Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-04-2005, 12:18   #1
Pan xxx
Użytkownik forum
 
Pan xxx's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2005
Lokacja: Bialystok

Posty: 25
Żarówka Najczęsztsze pytanie ,,sword, axe czy club"

Przeszukując dział Broń i przedmioty, najcześciej pojawiało się pytanie ,,Co wybrać sword, axe czy club???" ,więc chciałbym zamieścić te wszystkie porady w jednym miejscu.

#swordy (miecze) to chyba najczęściej używane bronie w tibii przez rycerzy) Mają duży atak, a niektóre ogromną obrone (bright sword 36/30). Jednak coś za coś. Swordy charakteryzują się dużą ceną (na nowo powstałym świecie ciężko mieć bright/giant sworda) Używane przede wszystkim przez knightów. Rycerz ze skillami 80/80 4m levelem X levelem, bright swordem oraz dobrym ekwipunkiem jest jak czołg, nie do zniszczenia. Dodatkowo chcąc pohuntować samemu mamy dwuręczny giant sword. Dla druidów i sorców nie polecałbym swordów (choć bogaty druid/sorc powiniem zaopatrzyć się w bright sworda)
Dodatkowo gdyby ktoś wykonał Anihilatora to ma Magic Sworda.

#axe (topory) broń mająca większy atak niż obronę. Zazwyczaj dość ciężkie, używane tak jak swordy, często przez knightów (Anihilator-Stonecutter Axe), cieszące się wśród druidów/sorców. Ich cena jest średnia (na moim świecie Fire Axe chodzi 8k).Jednak nie polecałbym axów druidom/sorcom, ponieważ ich zdolność obrony jest znikoma, a axe to czysta siła ataku. Dobrze wyszkolony rycerz (skille 75/75) z Dragon Lance może spokojnie expić na Dragonach, Lord Dragonach (w broni dwuręcznej chodzi o jak największy atak,a Dl ma najwięcej, bodajrze 47)

#club (maczuga) broń typowa dla postaci magicznych. Tania, lekka i najsłabsza (chodz Dragon Hamer a w przyszłości Skull Staf to też rzeź) Nie opłacalna dla knightów (brak cluba w Anihilatorze oraz słaby War Hamer). Cluby to bronie najczęsciej spotykane u druidów/sorców. Ich cena w porównaniu z innymi: Skull Staf 5k, Fire Axe 8k, Bright Sword 15k (ceny są orientacyjne)

Mam nadzieję, że moj temat przyda się niedoświadczonym graczom i zmaleje ilość pytań "sword, axe czy club. Moje wiadomości mogą być niedoskonałe więc nie krytykujcie za ostro. Pozdro dla wszystkich ziomów z Amery

Ostatnio edytowany przez Pan xxx - 21-04-2005 o 15:37.
Pan xxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-04-2005, 12:32   #2
8ukmacher
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 03 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 36
Stan: Na emeryturze
Imię: Magic Kucz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Obsidia
Poziom: 29
Poziom mag.: 39
Domyślny

nie wiem czy to tak specjalnie czy nie ale nie stonkater axe tylko Stonecutter Axe a tak ogolnie to nawet nawet
__________________
Pozdrawiam
8ukmacher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 13:14   #3
Gobod
Użytkownik forum
 
Gobod's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 19
Domyślny

War hammer - no nie wiem czy taki cienki (atk: 45 def: 10).
Acha, czasami zajrzyj do słownika.
Gobod jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 14:14   #4
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

GS 46/20, DL 47/12 (?), WH 45/10 - What's a difference.

