Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 04-08-2009, 02:50   #1201
Therus Mroczny
Użytkownik Forum
 
Therus Mroczny's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 32

Posty: 86
Therus Mroczny ma numer GG 3559475
Domyślny

Trudno powiedzieć co człowiek myśli, jak nie myśli
__________________
Wow <3
Therus Mroczny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 04-08-2009, 08:43   #1202
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Nie obchodzi mnie, co ludzie biorą lub nie. Obchodzi mnie, co myślą.
Nie możesz narzucać ludziom swego zdania. Mnie też irytuje fakt, iż palaczy marihuany bądź "niedzielnych narkomanów" nazywa się ćpunami.. W najgorszym tego słowa znaczeniu. Nie mamy większego wpływu na to.

@Spaaaj

Doświadczenie jest ważne ale... Musze być mistrzem samby by widzieć kto tańczy kiepsko a kto jest pro?i
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 11:30   #1203
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Nie możesz narzucać ludziom swego zdania.
Co to znaczy narzucać? Przekonywanie i podawanie argumentów to jest narzucanie? Ludzie nie rodzą się ze swoimi przekonaniami, nabywają je w trakcie życia i mogą zmieniać. Nie rozumiem, czemu miałbym pozostawić to przypadkowi.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 12:30   #1204
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Co to znaczy narzucać? Przekonywanie i podawanie argumentów to jest narzucanie?
Jak ktoś nazywa mnie dzieckiem nie mającym pojęcia o życiu, bo boję się / nie chcę spróbować, to jest to chyba jednoznaczne? Sęk w tym, że kilka osób z tego tematu nie wyobraża sobie życia bez chociaż jednego zaciągięcia się. A chyba każdy ma prawo wyboru, bez konieczności oceniania go jako ciotę?
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 13:00   #1205
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Oczywiście, ale czy to ja nazwałem Cię dzieckiem?
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 14:47   #1206
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel Pokaż post
@Andrew
Nie wiem jaka jest dokładna definicja narkotyku, ale alkohol imo powinien być uważany za narkotyk.
Definicja narkotyku to środek psychoaktywny zakazany przez prawo. Sprawdź w słowniku, zapytaj prof. Miodka.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thero Pokaż post
Nie żadne debilne "alkohol to nie narkotyk" tylko przygotuj się, że z takim dałnem jakiego ty masz to ciężko ci w życiu będzie, tym bardziej jeśli wpadniesz w alkoholizm, Endrju.
W alkoholizm nie wpadnę, bo dużo już nie piję (kiedyś piłem więcej i szczezrze mówiąc za dużo kasy na to idzie), czasami wypiję piwko i to mi wystarcza.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Snagoth Pokaż post
tutaj sie nie zgodze. Gdyby ktos poslugiwalby sie sensownymi argumentami przeciwko mj, zgodzilbym sie.(zreszta ze skutkami palenia sie zgadzam [tymi ktore oczywiscie na prawde istnieja]) Po prostu fakty pokazuja ze chociazby (w uproszczeniu calego tematu) alkohol czy nikotyna sa gorsze od mj, wiec ciezko w takim wypadku znalezc argumenty przeciwne.
Co to znaczy fakty, posługujesz się tylko statystykami, których jest dużo o alkoholu i nikotynie o narkotykach nie ma.
Więc kilka faktów:
Jedna na 4 osoby, które próbują marihuane sięga po coś mocniejszego.
95% trafiających do ośrodków uzależnień zaczynało od marihuany.
Poczytaj, ale oczywiście oni nie mają racji, bo nigdy nie próbowali.
http://www.rozumwysiada.pl/
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gelt Pokaż post
Np na wódkę?
Akurat tak się składa, że nie na wódę, a np na podróże.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Rozmowa w tym temacie była na przyzwoitym poziomie, dopóki nie pojawił się Andrew...
Dziękuję miło mi
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Seksu też nie masz zamiaru spróbować?

