i mimo kilkudziesięciu wipom na LK hc wciąż mi kasy przybywa (a robię 9 daily dziennie) o.o Nie mówiąc o flaskach i jedzeniu i reagentach. Trzeba umieć

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tibijczyk222 Pokaż post
Jak szybko zarobić dużą sumę golda(chcę legi i buty 264ilvl crafted) , nie mam żadnych profesji ,które miałbym wylevelować?
Rofl, najlepiej to czekaj aż Bóg na ciebie golda ześle... To tak jakby powiedzieć "jak szybko zbudować dom, nie mam żadnych materiałów".

@down: H ci w D.

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 09-06-2010 o 13:27.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 13:07   #2485
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Jak jak będę potrzebował kasy to napiszę do sorbeta "daj 1000g" : ///
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 13:37   #2486
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Dziwne, ja mam BS + JC i mimo kilkudziesięciu wipom na LK hc wciąż mi kasy przybywa (a robię 9 daily dziennie) o.o Nie mówiąc o flaskach i jedzeniu i reagentach. Trzeba umieć
Ja mam Tailora/JC. Jednak Wrd pytał o opłacalność brania samych gatheringów na levelowanie, po to by na 80 zamienić je na crafting profesje. A to się nie opłaca.
Zaś co do kasy - daily nie robie w ogóle.
Mam na maxa JC, tailora, alchemika, inskrypcjonera, BSa (no 441), herbala, minera. I też nie mam problemów z kasą . Teraz sobie leveluje jeszcze (naraz) drugiego JC, 2 tailorów i enchantera. A potem dobije pewnie inżyniera, skinnera i LW.
I jeśli chodzi o levelowanie profesji od 0 to trochę już się o tym dowiedziałem. I to na 3 serwerach nie na 1. I lepiej jest do levelowania wziąć jeden crafting, który chcesz mieć na 80. a jak chcesz mieć 2* crafter to najlepiej załóż sobie gatherera
Cytuj:
Jak jak będę potrzebował kasy to napiszę do sorbeta "daj 1000g" : ///
Jak ja mam mniej niż 10k golda, to się biedny czuje (I teraz się właśnie tak czuje, bo przez to levelowanie profek troche kasy mi odpłynęło xD)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 13:51   #2487
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Ta, ja też się biedny czuje kiedy zakładam chara na nowym serwerze i nim lvluje : p
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 15:27   #2488
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Mi tam kasy nie zabraknie z jednego fajnego powodu - mam bogatego kumpla 36k atm + 2 hilty (zastanawia się, czy sprzedać czy zrobić quest), trochę nie dziwota skoro ma 10x 80 leveli na serwerze. Najwięcej zarobił właśnie na primordialach, kiedy były warte jeszcze 2k.

Poza tym powiedzmy sobie szczerze - na co teraz gold jest potrzebny? 3 rzeczy: prepaid (jak nie masz kasy), mounty i pety.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 15:41   #2489
Tibijczyk222
Użytkownik Forum
 
Tibijczyk222's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 546
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

No wiesz ja bym chciał sobie kupić
http://www.wowhead.com/item=49890
http://www.wowhead.com/item=49891


Są one drogie na moim serwie , przynajmniej jak na moje fundusze , 8k golda za legi i z 5-6 za buty.

Cytuj:
Rofl, najlepiej to czekaj aż Bóg na ciebie golda ześle... To tak jakby powiedzieć "jak szybko zbudować dom, nie mam żadnych materiałów".
Powiedziałem ,że nie mam profesji i pytam się które miałbym wylevelować aby tego golda szybko zdobyć :S
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
wiec czemu jest w języku Polskim a w nazwie po kropce jest .pl ?
żydowska była by po hebrajsku (czy jaki oni tam maja) a po kropce było by .żydy , .jude czy coś tam.

Ostatnio edytowany przez Tibijczyk222 - 09-06-2010 o 15:43.
Tibijczyk222 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 16:12   #2490
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Powiedziałem ,że nie mam profesji i pytam się które miałbym wylevelować aby tego golda szybko zdobyć :S
A ja ci powiedziałem, że poza AH control (które jest trudne + pod koniec WotLKa nieopłacalne) nie ma takiej opcji
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 16:33   #2491
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
A ja ci powiedziałem, że poza AH control (które jest trudne + pod koniec WotLKa nieopłacalne) nie ma takiej opcji
To zależy. Ja swego czasu mając mining + JC, farmiłem skałki 4 godziny i miałem z tego 2,5k. Oczywiście wszystko zależy od szczęścia (titaniumy i rozdrabnianie), ale też od cen epic gemów i od tego czy masz czas i nie nudzi cie taka farma.

