Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-01-2011, 22:56   #1
dawid8192
Użytkownik Forum
 
dawid8192's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2010
Lokacja: Ślask
Wiek: 28

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Texenia
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 30
dawid8192 ma numer GG 13104398
Żarówka Linux Vs Windows

Od zawsze się zastanawiałem jaka jest różnica pomiędzy tibia Linux a Windows może mi ktoś teraz wytłumaczy? Dziękuje za pomoc.
dawid8192 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-01-2011, 23:09   #2
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 38

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

http://jakilinux.org/jaki-linux/windows-vs-linux/
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-01-2011, 23:14   #3
Edwardo
Amor Patriae Nostra Lex
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 32

Posty: 1,086
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 289
Poziom mag.: 10
Domyślny

Brakło by nocy. Ale dzieci windowsa będą zawsze mówiły, że jest najlepszy
__________________





Pomogłem? Notka mile widziana .

Hail Edward
Hail Sanatio
Hail Secura
xD

Ciach!
Edwardo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2011, 07:13   #4
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Różnica jest taka, że o ile dowolny linux jest systemem lepszym od dowolnego produktu MS, o tyle uruchamianie na nim gier wymaga znacznie większej gimnastyki.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2011, 13:22   #5
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Ja bym tylko zaznaczył, że różnica na korzyść Linuksa zaciera się z każdym nowym systemem Windows. O ile kiedyś można było sobie porównywać dziurawego XP do jakiejś dystrybucji linuksa typu ubuntu i mówić, że to pierwsze ssie, o tyle teraz kiedy porównamy bardzo dobry Windows 7 z Ubuntu 10 to różnice nie będą takie duże, a jak doliczymy do tego wsparcie rynkowe dla aplikacji Windows i Ubuntu, to posiadanie linuksa już się po prostu nie opłaca.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2011, 15:36   #6
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Czyli Linux z cudu techniki zredukował się do roli systemu zaledwie konkurencyjnego w stosunku do Windows. I to niby źle ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2011, 15:51   #7
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Nie, z konkurencyjnego do Windows stał się bezużyteczny i nie opłacalny
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2011, 16:28   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

bezużyteczny ? dobre.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2011, 18:18   #9
Thunus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2008

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Guardia
Poziom: 11x
Poziom mag.: 6x
Thunus ma numer GG 4279956
Domyślny

Cytuj:
Nie, z konkurencyjnego do Windows stał się bezużyteczny i nie opłacalny
Pożartowaliśmy...

Windows zawsze będzie dziurawy,bo są nastawieni tylko na $$.Zobaczcie,ledwo wydali 7,to zamiast ją dopracować,zaczeli robić nowy system.Po kiego?Jeśli naprawdę umiesz korzystać z Linuxa - windows wymiękał,wymięka i będzie wymiękał.
__________________
Linux for ever
Program mojej roboty - Hotkeyschanger dla Linuxa: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=232568
Thunus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2011, 04:47   #10
niesmiertlenywojowniktibi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 07 2009

Posty: 38
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Edwardo Pokaż post
Brakło by nocy. Ale dzieci windowsa będą zawsze mówiły, że jest najlepszy
Natomiast dzieci Linuxa zawsze będą się wykłócać, że Linuxik jest najlepszy nie ssie pałki co nie?

Niech każdy używa to co lubi i nie róbcie śmiesznych, żałosnych flejmów, a co do Windowsa no to chyba 2000, XP, 7 to były udane systemy.

Tak sam oz przeglądarkami, jeden używa Opery drugi Firefoxa, kolejny Chrome i nie ma co się kłócić co lepsze bo jesteśmy różni i każdy lubi co innego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thunus Pokaż post
Pożartowaliśmy...