Coraz więcej knightów używa Clubów, widać CIPSoft się poważnie wziął za młoty, być może niektóre z nowo dodanych będą dostępne w Questach =]
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 17:35   #5
Silo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gobod
War hammer - no nie wiem czy taki cienki (atk: 45 def: 10).
Acha, czasami zajrzyj do słownika.
Nom, przydałoby ci sie zajrzeć do słownika Nie pisze sie "acha" tylko "aha".
  Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 17:45   #6
Haxxel
Użytkownik Forum
 
Haxxel's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Oj daleko, lepiej żebyś nie wiedział xP
Wiek: 34

Posty: 60
Wyślij wiadomość przez ICQ do Haxxel Haxxel ma numer GG 4627032 Haxxel ma login Tlenu haxxel Adres Jabbera do Haxxel
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Silo
Nom, przydałoby ci sie zajrzeć do słownika Nie pisze sie "acha" tylko "aha".
Miodek mówi że pisze sie "Acha" Chociaż moja nauczycielka sie ze mną kłuciła ale mam ją dalekooooo....
__________________
"Królestwo Polskie odtąd zniesione będzie na zawsze i należy zlikwidować wszystko , co by przypominało jego istnienie."

Czego słucham?
Haxxel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 17:58   #7
OGEST
Użytkownik Forum
 
OGEST's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2004
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 33

Posty: 32
Stan: Na emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: Doom Brigade
Domyślny

Jeśli uzywasz tarczy, to niema znaczenia, czy Twoja broń ma 30 czy 15 def. Ale jeśli używasz dwuręcznej zabawki, to def ma duże znaczenie.

Prawdziwy knight walczy swordami, drwale walczą axami
OGEST jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 18:26   #8
krzysiek krzysiek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2005
Wiek: 34

Posty: 48
Domyślny

A kto walczy clubami


P.S.
nie mów że nooby bo ja wale skull stafem hehe
__________________
Profesja : KnigHt
Lv: 52
Mlvl: 5
SkiLlS : 76/74

Keylogger tu, keylogger tam
Keylogger wciąż przeszkadza nam

ale ze mnie poeta
krzysiek krzysiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 18:34   #9
adius91
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2005

Posty: 13
Domyślny

Na moim świecie Arcania to f axe schodzi tak okolo 40k a bright sword okolo 20k, a dragon lance~90k giant sword~60k więc axe mogą być droższe od swordów na nowszych światach
adius91 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 18:47   #10
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OGEST
Jeśli uzywasz tarczy, to niema znaczenia, czy Twoja broń ma 30 czy 15 def. Ale jeśli używasz dwuręcznej zabawki, to def ma duże znaczenie.

Prawdziwy knight walczy swordami, drwale walczą axami

To właściwie po co broniom dwuręcznym def, skoro i tak prawie wiadomo że bedzie sięużywało tarczy??O_O


ON@toppic;
Należy jeszcze dodać że to gra fantasy, działać ona powinna na wyobraźnie...
Wg. Mnie topory są ładniejsze ^^ (To moje zdanie)
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 21:10   #11
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Venderer
To właściwie po co broniom dwuręcznym def, skoro i tak prawie wiadomo że bedzie sięużywało tarczy??O_O
Chyba chodziło Ci o jednoręczne =] Dwuręcznym potrzebny jest def, aby zblokować cios. To samo się tyczy jednoręcznych, ale gdy nie używasz tarczy. Logiczne - gdyby ktoś np. w RL walczył na miecze i posiadał tarczę, blokowałby ciosy głównie tarczą. Jeżeli nie posiadasz tarczy to co ? A? Blokujesz mieczem! Tadaaaam!

Cytuj:
A kto walczy clubami
Clubami walczą potężni barbar..tfu..rycerze, którzy chcą pokazać swą siłę! =P
Ależ ja jestem skromny. Wcale nie widać, że używam clubów, ne ? =]
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 21:11   #12
Pan xxx
Użytkownik forum
 
Pan xxx's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2005
Lokacja: Bialystok

Posty: 25
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adius91
Na moim świecie Arcania to f axe schodzi tak okolo 40k a bright sword okolo 20k, a dragon lance~90k giant sword~60k więc axe mogą być droższe od swordów na nowszych światach
To chyba nierealne. W takiej sytuacji to chyba każdy szkoli się w swordach!!!
Pan xxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 21:20   #13
Tomek Damcirade
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 03 2005
Lokacja: Gizycko
Wiek: 35

