Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-12-2008, 23:17   #41
Morderff
Użytkownik Forum
 
Morderff's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2006
Lokacja: Myślenice

Posty: 430
Stan: Niegrający
Imię: Morderff
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 69
Domyślny

@Barbar
Słuchaj już Ci na PW napisałem ale nie skutkuje, zamknij się poprostu sam dajesz screeny z ng a do mnie masz jakieś pretensje..
__________________


Mój film
http://www.youtube.com/watch?v=HNKcb85_Tu0



Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło
Morderff jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-12-2008, 00:02   #42
Barbar
Użytkownik Forum
 
Barbar's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2008

Posty: 208
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: 69
Skille: 23/29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Morderff Pokaż post
@Barbar
Słuchaj już Ci na PW napisałem ale nie skutkuje, zamknij się poprostu sam dajesz screeny z ng a do mnie masz jakieś pretensje..
Do mnie się sadzisz bo boce, a nieraz widziałem jak na bocie jedziesz. Być może teraz tak nie jest, lecz pewnie nadal bocisz ;d
przypomnij sobie kto zaczął

@down
Ja się tego nie wstydzę, usunąłem go żeby bana nie dostać. Nie czepiaj się mnie, ja nie będe sie czepiał Ciebie.
__________________


Ukryty tekst:

\o/

Ostatnio edytowany przez Barbar - 28-12-2008 o 00:09.
Barbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 00:07   #43
Morderff
Użytkownik Forum
 
Morderff's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2006
Lokacja: Myślenice

Posty: 430
Stan: Niegrający
Imię: Morderff
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 69
Domyślny

Haha jeszcze śmiesz mnie o bota oskarżać.. ciekawe gdzie mnie widziałeś..
Przynajmniej nie musisz oczerniać innych i nie rozumiem why sie bronisz jak sam dałeś screena z botem?

@up
Ok sorry. Pozdro.
__________________


Mój film
http://www.youtube.com/watch?v=HNKcb85_Tu0



Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło

Ostatnio edytowany przez Morderff - 28-12-2008 o 00:13.
Morderff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 03:07   #44
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Proszę nie robić Flame Wara (czy jak to się tam zwie), od tego jest PW.

@Topic
Z Waszych wypowiedzi można wywnioskować, iż nie ma skutecznego sposobu na Boterów. Są sposoby na ich powstrzymanie, lecz są one chwilowe i można się spodziewać, iż w przeciągu miesiąca powstaną sposoby obejścia danego programu antybotowego. GG, PB, dodanie GM'ów... Macie jeszcze jakieś pomysły?
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 05:08   #45
.N3pt3r.
Użytkownik Forum
 
.N3pt3r.'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2008
Lokacja: In Da Haus

Posty: 177
Stan: Na Emeryturze
.N3pt3r. ma numer GG 9243587 Send a message via Skype™ to .N3pt3r.
Domyślny

Oczywiscie

jak w Rapidshare Happy hour to tutaj "Lucky AFK Number "

Koleś np idzie expić / bocić i boci... po 30 min wyskakuje mu komunikat
"Please enter the number, or you'll be kicked in 5 minutes

Number : 44986"

Jeżeli koleś nie wpisze danego numerka po 5 min dostaje kicka!
Dlaczego 30 min? Są ludzie robiący np annichilatorka i to trwać może do 30 lub więcej min dlatego żeby zapobiec kickowaniu podczas Questa...

Dlaczego numer?
Cyferki są łatwe, ale nie do złamania jak każdy wie jest około 9mld. kombinacji związanych z cyferkami, co do liter to jakies 800 tys. więc 20 min z "lodo łamaczem" i masz gotowe kody..


Nie wpisałem Kodu na czas... MOTHA****ER!


No trudno, nie wpisał na czas zostaje kicknięty, tu nie powinno byc żadnych taryf ulgowych, Ale powtarzam ważną wiadomość
Lucky Number pojawia się tylko osobą które są aktywnimy afk , np. expi ale nie mówi nic przez 30 min, ew runemaker noob..

3 nie udane próby?
Koleś / Bot wpisze 3x zły numerek, co się dzieje?