Jest też inny sposób - wylevelować nową postać. Mając boe, w OL i NR wchodzi łącznie jakieś 4k golda.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2010, 16:38   #2492
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Najlepsza kasa jest z lvlowania DK z heirlomami. Od 55 do 80 robiąc wszystkie q po drodze (bo nie każdą klasą się da, a DK tylko dungeonów nie wysolujesz) idzie zarobić ponad 20k na czysto.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 00:17   #2493
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Najlepsza kasa jest z lvlowania DK z heirlomami. Od 55 do 80 robiąc wszystkie q po drodze (bo nie każdą klasą się da, a DK tylko dungeonów nie wysolujesz) idzie zarobić ponad 20k na czysto.
20k na czysto jestem w stanie zarobić mając na maxa profesje w ciągu 20-30h gry (czyli o wiele mniej, niż trwa levelowanie DK )

edit:
A tak btw to gdzie ty widzisz tam 20k? Ja widze z 10 ;P
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.

Ostatnio edytowany przez eerion - 10-06-2010 o 00:45.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 10:56   #2494
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Co wy pierd'licie, jakie 20k, jakie 10k? Po pierwsze, nie zapominajmy o skillach, które potem kosztują 14-18g i nie zapominajmy o flying mouncie i cold weather flying, które pewnie byście kupili, żeby zaoszczędzić czas. Nawet 10k to gruba przesada.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 11:32   #2495
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Co wy pierd'licie, jakie 20k, jakie 10k? Po pierwsze, nie zapominajmy o skillach, które potem kosztują 14-18g i nie zapominajmy o flying mouncie i cold weather flying, które pewnie byście kupili, żeby zaoszczędzić czas. Nawet 10k to gruba przesada.
Robiąc q z outlandu jesteś w stanie zarobić na latajke zwykłą. I chyba na northern flying (mam 64 lvl i już mimo ciśnięcia profek, itd mam 500g po wszystkich skilach).
A weź pod uwagę, że jakbym miał mining/skinning czy coś podobnego to zamiast 500g bym miał spokojnie z 2 klocki, bo ludzie z AH rzeczy kupują na profki zamiast farmić (bo im się bardziej opłaca sfarmić np. 50 flasków, sprzedać i kupić ory z outlandu). W northrendzie to tak samo. Z samych questów i mimo kupienia skili będziesz mieć 5-6k na 80 lvlu. Jeśli dodasz do tego profkę wyjdzie o wiele więcej. 20k może i by było, ale już zbyt długo jest dodatek - nie ma takich cen
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 17:47   #2496
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

W sumie na DK zarobiłem około 35k złota. Około 2/3 to było z lvlowania, reszta z późniejszej profesji. Samo Icecrown to jest 5k złota. A ile funu daje zrobienie całego questa z dzieciakiem.

Co do farmienia to:
a) nie farmię na top end materiałach tylko na takich jak mithrill (dużo szybciej i dużo droższe).
b) Farma jest NUDNA. O wiele więcej zabawy daje questowanie.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 18:03   #2497
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

O czym rozmawiamy? co to jest DK? Ktoś jest w ciąży?
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 18:28   #2498
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Pończuś, pomyliłeś chyba levelowanie z wbiciem 80 lev jak najszybciej poprzez pvp / random dungeon, a następnie zrobienie wszystkich questów w całym NR. Tak, wtedy możliwe jest zdobycie dużych sum. Ale gdyby 35k było tak łatwo dostępne, jak mówisz, to widywalibyśmy mase afkerów na tundra traveller's mamutach w dalaranie. Gold jest łatwo dostępny, ale bez przesady.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 18:30   #2499
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Poza tym powiedzmy sobie szczerze - na co teraz gold jest potrzebny? 3 rzeczy: prepaid (jak nie masz kasy)
Ee? A to nie jest czasami, no wiecie.. lewe? Blizz się nie kapnie? :D
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-06-2010, 19:08   #2500
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Ee? A to nie jest czasami, no wiecie.. lewe? Blizz się nie kapnie?
Czego Blizz nie widzi, to go nie zaboli
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 4 (zarejestrowanych: 0, gości: 4)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:43.


Powered by vBulletin 3