Rozumiałbym takie obawy przy ćpaniu heroiny, czy innej metaamfetaminy, ale jest pełno bezpiecznych psychodelików, przy których zdrowy psychicznie człowiek może poczuć bardzo ciekawe doznania.
Tak jak nikt nie chce zostać prawiczkiem do końca życia, tak ja nie mam zamiaru pozbawiać się przeżycia jednego z najbardziej osobliwych doświadczeń, jakie może przeprowadzić człowiek.
Każdy ma inne granice. Ale nie można porównywać natuty (seksu) do takich rzeczy jak ćpanie.

I jeszcze pozwolę sobie zacytować
Cytuj:
Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest znacznie większym zagrożeniem niż po narkotykach

NIEPRAWDA! To jakby mówić, że gorzej jechać samochodem z niesprawnym układem kierowniczym, niż samochodem z niesprawnymi hamulcami. Kierowca pod wpływem narkotyków stwarza takie samo zagrożenie na drodze (a czasem dużo większe!), jak pod wpływem alkoholu. Przeczytaj koniecznie zakładkę na temat wpływu narkotyków na zdolność prowadzenia pojazdu, a dowiesz się jak jest w rzeczywistości. Nie bez powodu kodeks karny jednakowo surowo traktuje kierowców będących pod wpływem alkoholu i narkotyków.
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!

Ostatnio edytowany przez Andrew - 04-08-2009 o 14:49.
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 15:01   #1207
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Definicja narkotyku to środek psychoaktywny zakazany przez prawo. Sprawdź w słowniku, zapytaj prof. Miodka.
Trzymajmy się definicji, to daleko zajdziemy. Czyli na jednym terenie MJ będzie narkotykiem, ale już w kraju gdzie marihuana jest dozwolona owym narkotykiem nie będzie? Fajnie, szkoda tylko że samo działanie i właściwości środku się nie zmieniają. Ważne, żeby trzymać się definicji, po co myśleć?
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 16:58   #1208
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Definicja narkotyku to środek psychoaktywny zakazany przez prawo. Sprawdź w słowniku, zapytaj prof. Miodka.
Fajnie. A definicja ateisty to ktoś, kto nie wierzy w Boga. Tylko co z niego za ateista, jak tym samym wierzy w Raelian, proroctwa na 2012 rok, astrologię i socjalizm?
Popełniasz podstawowy błąd, utożsamiając słowo "narkotyk" z czymś złym. A do narkotyków (substancji oddziałujących na OUN) zalicza się np. kawa.

Cytuj:
W alkoholizm nie wpadnę, bo dużo już nie piję (kiedyś piłem więcej i szczezrze mówiąc za dużo kasy na to idzie), czasami wypiję piwko i to mi wystarcza.
Każdy uzależniony tak mówi...

Cytuj:
Co to znaczy fakty, posługujesz się tylko statystykami, których jest dużo o alkoholu i nikotynie o narkotykach nie ma.
Więc kilka faktów:
Nie ośmieszaj się.

Cytuj:
Jedna na 4 osoby, które próbują marihuane sięga po coś mocniejszego.
Trzy na cztery osoby, które próbują alkoholu, sięga po denaturat.

Cytuj:
95% trafiających do ośrodków uzależnień zaczynało od marihuany.
100% trafiających do ośrodków uzależnień zaczynało od tytoniu (ba, od kakao!).

Cytuj:
Każdy ma inne granice. Ale nie można porównywać natuty (seksu) do takich rzeczy jak ćpanie.
A niby dlaczego?

Co do wpływu marihuany na kierowanie pojazdami: http://www.ccguide.org//driving.php

"There is no doubt marijuana affects performance but it may be it affects it in a favourable way by reducing risk-taking."

Ostatnio edytowany przez Wielkimanitu - 04-08-2009 o 20:10.
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:02   #1209
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Sięganie po substancje psychoaktywne też jest naturalne i obserwuje się je w świecie zwierząt. "Naturalne" nie znaczy dobre, tak jak "nienaturalne" nie znaczy złe. Cała nasza medycyna i życie 70-80 lat są nienaturalne.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:28   #1210
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

to zabij się przed 30 wtedy twój wiek będzie naturalny bo jak w średniowieczu , najlepiej przećpaj bo będziesz mieć fajne doznania. Tak samo jak pracownik biurowy skaczący z budynku też przed śmiercią doświadcza czegoś czego ktoś żyjący nawet 70 lat nigdy nie doświadczy.