Posty: 22
Domyślny

Axe maja troszke wiekszy atak niz swordy (nie mówie o SoV ktorego i tak wiekszosc z was ie bedzie miala) a def swordow nic wa nie pomoze jak macie tarcze z wiekszym def niz sword.Dl ma mniej defa niz Gs to prawda ale te bronie uzywa sie na magiczne stwoki w ktorych def g*** wam pomoze
Tomek Damcirade jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2005, 22:16   #14
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Na nowych światach toporki prawie zawsze są nieco droższe od mieczy.
Sam używam moim knightem akurat cluba, i uważam, że wcale tak źle nie wybrałem.
najmniejszy def w warhammerze? Hmm. I tak bronią 2-ręczną wali się na full-ataku, więc różnica jest bardzo niewielka.
Brak odpowiedniej broni w annihilatorze? Hoho, zanim ja zrobię 100 poziom, to pewnie jeszcze kilka update'ów będzie conajmniej, więc do tego czasu być może już będzie TH w jakimś queście.
mały def broni 2-ręcznych? I tak mam tarczę, więc raczej def broni się nie liczy (no chyba, że ktoś na hunty z wooden shieldem chodzi )
A'propos expienia z dragon lancą na DLach... hie hie. Spróbuj. Ciekawe, czy przy wymienionych przez ciebie skillach uda ci się DLa zabić tracąc mniej, niż 10 bp uhów Kumpel niedawno próbował przy skillu 84, i ze sword ringiem na palcu (czyli wsumie 88) (Giantsword), i mówi, że trafia (wogóle trafia, nie zabija!) średnio raz na 4 uhy Jeśli tylko jednak w tamie jest ktokolwiek, kto atakuje DLa (nawet HMMami) to hity wchodzą już dużo częściej. A jeśli chodzi o zielone, to przy moim 8x skilla też raczej słabo by mi się expiło. To znaczy expiło by się nieźle, ale na pewno UHy by się nie zwróciły. Trza jednak mieć dobrą broń 1-ręczną (4x/5x ataku) i tarczę.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!

Ostatnio edytowany przez MatKus - 17-04-2005 o 22:17.
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2005, 19:39   #15
Pan xxx
Użytkownik forum
 
Pan xxx's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2005
Lokacja: Bialystok

Posty: 25
Domyślny

W broni dwuręcznej lepiej mieć trochę więcej defa, chodz różnica jest bardzo niewielka, jadnak dla mnie ma znaczenie czy strace 40 czy 45. Do perfescji dochodzi się szczegółami

Ostatnio edytowany przez Pan xxx - 18-04-2005 o 19:40.
Pan xxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2005, 20:08   #16
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
Na nowych światach toporki prawie zawsze są nieco droższe od mieczy.
Sam używam moim knightem akurat cluba, i uważam, że wcale tak źle nie wybrałem.
najmniejszy def w warhammerze? Hmm. I tak bronią 2-ręczną wali się na full-ataku, więc różnica jest bardzo niewielka.
Brak odpowiedniej broni w annihilatorze? Hoho, zanim ja zrobię 100 poziom, to pewnie jeszcze kilka update'ów będzie conajmniej, więc do tego czasu być może już będzie TH w jakimś queście.
mały def broni 2-ręcznych? I tak mam tarczę, więc raczej def broni się nie liczy (no chyba, że ktoś na hunty z wooden shieldem chodzi )
A'propos expienia z dragon lancą na DLach... hie hie. Spróbuj. Ciekawe, czy przy wymienionych przez ciebie skillach uda ci się DLa zabić tracąc mniej, niż 10 bp uhów Kumpel niedawno próbował przy skillu 84, i ze sword ringiem na palcu (czyli wsumie 88) (Giantsword), i mówi, że trafia (wogóle trafia, nie zabija!) średnio raz na 4 uhy Jeśli tylko jednak w tamie jest ktokolwiek, kto atakuje DLa (nawet HMMami) to hity wchodzą już dużo częściej. A jeśli chodzi o zielone, to przy moim 8x skilla też raczej słabo by mi się expiło. To znaczy expiło by się nieźle, ale na pewno UHy by się nie zwróciły. Trza jednak mieć dobrą broń 1-ręczną (4x/5x ataku) i tarczę.
Trafia raz na 4 uhy ? To idzie mu 4 bp na jednego ?
O dziwo mi na okolo 83~ axe +ring szlo bp na jednego. Solo zabilem ich ze 4... Malutko, ale wystarczy, zeby sie z tobą klucic
A co do expienia na dragach i calej reszcie masz racje
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2005, 20:16   #17
Venderer
Użytkownik Forum
 