Automatycznie jest wysyłany raport do GM/CM/ST/T przez serwer z namiarami na bota/gracza a by sprawdzić jego "tożsamość"
Ofcrs w tym czasie jest on blokowany od expienia tzn. coś w stylu "No target"
Ew. zostaje teleportowany do "AFK Place" gdzie czeka na swojego sędzie,Testera a potem zaczyna się zabawa


Wpadli kolesie od Cipów... No to ku**a przesrane!


Dokładnie po sprawdzeniu gracza od razu powinien dostawać bana
ew. być teleportowanym do więzienia dla afk w którym odczekuje do puki sie samodzielnie nie poruszy, w przypadku bota ban na 7 dni za używanie syfu.

"Mr. psze pana Gieema ja angielskiego nie umiałem!"
No to masz pecha, w przypadku nakrycia bota/gracza na afku i jego przebudzenia zostali by oni poddani testom na tożsamość np.

GM : Please, Repeat that what i say 20 seconds ago.
Gracz : You said Hello to me.
GM : Correct, Have a nice day


I looz gracz nie ma problemu z gm
inny przypadek

GM : Please, Repeat that what i say 20 seconds ago.
Bot : uhm.. Me no boter you is noob.
GM : Good bye.

<pojawiają się zielone gwiazdki a kolega odpocznie od gry przez 7 dni>

No to by było na tyle jeżeli wpadnei mi coś jeszcze do głowy na pewno się tym z wami podzielę..
Ale uważam że takie "Lucky AFK Numbers" by się przydały

@edit : ważna rzecz o której zapomniałem

Tyle tych afk... Nie wyrobimy!
No właśnie nie wyrobicie... Nie do każdego przypadku będą lecieć Policjanci tylko do skrajnie ciekawych np. jeżeli przez parę osób zostanie zaalarmowany "Policjant"
Jeżeli sam go spotka.
Bo to raczej dziwne.. setki afk players na serwerze i każdego sprawdzać?
Może i tak ale każdy wie co to jest "Anty kick system"
I tu jest odp w wcześniejszej części że nie do każdego afk co stoi 5 min i idzie do dp tylko do 30 min afk z tym właśnie "anty-kick systemem"
No to raczej zrozumiałe nieprawdaż ;D?

-Kurde... Kupiłem bota pomożesz mi?
-Jasne. Ale dopiero za 7 dni Zegnam


Tibijskie FBI, tzn GM'owie lub inni przedstawiciele CipSoftu na tajniaka. Widzą jakieś napisy związane z botami, wtrącają się do rozmowy, zdobywają info i dają urlopy 7-dniowe
Każdy wie że w Tibi można mieć wtyki , a dlaczego nie? Komunikacja przekracza wszystko
dajmy na to wysyłamy 4 ludzi na team-speaku , vent lub skype którzy robia celowe akcje mające na celu złapania bota poprzez nakrycie go w rozmowie
Osobiście sam tak łapałem ludzi i to działało
No ale jeszcze ważna rzecz

CipSoft ma za mało ludzi na takie coś!
Sądzę że 74 serwery i na to ok 30 gm to za mało o 1/3! gm powinno być co najmniej 3 na 1 serwer on-line i około 20 osób w stylu ST/T może i więcej w tedy praca botów by została zminimalizowana praktycznie do paru %.
Ale Mogliby zrobić jedno dla tej gry. ODCZYTYWAĆ RAPORTY!
Leci ich mnóstwo! Setki jak nie tysiące dziennie , ale nie ma kto tego czytać.
Nabór na GM przydałby się.


CipSoft - stworzył gre ale monitoringuu to sie im nie chce zakładać.
Monitoring serwera - wydzielone strefy na każdy serwer <najbardziej znane miejsca dla botów> tkzw. lasery jeżeli ktoś chodzi po danym terenie expiąc zawzięcie powinien ktoś przyjść i go sprawdzić.. ale nie bo tu się nasuwa kolejna myśl a mianowicie

-Ej Carl, po co ruszać boty jak my z tego kase mam ?
I tutaj wytłumaczenie całej tej opowiesci - jak wiecie CipSoft sprzedaje konto Premium do gry, które umożliwia podróżowanie po innych wyspach, kontynentach gry. I dalej Sedno wykresowe

Newbie > Player > Pr0 Player > Pacc-Man > Bot > Next Pacc > 200 lvl > Kolejne pacc