Fajne doznania < nudne życie
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:41   #1211
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Efekty reformy edukacji z 1999 roku...
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:44   #1212
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Wielkimanitu Wysyłasz link do jakiejś cpuńskiej strony to dziwne, żeby pisali, że narkotyki są złe. Nie pieprz, że nie wpływa negatywnie, bo po MJ nie zachowujesz się normalnie, więc jakiś wpływ na Ciebie ma.

Piszę o statystykach które robi monar, a Ty dalej swoje, nie wierzysz idź tam i zapytaj się kogoś, ale pewnie do takiego miejsca nie pójdziesz, bo tam są tacy ludzie... tacy jak Ty za kilka lat bez zmiany podejścia.

Litawor
Zachowania homoseksuale też są obserwowane w świecie zwierząt, więc dlaczego nie namawiasz chłopaków do "rypania się w dupę"?

Były przeprowadzane ekspetymenty w ZOO na grupie małp. Małpy siedzą w cherarchii na górze przywódca stada, niże samice, mniej ważni członkowie stada, a na dole głupie małpy. Podano im niektóre narkotyki i alkohol. Wódz wziął tylko raz na spróbowanie, a potem nie ruszał, a te nic nie znaczące małpy używały ile się da.
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:49   #1213
Wielkimanitu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 01 2009
Lokacja: Kraina zamków i jednego klucza...
Wpisy bloga: 25

Posty: 302
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Wielkimanitu Wysyłasz link do jakiejś cpuńskiej strony to dziwne, żeby pisali, że narkotyki są złe. Nie pieprz, że nie wpływa negatywnie, bo po MJ nie zachowujesz się normalnie, więc jakiś wpływ na Ciebie ma.
Profesor Jack Maclean z Adelaide University jest ćpunem? Znasz go?

Cytuj:
Były przeprowadzane ekspetymenty w ZOO na grupie małp. Małpy siedzą w cherarchii na górze przywódca stada, niże samice, mniej ważni członkowie stada, a na dole głupie małpy. Podano im niektóre narkotyki i alkohol. Wódz wziął tylko raz na spróbowanie, a potem nie ruszał, a te nic nie znaczące małpy używały ile się da.
A...aha...
Wielkimanitu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:50   #1214
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Zachowania homoseksuale też są obserwowane w świecie zwierząt, więc dlaczego nie namawiasz chłopaków do "rypania się w dupę"?
Nie mieszajcie do tego homoseksualizmu, bo zaraz zacznie się nowy flamewar. Poza tym homoseksualizm to nie to samo co branie narkotyków - o ile w tym drugim sam decydujesz czy chcesz spróbować, to w pierwszym po prostu jesteś... I z tym nie da się nic zrobić. A nie sądzę, żeby ktoś "wybrał" sobie taki styl życia.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 17:50   #1215
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

1. Homofobia jest przedmiotem innego tematu na forum.
2. To ty mówisz, że naturalne = dobre, nie ja.
3. Podajesz link do strony "rozumwysiada.pl" i mówisz innym, że dają mało wiarygodne źródła... Cel kampanii jest dobry, ale podawane w podobnych przypadkach informacje nigdy nie są wiarygodne.

Ostatnio edytowany przez Litawor - 04-08-2009 o 17:52.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 19:53   #1216
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Trzy na cztery osoby, które próbują alkoholu, sięga po denaturat.
A cztery na pięć osób które mają rodzinę 'palącą' zaczyna palić. Papierosy oczywiście.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez __HAPPY_SVEN__ Pokaż post
Fajne doznania < nudne życie
Szczerze powiedziawszy, wolałbym żyć czterdzieści lat, żyć ciekawie i szybko umrzeć niż trwać do 80-90 lat i zdychać na pięćdziesiąt różnych chorób.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Wielkimanitu Wysyłasz link do jakiejś cpuńskiej strony to dziwne, żeby pisali, że narkotyki są złe.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Wysyłasz link do strony akcji antynarkotykowej, ciężko by było, żeby pisali tam obiektywnie a nie podług zadania tej strony.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrew Pokaż post
Były przeprowadzane ekspetymenty w ZOO na grupie małp. Małpy siedzą w cherarchii na górze przywódca stada, niże samice, mniej ważni członkowie stada, a na dole głupie małpy. Podano im niektóre narkotyki i alkohol. Wódz wziął tylko raz na spróbowanie, a potem nie ruszał, a te nic nie znaczące małpy używały ile się da.
Voon ma pytanie: jak wyszczególnili mniej ważnych członków stada i głupie małpy? I czy w mniej ważnych członkach stada też znajdowały się samice? To samo tyczy się głupich małp. Czy głupie małpy to tylko samce?

