Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 14-08-2010, 14:28   #1
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny Quest uważam za rozpoczęty!

Ponad tydzień temu ukazała się pierwsza informacja o queście. Dałam wam wtedy czas na przygotowanie postaci do tego wyzwania. Mam nadzieję, że wszyscy zainteresowani zdążyli to uczynić. Tak więc możemy rozpocząć zabawę!

Najpierw jednak chciałabym przedstawić parę zasad. Ponieważ nie jestem jednych z twórców gry nie mam żadnego wpływu na grę. Dlatego też zarówno NPC, jak i same rozmowy z nimi będą polegały na trochę innych zasadach niż te znane z gry.

Dialogi i NPC

Wszelkie dialogi z moimi NPC będą odbywały się jedynie na prywatnym kanale rozmów, które, oczywiście, samodzielnie trzeba rozpocząć. Jednakże trzeba będzie być w zasięgu wzroku NPCa, by odpowiedział.

NPC będą wyglądali jak każdy inny gracz, nie będą się w żaden sposób wyróżniać. Dodatkowo, nie będą cały czas w grze. Każdy z nich ma określone godziny, w których pojawi się w określonym miejscu. Tak więc najpierw trzeba będzie poznać miejsce, gdzie będzie można go znaleźć, następnie poznać godziny, w których będzie tam przebywał, by móc z każdym z nich porozmawiać.

Moi NPCe będą zachowywać jak każdy inny - będą czekać, aż się z nimi przywita, następnie będą czekać na słowa klucze, na które to dopiero zareagują. Jedyną różnicą będzie fakt, że rozmawiają jedynie po polsku.

Nieważne, jak dobrze przeszkoleni będą, nie dadzą rady rozmawiać więcej niż z paroma graczami jednocześnie. Tak więc jeśli będzie przy nim więcej niż parę graczy to radzę spokojnie poczekać i uzbroić się w cierpliwość ;]. Dla ułatwienia każdy z nich, po rozpoczęciu rozmowy, będzie sygnalizował złą odpowiedź, przykładowo <cisza>.

Niestety, NPC nie potrafią zabrać niczego z plecaka gracza. Tak więc, jeśli quest będzie wymagał wymiany przedmiotów, trzeba będzie zastosować trade z NPCem.

Zagadki

Quest będzie polegał głównie na rozwiązywaniu zagadek. Wszelkie podpowiedzi do nich będą ukryte na forum.hunted.pl, forum.tibia.pl oraz na samej stronie tibia.pl (wiele w książkach). Szukajcie w poradnikach (nawet w tych starych), opowiadaniach.. Dla ułatwienia wszystkie z nich zostaną oznaczone jako 'podpowiedź'.


Pierwsza podpowiedź, a zarazem początek questa, zostanie ukryta w jednym z newsów na hunted.pl. Powodzenia!

Quest potrwa co najmniej tydzień. Oznacza to, że będzie można go zacząć nawet za parę dni. Pamiętajcie tylko o tym, że nagrody otrzymają najszybsi.

Dodatkowo, chciałabym poinformować, że jakiekolwiek zdradzanie szczegółów questa na forach bądź w samej grze będzie surowo karane. Nie psujcie sobie zabawy.

Cytuj:
Uwaga na oszustów wykorzystujących quest do własnych celów!
Jak widać, nie można liczyć na uczciwość polaków.

Parę bardzo miłych osób postanowiło zepsuć nam questa. Korzystając z faktu, że gracze mają problemy z rozszyfrowaniem jednej zagadki, postanowili podszyć się pod NPC i pod pretekstem questa wyłudzać przedmioty od graczy. Nigdy nie chciałabym od Was przedmiotów, które trudno dostać (prócz tych traktowanych jako kara za lenistwo). Niestety, przez tą sytuację zmuszeni zostaliśmy ułatwić Wam nieco questa (psując zabawę) i podać nicki wszystkich naszych NPC, by takie sytuacje nie miały miejsca w przeszłości.

Oto NASI NPC:
- Prashid
- Shik Vurt
- Zamantas
- Dark Lordi
- Rainatorus Elran
- Serufan of Astera
- Corruaell
- Leos Jamia
- Edgeminar
- Infernal Mordekai
Oszustami są:
- Christie Sane
- Omega The Brave
- Thora Fenag
- Xarus Quil
W razie wątpliwości, czy dana osoba należy do moich NPC, kolejnych próbach oszustwa, bądź jakichkolwiek problemów - proszę pisać do mnie albo na forum (prywatna wiadomość), albo w grze - Lucia Danspe.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 17-08-2010 o 13:21.
Slythia jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-08-2010, 15:34   #2
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Już są spoile na erigu : //
Rybzor jest offline  
stary 14-08-2010, 16:27   #3
DrakeFarmer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 04 2010

Posty: 11
Domyślny

Trudno, kto bedzie chciał przeczyta, a jak ktoś umie się normalnie bawic to oleje
DrakeFarmer jest offline  
stary 15-08-2010, 00:33   #4
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DrakeFarmer Pokaż post
Trudno, kto bedzie chciał przeczyta, a jak ktoś umie się normalnie bawic to oleje

Cytuj:
Ironia – sposób wypowiadania się, oparty na zamierzonej niezgodności, najczęściej przeciwieństwie, dwóch poziomów wypowiedzi: dosłownego i ukrytego, np. w zdaniu Jaka piękna pogoda wypowiedzianym w trakcie ulewy. W klasycznej retoryce ironia stanowi jeden z tropów, jest zaliczana także do podstawowych kategorii w estetyce.


tak przy okazji :/
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline  
stary 15-08-2010, 08:45   #5
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Już mam pierwszą podpowiedz Fajnie że takie coś jest organizowane


Czy dozwolone jest puszczanie castów z tego co się robi tzn jak się wykonuje ten quest?
Raczej nie ale wole zapytać ;d

Ostatnio edytowany przez Pepeszka. - 15-08-2010 o 08:46.
Pepeszka. jest offline  
stary 15-08-2010, 09:25   #6
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Nie. Liczba nagród jest ograniczona więc po co ułatwiać komuś zadanie?
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline  
stary 15-08-2010, 09:46   #7
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

A czy wiadome jest już jakie to będą nagrody?Czy dowie się dopiero ta osoba co wygra
Pepeszka. jest offline  
stary 15-08-2010, 09:48   #8
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Pacce. Już to gdzieś napisałam ;].
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 15-08-2010 o 09:51.
Slythia jest offline  
stary 15-08-2010, 09:57   #9
siofo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 06 2010

Posty: 21
Domyślny

a jaki nick ma pierwszy NPC?
i najpierw trzeba jakieś zagadki tibijskie rozwiązywać?
i może jakaś fabuła do questu?
siofo jest offline  
stary 15-08-2010, 10:01   #10
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Miejsce ukrycia pierwszego NPCa poznasz po rozwiązaniu paru zagadek umieszczonych na stronie.

Fabuła jest.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:12.


Powered by vBulletin 3