CipSoftu nie obchodziła do tond liczba boterów iż Boteży płacili za posiadanie PAcc , kasa leciała do kieszeni Cipów - Każdy z nas to wie że CipSoft najbardziej tępił tych FaCC Boterów, To prawda nikt nie przejmował się 200 ek botującym na Draconi
Woleli zbanować 30 knighta który rypał monki na DC

Od teraz wiadomo po co i komu to potrzebne, ale i tak mamy nadzieje że zredukują liczbę boterów

Powyższy Plan Anty-Boterstwa powstał spontanicznie nie myślałem nad nim długo tylko pisałem z głowy jeżeli ktoś ma sugestie dotyczące tego proszę pisać na pewno poprawie nie dociągi, Ale liczmy że CipSoft poprawi swoje

No to wszystko, mam nadzieję że "artykuł" sie podobał i że czytający wyciągnie z niego jakieś wnioski

Ale i tak najlepszym sposobem na bota jest odczytanie raportu przez GM'a.


.N3pt3r.
__________________
"Nie absurdalne jest to co się pisze, tylko to jak ty to odbierasz."

Ostatnio edytowany przez .N3pt3r. - 28-12-2008 o 05:29. Powód: Natchnienie :P
.N3pt3r. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 09:51   #46
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

No , no...
Taki system jest na pewnym ots... i naprawdę się sprawdził...
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają
Luker's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 10:37   #47
loonyxd
Użytkownik Forum
 
loonyxd's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2007

Posty: 237
Stan: Niegrający
Imię: Haer Isaac
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 64
Poziom mag.: 50
Domyślny

----------

Ostatnio edytowany przez loonyxd - 28-12-2016 o 04:13.
loonyxd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 10:46   #48
Inferno3031
Użytkownik Forum
 
Inferno3031's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2006
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 34

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 47
Poziom mag.: 45
Inferno3031 ma numer GG 1569478 Inferno3031 ma login Tlenu inferno3031@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
Oczywiscie

jak w Rapidshare Happy hour to tutaj "Lucky AFK Number "

Koleś np idzie expić / bocić i boci... po 30 min wyskakuje mu komunikat
"Please enter the number, or you'll be kicked in 5 minutes

Number : 44986"

Jeżeli koleś nie wpisze danego numerka po 5 min dostaje kicka!
Dlaczego 30 min? Są ludzie robiący np annichilatorka i to trwać może do 30 lub więcej min dlatego żeby zapobiec kickowaniu podczas Questa...
Słabe... bot z łatwością odczyta te numery i przepisze .. myślisz, że dlaczego rapidshare zrezygnował z numerków? ;]
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
Dlaczego numer?
Cyferki są łatwe, ale nie do złamania jak każdy wie jest około 9mld. kombinacji związanych z cyferkami, co do liter to jakies 800 tys. więc 20 min z "lodo łamaczem" i masz gotowe kody..
Dobrze przeczytałem? o.0 Kombinacji cyfrowych jest więcej niż literowych? Dobrze się czujesz?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
Nie wpisałem Kodu na czas... MOTHA****ER!
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post

No trudno, nie wpisał na czas zostaje kicknięty, tu nie powinno byc żadnych taryf ulgowych, Ale powtarzam ważną wiadomość
Lucky Number pojawia się tylko osobą które są aktywnimy afk , np. expi ale nie mówi nic przez 30 min, ew runemaker noob..
No tak faktycznie... bo przecież bot nie potrafi zapobiec temu żebyśmy byli zakwalifikowani jako afk... Nie wymyślaj bzdur przecież każdy bot może się odezwać raz na 5 minut albo zrobić krok w bok podczas robienia run...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
CipSoft ma za mało ludzi na takie coś!
Sądzę że 74 serwery i na to ok 30 gm to za mało o 1/3! gm powinno być co najmniej 3 na 1 serwer on-line i około 20 osób w stylu ST/T może i więcej w tedy praca botów by została zminimalizowana praktycznie do paru %.
Ale Mogliby zrobić jedno dla tej gry. ODCZYTYWAĆ RAPORTY!
Leci ich mnóstwo! Setki jak nie tysiące dziennie , ale nie ma kto tego czytać.
Nabór na GM przydałby się.
A pomyślałeś kto będzie kontrolował tylu gm'ów? Że już nie wspomnę o znalezieniu LUDZI (nie debili) na te stanowiska...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .N3pt3r. Pokaż post
CipSoft - stworzył gre ale monitoringuu to sie im nie chce zakładać.
Monitoring serwera - wydzielone strefy na każdy serwer <najbardziej znane miejsca dla botów> tkzw. lasery jeżeli ktoś chodzi po danym terenie expiąc zawzięcie powinien ktoś przyjść i go sprawdzić.. ale nie bo tu się nasuwa kolejna myśl a mianowicie