Windows zawsze będzie dziurawy,bo są nastawieni tylko na $$.Zobaczcie,ledwo wydali 7,to zamiast ją dopracować,zaczeli robić nowy system.Po kiego?Jeśli naprawdę umiesz korzystać z Linuxa - windows wymiękał,wymięka i będzie wymiękał.
Jasne, oprócz informatyków i jeszcze serwerów to chyba wszędzie używa się Windowsów, Office to również ich sztandarowy produkt i do zaawansowanych funkcji nie ma godnych rywali, a jeśli używa się do podstawowych funkcji to OpenOffice może Cię zaspokoi. A jak zaczniesz prowadzić firmę i mieć zyski to zobaczysz, że opłaca się kupować oprogramowanie bo wszystko można wliczyć w koszta prowadzenia firmy i zamiast płacić podatek to legalnie kupuję sobie oprogramowanie i jak kiedyś piraciłem to teraz wszystko mam legalne, jeśli tak można robić to co to za oszczędność skoro windows 7 ultimate kosztuje mnie tyle co Linux? Myślisz, że firmy mając taki wybór ludzie wybiorą Linuxa żeby potem jeszcze wydawać na szkolenia pracowników którzy całe życie mają do czynienia tylko z Windowsem?

Microsoft to firma która ma zarabiać, wystarczy, że dobrze opłacają ludzi i posiadają najnowocześniejsze laboratoria na świecie co przyznało nawet Google. Zobaczcie ile rzeczy stworzył Microsoft, a potem dopiero o nim piszcie.

Wy i te wasze głupie odpowiedzi które nie pasują do zadanego pytania przez autora tego wątku.

Ostatnio edytowany przez niesmiertlenywojowniktibi - 12-01-2011 o 04:52.
niesmiertlenywojowniktibi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2011, 07:22   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez niesmiertlenywojowniktibi Pokaż post
Tak sam oz przeglądarkami, jeden używa Opery drugi Firefoxa, kolejny Chrome i nie ma co się kłócić co lepsze bo jesteśmy różni i każdy lubi co innego.
Akurat w przypadku przeglądarek da się stosunkowo łatwo określić, która jest lepsza a która gorsza. Tylko, że zupełnie inną kwestią jest wskazanie lepszej a inną - wskazanie tej, która jest w stanie usatysfakcjonować niewymagającego użytkownika.

Cytuj:
Jasne, oprócz informatyków i jeszcze serwerów to chyba wszędzie używa się Windowsów
Linuxy wchodzą szturmem do szkół, niektórych urzędów (przynajmniej w krajach cywilizowanych). Na jądrach linuxowych stoją firmware większości smartphonów. Dla niegrającego użytkownika domowego linux jest nadal wydajniejszy i w przypadku najnowszych dystrybucji może być nawet przyjaźniejszy w obsłudze od windowsa.

Cytuj:
jeśli tak można robić to co to za oszczędność skoro windows 7 ultimate kosztuje mnie tyle co Linux?
mit o cenowej atrakcyjności linuxa obaliliśmy parę postów temu, zostajemy z porównaniem dwóch porządnych i konkurencyjnychs sytemów.

Cytuj:
Myślisz, że firmy mając taki wybór ludzie wybiorą Linuxa żeby potem jeszcze wydawać na szkolenia pracowników którzy całe życie mają do czynienia tylko z Windowsem?
szkolenia do czego ? klikania w ikonki na pulpicie xfce wyglądające dokładnie tak samo jak ich odpowiedniki pod windowsem ? Paradoksalnie im ktoś mniej zaawansowany tym przejście z jednego systemu na drugi powinno być bardziej bezbolesne, bo odpada konieczność nauki shella, struktury katalogów, fs i wielu innych rzeczy.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2011, 09:17   #12
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez niesmiertlenywojowniktibi Pokaż post
Jasne, oprócz informatyków i jeszcze serwerów to chyba wszędzie używa się Windowsów, Office to również ich sztandarowy produkt i do zaawansowanych funkcji nie ma godnych rywali, a jeśli używa się do podstawowych funkcji to OpenOffice może Cię zaspokoi. A jak zaczniesz prowadzić firmę i mieć zyski to zobaczysz, że opłaca się kupować oprogramowanie bo wszystko można wliczyć w koszta prowadzenia firmy i zamiast płacić podatek to legalnie kupuję sobie oprogramowanie (...)
Awansowałam na informatyka, jak miło! Jak sprawisz mi jeszcze dyplom z odpowiednim tytułem to będę naprawdę szczęśliwa.