Venderer's Avatar
 
Data dołączenia: 04 09 2004
Lokacja: Between Heaven & Hell

Posty: 751
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Adaras
To samo się tyczy jednoręcznych, ale gdy nie używasz tarczy. Logiczne - gdyby ktoś np. w RL walczył na miecze i posiadał tarczę, blokowałby ciosy głównie tarczą. Jeżeli nie posiadasz tarczy to co ? A? Blokujesz mieczem! Tadaaaam!
Czyli jeśli mam skille (powiedzmy) 80 w axe i 80 w sword i mam do wyboru jakąs tarcze (np. demon shield obrona więcej niż 30) i jeszcze do wyboru Bright Sworda i Fire Axe, to lepiej jest wybrać Fire AXE??? Skoro def broni się nie liczy jeśli tarcza jest lepsza to te 30 defa od bright swodra nic nie pomoże???

Troche tego nie kumam..... Chodzi mi oto że jeśli uzwyam dobre tacrzy to def broni ednoręcznej wogule się nie liczy???


kurde troche się rozpisałem ale sry
__________________
"Non mortem timemus, sed cogitationem mortis" - Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci. Seneka
Venderer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2005, 20:48   #18
Thimburd
Użytkownik Forum
 
Thimburd's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2004
Lokacja: Odległa Galaktyka
Wiek: 34

Posty: 743
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 103
Poziom mag.: 60
Thimburd ma numer GG 8659724
Domyślny

E? Mi się zawsze wydawało, że obrona broni i tarczy się sumuje. Bo tak jest.

Ja osobiście moim nowym knightem preferuje axe. Wydają się lepsze. Club dla knighta to szajs. Nie polecam. A miecze? Hm... nad wyborem co jest lepsze - miecz/topór - można by polemizować.
__________________
..: May the Force be with You! :..
Thimburd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2005, 17:18   #19
DirtyMike
Użytkownik forum
 
DirtyMike's Avatar
 
Data dołączenia: 19 04 2005

Posty: 9
Domyślny

Moim zdaniem najlepszy jest miecz, jako że jestem knight wydaje mi się ze jest dla tej rangi najlepszą bronią
DirtyMike jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2005, 17:44   #20
XXXOOO
Użytkownik forum
 
XXXOOO's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2004
Lokacja: Trimera -> Venore

Posty: 17
XXXOOO ma numer GG 4530525
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez krzysiek krzysiek
A kto walczy clubami


P.S.
nie mów że nooby bo ja wale skull stafem hehe
Cluby dobre dla sorców/druidów ?? Hmm... tu bym polenizował.... Ja walczyłem clubem i się przerzuciłem na swordy (na dobre mi to nie wyszło). Kłopot w tym, że swordy są DROGIE. Ale taki np. 15-16lvl sorc może sobie pozwolić na fs, który w przybliżeniu kosztuje 5k. I powiem tak - mój kumpel wymiata swordami (15lvl druida, 15 w swordzie)
XXXOOO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:43.


Powered by vBulletin 3