-Ej Carl, po co ruszać boty jak my z tego kase mam ?
I tutaj wytłumaczenie całej tej opowiesci - jak wiecie CipSoft sprzedaje konto Premium do gry, które umożliwia podróżowanie po innych wyspach, kontynentach gry. I dalej Sedno wykresowe

Newbie > Player > Pr0 Player > Pacc-Man > Bot > Next Pacc > 200 lvl > Kolejne pacc

CipSoftu nie obchodziła do tond liczba boterów iż Boteży płacili za posiadanie PAcc , kasa leciała do kieszeni Cipów - Każdy z nas to wie że CipSoft najbardziej tępił tych FaCC Boterów, To prawda nikt nie przejmował się 200 ek botującym na Draconi
Woleli zbanować 30 knighta który rypał monki na DC
HAHAHAHA... sterta bzdur...za każdym razem gdy ktoś expi gm ma latać po całym świecie i sprawdzać? I bez takich bezsensownych pomysłów mają dość roboty... Twierdzisz, że cipsoft nie pomyślał o jak ty to pięknie nazwałeś "monitoringu"... Od kiedy ta firma prowadzi liste miejsc w których ludzie botują? Żeby ją zmieniać raz na 0,03 s? Pojeba** Cię do reszty? Aha i twierdzisz, że cipsoft zwraca uwagę tylko na facc'e... ten głupiutki knight na 30 lvl rypiący monki na DC został złapany... a ten na 200? Dał się złapać? Wszystko jasne... Nawet JEŚLI (na co udokumentowanych przypadków raczej nie masz) CipSoft traktuje lżej tych z wykupionym promo to dlatego, że ma PRAWO i że to z ICH pieniędzy utrzymywane są serwery na których WSZYSCY grają... kapujesz?

Napisałeś kupę bzdur, gdybyś ty pracował nad tibią to byłby tu większy burdel niż jest... Twój "system" został obalony przez same argumenty na głupiutkim forum więc nie uważaj się za lepszego od pracowników cipsoftu...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Luker's Pokaż post
No , no...
Taki system jest na pewnym ots... i naprawdę się sprawdził...
Następny geniusz... otsa do rl tibi porównuje...
__________________
Little boy it's time for you to PAY! For hurtin' that bird/not goin to church and starin' at boobs all day You aint goin' back/ now you must stand in HELL!

Ostatnio edytowany przez Inferno3031 - 28-12-2008 o 10:53.
Inferno3031 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 11:40   #49
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Święte słowa inferno. Twój (czy tam nie twój) system N3pt3rku jest beznadziejny, boty nie miałyby problemu z przepisaniem numerku.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 12:24   #50
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

Powinni zrobić tibie płatną, jak Csa. Kupujesz tibie, masz kod w pudełku na 1 acc to robisz, ludzi byłoby mniej, łatwiejsza praca dla gmów. Nie chcesz płacić? Idź na otsy, to taki nonsteam. Pozdro \m/
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 13:41   #51
Gospo
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 06 2008
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 29

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rookcom
Profesja: Rookstayer
Świat: Balera
Poziom: 8
Skille: 16/17
Gospo ma numer GG 8873924
Domyślny

Dać do tibii PunkBustera,kasują konto zanim włączysz bota
Gospo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 14:28   #52
R3T
Zbanowany
 
Data dołączenia: 15 09 2007
Lokacja: Sweden

Posty: 484
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thoremos
Profesja: Elder Druid
Świat: Thoria
Domyślny

Lol idiota^
R3T jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 17:53   #53
.N3pt3r.
Użytkownik Forum
 