Jestem zwykłym użytkownikiem komputera, bez jakiejś specjalnej wiedzy, a wybrałam linuxa i jestem zadowolona. Jak na razie wszystko idealnie działa, system uruchamia się parę razy szybciej, nie wyskakują mi żadne dziwne błędy, które pojawiały się często przy windowsie. Obsługa tego systemu... jest banalna, nawet prostsza niż windy.

Zastanawiam się, czy serio 'opłaca' się kupować oprogramowanie w firmach. Windows - oczywiście, lecz problemy zaczynają już się w przypadku office'ów. By być w pełni legalnym trzeba kupić licencję na firmę (bo office za 150 zł jest tylko do domowego użytku), która kosztuje parę razy więcej.
Przyznam rację tylko co do office - windowsowy jest, moim zdaniem, o niebo lepszy. Jednak klasycznego office można także uruchomić na linuxie, więc problem znika.

Jeśli zaś chodzi o szkolenia to w firmach wykorzystywane jest głównie parę aplikacji. Jaki problem jest je odpalić ze skrótów? Poza tym, szkolenia i tak by się przydały, lecz nie z obsługi samego systemu, lecz z obsługi konkretnego programu.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 12-01-2011 o 09:20.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-02-2011, 12:22   #13
LarvaExotech
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005

Posty: 253
Domyślny

aktualnie w firmie zarówno ja jak i reszta programistów siedzimy na ubuntu 10.04 i każdy jest zadowolony. programiści php nie potrzebują wogóle windowsa, a skonfigurowanie apache, php i innych narzędzi do pracy (nginx, ide netbeans) jest banalnie proste, tak samo jak laczenie sie z repozytorium za posrednictwem vpn'a.

ja natomiast w tej firmie jestem dodatkowa odnoga,mianowicie przygotowujemy niskobudzetowa gre mmorpg - i pisze ja tez na lynxie (10.04), we free pascalu (ktory skompiluje binarke dzialajaca nawet na czajniku bezprzewodowym ) i nie mam problemu z tym ze "krzyzyk mam z lewej strony". gra w tym momencie juz dziala natywnie pod linuxa (kazdego z gnomem), kazda wersje windowsa, os/x czy palmos.

co wiecej, nie wyobrazam sobie przesiadki na windowsa a phpowcy nie wyobrazaja sobie tego 10x bardziej. w dodatku, 14 kompow na ktorych smigaja ubuntu i na czesci z nich openoffice'y itp - jest to spory wydatek przeniesienie tego wszystkiego na windowsy, a problemow byloby tyle samo ile na linuxach.

ogolnie linuxy sa godne uwagi dla uzytkownikow takich jak ^ powyzej, czyli osob ktore sluchaja muzyki, przegladaja neta, siedza na gg, odbieraja maile i czasami musza cos sypnac w jakims wordzie. nada sie tez dla drugiej skrajnosci, czyli wszelkich programistow, osob zajmujacych sie wlamami itp. nie nada sie tylko dla typowych "playerow" ktorzy w ciagu tygodnia zasysaja 3-4 gierki z torrentow i pykaja, to jest jedyna sfera w ktorej windows jest lepszy niz linux.

i tak nawiasem mowiac, zamiast ubuntu polecam mint-debiana, gorzej wyglada ale znacznie lepiej dziala
__________________
Za wypowiedź dziękuje:
Larvus~ >.>
LarvaExotech jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2011, 23:24   #14
skazi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 09 2005

Posty: 115
Profesja: Druid
Świat: Olympa
Poziom: 87
Domyślny

Ludzie wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Gość z pierwszego posta zadał pytanie jaka jest różnica między tibią na linuksa a tibią windowsową, a nie czym się różni linux od windy
Optycznie praktycznie niczym, softowo różnic jest więcej bo w linuksie akceleracja jest obsługiwana przez opengl natomiast w windzie przez directx (no chyba że coś się zmieniło, dawno nie widziałem wersji pod windowsa).
skazi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.


Powered by vBulletin 3