Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Wydarzenia ze światów

Notki

Wydarzenia ze światów Na tym forum możesz porozmawiać o wszelkich ważnych wydarzeniach z Twojego serwera.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-12-2010, 17:50   #1
Dimension_Explorer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 08 2010
Lokacja: Nibylandia

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: -----
Świat: Candia
Poziom: 23
Skille: 60/50
Poziom mag.: 11
Domyślny System anty-DDoS

Ostatnio głośno jest o atakach na serwery, znanych jako ataki DDoS. Przez te wydarzenia wiele osób straciło dobytek i ciężko zdobyte punkty doświadczenia. Mnie to ominęło dzięki niesamowitemu fartowi, ale moich przyjaciół niestety nie.
Próbowałem coś wymyślić, po kilkunastu minutach mi się udało! Cała sprawa ma się tak:
Jest sobie user, aktualnie podczas ataków może zaliczyć kick, czyli wywalenie z gry. Przez to gdy jest na expowisku, może zaliczyć glebę. Jak wszyscy wiedzą, to nie jest zbyt miła sytuacja, dlatego wymyśliłem postępowanie systemem ADDoS (jak w temacie). Polega on na tym, że każdy użytkownik będzie posiadał taki system Tibia offline (cos w rodzaju ots'a), w którym będą jego informacje z serwera (jeżeli nie ma on antywirusa lub ma jakiś chłam to niech później nie ma pretensji, że go hakneli). Gdy dany user zostanie odłączony od serwera, zacznie się jego survival. Zamiast żeby się wyłączyła gra a postać została zostawiona na pastwę losu, będzie można grać dalej od aktualnego miejsca. Aby nie stracić mienia, należy będzie jak najszybciej przedostać się do PZ niszcząc wszelkie potwory po kolei, tak jak w normalnym świecie (postać ta nie otrzymywałaby loota i expa). Gdyby udało jej się dotrzeć do strefy i nie umrzeć, klient automatycznie zapisałby to na dysku twardym usera, a w momencie odzyskania połączenia te informacje zostałyby wysłane (lub wtedy, kiedy sam user uzna to za stosowne, wiadomo, że nie każdy może być pewny że informacje dotrą). Po otrzymaniu tychże danych po następnym restarcie serwera user odzyskałby wszystko to, co utracił. Jednak wziąłem pod uwagę jedną sprawę, gdy użytkownik zaliczy glebę i wyśle raport o cofnięciu akcji, wszystko, co zdobędzie przed restartem, po nim samym już nie będzie istnieć. Ale wiadomo, będzie przynajmniej uciecha, że odzyskaliśmy straty

Jeżeli uważacie ten pomysł za dobry i nie widzicie w nim zbytnich niedociągnięć lub niezrozumiałości, to w razie możliwości przekażcie go dalej. Może wtedy gra stanie się bardziej znośna

Dimension Explorer
Dimension_Explorer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.


Powered by vBulletin 3