.N3pt3r.'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2008
Lokacja: In Da Haus

Posty: 177
Stan: Na Emeryturze
.N3pt3r. ma numer GG 9243587 Send a message via Skype™ to .N3pt3r.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Inferno3031 Pokaż post
Słabe... bot z łatwością odczyta te numery i przepisze .. myślisz, że dlaczego rapidshare zrezygnował z numerków? ;]

Dobrze przeczytałem? o.0 Kombinacji cyfrowych jest więcej niż literowych? Dobrze się czujesz?
[b]

No tak faktycznie... bo przecież bot nie potrafi zapobiec temu żebyśmy byli zakwalifikowani jako afk... Nie wymyślaj bzdur przecież każdy bot może się odezwać raz na 5 minut albo zrobić krok w bok podczas robienia run...


A pomyślałeś kto będzie kontrolował tylu gm'ów? Że już nie wspomnę o znalezieniu LUDZI (nie debili) na te stanowiska...


HAHAHAHA... sterta bzdur...za każdym razem gdy ktoś expi gm ma latać po całym świecie i sprawdzać? I bez takich bezsensownych pomysłów mają dość roboty... Twierdzisz, że cipsoft nie pomyślał o jak ty to pięknie nazwałeś "monitoringu"... Od kiedy ta firma prowadzi liste miejsc w których ludzie botują? Żeby ją zmieniać raz na 0,03 s? Pojeba** Cię do reszty? Aha i twierdzisz, że cipsoft zwraca uwagę tylko na facc'e... ten głupiutki knight na 30 lvl rypiący monki na DC został złapany... a ten na 200? Dał się złapać? Wszystko jasne... Nawet JEŚLI (na co udokumentowanych przypadków raczej nie masz) CipSoft traktuje lżej tych z wykupionym promo to dlatego, że ma PRAWO i że to z ICH pieniędzy utrzymywane są serwery na których WSZYSCY grają... kapujesz?

Napisałeś kupę bzdur, gdybyś ty pracował nad tibią to byłby tu większy burdel niż jest... Twój "system" został obalony przez same argumenty na głupiutkim forum więc nie uważaj się za lepszego od pracowników cipsoftu...


Następny geniusz... otsa do rl tibi porównuje...

Dziękuję ci przynajmniej napisałeś coś normalnego w końcu to temat z pomysłami ale teraz wiem że by się to nie przyjęło

Pozdrawiam
__________________
"Nie absurdalne jest to co się pisze, tylko to jak ty to odbierasz."
.N3pt3r. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 21:11   #54
piramjida
Użytkownik Forum
 
piramjida's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008

Posty: 408
Stan: Niegrający
Imię: Breakah
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Poziom: 20
Skille: 18/22
Domyślny

W tak banalnej grze jak Soldat jest cos takiego jak BattleEye, ktory bardzo trudno przejsc. Nie wiem na jakiej to zasadzie dziala, ale nie wierze zeby przy odrobinie checi nie moc zainstalowac cos podobnego w Tibii - wiem, ze to inna gra, ale chodzi o sam mechanizm.
__________________
The rest is empty with no brain but the clever nerd
The best emcee with no chain ya ever heard

--------------------
piramjida jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 21:43   #55
Morderff
Użytkownik Forum
 
Morderff's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2006
Lokacja: Myślenice

Posty: 430
Stan: Niegrający
Imię: Morderff
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 69
Domyślny

@up
Huhuhu battle eye jest banalne kupisz aimbota za 10 dolców i już beye nie wykrywa.. wiem bo gram w to już 4 lata ;]
Pozdro
__________________


Mój film
http://www.youtube.com/watch?v=HNKcb85_Tu0



Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło
Morderff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 22:56   #56
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

lista kilku miejsc możliwych do botowania ( małpy , żółwie , dragi w yalahar itd.)
i na każdym servie gm pojawiał by sie tam z 4/5 razy dziennie na niewidce i obserwował by gracza a jak zobaczył by coś podejrzanego to wylancza niewidkę i starndarowe "hi" "dance" itp itd w przypadku złapania botera odrazu delete
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 23:05   #57
Inferno3031
Użytkownik Forum
 
Inferno3031's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2006
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 34