Abstrahując od narkotyków:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wielkimanitu Pokaż post
Fajnie. A definicja ateista to ktoś, kto nie wierzy w Boga. Tylko co z niego za ateista, jak tym samym wierzy w Raelian, proroctwa na 2012 rok, astrologię i socjalizm?
To musi być bardzo .ciekawy. ateista.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 20:35   #1217
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
Voon ma pytanie: jak wyszczególnili mniej ważnych członków stada i głupie małpy? I czy w mniej ważnych członkach stada też znajdowały się samice? To samo tyczy się głupich małp. Czy głupie małpy to tylko samce?
Mówisz tak, jakbyś w te badania wierzył
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 22:52   #1218
Snagoth
Cease & Sekkle
 
Snagoth's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 773
Imię: Snagoth
Profesja: Sorcerer
Świat: Eternia
Poziom: 70
Snagoth ma numer GG 8429069
Domyślny

Andrew moge miec do Ciebie prosbe?

Prosze, przeczytaj temat od 1 strony do teraz i dopiero sie wypowiedz... wiekszosc (jak nie wszystko) o czym piszesz bylo juz omawiane i nie mysl ze ktos bedzie 15 raz specjalnie udowadnial ze ktos tu (w tym wypadku Ty) nie ma racji.

Nie ma statystyk dotyczacych narkotykow? Oh god... -.-'


ps:
czy tylko ja mam wrazenie ze Andrew i jego posty to moze byc prowokacja? o.O
__________________
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.
www.wolnekonopie.pl
www.otwartapestka.info
www.spliff.pl
~Albert Einstein
Snagoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2009, 22:59   #1219
__HAPPY_SVEN__
Użytkownik Forum
 
__HAPPY_SVEN__'s Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2008
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 2

Posty: 318
Stan: Zbanowany
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 67
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Efekty reformy edukacji z 1999 roku...
Nie wymądrzaj się, Panie co ma w avatarze jakiegoś pisarza czy coś (po 1999 g0MMno nas pr3z1z uczą w szkouah).

Ty i sposób budowania twoich postów, wystarczająco pokazuje jak narkotyki uzależniają. Bronisz ich w inteligentny sposób używając pseudonaukoego żargonu. Lols Zlilitch zniszcz go.

bulwersa załapałem


nienawidzę wszystkich narkomanów, miałem bliski kontakt nie z narkotykami ALE Z OSOBAMI KTÓRE PRZESZŁY NA ZAAWANSOWANY STOPIEŃ UZALEŻNIENIA. Ty pewnie takich oglądałeś tylko z perspektywy rynsztoku.
__HAPPY_SVEN__ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-08-2009, 00:07   #1220
Rupert
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 04 2004
Lokacja: Wrocław

Posty: 159
Rupert ma numer GG 5669323
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez __HAPPY_SVEN__ Pokaż post
Ty i sposób budowania twoich postów, wystarczająco pokazuje jak narkotyki uzależniają. Bronisz ich w inteligentny sposób używając pseudonaukoego żargonu. Lols Zlilitch zniszcz go.

bulwersa załapałem
piszesz w 'estetyczny' i inteligenty sposób = wymądrzasz się
piszesz 'nieestetycznie' i jak kretyn = jesteś kretynem

i znajdź tu teraz złoty środek żeby zadowolić ludzi..

'pseudonaukowego'? co dokładnie masz na myśli? ja w Jego postach nie wyczytałem nic 'pseudo'.


swoją drogą, Litawor.. kogo masz w avatarze? zawsze mnie to ciekawi.
Rupert jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:40.


Powered by vBulletin 3