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 47
Poziom mag.: 45
Inferno3031 ma numer GG 1569478 Inferno3031 ma login Tlenu inferno3031@tlen.pl
Domyślny

Nie wymieniajcie teraz anti-cheatów z wszystkich możliwych gier... Był już punkbuster, gameguard teraz jakieś Battleye. Tak naprawdę nie ma stałego dobrego zabezpieczenia. Każdy z tych systemów ma swoje wady i zalety...
__________________
Little boy it's time for you to PAY! For hurtin' that bird/not goin to church and starin' at boobs all day You aint goin' back/ now you must stand in HELL!
Inferno3031 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2008, 23:07   #58
Morderff
Użytkownik Forum
 
Morderff's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2006
Lokacja: Myślenice

Posty: 430
Stan: Niegrający
Imię: Morderff
Profesja: Sorcerer
Świat: Harmonia
Poziom: 69
Domyślny

No po prostu teraz jedynym dobrym sposobem jest dobra praca GM, ale chyba nie ma na co liczyć..
__________________


Mój film
http://www.youtube.com/watch?v=HNKcb85_Tu0



Ojczyznę kochać trzeba i szanować
Nie deptać flagi i nie pluć na godło
Należy też w coś wierzyć i ufać
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło
Morderff jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2008, 09:51   #59
Luker's
Użytkownik Forum
 
Luker's's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2008
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 519
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Gildia: Brak
Świat: Thoria
Poziom: 1
Skille: 10/10
Luker's ma numer GG 8570011
Domyślny

Praca GM można porównać do polskiego rządu...
__________________

----------------- o LoLu... ------------------
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rybzor i Lukers to wyższa liga, oni z pospólstwem się nie zadają
Luker's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-12-2008, 12:28   #60
<hmm>
Użytkownik Forum
 
<hmm>'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 05 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 212
Świat: Harmonia
Domyślny

@Luker's
Dokładnie, ani GM ani politycy nie mogą nic zmienić.. bo ci pierwsi nie mają możliwości a drudzy nie zmienią sytuacji w kraju przez nawet kilkanaście lat, obojętnie jakby się starali.

Uświadomcie sobie, że Tibia w porównaniu do innych gier jest zbyt prosta żeby skutecznie walczyć z oszustwami. Jeśli istnieje jakieś rozwiązanie(pamiętajcie że musiało by działać na wszystkich systemach operacyjnych) to musiało by być bardziej skomplikowane od samej gry. Nic takiego raczej w rachubę nie wchodzi.
Dodatkowo na wszelkich błędach w zabezpieczeniach zyskają tylko producenci botów. Zacznie się handel na mniejszą skalę `tajnymi` botami, które będą o wiele droższe, bardziej denerwujące(bo dostępne tylko dla nielicznych) i praktycznie nei możliwe do wykrycia.

Rozsądnym było by danie uprawnień GM'om do detekcji botów(teraz nie mają żadnych poza swoim sprytem), i kasowanie/banowanie tylko tych boterów którzy są szczególnie denerwujący i przeszkadzają w grze(czyli reakcja na reporty). Zwiększenie liczby GM z ich aktualnymi możliwościami nie ma sensu. Istnienie czegoś takiego jak sama 'widzialna' postać "GM ..." w grze jest dowodem na to że ich praca polega na bieganiu i `żebraniu` o dowody od samego podejrzanego. Przy dzisiejszych botach i informacji o sposobie działania GM.. nie dziwie się że maja oni gdzieś wasze reporty.

Zresztą, jak ktoś napisze bota działającego tylko na zasadzie analizy obrazu(kompletny brak ingerencji w binarkę/pamięć Tibii) i połączy to z którąkolwiek maszyną virtualną lub innym `jail`em to nie wyobrażam sobie jak chciałby to ktoś wykryć.

P.S.
Po co ten temat? Ktoś robi OTS?
__________________
SETI@home - troche mądrzejsze wykorzystanie komputera
(Lekko zdezaktualizowane)
Linux a Projekt GNU
(przeczytać i zapamiętać do końca życia!)

"And then, something happened. I let go. Lost in oblivion. Dark and silent and complete. I found freedom. Losing all hope was freedom."

Ostatnio edytowany przez <hmm> - 29-12-2008 o 12:29.
<hmm> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.


Powered by vBulletin 3